|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zlagala sem se, da nisem noseča
23.6.2020 13:00:54   
ravno_noseca
Najraje bi se ustrelila v koleno.

V moji službi polni dežurstev, je konstantna tema, katera je noseča. Ko ena izmed nas namreč zanosi, se ponavadi podre ves ritem dežuranja. "Nenoseči" dežurajo več in so sploh več na tapeti.
Nekako se je razvilo splošno prepričanje, da človeka lahko kar v glavo vprašaš, če je noseč. Temu ves čas na veliko nasprotujem (brez uspeha), ker mogoče pa kdo ne bi želel delit takih info.

No, pa se je zgodilo tudi meni. Pred dnevi sem na paličici dobila plusek. Čisto sva vesela. Upam, da bo vse vredu. Pregled je čez več kot mesec dni. Nameravam delat čisto normalno.

In danes je veselo vprašanje zadelo tudi mene. Ali si noseča? Ker nisem imela pripravljenega, kakega izmikajočega se izgovora. In ker samo nisem želela povedat, da sem...(jih za enkrat še nič ne briga + komu drugemu bi raje povedala prej in ko se bova sama odločila)... sem se zlagala, da nisem.

Zdaj mi je hudo user posted image Nočem se zajinksat.... Ooooh....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
23.6.2020 16:27:16   
Anonimen
Jaz bi na tvojem mestu povedala... pac povej da bi rada normalno delala naprej. Razen  ce se bojis da bos dobila odpoved... 

(odgovor članu ravno_noseca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
23.6.2020 16:29:42   
ravno_noseca
Šele 4. teden sem noseča. Ne želim povedat, čeprav sem super vesela. Malo bi še počakala. Zdi se mi hitro, za tako oznanilo (tako na splošno, ne samo v službi).

Odpoved pri nosečkah pa itak pride v poštev le v izjemnih primerih (npr. če delodajalec preneha obstajat).

< Sporočilo je popravil ravno_noseca -- 23.6.2020 16:30:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
23.6.2020 17:28:37   
Anonimen
Če nimaš kakšnih težav ali da bi morala imeti kakšne prilagoditve zaradi narave dela, ti ni treba nič povedati do nuhalne oz. ko se boš sama tako počutila. Po pravilniku si dolžen povedati mislim da 1 mesec pred nastopom porodniške. Ne se obremenjevat s tem.


(odgovor članu ravno_noseca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
23.6.2020 17:49:27   
Bluejane
Pocakaj do nuhalne,  da je vse ok in pol povej. Jaz bom isto naredila. Nikoli ne ves, kaj se lahko zgodi. Da ne pomislim na SS in pol te vsi sprasujejo o tem. 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
15.7.2020 23:32:57   
LoniRR
Ravno noseca kako si resila? Si se ognila? Sama sem bila tiho do nuhalne ko naj bi se moznost za splav zmanjsala 🤷‍♀️. Sj konec koncev nisi dolžan obvestiti delodajalca ze tako kmalu. 


(odgovor članu Bluejane)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
25.7.2020 20:01:09   
ravno_noseca


IZVIRNO SPOROČILO: LoniRR

Ravno noseca kako si resila? Si se ognila? Sama sem bila tiho do nuhalne ko naj bi se moznost za splav zmanjsala 🤷‍♀️. Sj konec koncev nisi dolžan obvestiti delodajalca ze tako kmalu. 





Se vedno nisem povedala. 
Zadnje tri tedne sem na bolniski. Slabe volje imamo seveda za izvoz. 
Po eni strani bi bilo ocitno najbolje, da bi se v sluzbi zadrla se isti dan ko sem povedala mozu (joj, joj), po drugi nisva povedala niti vsem starsem (moja mami me je zavohala 😁), ker se mi zdi prehitro.
Bo ze. Cela sem ves cas nekaj cudno zivcna in prestrasena. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
27.7.2020 15:14:53   
Anonimen
Uh js sm mela podobn primer! Sicer sm se zlagalu kolegu in kolegici. Grozno slabo vest sm mela... In sm se bala d nav kj narobe ker lazem... Zajinksala sm se. Sam zacasno. G ni nasla dojencka 🤦‍♀️ hotla me je prepricat d sm splavla 🤦‍♀️ 1 teden agonije pa slabe vesti ker sm cakala na se 1 pregled pred ciscenjem... In pol so najdl dojencka, 10t.


Na siht sm pa kr kuj povedala d sm mela mir, da nism delala nadur pa da smo se uskladili z delom. Itaq u privat nismo bli povezani in mi je blo usein c vejo. 

(odgovor članu ravno_noseca)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
4.8.2020 22:30:42   
LoniRR
Omg anonimen kako je to mogoce? Hvala bogu da so te pregledali pred ciscenjem se 1x. Jooj ne morem si predstavlat kako bolec teden je bil in hvala bogu potem veselje ko si vidla otrocka. Ali si imela prekmalu pregled pa ga zto se ni vidla?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
4.8.2020 22:33:41   
LoniRR
Ravno noseca to je normalno. Si na zacetku in ti bojo hormoni divjali 100 na uro. Proti koncu nosencosti pa bo se vse huje 🤣🤣🤣. Ne sekiraj se. Zdj ti pripada biti sitna, tecna, zaspana, vse... jst bi pocakala do nuhalne in potem informacijo povedala, seveda ce bos to zelela. Delodajalca pa lahko kmot se kasneje obvestit. Mislm da do 6ga mesca, da lahko najde zamenjavo 😉. Hehehe jaaa mame so pa mame. To je pa 6 cut 😍🥰


(odgovor članu ravno_noseca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
17.8.2020 11:06:58   
ravno_noseca
No :) še novosti iz naših logov :)

Danes (v 13. tednu nosečnosti) sem za nosečnost povedala šefu in sodelavkam.

Sodelavke so bile seveda super vesele in super prijazne. Šef pa je dobil živčni zlom (veliko nas je nosečih user posted image wups user posted image pa ne dajat ljudi na delo od doma user posted image ), potem pa rekel, da so me morali že sedaj nadomeščat (bila sem na bolniški) in da bom svoje obveznosti (= vrnila usluge, ki so mi jih naredili drugi sodelavci) opravila v septembru - poleg svojih rednih obveznosti. O JOY. user posted image

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zlagala sem se, da nisem noseča
26.10.2020 23:36:25   
LoniRR
Ravno nsoeca kako se pocutos sedaj ko si ze vidno okrogla? Upam da.se nisi prevec nagarala v sluzbi. Jaooo eni sefi so mali tirani in tipicn oza moske ko sploh ne vejo kaj pomeni biti nosec 🙈


(odgovor članu ravno_noseca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična zgodba: Za mojo novorojenko, poko...
Žalostna, prežalostna zgodba mame, ki ji je otrok umrl v trebuhu! Hkrati pa poziv vsem staršem, naj sprejmejo vse nepres...
7 zanimivih dejstev o brcanju v trebuhu
Ste noseči in komaj čakate, da boste začutili prve brce vašega otročka v trebuščku? Vam je ginekolog svetoval, da sledit...