cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Kaj pa vi naredite za okolje

clock-img

02.07.2009, 22:35

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

1. prioriteta mora biti zmanjšati količino odpadkov - in to vseh. ljudje kupujejo en kup blasta, ki je popolnoma nepotrebno (od raznih osvežilcev zraka, celih tekočih metrov čistil, krpic, gobic, dišav, pripravljene in embalirane hrane, barvaste pijače, izdelkov za hišne ljubljenčke, itd)
2. druga prioriteta mora biti zmanjšanje enkratno uporabljive embalaže - povratna steklena embalaža se mora vrniti v vsakdanje življenje
3. ljudi bi bilo potrebno stimulirat ne le, da ločeno zbira odpadke, pač pa da zmanjša količino vseh odpadkov. Torej ne le tistih, ki končajo v smetnjaku mešanih odpadkov, pač pa tudi teh, ki jih zdaj veselo ločujejo in pri tem mislijo, da so naredili nekaj dobrega za okolje.
To, da gospodinjstvo vsak dan sproducira 3 ali celo več odpadnih plastenk je nareč za moje pojme ekološki kriminal - in to kljub temu, da pristanejo v kontejnerju na katerem piše odpadna embalaža.



Se podpisem.
Samo ad tocke 3. Enkrat sem si poskusala predstavljati, da vsak dan popijem dve plastenki vode, skupaj vec kot 700 na leto. In ko sem si risala sliko, kaksen kup bi to bil, mi je bilo grozljivo, 700, samo v enem letu, samo mojih plastenk. Tako da sem vesela, da pijemo vodo iz pipe in da je teh smeti zelo malo.

clock-img

02.07.2009, 22:48

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

Sežiganje je večja potuha zato, ker smeti nekam izginejo (piši zmanjša se jim volumen) kar pa je presneto dvorezen meč. Sežigalnice kakor razumem so prilagodili zdajšnjim emisijskim standardom in temu ustrezno popravili tehnologijo, tako da očitno ne gre več za zastarele objekte. Mišljene so emisije po modernizaciji. Kot sem dejal so po mojem boljše nizkotemperaturni postopki razgradnje, ker niti povečana temperatura ni pogoj, da ne nastajajo obstojne kancerogene spojine. Zdaj so itak poleg dioksinov in furanov našli še vrsto drugih.

clock-img

10.07.2009, 22:27

clock-img

Gina

pencil-img

12402

V notranjskokraških novicah sem brala (saj veste, da je na notranjskem hud problem odlaganja smeti, sploh ker so roki, določeni od države praktično že mimo, stvar pa ni urejena, obstoječa odlagališča pa relativno polna), da razmišljajo o predelavi odpadkov v plazemskih pečeh, da bi bila to najbolj optimalna varianta, sicer povezana s hudim začetnim stroškom - imajo pa že lokacijo v Logatcu za to. Ker ne razumem izraza "predelava s pomočjo plazme", me zanima ali je govora o sežigalnici?

clock-img

11.07.2009, 08:30

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

Ja. Visokotemperaturna.

clock-img

11.07.2009, 21:48

clock-img

Gina

pencil-img

12402

thxuser posted image

clock-img

25.11.2009, 11:31

clock-img

Biogirl

pencil-img

5

Jaz ločujem smeti že od kar pomnim saj sta moja stara starša imela to navado, ki je postala del mene. Drugače sem pa vegeterjanka. Govedo npr. ( 1.500 mio) proizvede več CO2, kot vsi avtomobili na svetu.

clock-img

27.11.2009, 22:26

clock-img

Eko Vila

pencil-img

214

Biogirl, da se navezujem naprej na tvoj odgovor dopisujem tole :ne smemo pozabiti na metan, ki ga izločajo krave. Metan je tudi eden izmed toplogrednih plinov, ki ima večji učinek, kot co2.
Po raziskavah iz leta 2006 je Organizacija za prehrano in kmetijstvo pri ZN (FAO) zaključila, da svetovna živinoreja proizvede 18% vseh toplogrednih plinov na svetu – v primerjavi z vsemi vozili, vlaki, letali in ladjami, ki proizvedejo 13% vseh toplogrednih plinov.Da o tem kakšna škoda se dela, ko se seka gozdove za polja na katerih se goji žito, ki je krma za živali sploh ne govori...


_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

clock-img

28.11.2009, 08:35

clock-img

Dashenka

pencil-img

1482

http://www.thedailygreen.com/environmental-news/latest/going-green-47111302?src=rss

Niti govedo, niti transport nista kljucni problem.

Resnicni problem so kolicine stvari, ki jih danasnja cicilizaija sprocesiraa od zacetka do konca (vkljucno z "ekoloskim" recikliranjem).
Ce zelimo kaj dobrega narediti za nas planet moramo enostavni zmanjsat kolicino potrosniskih dobrin, ne glede na to kako so te "ekoloske".

clock-img

28.11.2009, 12:51

clock-img

Jerneja_

pencil-img

4043

http://www.storyofstuff.com/

Tole je precej zgovorno...

clock-img

19.02.2010, 21:54

clock-img

moci

pencil-img

5572

IZVIRNO SPOROČILO: Jerneja RR

http://www.storyofstuff.com/

Tole je precej zgovorno...


sem si vzela čas in ni mi žal user posted image

clock-img

19.02.2010, 22:13

clock-img

Eko Vila

pencil-img

214

user posted image  moci, povej naprej!

