|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2020
15.5.2020 9:23:05   
Štajerka90
Obrazek sem tudi jaz videla na uz, je bil tak malo zamišljen in z rokico se je držal za čelo :D:D:D je še ginekologinja rekla, kakšna zanimiva poza :P glede imen pa sva mi2 prenenetljivo hitro našla kompromis, imava izbrana že od januarja <3

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Septembrke 2020
15.5.2020 9:56:47   
Sofie

Živjo.

Pa imam tudi jaz končno malo časa. Morfologija je za mano. Je bilo vse super. Zdej se moram še na 3d/4d prijavit. Upam, da bo šel lahko partner zraven. Napotnico za OGGT oz. sladkor že imam. So mi pa rekli, da naj grem na test šele v juniju. Enim med testom za sladkor pomaga, če si v sladkano vodo dajo malo limone. Jim je lažje spiti. Meni to ni bil problem. Edino pač dlje časa si tam. Zdej bomo sklepam, da morale imeti tudi masko. Kar pa meni nikakor ni prijetno. Bomo videli. Jaz bom pomoje vmes med enim in drugim jemanjem raje šla malo ven počakat.

Jaz se tudi super počutim. Če ne bi dojenček brcal kr naprej sploh ne bi vedela, da sem noseča. Aktivna sem lahko še vedno enako kot pred nosečnostjo. Kar je fajn. Itak pa si pri drugem otroku nekega ležanja na kavču ne moreš privoščituser posted image . Na morfologiji je bila obrnjena prečno. Sedaj se je pa obrnila ali na glavo ali noge. To pa vem, ker me zelo tišči v želodec. Tako da kakšni večji obroki odpadejo, mi je slabo.

Mi imamo opremo še od prvega otroka, kupila bom samo kakšno malenkost. Glede trgovin sem jaz našla opremo v Baby Centru, pohištvo za otroško sobo imamo pa iz Pikapolonice. Kar se kozmetike tiče je pa moje načelo manj je več. Tako da smo imeli vedno samo osnovne zadeve.

Ime sva izbrala, bo pa ostalo za vse skrivnost do rojstva. Za spol sva povedala, ampak naj bo vsaj nekaj presenečenjeuser posted image

Lp,
Sofie

(odgovor članu Štajerka90)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Septembrke 2020
17.5.2020 13:29:21   
Stella Marella
Hojla, jaz imam glukozni test 26.5. Najbrz bo pokazal povisano vrednost, ker bomo par dni pred tem (koncno) v slo - takrat so pac na mizi same sladke stvari 🤭
Midva sva bila vceraj v Baby Centru, da bi kupila vozicek. Joooj ni sans. Pa kako se to človek sploh odloci?? Sem imela prek spleta nekaj ogledanega, pa mi potem v zivo ni bil ok, nekako pretrd se mi je zdel. Tako da zdaj isceva kombi-varianto, zlozljiv mora bit (cim manjsi, ker imava v avtu se boks za psa), primeren za v gozd. Ideje?? Moram se enkrat pogledat, kaj mi je Sofie napisala... 
Drugace sva pa vmes dobila/nabavila se par oblekic za prve mesece, 2 spalni vreci, posteljico, previjalno mizo, kos za plenice, termometer, igralno podlago... Pocasi se nabira 🙂

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Septembrke 2020
17.5.2020 14:03:54   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella

Hojla, jaz imam glukozni test 26.5. Najbrz bo pokazal povisano vrednost, ker bomo par dni pred tem (koncno) v slo - takrat so pac na mizi same sladke stvari 🤭
Midva sva bila vceraj v Baby Centru, da bi kupila vozicek. Joooj ni sans. Pa kako se to človek sploh odloci?? Sem imela prek spleta nekaj ogledanega, pa mi potem v zivo ni bil ok, nekako pretrd se mi je zdel. Tako da zdaj isceva kombi-varianto, zlozljiv mora bit (cim manjsi, ker imava v avtu se boks za psa), primeren za v gozd. Ideje?? Moram se enkrat pogledat, kaj mi je Sofie napisala... 
Drugace sva pa vmes dobila/nabavila se par oblekic za prve mesece, 2 spalni vreci, posteljico, previjalno mizo, kos za plenice, termometer, igralno podlago... Pocasi se nabira 🙂



