Neprofitna organizacija Združenje Štorklja Maribor vabi nosečnice, da se pridružijo programu aerobne vadbe in sprostitvenih vaj za nosečnice.
Aerobna vadba bo potekala vsak četrtek od 18.00 - 19.30, sprostitvene vaje za nosečnice pa vsak ponedeljek od 18.30 - 20.00.
Dodatne informacije in prijave na 02/ 2512 421 ali 031/ 344 901 ter na http://www.storklja.si oz. info@storklja.si.
VLJUDNO VABLJENE NOSEČNICE, KI ŽELITE VADBO V MAJHNIH INTIMNIH SKUPINAH IN STROKOVNO VODSTVO, KI VAS RESNIČNO PRIPRAVI NA POROD IN MATERINSTVO!
SPROSTITVEVE VAJE ZA NOSEČNICE
V času nosečnosti se vsaka ženska zave, da daje življenje še nerojenemu otroku, ki raste in se razvija v njej. To spoznanje jo vodi v nova, senzitivna občutenja lastnega telesa in sprejemanje sprememb, ki se dogajajo v njej. To je razmeroma kratek čas v življenju ženske, ko ima priložnost doživljati enkratna občutja, če si le vzame čas zase in za otroka, ki prihaja. Vez z otrokom se začne spletati že pred rojstvom, ko nosečnica prisluhne modrosti v sebi in se preda temu čudovitemu obdobju.
Umirjena, nasmejana in sproščena nosečnica nosi v sebi umirjenega, nasmejanega in sproščenega potomca, ki se veseli snidenja s svojo mamico. Z zaupanjem oba pričakujeta veličasten trenutek, ko se bosta srečala. Misel na ta dogodek bodočo mamico vzpodbuja k vsakodnevni skrbi za lastno telo in dušo.
Umetnost sprostitve je najpomembnejša veščina za zdrav in čustveno zadovoljujoč porod. Na srečanjih sprostitvenih vaj za nosečnice se po začetnem sproščanju posvečamo vajam, ki nosečnicam omogočijo sproščeno in zdravo preživljanje nosečnosti ter jih telesno in psihično pripravijo na to, da bo porod potekal čim lažje in v skladu z njenim individualnimi potrebami in željami. Skozi dihalne vaje in vizualizacijo se učimo prisluhniti notranjim dogajanjem v telesu in se pripravljamo na porod tako, da se bomo znale in zmogle prepustiti in veseliti vsakega popadka, ki bo naznanjal, da se rojeva nam najbolj dragoceno in ljubljeno bitje. Pred koncem srečanja si vzamemo tudi nekaj časa za pogovor o negotovostih, ki jih občasno čuti skoraj vsaka nosečnica.
Vadba poteka pod strokovnim vodstvom. Prvi pondeljek v mesecu je vadba namenjena predstavitvi položajev in pravilnemu dihanju za lajšanje poroda.