|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 10 [11]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JULIJ 2022
12.5.2022 12:28:15   
Tarinca11
Vse tiho spet… :) vse čisto zasedene, hihi.V ponedeljek sem imela pregled, 30t2d tehta 1680g. Je malo vecji. Kregala me je, ker sem se spet zredila prevec od zadnjega pregleda. Dobila napotnico za porodnisnico in resevalca. Jutri grem zadnjic v sluzbo, potem dopust. 17.5. grem na CSD nest papirje… se res kar dogaja… pa pri vas?

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: JULIJ 2022
13.5.2022 9:21:43   
Srečka138
Jst imam drug teden spet pregled v LJ in posvet z genetikom. Na UZ ni bilo nic posebnega, sicer je rekla da votli sistem na ledvici je povecan, ampak da bodo spremljali in dokler bo ledvica rastla sorazmerno bo ok, ce bo obratno mi bodo sprozili porod, ampak je rekla da si upa trdit da do tega ne bo prislo. Potem imam pa zadnji teden v maju se pregled pri svoji G. Koncno sva izvedela tut spol (sele v 30.tednu), in pricakujeva puncko. Oblacila se ze perejo in susijo tako da bo to pripravljeno zdaj cez vikend. Potem pa samo se cakamo...
Kam boste sle rodit? Jst precej razmisljam o LJ ker tam ponujajo ultivo (ce jo bom slucajno rabila) medtem ko je v NM ne (ceprav mi je blizje). Bom videla kako bo nasa puncka rastla, koliko bo imela kaj kilaze, ce bo med bolj drobnimi bom poskusila brez vsega in v NM, ce bo med bolj veliki, potem bom sla v LJ...
Imate kaksne druge nosecniske tezave? Mene ce sem dolgo pokonci zacnejo bolet noge in kolena, zateka mi zaenkrat se nic. 14 dni mi ze otrdeva trebuh, spet odvisno od tega koliko sem cez dan aktivna... pridno se mazem s kremo tako da zaenkrat *trkam* nimam se nobene strije (pa smo v druzini zenske zelo nagnjene h temu) razen nekaj starih...
18.maja tudi jst oddajam papirje na CSD, tako da bo se ena vecja skrb manj do poroda.

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: JULIJ 2022
17.5.2022 10:31:36   
Lilacwine
Pozdravljene, da se še jaz malo javim. Danes imam dopolnjenih 31 tednov, pred enim tednom, torej na 30. tednov je bila že težka cca 1800g. Prehiteva za približno 10dni.
So se pa začele te nosečniške sitnosti - neprestano mi je vroče, špikanje v dimljah, zategovanje trebuha, "lažja oblika nepokretnosti"user posted image , nespečnost user posted image

Moram priznat, da me je precej strah poroda in poporodnega obdobja, dako da se počasi skušam že psihično pripravit na vse skupaj.

Drugače pa tudi pri nas dogaja - pranje, likanje, sestavljanje, končni nakupi, CSD, Šola za starše....pestro :)

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: JULIJ 2022
18.5.2022 19:09:33   
srce11
Jaz pa sem trenutno v fazi nakupovanja vozička. Ali ste ga že kupile? Saj ne vem, ali naj vzamem rabljenega ali novega. Odločam pa se med Czbex Prime in Bugaboo Cameleon 3. Moj teren, kjer bi se sprehajala, je bolj makedam.

(odgovor članu Lilacwine)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: JULIJ 2022
18.5.2022 22:11:42   
Tarinca11
Jaz vozička tudi še nimam… škoda pa mi je zapravljati toliko denarja samo za znamko. Prijateljica ima vozicek Joie in je prav zadovoljna, menj je se posebno vsec da ima moznost vecje kosare za novorojenčka, saj pricakujem, da bo malo vecji otrocek po ocku. ☺️ Vlogo za materinski dopust na CSD sem uredila danes, od vecjih stvari od nakupov pa moram se po posteljico in banjico. Razmisljam o obposteljni posteljici za začetek in pa o zložljivi banjici saj nimamo veliko prostora. 

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: JULIJ 2022
21.5.2022 19:47:37   
Srečka138
Jaz sem si nabavila nov vozicek, in sicer joie versatrax, sportni del, kosara in lupinica je s popustom prislo okrog 550€ v baby centru. Posteljica je tut iz baby centra 120_x_60. Banjico sem pa kupila od stokke, zlozljiva, z nastavkom za novorojencka, ki se ga potem vzame ven, malo drazja ampak bo za dlje casa ker imava tus kabino tako da bo prisla prav kasneje za cofotanje.

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: JULIJ 2022
21.5.2022 22:51:03   
Tarinca11
Točno ta voziček in to banjico imam ogledano. ☺️ Posteljico sem ze kupila, za zacetek leseno obposteljno 90_x_40 da bo dete zraven mene v spalnici ali v dnevni, saj je na koleščkih. Danes imam pa tako močno otečene gležnje, ne vem ali je to od vročine ali cipsa ki sem ga jedla vceraj… se bo treba res izogibat slanim prigrizkom. Kako ve prenašate vročino? Kaj bo sele junija in julija?? 😳

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: JULIJ 2022
22.5.2022 9:28:40   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Tarinca11

Točno ta voziček in to banjico imam ogledano. ☺️ Posteljico sem ze kupila, za zacetek leseno obposteljno 90_x_40 da bo dete zraven mene v spalnici ali v dnevni, saj je na koleščkih. Danes imam pa tako močno otečene gležnje, ne vem ali je to od vročine ali cipsa ki sem ga jedla vceraj… se bo treba res izogibat slanim prigrizkom. Kako ve prenašate vročino? Kaj bo sele junija in julija?? 😳


Jst zaenkrat se nic ne zatekam, imam pa ponavadi kaksne bolecine od kolena dol ce sem dlje casa na nogah. Z vrocino se pa spopadam tako da sem vecino dneva v gatah in modrcu, da imam cimmanj na sebi..nevem pa kako bomo zivele v tahujsih poletnih mesecih. Najbolje da pocakamo pa da vidimo 🤣
Sem pa vesela da imam ze vse pripravljeno da lahko zdej samo pocivam in uzivam, kolikor lahko...