Nam so na testu rekli da to kar prej ješ na vpliva. Ker če je vse ok telo sladkor pravilno presnavlja. Drži se samo tega da en večer prej glih ne ješ ful sladkarij. 
Kater voziček si šla pa pogledat? 
Jaz bi če bi še enkrat zbirala vzela Bugaboo Fox. Samo takrat jih še ni bilo. Mi imamo Cameleona. Pri vozičku ne šparam, ker sem bila ogromno na okoli. Prve mesece sem na počitnicah uporabljala košaro za spanje dojenčka. Plus ima samo 9kg, zloži se oj. Fox je pa še bolj primeren za gozd. Najbolje, da si pogledaš kakšne posnetke. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Septembrke 2020
18.5.2020 9:22:23   
Stella Marella

IZVIRNO SPOROČILO: Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella Hojla, jaz imam glukozni test 26.5. Najbrz bo pokazal povisano vrednost, ker bomo par dni pred tem (koncno) v slo - takrat so pac na mizi same sladke stvari 🤭 Midva sva bila vceraj v Baby Centru, da bi kupila vozicek. Joooj ni sans. Pa kako se to človek sploh odloci?? Sem imela prek spleta nekaj ogledanega, pa mi potem v zivo ni bil ok, nekako pretrd se mi je zdel. Tako da zdaj isceva kombi-varianto, zlozljiv mora bit (cim manjsi, ker imava v avtu se boks za psa), primeren za v gozd. Ideje?? Moram se enkrat pogledat, kaj mi je Sofie napisala...  Drugace sva pa vmes dobila/nabavila se par oblekic za prve mesece, 2 spalni vreci, posteljico, previjalno mizo, kos za plenice, termometer, igralno podlago... Pocasi se nabira 🙂
Nam so na testu rekli da to kar prej ješ na vpliva. Ker če je vse ok telo sladkor pravilno presnavlja. Drži se samo tega da en večer prej glih ne ješ ful sladkarij.  Kater voziček si šla pa pogledat?  Jaz bi če bi še enkrat zbirala vzela Bugaboo Fox. Samo takrat jih še ni bilo. Mi imamo Cameleona. Pri vozičku ne šparam, ker sem bila ogromno na okoli. Prve mesece sem na počitnicah uporabljala košaro za spanje dojenčka. Plus ima samo 9kg, zloži se oj. Fox je pa še bolj primeren za gozd. Najbolje, da si pogledaš kakšne posnetke. 


Hvala, Sofie. Ja, ta Bugaboo Fox in Mutsy Evo izgledata kar dobro. Bom sla mogoce zdaj v slo pogledat. Jaz tudi nameravam kupiti nekaj, za kar mi ne bo zal (drugace bi vzela tudi rabljenega); vozicek se mi zdi res pomemben. Drugace sem sla pogledat Joie Versatrax, ampak me ni preprical. Potem sva nasla enega od Emmaljunga, ki je fajn, ampak malo prevelik... 

Se nekaj: ti si imela kengurujcka? Katerega oz. si bila zadovoljna z njim? 


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Septembrke 2020
18.5.2020 16:47:25   
Sofie