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

clock-img

22.01.2011, 13:44

clock-img

čudna

pencil-img

1

nekaj zanimivosti o ravnanju z odpadki tukaj

clock-img

16.07.2014, 09:51

clock-img

Banana85

pencil-img

1

Poleg ločevanja odpadkov je še veliko drugih načinov, kako živeti bolj "zeleno" in eko. Npr. vožnja z električnimi avtomobili, če finančni položaj to dopušča. Zelo in je zdaj tudi vse leseno, lesena očala, leseni dodatki, lesena kolesa ... npr. https://www.dealstocker.com/product/479/leseno-kolo-woodster

Je pa vse cenovno dražje ... se mi zdi,da bolj si želiš biti eko, dražje je...

clock-img

16.07.2014, 23:35

clock-img

Stanislava_

pencil-img

4004

Ločevanje odpadkov ima svoj smisel samo na kmetih.

Kar gori, gre v peč, pepel se potrosi po zemlji.
Kar gnije, gre na gnoj, tudi gnoj se uporabi za zemljo.

Običen kmet ima na leto en ajmar embalaže in nič več. Plastike ne kupuje, ker pije deževnico.

V mestih se ločuje vse. Stroški ločevanja in predelave so višji od koristi. Dobiček imajo zgolj proizvajalci embalaže, in podjetni predelovlci. Skupni strošek zbiranja vsakovrstne embalaže presega koristi skupnosti. Plus da bi odpadki smrdijo, ko je vročina, kar v razgret beton ne sodi. Za mene to ni nobena prednost, ta smrad poleti. Na kmetih je drugače, tam je trava, gozd in nekaj vetra, mesta in beton in bio je pa ena naravna katastrofa.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

clock-img

16.07.2014, 23:59

clock-img

Stanislava_

pencil-img

4004

Stvari uporabljam kar se da dolgo, ker niti nisem človek za nakupovanje, niti me ne zanima zadnja moda na kateremkoli področju.

Tehnični aparati dokler delujejo in še potem jih damo popravit, če je mogoče.
Oblačila ne kupujem po zadnji modi in ne zastarijo prva. Nosim jih dolgo, in ko se jih naveličam, ne gredo v prve smeti.
Čevlji obvezno usnjeni, narejeni obvezno v Evropi. Nekaj let nazaj so se mi smejali, ko sem menjala pete pri čevljarju user posted image .

Največ odpakov je še vedno od hrane, čeprav pojemo skoraj vse, kar kupimo (se zgodi, da se kaj tudi pokvari). Organsko ne prenesem hrane in pijače iz plastenk ali konzerv (razen paštete), več ali manj nam ostane ali steklena embalaža, ali papirnata (npr. mleko) ali vrečke. Teh je paše vedno preveč. Ok, za banane jih ne rabim, za ananas in melono tudi ne, za vse ostalo sadjein zelenjavo pa ja. Bila bi vesela, če bi ga lahko tehtala v papirnati vrečki, to bi bil za nas bistven premik.

Kakorkoli obrnem, je inputa toliko kot ga prenese nadaljnja predelava, to je maksimalna uporaba vsega obstoječega, in ne samo kopičenje zaradi kopičenja.
In ko nekaj več ne služi svojemu namenu, brez slabe vesti vržem v smeti in se niti pod razno ne obremenjujem s tem, kaj bom naredila okolju. Tega puhlega pompa je čisto preveč, in je na čisto napačnem koncu.

Pač živimo, smo dar in breme okolju obenem, in če živimo skladno s sabo in z naravo, takih bedastih vprašanj (kaj naredimo za okolje), ne potrebujemo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

clock-img

17.07.2014, 00:01

clock-img

Stanislava_

pencil-img

4004

IZVIRNO SPOROČILO: Banana85

Poleg ločevanja odpadkov je še veliko drugih načinov, kako živeti bolj "zeleno" in eko. Npr. vožnja z električnimi avtomobili, če finančni položaj to dopušča.



Seveda je in, dokler deluje. Kam boš pa po koncu uporabe "odvrgla" tisto veliko baterijo user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

clock-img

17.07.2014, 07:39

clock-img

josephine27

pencil-img

2570

Bila bi vesela, če bi ga lahko tehtala v papirnati vrečki, to bi bil za nas bistven premik.



Lahko prineseš svoje vrečke s sabo in noter stehtaš. Nekaj ljudi to redno počne. Nihče nima nič proti,

_____________________________


clock-img

17.07.2014, 09:22

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

jaz tehtam brez vrečke in potem zdevam v vrečko (dol z vage).

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem