|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakanje samo v plenico
18.8.2008 16:35:10   
livia
Mi smo že 10 dni brez plenic in nam gre odlično. Ponoči in za popoldansko spanje imamo še vedno plenico.
Problem je v kakanju. Nikakor noče kakati na kahlo ali školjko, ampak prosi plenico. Sej, hvala bogu, da prosi, ampak vseeno bi radi videli, da to začne opravljati na školjki.
Ko jaz kakam jo pokličem, da pogleda kako se to naredi, pa pravi, da ona kaka v plenico.
Kdaj jo bo minilo? Ali naj pustimo času, čas?
Prej je kakala redno vsaj 1x na dan, sedaj pa kaj malo pozabi in včasih tudi 2 dni ne kaka, potem je pa blato vse trdo in gre komaj ven.
Vaše izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakanje samo v plenico
18.8.2008 18:35:57   
anckabancka
Pri nas je trajalo skoraj 2 meseca, da smo poleg lulanja porihtali tudi kakanje. Nikakor ni šlo na školjko, na kahlico... Največkrat se je pokakal zvečer, ko je dobil pleničko, včasih celo v spanju. Velikokrat pa se je pokakal v hlačke.

Enkrat pa mu je končno uspelo, da je kakal na kahlico in je bil tako navdušen, da je potem nekaj dni hodil kakat tudi po 5x na dan, brez problema in na lastno željo.

Jaz mislim, da kar počakaj in bo počasi osvojila tudi kakanje. Pač vsak otrok potrebuje svoj čas, da osvoji te zadeve. Samo problem je ker smo starši neučakani in hočemo preveč od naših otrok. user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakanje samo v plenico
18.8.2008 18:46:59   
tabi
naš je zdaj 4 tedne brez plenic 2tedna tudi ponočiuser posted image glede kakanja v pleničko pusti jo bo minilo.Naš 2 dni ni nič kakal ker mu nisem dala pleničke 3 dan me prosi da bo kakal sem ga lepo dala na wc in se je pokakal da sem dvakrat potegnila vodouser posted image  od takrat se še ni polulal niti pokakaluser posted image aja star je pa 2.8l


_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakanje samo v plenico
18.8.2008 21:23:52   
mayci
Ko se je naš fantič odvajal od plenic, oz. je bil brez prve dni, sploh ni šel kakat. To se je vleklo 5 dni, sem bila že v velikih skrbeh, kaj naj. Pa me ni nič prosil za plenico, samo kakat ni šel. Nisem več vedela kaj naj storim, plenice pa mu res nisem hotela dati za kakanje, ker se mi zdi, da s tem nič ne rešiš...
No, nekega dne, pa je enostavno med lulanjem v kahlico še kakal.user posted image  In od takrat naprej je šlo vse lažje. Najprej je hodil na nekaj dni, potem pa kmalu redno vsak dan.


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakanje samo v plenico
18.8.2008 23:01:27   
glen
Naj te potolažim.
Naša 4 letnica je brez plenice podnevi in ponoč od slabega drugega leta starosti,plenico za kakanje pa smo opustili dva mes. pred dopolnjenim 4 letom.Ja prav si razumela pred 4.
Vse smo poskušali pa je blo samo še slabše-beri ni po par dni-teden kakala.
Zdravnica mi je svetovala naj jo neselimo, da bo že, ko bo pripravljena sama, naj ji pa zmeraj ponudilo tudi kahlo ali wc ne pa silimo.in prepovedano nam je bilo govoriti da je plenica grda in da jo bodo otroci zafrkavali,ker to lahko pusti na otroku psihične posledice.
pri nas je kr en dan sama rekla da bo na kahlo in smo se končno rešili plenicuser posted image

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 8:46:40   
Taja Nagaja
Otrok mora bit sam pripravljen, zato je ne sili. Če potrebuje pleničko ji jo pač daj. Naša je bila že maja brez pleničke čez dan, potrebovala pa jo je za kakat. Tudi nas je kar skrbelo pa se je sedaj uredilo. Skupaj sva prebrali Knjigo o kakcu Pernile Stalfelt. Pred leti je bila kot priloga Cicibanu. V knjigi je na humoren način opisano vse o kakanju. Od obike in barve, pa da je nekaterim ogabno govorit o tem (starejšim), drugim pa nadvse zabavno (otrokom), nekaterim se zdi okusno (muham)...
Mi smo pač večkrat poskušali, nikoli na silo. Najbolj pa ji je bila všeč pesmica, ki jo zapoješ na melodijo kekčeve pesmi.

PESEM O KAKANJU

Kaka mucek, kaka žaba,
kaka slon in ptičica,
kakat' mora veverica,
kakat' mora psičica.

Tudi kralj, ko ga pritisne,
hitro smukne v skriti kraj,
in dokler se ne pokaka,
pač ne vrne se nazaj.

Kaka fantek, kaka punčka,
(če je treba, še prdi!).
Niti eno niti drugo,
kar priznajmo, ne diši.

