|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katero vzmetnico kupiti?
20.6.2009 18:06:45   
Barbara_L
Ojla

ker sva z mojim ravno pred nakupom vzmetnice za posteljo 180x200 (želiva 2 vzmetnici 90x200), bi vas prosila za nasvet, kaj kupiti. Izbira na tržišču je ogromna, ustrezajo pa nama srednje trde vzmetnice z žepki. Gledala sva že v yjisk-u, na internetu pa v meblu in slo.postelji.
Kaj priporočate? Dormeo ne pride v poštev, ga imava trenutno pa ni OK.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
20.6.2009 19:58:18   
katrin30
Toplo priporočam slovensko posteljo iz latexa. Midva sva izredno zadovoljnja. Mene je pred tem vedno hrbet bolel, bila sem vsa zaležana, zdej pa je s temi problemi konec. Sliši se kot kaka reklama za dormeo sam je res. Midva sva se odločala med vzmeteno in latexom pa sva se na koncu za latex odločila. Sva pa tudi dala skoz vse možne trgovine k so nam bučke prodajal, potem pa sva prišla do slovenske postelje in nam je prodajalka res vse strokovno razložila. Potem sva sam še v slovensko posteljo hodila, ker je izbira zelo široka. Vzela sva še okovje...

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
20.6.2009 21:04:28   
zmajaz
Se pridružujem katrin30 in tudi jaz toplo priporočam latex - midva ga imava sicer od Dollarja (7-consko ležišče) in sva zelo zelo zadovoljna. Jaz sem si vzela zraven še ortopedski vzglavnik iz latexa in že od prve noči spim kot angelček, čeprav pravijo, da naj bi človek rabil 2-3 tedne, da se nanj navadi. Pa ker je med nama z možem precej razlike v višini in teži, imava v velikem ležišču 2 jedri različnih trdot - po želji ti ju tudi zlepijo. Odkar imam to ležišče imam veliko manj težav s križem - tudi če me kdaj zvečer boli (predvsem v nosečnosti me je večkrat), je do jutra že bistveno boljše. Pa nikoli v življenju prej se mi ni zgodilo, da bi se zbudila točno v takem položaju, kot sem zaspala, na tem ležišču pa se mi to pogosto zgodi. Na prejšnji vzmetnici tudi niti pod razno nisem mogla ležati na hrbtu, ker me je že po dveh minutah grozno bolel križ (pa je bila praktično nova vzmetnica), na latexu se mi pa včasih celo zgodi, da kar zaspim na hrbtu.

(odgovor članu katrin30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
20.6.2009 21:48:18   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Se pridružujem katrin30 in tudi jaz toplo priporočam latex - midva ga imava sicer od Dollarja (7-consko ležišče) in sva zelo zelo zadovoljna. Jaz sem si vzela zraven še ortopedski vzglavnik iz latexa in že od prve noči spim kot angelček, čeprav pravijo, da naj bi človek rabil 2-3 tedne, da se nanj navadi. Pa ker je med nama z možem precej razlike v višini in teži, imava v velikem ležišču 2 jedri različnih trdot - po želji ti ju tudi zlepijo. Odkar imam to ležišče imam veliko manj težav s križem - tudi če me kdaj zvečer boli (predvsem v nosečnosti me je večkrat), je do jutra že bistveno boljše. Pa nikoli v življenju prej se mi ni zgodilo, da bi se zbudila točno v takem položaju, kot sem zaspala, na tem ležišču pa se mi to pogosto zgodi. Na prejšnji vzmetnici tudi niti pod razno nisem mogla ležati na hrbtu, ker me je že po dveh minutah grozno bolel križ (pa je bila praktično nova vzmetnica), na latexu se mi pa včasih celo zgodi, da kar zaspim na hrbtu.


Vse tole 100% drži tudi pri nama.
Latex 7 conska vzmetnica od Dollarja je tisto, ker sva dolgo iskala. user posted image Tudi midva imava zdaj prvič dve ločeni ležišči 90x200, zaradi razlike v teži. Pri Dollarju ti priporočajo ležišče glede na tvojo težo in višino, če ti pa to ne odgovarja, pa ti ga zamenjajo z drugim - tršim ali mehkejšim.
Midva sva si privoščila še električno nastavljiv latoflex, zdaj naju pa iz postelje ne spraviš. Se res splača investirat v dobro ležišče. Se nikoli prej nisem zbujala spočita in brez bolečin.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
21.6.2009 8:45:45   
buči
Midva sva pa ravno prejšnji mesec kupila novo posteljo in vzmetnice v Ikei. Sva vzela kombinacijo lateksa in spominske pene. Pa zelo dobre letve nama je priporočila prodajalka. Spiva kot dojenčka! Prej sem imele bolečine v križu in vratu, zdaj spim res dobro. Mislim, da je pomembno, da greš nekam, kjer ti bodo dobro svetovali. Malo preglej ponudbo na ikeini strani, saj ni treba, da potem tam kupiš vzmetnico, ampak imajo enostaven program, s katerim si lahko določiš, kakšen tip spalca si. Pa tako kot so rekle punce, ne šparat na postelji. Tudi midva nisva dala malo denarja, ja, je bilo ceneje kot pri nas, je to pač ikea, ampak je zelo v redu.