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: JULIJ 2022
7.6.2022 12:47:17   
Anonimen
Pozdravljene mamice v pričakovanju.👋 Kako ste kaj? Kako vam kaže? Sama imam danes še točno mesec do pdp. Otroček je z glavico dol že od 29. tedna in zaenkrat tako čaka v nizkem štartu.  Ne morem verjeti kakšne razlike med nosečnostimi (prva nič posebnega, druga imela nenornalen apetit  pojedla pikantnih pic in spila "cukranih" pijač🤦‍♀️, sedaj pojedla Reglanov, Nolpaze še za prejšnji dve nosečnosti ni konca slabostim in sedaj ostala še čisto brez apetita se res matram, da spravim vsaj malo hrane vase (hvala bogu ali komurkoli otroček lepo raste in pridobiva na teži) če pogledam po drugi strani mi bo pa vsaj s težo malo prizanešeno po porodu - upam 🤦‍♀️🤔. Naslednji teden me čaka še zadnji pregled.Vse dobro vam želim in uživajte v senčkiin sončku v kaki dobri družbi. Lp N. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: JULIJ 2022
23.6.2022 0:13:18   
Tarinca11
Kako ste? Je katera ze rodila? Kako prenasate vrocino? Jaz imam noge oz. gležnje fuuul zatečene. Vse kar lahk obujem so šlape birkenstock iz gume. Drugace se pocutim pa super. Cistim, perem, pospravljam, gnezdim…
v torek imam pregled kjer dobim napotnico za CR. Še malooo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: JULIJ 2022
26.6.2022 22:48:23   
Srečka138
Še vedno v enem kosu. Prejsni teden na morju je bilo malo preplaha, mi je grozno zacel otrdevat trebuh tako da sva sla 2 dni prej domov, za vsak slucaj. Imam se tocno 3 tedne do roka. Noge mi zaenkrat nic ne zatekajo. V cetrtek sem imela prvi CTG in je bilo vse ok. Smo pa zmenjeni v LJ za prozenje poroda 18.7. (Ker ima tamala nekaj tezavic z ledvicko-nic posebnega ampak za vsak slucaj) vseeno pa upam da se zacne kaj prej samo od sebe...ta teden se lotim generalnega ciscenja stanovanja in avtov, da se bo nasa bejba pocutila kot princeska 😝 drugo je pa ze vse pripravljeno in preprano...

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: JULIJ 2022
2.7.2022 15:27:03   
Anonimen
Zdravo.  Evo js imam v sredo rok, je pa že dva tedna Ctg lepo reaktiven. Izvidi moji kri, urin sicer porazni (bila že na Monoferju - železu, povišan aceton ter beljakovine kar kaže na dehidracijo res se nalivam dan in noč ampak gre vse sproti ven 🤦‍♀️ klicali, da namesto srede takoj v ponedeljek pridem v bolnico sicer skeptična pa še vseeno upam, da pridem še domov) danes za piko na i še čebela pičila upam, da ne bo še iz tega kaj nastalo 😵🤔. Kako ste ostale?Lp. N

(odgovor članu Srečka138)
  Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: JULIJ 2022
4.7.2022 13:17:50   
Tarinca11
Tudi jaz imam premalo železa, jemljem Tardyferon. Prej sem 1 na dan, zdaj moram 2. Me pa kar prebava matra zaradi tega. Poleg tega mi noge še vedno fuuul zatekajo. Počutje pa je super, komaj cakam da spoznam mali zakladek. Še malooo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: JULIJ 2022
22.7.2022 23:44:00   
Tretji plus
Zdravo. Jaa smo v dveh kosih in sicer 11.7.(4dni čez rok)... Uff tokrat smo se pa obe z malo punčko namučile, preko upm-ja, izgubila sem svoje popadke in šli na dodajanje oksitocina "umetne", mekonijska plodovnica, zavita popkovina, posteljica ni popustila so pod narkozo to uredili, krvi je kar nekaj šlo. Ampak dete je zdravo, mami bo pa tudi počasi nazaj splezala. Kako ste ostale mamice?Lep pozdrav N. 

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: JULIJ 2022
18.2.2024 10:05:04   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Še vedno v enem kosu. Prejsni teden na morju je bilo malo preplaha, mi je grozno zacel otrdevat trebuh tako da sva sla 2 dni prej domov, za vsak slucaj. Imam se tocno 3 tedne do roka. Noge mi zaenkrat nic ne zatekajo. V cetrtek sem imela prvi CTG in je bilo vse ok. Smo pa zmenjeni v LJ za prozenje poroda 18.7. (Ker ima tamala nekaj tezavic z ledvicko-nic posebnega ampak za vsak slucaj) vseeno pa upam da se zacne kaj prej samo od sebe...ta teden se lotim generalnega ciscenja stanovanja in avtov, da se bo nasa bejba pocutila kot princeska 😝 drugo je pa ze vse pripravljeno in preprano...

Zdravo. Kako je potekalo vse skupaj? Je končno ratalo in imaš doma svojo princesko? user posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 265
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 9 10 [11]
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 10 [11]
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?