Kar se tiče kvalitete je fox boljši kot Evo. Tudi športni del je bolj anatomsko oblikovan. Je pa cena posledično višja. Priporočam, da preveriš težo vozička. Naš ima 9kg in je res fajn, da niso pretežki. Itak je še otrok, previjalna torba itd. 
Imela sem bobo wrap in kasneje bobo 4g. Pomemben je položaj žabice. Ergobaby tudi hvalijo. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Septembrke 2020
20.5.2020 20:23:43   
Stella Marella
Glede kengurujcka se odlocam med Ergobaby in Manduco. Sicer dobimo tudi elasticni trak za prve tedne/mesece, ampak nisem sigurna, ce mi bo odgovarjal... Zdaj sem našla super razlicico Ergobaby Embrace, ki se ga lahko ze takoj od zacetka uporablja. Super lahek, preprosta uporaba, od rojstva do cca. 10 kg. Mislim, da bo to to 🙂 vozicke moram pa v zivo it pogledat, se bom lazje odlocila... 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 8:28:17   
Stella Marella
Ojla, nosečke, kako ste kaj?
A ima še katera od vas težave z išiasom? Kako si pomagate? 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 10:16:02   
Mariborcanka
Ojla..Stella kako je bilo na glukoznem? Jaz se še zdaj nisem spravila 🙄 ful mam odpor nekak...tisto cakanje tam 2,5 uri...pa vsak dan sladko jem in se pol bojim,da bo test zarad tega ravno malo prevec pokazal...pol pa si pravim,eh bom sla pojutrisnjem..in tak se vlece zdaj ze 2 tedna...Mah bi blo boljse, ce bi tocni termin dobila pa konc,ne pa da lahko gres kadarkoli..😉
Mene hrbtenica zacne hitro bolet, ko nekaj casa sedim-ampak menda se to ni isias, upam no...mene bolj kolki jezijo. Me skoraj po vsakem sprehodu bolijo, sploh pa zjutraj ko vstanem in zvecer,ko se poknem pred tv in je pol treba spet kaj vstat (ponavadi za wc)...pa zraven se zgaga zadnje tedne skoraj vsak dan...
Jaz sem bila v čet. se na enem uz v ukc,ker mi je ginek.preventivno dala napotnico za podrobnejsi pregled srca otroka, ker ima moj  partner neke tezave...ampak je tam zdravnica potrdila,da je na uz z vsemi organi vse vredu. Sem bila to na oddelku porodnisnice in me je nekak spet bila groza,ko sem pomislila na porod in kako bom tam cez par mes... Se vedno me je strah vsega 😒 Nasploh sem taka občutljiva zadnje čase..ocitno hormoni..

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 10:55:04   
Stella Marella
Mariborcanka, jaz bi na tvojem mestu prebrala kaksne pozitivne izkušnje s porodov - da se malo znebiš straha... Navsezadnje res ne vemo, kako bo. Ha, glede glukoznega testa: en dan prej sem bila malo na trnih, celo limono sem si pripravila v torbico, ponoci slabo spala... Potem sem pa v 5 minutah opravila, ker je bila kri v redu 😁 tako, da dalje testa sploh nisem rabila delat.

Uf ta išias je pa... Zgodba zase. Si ne predstavljam, da bo tako do poroda. Ponoci se sploh ne morem premikat, ker tako vseka, da vidim vse zvezde. Drug teden grem na dopust, tako da moram to cimprej postimat. Zdaj sedim na žogi, imela sem akupunkturo, nosecniski pas moram kupit, pa ginekologinja mi je obljubila fizioterapijo. Me pa vseeno zanimajo vase izkusnje, ce jih ima katera... 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 11:16:26   
Mariborcanka
Sej berem različne porodne zgodbe, samo vnaprej ne vem v kateri bo kaj pozit.ali negativnega..pol pa ves kako je,ko vse mozne variante preberes...Dvomim,da se bom se lahko znebila tega strahu po vsem,kar sem ze slisala,da se lahko zgodi...pa tudi ce se ne zgodi nic posebnega - ze vec ur bolecin, popadkov me je strah...
Aja ta glukozni test je itak razlicen povsod,sem ze slisala to ja..sploh pa ce si v tujini,se mi zdi? Pri nas se test takoj konca samo v negat.primeru-ce imas ze takoj vrednost nad 5.1 se mi zdi-torej previsoko...potem te ze kar dalje obravnavajo kot da si sladkorni bolnik...ce pa imas manj, pa pol celi test cca 2,5 ure...

