|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   resno razmišljam o cepljenju proti novi gripi
25.11.2009 9:34:31   
Naja31
Punce, saj vem da je na koncu moja odločitev,ampak mogoče mi pa ve lahko z vašimi nasveti vsaj nekoliko pomagate.

Še nekaj dni nazaj pri meni ni bilo dileme glede cepljenja proti novi gripi, bila sem proti. Tako glede sebe,kot glede otrok. No,za otroke sem še vedno odločno proti, za sebe pa nisem več prepričana.
Razlogi so naslednji:
- imam astmo. V zadnjih letih semi ob vsakem prehladu in virozi astma poslabša. Glede na to, da gre ta gripa hitro na spodnja dihala, me je zaskrbelo.
- v službi imam opravka z množico študentov.
- ne želim biti jaz tista, ki bo domov prinesla okužbo.
- ko bo doma kdo zbolel bom jaz skrbela zanj in moram biti vsaj jaz pri močeh.
- cepljenje mi je svetovala prijateljica zdravnica na infekcijski kliniki (to je nekako pretehtalo da še bolj resno razmišljam o cepljenju).

Ampak nekje globokov meni je dvom, ali ja ali ne.
Glede na izredno širjenje te gripe je zelo naivno pričakovati da ne bomo zboleli, vsaj nekdo doma.

Poklicala sem v ZD,dobila datum naslednji četrtek, tako da imam še veliko časa za premišljevanje.

Hvala vam za pomoč pri moji odločitvi.

user posted image




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:41:20   
Anonimen
naja, jaz sem v isti dilemi. samo ne za sebe ampak za malega , ki je astmatik. sploh ne vem, kaj najuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:43:01   
Anonimen
v ponedeljek imam posvetovalnico s tamiceno. pa bom povprasala pediatrinjo. in se bom verjetno na podlagi njenega mnenja odlocila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:46:02   
Raho
Jaz se bom dala cepiti prav zaradi tega, ker sem nonstop v stiku z ljudmi in res ne bi želela kaj prinesti domov. Moj pa je že cepljen.

Pa sem še teden nazaj bila ODLOČNO proti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:47:21   
Naja31
Pri otrocih nekako mislim, da ne.
Ampak če je astmatik, potem res ne vem.

Pa razmišljam, da nobenih pomislekov nisem imela glede obveznega cepljenja pri otrocih, niti trepnila nisem, da mogoče pa ne, pa je tudi cel kup stranskih učinkov lahko,ampak pri tem cepljenju pa kar nekako ne morem sprejeti te odločitve.

Glede sezonske gripe me ne skrbi. Nikoli se nisem cepila in tudi še nikoli je nisem imela.

Raho, kaj si se glede malega odločila? Ker vem da si včeraj spraševala.




< Sporočilo je popravil Naja31 -- 25.11.2009 9:48:23 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:51:22   
Anonimen
ma ne vem...res ne. tudi moji co cepljeni po programu brez pomislekov. sam za tole zdaj pa....user posted image

karkoli nardis, se lahko pol celo zivljenje tepes po glavi.al vzamem tveganje da bo prebolel blazjo obliko gripe, al tvegam stranske ucinkeuser posted image user posted image user posted image

ahhhh....

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:51:58   
Sibil_
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Razlogi so naslednji:
- imam astmo. V zadnjih letih semi ob vsakem prehladu in virozi astma poslabša. Glede na to, da gre ta gripa hitro na spodnja dihala, me je zaskrbelo.
- v službi imam opravka z množico študentov.
- ne želim biti jaz tista, ki bo domov prinesla okužbo.
- ko bo doma kdo zbolel bom jaz skrbela zanj in moram biti vsaj jaz pri močeh.

Ampak nekje globokov meni je dvom, ali ja ali ne.
Glede na izredno širjenje te gripe je zelo naivno pričakovati da ne bomo zboleli, vsaj nekdo doma. 

