RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


Adryanca -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (4.12.2011 17:34:14)

Pozdravljene so[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]!

Jst sem se pa kr odločila, da malo povprašam glede oblekic in cunjic mojo najboljšo prijateljico, ki je letos marca rodila. Sama pa imam rok aprila, tko da sem jo že lepo prosila, da bi mi sploh napisala seznam kaj res rabim za v porodnišnico in kaj iz nje oz. bolj me zanima za otročka in potem kaj in kako naj ga oblečem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Ko bom dobila seznam, vam lahko napišem, ker sem sama tud mnenja, da vso omaro pa reeees ne mislim vlačit s seboj, ampak resnično tiste stvari, ki jih potrebujem.

Ok, lepo preživite nedeljo ob crkljanju svojih najdražjih [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




nusi -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (5.12.2011 8:08:43)

jaz sem rodila maja. v porodnišnico sem nesla - dodatne vložke (pa še sproti mi jih je moj prinesel), milo za tuširanje, ki ga nisem uporabila niti enkrat, ker sem komaj stala na nogah in mi na kraj pameti ni padlo, da bi se prav na dolgo zalivala z vodo in tuširala 8sem si pa pogost hladila šive), hlačke za enkratno uporabo, modrc za dojenje, eno splano srajco, če bi ravno sredi noči potrebovala novo, pa da ne kličem sester. Vodo sicer dobiš tam, ampak v tavelkih flašah in prva dva dni sem bla bolj fuč, tko da sem pila v leže in 0,5 L flaške so ble pravi luksuz [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Mazala sem se tudi s kremo za telo, deodoranta in vazelia pa nisem potrebovala. naknadno mi je moj prinesel še črpalko, ker jo kao tam dobiš, ampak ko sem prosila zanjo so mi rekli, da naj mi jo gre kar mož kupit pa naj mi jo prinese med obisko [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] (no comment).
Za domov pa ene ornk komot hlače, majica in jopa (modrc+ blazinice za dojenje), za tamalga pa 2 navadni plenici, 2 tetri, bodi, hlačke s podplatki, tenka bombažna kapica, tenek pajcek iz pliša in dekica. pajacka iz pliša seveda nisem potrebovala, ker je bilo kar toplo, pa do avta ni daleč, v aprilu bi pa znalo še zahladiti in ga bom imela spet zraven.




bUbAmAmA -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (3.2.2012 20:02:48)

hy [sm=nosecka.gif] in mamice! Dobra tema, js sm prvič noseča, in se mi zdi fajn k bereš različna mišlenja, izkušnje po teh forumih, tole se mi zdi super stvarca tale SEZNAMČEK, pol pa še vidiš kaj mamice mislijo, a je nujno al ni tok nujno to imet, boljše je to od onega,.... [sm=bravo.gif] za tole temo! Sicer sem eno od unih k nemaram bit nepripravljena v stvareh za katere veš naprej da se bojo zgodile, zato sva že kupila z dragim voziček, omaro za dojenčka, sledila bo posteljica, vzmetnica, posteljina.....potem še seznamček oz. "drobnarije", vsak mesec po nekaj, da nebo pol velik BUM finančni, bolj velik BUM bi bil časovni oz. kaj nepredvidljivega pride vmes ( zgodnji porod,....upam da neee[sm=zmeden.gif]) .... ! pozdravček sonosečkam in mamicam!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.2.2012 7:30:13)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mommy to be -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (28.2.2012 20:12:44)

pozdravljene,
jaz sem pri prvem nakupila (skoraj) vse, ker se mi je zdelo, da vse nujno rabiš, pa sem potem ugotovila, da ni tako. ker sem večino podarila sorodnikom (bila sem prepričana da je zadnji [sm=zmeden.gif]) me zdaj čaka nakup novih stvari. sem se pa odločila, da so rabljene stvari lahko ravno tako dobre, če naletiš na lepo ohranjene. tako sem posteljico, previjalno mizo in voziček dobila za več kot pol manj, kot če bi kupovala novo. je pa vse zelo lepo ohranjeno, kot da ni bilo v uporabi. tako da oprema mi ne dela več težav, pri kozmetiki nisem niti pri prvem komplicirala, ne mislim niti zdaj. za ritko lekarniško hladilno mazilo, je veliko cenejše od bebivala ipd., ni v lični embalaži je pa za moje pojme zlata vreden. naročala sem si 300 g, ker ima samo en mesec rok trajanja, potem sem šla po novega. in bila ves čas zelo zadovoljna, namesto robčkov sem uporabljala vato in toplo vodo. pa nismo nikoli imeli pleničnih izpuščajev. so pa otroci različni, pri meni je to delovalo, pri nekomu drugemu ne.
zanima me mnjenje mamic, ki so rodile poleti. kaj imeti oblečeno v stanovanju, kaj na sprehodu, kaj ponoči za spanje? pri prvem sem rodila novembra in sem se držala pravila, ki mi ga je povedala patronažna, da naj bo [sm=duda.gif] oblečen eno plast več kot mi. kaj pa zdaj, ko imam rok začetek julija? je dovolj, da je otrok oblečen samo v bodi in čez nogice pokrit s pleničko ali je boljše, da ima še žabice, pa ne pokrit?
hvala za vse nasvete/odgovore.
lp vsem bodočim mamicam




LadyMa -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (11.6.2012 12:28:49)

Pozdravljene.
Pra vesela sem, da so napisani seznami, ker sem prvorodka in enostavno res nimam pojma kaj bi lahko potreboval in kaj ne. Fajn mi je prebrat vaše izkušnje in se potem odločit za nakup.
Prihranile ste mi dosti energije.[sm=bravo.gif]




Michelle12 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (21.8.2012 17:11:27)

Tej seznami so predolgi.