No upam,da se ti izboljsa stanje z isiasom..verjamem,da je tezko se še s tem ubadat med nosecnostjo... Ce mene kdaj fejst boli kaksen del telesa-zarad kakih posebnih gibov ali dolgotrajne slabe drze, si dam tisti topli gel obkladek parkrat zaporedoma na tisto mesto(se kar vlezem gor) in mi po par urah cisto izzveni bolecina...tile geli so mi nasploh ful uporabni-ob kakem udarcu ali migreni si das fajn hladnega gor, pri drugih bolecinah pa toplega...edino pri kolkih se nisem sprobala, sem sele zdaj pomislila....bom mogoce se to sprobala:)

Lp

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 11:38:24   
Stella Marella
Ok, bom jih jaz prebrala zate in ti prilepim linke od pozitivnih 😉
Kaksni geli so to? Tisti obicajni po poskodbah? Pa so primerni za nosecnice? Sem pa zdaj dobila idejo za grelne blazine iz češnjevih koščic (to baje tudi pri dojenckih pomaga, ko imajo krce). Evo, to grem zdaj narocit... 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 11:41:18   
Stella Marella
Aja, bolecine v kolkih: sem jih tudi imela in je takoj minilo, ko sem ponoci zacela uporabljat blazino med koleni. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 20:13:02   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella

Ok, bom jih jaz prebrala zate in ti prilepim linke od pozitivnih 😉
Kaksni geli so to? Tisti obicajni po poskodbah? Pa so primerni za nosecnice? Sem pa zdaj dobila idejo za grelne blazine iz češnjevih koščic (to baje tudi pri dojenckih pomaga, ko imajo krce). Evo, to grem zdaj narocit... 


Hehe..hvala..ampak ne vem, če bi še zdaj kaj pomagalo, če kaksno pozit.zgodbo preberem...
Geli so pa taki klasicni ja,ponavadi za po poskodbah. Enega sem nekoc kupila v lekarni inn je tako za hlajenje in gretje (za v zmrzovalnik ali pa v vroco vodo), druga 2 sem pa kupila 1x v lidlu in je 1 samo za gretje in en samo za hlajenje. Ne vem pa,zakaj bi skodili v nosecnosti..nisem nikjer brala kakih opozoril glede tega...če ne dajes direktno na trebuh,potem dvomim, da lahko bilokaj vpliva... Sem ze tudi brala to glede cesnjevih koscic in riževih blazinic, ampak se obojne menda segrevajo v mikrovalovki,katere pa nimam,zato niti nisem nikoli sprobala...

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 20:17:19   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella

Aja, bolecine v kolkih: sem jih tudi imela in je takoj minilo, ko sem ponoci zacela uporabljat blazino med koleni. 


Mene med lezanjem v bistvu nikoli ne bolijo, ampak šele ko vstanem. Pa med spanjem sem ze itak skozi navajena,da imam odejo na debelo zlozeno (oz.pac nagubano) med nogami,ko lezim na boku..tako da glede tega se vedno isto izvajam in ko 1x lezim, mi je vredu. Samo ko ze predolgo lezim na eni strani,me zacne noga-bedro bolet in ko se potem obracam,mi je muka...sem ze totalno okorna :(

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 22:42:42   
Stella Marella
Te klasicne gele imam, ampak vsebujejo etericna olja - ta pa naj ne bi uporabljale med nosečnostjo... Pa tudi - moji mozgani se nekako vedno nagibajo k iskanju vzrokov tezav, tako da vcasih kar pozabim ali ignoriram kake lazje, hitrejse resitve :) Tezak primerek sem.
Te grelne blazine pa lahko seveda tudi v pecici segrejes, na ene 100-130 stopinj. 
Ja, pocasi vstopamo v 3.trimester, zdaj se bo zacelo 🙂 vcasih pozabljam, kaksne spremembe dozivlja nase telo, vsi ti hormoni itd. Saj ne more biti nic isto kot prej, nekje se pac mora pokazat. Saj bo kmalu minilo! 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Septembrke 2020
2.6.2020 22:47:09   
Stella Marella
... Je pa res bedno to obračanje ponoci. Jaz se zdaj samo se 2-3 krat obrnem. Potem sem pa zjutraj vsa zaležana in trda, groza. Nekako pridem do tuša, topla voda, potem je pa boljse 🙂

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 192
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Stres v nosečnosti lahko škoduje otroku
Rezultati najnovejših raziskav so pokazali, da lahko čustvena in psihična napetost v času nosečnosti slabo vpliva na ner...
Resnična zgodba: Za mojo novorojenko, poko...
Žalostna, prežalostna zgodba mame, ki ji je otrok umrl v trebuhu! Hkrati pa poziv vsem staršem, naj sprejmejo vse nepres...