Hvala vam za pomoč pri moji odločitvi.

user posted image  




Sama imam tudi vse te razloge, ampak sem odločno proti cepljenju. Vseeno še upam, da če me prime pač prebolim, doma imam antibiotike za zavarovanje pljuč in pumpice, pa upam na najboljše. Glede cepljenja so študije po svetu grozljive in ni variante, da se cepim.user posted image

Aja-pa cepljena sem proti pnevmokoku in moram priznat, da zadnje viroze pri mojih otrocih sicer mene so napadle, ampak pljuča razen blagega kašlja niso doživela nič kaj pretresljivega-pred cepljenjem sem imela čisto ob vsakem prehladu mojih otrok bronhitis in sem bila doma dva tedna, kašljala sem pa še 4 tedne kasneje. Tako da nekako res upam, da ne bo hujšega.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:54:05   
Anonimen
Ta pediatrinja zelo podpira cepljenje,je karb dosti vprsanj in odgovorov tukaj
http://med.over.net/forum5/list.php?46




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:56:50   
Tea 1
Žal antibiotiki pri okužbah z virusi ne pomagajo čisto nič.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:58:06   
Sibil_
IZVIRNO SPOROČILO: Tea 1

Žal antibiotiki pri okužbah z virusi ne pomagajo čisto nič.


Vem, ampak pri bakterijskem vnetju, ki je posledica okužbe z virusom-pa zelo pomagajo. In na pljuiča gredo bakterija-preverjeno 100x.

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 9:58:47   
Raho
Naja, ne vem, kaj bom storila pri malčku. Po eni strani se nagibam k cepljenju, da ga zavarujem, ko pa preberem vse stranske učinke pa sem takoj proti. Pojma nimam.
Bojim se predvsem tega, da ga sama okužim, ker prenašalka bom pa še vedno, ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 10:12:44   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

IZVIRNO SPOROČILO: Tea 1

Žal antibiotiki pri okužbah z virusi ne pomagajo čisto nič.


Vem, ampak pri bakterijskem vnetju, ki je posledica okužbe z virusom-pa zelo pomagajo. In na pljuiča gredo bakterija-preverjeno 100x.


Ne vem no,l ahko imaš tudi virusno pljučnico. user posted image
Lahko pride do bakterijskega vnetja, in imaš antibiotik, lahko pa ne.




(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 12:00:04   
Sibil_
Mah, jaz imam pač takšne izkušnje, da četudi imam virus mi antibiotik pomaga za pljuča. Ker ko so pljuča vneta so 100% od bakterij, tudi če je povzročitelj drug. Če pa ne bo tako pa ga znam nasrkat, ampak upam, da ne. PA itak gripe še v življenju nisem imela tko da držim pesti, da se me ta ne prime.user posted image

Anyway-cepila se ne bom, ker sem še čisto od vseh zdravnikov in homeopatov slišala, da ni pametno. In tudi otrok ne bom cepila za to gripo.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 12:19:14   
nena m
Zadnjič sem poslušale enega dr. (žal se ne spomnim priimka), ki je svetoval cepljenje tudi iz tega razloga, da potem več nisi prenašalec nove gripe. Npr. v primeru, ko imaš doma majhnega otroka, ki se ga ne upaš cepit, ali nosečnico, da ga potem ne moreš okužit.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 15:12:21   
Tanja_
Evo,jaz sem se ravnokar cepila.Tudi mož in moji starši so se.Doma imamo 6 mesečno punčko in nikoli si ne bi odpustila,če bi jo okužila.Sem imela tudi sama pomisleke,pa sem se odločila cepit, po tem, ko sem prebrala kar nekaj resne strokovne literature na to temo in po tem, ko se je cepilo večino mojih kolegov in niso imeli nekih strašnih stranskih učinkov.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 15:33:10   
bumerang
Nobeden od nas se ne bo.
Sem sicer pristaš cepljenja ampak temu cepivu ne zaupam. Pediatrinje nisem spraševala ampak kolikor jo poznam, bi rekla da ne. Osebni zdravnik je rekel, da naj se ne cepimo niti pod razno. Na dopustu pred par tedni smo spoznali zdravnico infektologinjo in je rekla, da ne.
Če bi, bi kvečjemu cepila sebe, otroka nikoli. Prav zaradi tega, ker njegovo telo še ni razvito, nekako verjamem, da je veliko nevroloških težav pri otrokih povezano s cepljenjem. To cepivo ni preizkušeno dovolj in je idealni kandidat za kaj podobnega. Ne verjamem pa v teorijo svetovne zarote. user posted image
Imamo pa doma protivirusna zdravila za vse.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 15:41:54   
Anonimen
bumerang, katera antivirusna zdravila pa so to?
da grem jutri zjutraj takoj v nabavo,...

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
25.11.2009 15:47:06   
lana38
Jaz sem se pa že cepila 16.11., pa še živim.user posted image Od stranskih učinkov sem imela boleče mesto vboda in rdečino, naslednji dan tudi rahel glavobol in slabost. Cepila bom tudi otroke 12 let in 23 mesecev. Ta manjši je imel vročinski krč pri 9 mesecih in je P rekla, da absolutno mora biti cepljen, ker bo problem cel teden zbijati zelo visoko vročino. Trenutno sta oba bolna in treba počakti, da bosta OK.
Pa še nakaj glede dvomov o besedah naših zdravstvenih strokovnjakov glede varnosti cepiva. Zdaj jim večina ne verjame. Če bodo zboleli za NG in se znašli na intezivni negi, pa bodo vsi verjeli v njihovo strokovnost in sploh ne bodo vprašali, kaj jim bodo dali. Važno jim bo, samo da jim pomagajo ozdraveti. Sploh jih ne bo zanimala sestavina zdravil in stranski učinki.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
27.11.2009 14:25:40   
alina11
jaz imam astmo in sem se zato odločila za cepljenje in nisem imela nobenih stranskih učinkov, zdravniki s katerimi sem se posvetovala so mi vsi svetovali cepljenje ker če bi dobila gripo bi z astmo pristala v bolnici, doma imam pa 2 otroka, je že bolje tako

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
27.11.2009 14:32:57   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Evo,jaz sem se ravnokar cepila.Tudi mož in moji starši so se.Doma imamo 6 mesečno punčko in nikoli si ne bi odpustila,če bi jo okužila.Sem imela tudi sama pomisleke,pa sem se odločila cepit, po tem, ko sem prebrala kar nekaj resne strokovne literature na to temo in po tem, ko se je cepilo večino mojih kolegov in niso imeli nekih strašnih stranskih učinkov.


in kaj bi svetovala meni...ki sem 25 tednov noseča, pa leto pa pol staro pupo doma user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
27.11.2009 14:34:08   
KatMat
http://www.youtube.com/watch?v=mScGC7nFDxM

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
27.11.2009 15:24:04   
lana38
KatMat, v ZDA se ne uporablja isto cepivo kot v Evropi. Mislim, da je to zelo pomemben podatek.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
27.11.2009 18:58:50   
kaj@
jaz sem za cepljenje in sem se tudi dala cepit,stranskih učinkov je pri vsakem cepljenju polno,sam da jih ne razlagajo tako na široko kot sedaj,lahko isto zboliš če si cepljen,samo v milejši obliki,ne moreš hujše zbolet,jaz vam predlagam da se cepite!

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
28.11.2009 8:44:52   
alina11
ta posnetek sem videla že nekaj časa nazaj, verjetno je bila cepljena proti navadni gripi

(odgovor članu kaj@)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: resno razmišljam o cepljenju proti novi g...
28.11.2009 16:01:20   
lana38
Posnetek je iz ZDA, tam pa ne uporabljajo enakega cepiva kot pri nas.
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu alina11)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?