Kaka vsak, kdor da kaj vase,
to se pravi, vsak kdor je´.
Kdor ne kaka, ima težave -
res, brez kakanja ne gre.

S pomočjo te pesmice in opazovanja vsega kar je povezano s kakanjem nam je ta mesec uspelo.

Predvsem pa deklice ne sili. Lahko začne zadrževati in je potem hudo narobe. Obstaja prav šola kakanja za tiste, ki zadržujejo in postane to že zdravstveni problem. Mogoče jo vzemi s seboj v trgovino in naj si izbere vlažne robčke, ki se jih lahko meče v stranišče, izmislita si svojo pravljico... Pozitivno jo motiviraj, pusti ji čas in presenetila te bouser posted image



(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 9:44:30   
t5t6
Mi bi skoraj dobili medaljo za najdaljše kakanje v plenico. Takrat sem mislila, da smo edini tak primer user posted image . Pri 2,5 je pričel lulat na školjko, od takrat se ni čez dan nikoli več polulal. Nato smo se celi dve leti trudili, da je pričel tudi kakat v školjko. Nekje pri 4,5 letih se je ta nepozabni dogodek zgodil. Do takrat pa smo poskušali vse živo, sedela sem z njim na školjki in mu pripovedovala zgodbice o tem kako se bo pokal, pa mu nekaj časa nisem dala plenice, ko me je prosil, na koncu se mi je vedno zasmilil in sem popustila, najboljša fora je bila (prebrala sem jo v eni knjigi), da v plenico vrežeš luknjo, nato mu daš pleničko gor tako, da ne opazi, da je v njej luknja in ga prepričaš, da poskuša kakat s pleničko na školjiki. Pri nas je prav to pomagalo, ko je prvič padel drekec v školjko (sicer skozi pleničko) se je nekako odblokiral. No ko smo to rešili pa smo se še eno leto zelo trudili, da je opustil pleničko ponoči. To je bil tudi cel projekt.  Vedno sem si govorila ko bo, bo, enkrat se vsi odvadijo od pleniceuser posted image

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 9:48:17   
t5t6
Aja, pa še to smo naredili, kupili smo ful lepo knjigico o kakanju na kahlico "Matevžku je uspelo" , obesili smo jo na vrata in potrkali, kot, da mu je knjigico prinesel sam zajček Matevž, bil je je zelo vesel, neprestano smo jo brali.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 10:02:34   
Lunc_a
ne sili otroka,ko bo njegov čas že bo.A misli pšda bo sral v plenico do 15 leta al kaj ;)
Naš nima plenice že od lani,za kakanje pa še vedno ima in se ne sekiram

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 11:23:09   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: bino


PESEM O KAKANJU

Kaka mucek, kaka žaba,
kaka slon in ptičica,
kakat' mora veverica,
kakat' mora psičica.

Tudi kralj, ko ga pritisne,
hitro smukne v skriti kraj,
in dokler se ne pokaka,
pač ne vrne se nazaj.

Kaka fantek, kaka punčka,
(če je treba, še prdi!).
Niti eno niti drugo,
kar priznajmo, ne diši.

Kaka vsak, kdor da kaj vase,
to se pravi, vsak kdor je´.
Kdor ne kaka, ima težave -
res, brez kakanja ne gre.




user posted image user posted image user posted image  Za crknit!user posted image user posted image  Kje si to pobrala?

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 12:03:59   
anckabancka
Bino tale pesmica je pa res carska. Se jo moram naučit... A ima mogoče melodijo tudi?

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 12:59:19   
Taja Nagaja
Ja, pesmica je pri nas zakon user posted image

Pernilla Stalfelt - Knjiga o kakcu  - taka mala zelena, najbrž se je ne dobi več, ker je bila priloga k Cicibanu leta 2003. Mogoče bi jo pofotkala pa jo pošljem, če jo katera želi. user posted image


Lahko jo poješ na melodijo Kekčeve pesmi ali Bitenčeve Pustne


A si predstavljate obraze raznih babic in finih gospa, ko vidijo pocukrano punčko, ko poje tole pesmico user posted image ?



(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 13:51:23   
kjava
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

A ima mogoče melodijo tudi?


Sej je že prej napisala, da jo poješ na Kekčevo pesem. Men je glih zato še bolj bla smešna, ko sem si jo zapelauser posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakanje samo v plenico
19.8.2008 23:59:52   
Mojca100
Kako ˝lepo˝ oz bolj tolažeče je prebrati tele poste. Da nismo edini s takim ˝problemom˝. Naš mali je star 3 leta in pol. Pol leta smo suhi podnevi in ponoči. Lula stoje na WC. Ko kaka pa noče niti slišati, ne za kahlo ne za školjko. Ni vrjante, da bi se vsedel gor. Tako da, draga livia, tudi mi kakamo v plenico. Parkrat sem ga hotela prepričat, da se vsede na kahlico (ki jo je sam izbral v trgovini) ali na stranišče, kot to delamo ostali... Pa sem opazila, da tisti dan potem sploh ni kakal. Vrjetno je raje zadrževal. Tako da, jaz ga ne silim. Ko vidim, da bo kakal, ga vprašam, če gre na stranišče ali kahlo. Seveda mi urno odgovori da ne. Pa dava pleničko gor in je to to. Ko bo čas, bo že čas, si pravim. Tako kot smo se odvadili dude, pa navadili na lulanje na wc ... bo tudi za kakanje verjetno da prišel čas.
Čim prejšnje ne kakanje v pleničko želim ;)