< Sporočilo je popravil buči -- 21.6.2009 8:47:12 >


_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
21.6.2009 14:35:27   
Barbara_L
Punce, hvala za odgovore. Koliko ste pa kaj odštele za vzmetnice?

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
21.6.2009 14:41:42   
Anonimen
Tudi mene zanima. Ker teh latexov je vsaj na ceniku eno malo morje.

(odgovor članu Barbara_L)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
21.6.2009 14:45:47   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: buči
Sva vzela kombinacijo lateksa in spominske pene.


Spominska pena je umetni nadomestek latexa - telesu se prilagaja enako dobro, zato je za samo hrbtenico isto dobra, ima pa v primerjavi z lateksom to slabost, da je bolj topla, zato se tisti, ki se že sicer potijo, na njej še bolj, če ste pa bolj zmrzljive sorte pa ni problema. Pa še ena razlika je - tako lateks kot spominska pena zelo pijeta vlago, s tem da lateks se zelo hitro suši, spominska pena pa precej nerada. Meni jo je prodajalka v Dollarju (ki sicer tudi prodaja ležišča iz spomniske pene) odsvetovala.

Midva sva za ležišče 180x200 (v katerem sta dve jedri različnih trdot) + 2 latofleksa za od spodaj + 1 ortopedski vzglavnik odštela nekaj čez 900 EUR, vednar s tem, da smo dobili 21% popust, ker je bil ravno sejem, drugače pa pride eno to ležišče za enojno posteljo okoli 500 eur, za zakonsko posteljo pa potem x2. Imajo pa tudi gotovinske popuste. Je drago, ampak zame vredno vsakega centa.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
21.6.2009 14:50:51   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Tudi mene zanima. Ker teh latexov je vsaj na ceniku eno malo morje.


Moraš paziti, da je res naravni latex - recimo tako imenovani hidrolatex je umetna pena, zato je to ime zavajajoče, ker to sploh ni latex. Če se že odločate za latex, ga jaz ne bi kupila drugje kot v Dollarju, Hitexu ali Slovenski postelji, ki so po kvaliteti zelo primerljivi. Tule lahko vidiš cenik od Dollarja - imajo 10% popust na gotovino - so pa na ceniku tudi ležišča iz pene in navadne vzmetnice: http://www.dollar.si/downloads/CENIK2008-nov2.pdf 

Jaz imam ležišče Ergo medico in vzglavnik Ortopedic P.

Tule pa so opisi latex ležišč: http://www.dollar.si/lezisca_latex.php

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.6.2009 14:51:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
21.6.2009 14:57:52   
zmajaz
Drugače sem pa jaz, ko sem se odločala, kaj kupiti, prebrskala vse mogoče domače in tuje forume, spletne strani na to temo, primerjave različnih ležišč in prišla do ugotovitve, da je za hrbtenico in tudi po drugih lastnostih najboljše ležišče iz latexa, od njega je boljša kvečjemu še vodna postelja, ki pa je, če hočeš res kvalitetno, še vsaj 1x dražja.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
21.6.2009 15:01:01   
Anonimen
Moraš paziti, da je res naravni latex - recimo tako imenovani hidrolatex je umetna pena, zato je to ime zavajajoče, ker to sploh ni latex. Če se že odločate za latex, ga jaz ne bi kupila drugje kot v Dollarju, Hitexu ali Slovenski postelji, ki so po kvaliteti zelo primerljivi.


Hvala!

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
19.2.2014 17:21:23   
nina8
Midva pa sva kupila Bios vzmetnice in sicer žepkaste vzmeti s spominsko peno TALE MODEL. Super spiva na njih, res je neverjetna razlika od prejšnjega jogija, pa ni bil star. Bolečine v križu so pri možu dobesedno izginile, jaz pa se ponoči ne potim več. Cena res ni bila nizka, ampak na jogijih res ne gre šparat. Je pa res, da v specializiranih trgovinah znajo veliko bolje svetovat, kot v večjih trgovskih centrih.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katero vzmetnico kupiti?
25.2.2020 10:15:03   
Lelly28 RR
Slovenska postelja je TOP! Midva z možem sva super zadovoljna, sicer je morda res malce dražja ampak je vredna vsakega centa. Veliko izbire, izdelajo vama jo v trdoti, ki jo želita (lahko tudi za vsakega partnerja ločeno, ker imajo ločena jedra) in rs dobra podopora hrbtenici.

(odgovor članu nina8)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?