Potrebuje se samo:
-tetra plenice
-nekaj parov nogavičk
-3 bodyje z dolgimi ali kratkimi (odvisno kdaj je otrok rojen)..mi smo imeli pripravljeno 56 in 62. Pa je moja nosila prvi mesec 50. In je moj par bodyjev kupil, ko sem bila v P, ostalo smo šli skupaj kakšen teden po porodu.
-žabice do pasu oz oprijete hlačke
-2 kapice
- ali plišast pajacek ali plišast kompletek ali tople hlačke na naramnice. To so vsa oblačila za čez body in naj kupi vsak kar je njemu najbolj všeč in kar otroku najbolj odgovarja.
-krema za rito
-trdo milo
-gazice
-alkohol
-fiziološka
-toto krpice
-toto vatke ( za obrazek, rokice, telo- do kopanja)
-škarjice
-banjica
-voziček
-lupinica
- mogoče dudica
-flaško lahko kupi tudi mož, če ne bo mleka
-baby vac ( za noska)

Posteljico, posteljnino...

To je to.

Vse kar se potrebuje, se dokupi kasneje. Ležalnik, stolček, slingi, sterilizatorje, črpalke,..........




Michelle12 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (21.8.2012 17:14:37)

Kreme za telo, olja in podobno... če bo z otrokovo kožo kaj narobe, predpiše itak zdravnik.
Novorojenček/dojenček ne potrebuje nobenih krem. Telo ima funkcijo, ki kožo masti naravno... z olji in kremami samo to uničite in otrokom s tem ne delate uslug.
In olje pore maši.

Pa dekice sem pozabila prej napisat...




Lianna -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (21.8.2012 22:24:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Tej seznami so predolgi.

Potrebuje se samo:
-tetra plenice
-nekaj parov nogavičk
-3 bodyje z dolgimi ali kratkimi (odvisno kdaj je otrok rojen)..mi smo imeli pripravljeno 56 in 62. Pa je moja nosila prvi mesec 50. In je moj par bodyjev kupil, ko sem bila v P, ostalo smo šli skupaj kakšen teden po porodu.
-žabice do pasu oz oprijete hlačke
-2 kapice
- ali plišast pajacek ali plišast kompletek ali tople hlačke na naramnice. To so vsa oblačila za čez body in naj kupi vsak kar je njemu najbolj všeč in kar otroku najbolj odgovarja.
-krema za rito
-trdo milo
-gazice
-alkohol
-fiziološka
-toto krpice
-toto vatke ( za obrazek, rokice, telo- do kopanja)
-škarjice
-banjica
-voziček
-lupinica
- mogoče dudica
-flaško lahko kupi tudi mož, če ne bo mleka
-baby vac ( za noska)

Posteljico, posteljnino...

To je to.

Vse kar se potrebuje, se dokupi kasneje. Ležalnik, stolček, slingi, sterilizatorje, črpalke,..........


3 bodije? Kaj ste vsak dan prali ali otroka niste vsak dan preoblačili? Že če poliva grejo hitro 2-3 bodiji na dan. Torej pod 10 bodijev si jaz na predstavljam, raje več kot manj.




Michelle12 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (21.8.2012 22:57:08)


IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Tej seznami so predolgi.

Potrebuje se samo:
-tetra plenice
-nekaj parov nogavičk
-3 bodyje z dolgimi ali kratkimi (odvisno kdaj je otrok rojen)..mi smo imeli pripravljeno 56 in 62. Pa je moja nosila prvi mesec 50. In je moj par bodyjev kupil, ko sem bila v P, ostalo smo šli skupaj kakšen teden po porodu.
-žabice do pasu oz oprijete hlačke
-2 kapice
- ali plišast pajacek ali plišast kompletek ali tople hlačke na naramnice. To so vsa oblačila za čez body in naj kupi vsak kar je njemu najbolj všeč in kar otroku najbolj odgovarja.
-krema za rito
-trdo milo
-gazice
-alkohol
-fiziološka
-toto krpice
-toto vatke ( za obrazek, rokice, telo- do kopanja)
-škarjice
-banjica
-voziček
-lupinica
- mogoče dudica
-flaško lahko kupi tudi mož, če ne bo mleka
-baby vac ( za noska)

Posteljico, posteljnino...

To je to.

Vse kar se potrebuje, se dokupi kasneje. Ležalnik, stolček, slingi, sterilizatorje, črpalke,..........