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakanje samo v plenico
20.8.2008 22:58:15   
elizabeta p
Mi smo ga podkupili. Nikakor drugače ni in ni šlo. Ker je nor na Citroene, sem mu obljubila, da če gre samo 1x kakat na wc gremo v Citroenovo trgovino gledat Citroene. Drugi dan je šel kakati na wc.
In vsakič ko je šel kakati je dobil zvezdico. Najprej 1, potem 3, potem smo povišali na 5...do 10. Ene 3 mesece smo prakticirali da gremo za 10 zvezdic Citroene gledati, potem pa se je že tako navadil da nagrada ni bila več potrebna.
Samo ne otroka silit, ker lahko začne še blato zadrževati. Na lep način pa vam bo uspelo.user posted image

(odgovor članu Mojca100)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakanje samo v plenico
23.8.2008 13:20:51   
livia
Morem jo pohvalit. Včeraj je šla sama lulat na kahlo, medtem, ko sem jaz dojila in vmes je rekla, da more kakat. Očitno je videla, da ji ne morem dat plenice, ker dojim, pa se je kar v kahlo pokakala. Je bila prav ponosna nase in jaz nanjo še toliko bolj. Bomo videli kako bo šlo naprej. Držte pesti.

(odgovor članu elizabeta p)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakanje samo v plenico
23.8.2008 20:08:23   
mayci
Bravo, Neli!user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakanje samo v plenico
30.6.2022 9:10:15   
OranzniBober
ZdravoSicer je star pogovor, ampak nam so predlogi drugih pomagali, da smo se rešili plenic, zato dodajam svojo zgodbo.
Sin je star 2,5let in je 4 mesece lulal v kahlico, za kakat pa je VEDNO prišel prosit za pleničko. Ni se ga dalo prepričat, da bi šel na kahlico, pa smo probali vse živo. Vse mu je jasno, pove da se kaka na stranišče, pohvali mlajšega bratca ko ta kaka v kahlico. Ponujali smo nagrade. Imel je drisko da je pri plenici ven teklo in se je drl, pa se je strinjal, da bo naslednjič raje na kahlico... Nič. Če ni blo plenice, je zadržal in ni kakal. Smo mu pa vedno ponudili tudi kahlico.
RešitevEn teden smo mu, ko je šel kakat, govorili, da je velik fant in da dela njegova rita tako velike klobase, da bo plenička enkrat počila. Pleničke so za dojenčke, ne za velike fante, boš videl, enkrat bo počila. Pojdi raje na kahlico. Potem je vedno pošlatal pleničko, če je kaj ven ušlo.
Naslednji teden sem mu naredila v plenico luknjo in ko je preveril, je imel kakec na prstih. Ojoj, malo se je ustrašil, hitro sem mu morala snet plenico in se je na kahlo usedel.Še 2x je dobil luknjo, enkrat je cela klobasa ven padla, pa sem jo hladna ko špricer pobrala in v kahlo dala. Ni jokal, brez dude je šlo. Pa še malo je v kahlico kakal in bil zelo pohvaljen. Oči mu je obljubil, da bo dobil traktorja z balirko, ko bo cel kakec v kahlo naredil.
Potem je prišlo nekaj pol-pol dogodkov, ko plenice ni več hotel in je dal pol v gate pol v kahlico. In vmes nekaj takih dni, ko sem mu dala plenico in ga poslala kakat, ker sam ni vedel kaj in kako bi, pa je bil samo tečen. Tudi na obiskih se nismo zajebavali z luknjo, ampak smo po starem zrihtali.
En večer, ko je že v postelji težil, pa ni hotel v pleničko za spanje kakat (ponoci se ima plenico, ceprav jo redko polula), je sel oči k njemu, ga posadil na kahlo, vzel pivo in se na ''boli me'' usedel zraven pa mu rekel naj glasno prdne, da mu bo lahko ze koncno tistga traktorja kupil.In je prtisnil, potem sta pa še 15 minut kakala. Prislužil si je goro wc papirja, pohvaljen je bil, narisla sem mu risbico kakca, da je lahko v vrtcu pokazal kaj zna in to je blo to. Aja, pa traktorja sta šla kupit.
Tako, zmislila sem si nekaj, kar je bilo zanj logično in pri tem nismo bili starši nič krivi, ampak smo bili njegovi zavezniki. Zdaj je en teden brez in je vsakič ponosen ko se pokaka. Upam da komu koristi ta zgodba.
Lp

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...