3 bodije? Kaj ste vsak dan prali ali otroka niste vsak dan preoblačili? Že če poliva grejo hitro 2-3 bodiji na dan. Torej pod 10 bodijev si jaz na predstavljam, raje več kot manj.



Ne, ne. To so itak seznami kaj nujno rabiš preden greš rodit. Ma preden greš rodit, ne veš koliko bo otrok velik in kakšna št mu bo prav. Jah, nekaterim je vseeno, če nosi otrok preveliko št, meni pač ni. Zato 3 bodyje, lih toliko, da imaš nekaj že doma..pa še to ni potrebno. In ko rodiš, itak vidiš kakšno št otrok potrebuje in komot pošlješ moža. Vsaj jaz sem mojega poslala in mi je prinesel. In v stroj vržt robo, bo že znal, pa zlikal bo tudi lahko tistih 10 komadov bodyjev in žabič. Če pa ne, lahko to v skrajnem primeru naredi tudi mama/tašča.
Moja ji je imela tudi 20. Samo smo itak kupili vse, ko sem že rodila, ker sem doma imela samo 56 in 62. Vse lepo pripravljeno. Ker sem brala, da otroci nosijo 56. Ja, tisti večji. Ma ona je imela 51cm in 3210g in ji je bila 50ka prav cel mesec.

No, kompletek za iz P je itak pomemben, to kupiš prej. Ostalo pa...brez veze. Sej nimaste nesposobnih možev, da skočijo do trgovine in nakupijo par različnih bodyjev.




Gizmica -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (19.11.2013 12:35:42)

Zdravo punce! Napisani seznami so zelo uporabni, hvala se enkrat! Res me bega edino kako je z velikostjo oblacilc ob porodu in mesec, dva po njemu. V Babybooku sem brala da je najboljse ce se kupi na zacetku vse v velikosti 62... A ves ze pred porodom koliko bo otrocicek velik al samo ob porodu? :)




*zvezdica zaspanka* -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.3.2014 9:49:58)

IZVIRNO SPOROČILO: Gizmica
Zdravo punce! Napisani seznami so zelo uporabni, hvala se enkrat! Res me bega edino kako je z velikostjo oblacilc ob porodu in mesec, dva po njemu. V Babybooku sem brala da je najboljse ce se kupi na zacetku vse v velikosti 62... A ves ze pred porodom koliko bo otrocicek velik al samo ob porodu? :)


naša [sm=duda.gif] je bila čisto povprečne velikosti in teže. nakupljene sem imela bodije, hlačke, žabice in jopico za iz porodnišnice št. 56 (h&m), ostalo sem dobila in sproti perem ter zlagam v omaro za vsakdanjo uporabo. oblačilca iz h&m-a so ji sprva bila velika, ampak je šlo (zavihaš rokavčke, pa patent na hlačah in gre ... žabice so ji še vedno prevelike?!), sem pa zaenkrat od tega kompletka "upokojila" le bodije ;) stara je skoraj 5m, velika 65cm in ima 6300g. tudi ostala oblačila, ki sem jih dobila, so si številke in modeli zelo različni, nekaj gre pa še skupaj in narazen s pranjem, tako da določena oblačila nosi že številko 68, kakšna pa še tudi 56. zadnjič sem v okaidiju gledala jopice in bi jo morala vzeti za 12m, da bi ji bila prav (ob tem mislim, da ji ni čisto tesna). sem pa recimo dobila za darilce h&m kompletek bodi-hlačke št. 62, in ji je bodi že zdavnaj premajhen. tako da predlagam, da kupiš 56 (razen če je otroček že v maternici velik - v zadnjem tromesečju ti g izmeri plod, ampak to je samo približno - meni so rekli, da je prevelika za svojo starost in sem se že ful ustrašila, pa je bila na koncu čisto v povprečju) in da kupiš le kakšen kos. ostalo pa potem.




matejchy -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 9:18:15)


Nosečke dobila sem en seznam kaj bi potrebovali za dojenčka, bi lahko skupaj pokomentirale, če kaj manjka oz. če česa je preveč ali premalo.

OBLAČILA
komplet za iz porodnišnice
bombažna jopica
Majčke dolg rokav 7 kom št. 62
Topel pajac za hladne dni 1 kom
Bodi z dolgimi rokavi 10 kom št. 62
Plišasti pajac 5 kom št. 62
Bombažne kapice 3 kom
Pižama (pajacek) 3 kom št. 62
nogavičke 6 kom
copatki


HIGIENA, PRIPOMOČKI
povijalne plenice 5 kom
plenice za enkratno uporabo 5 kom
Tetra plenice 20 kom
slinčki
Mandljevo ali olivno olje
Hladilno mazilo za ritko
Bombažna vata
70 % alkohol
Fiziološka raztopina za nos
Gaze za umivanje popka
Vlažilni robčki
aspirator za nos
sterilni zloženec 5x5 cm
bepanthen
Termometer za vodo kom
Termometer za telesno temperaturo 1 kom
Škarjice z zaobljenimi konicami 1 kom
Gost glavniček (ne rabiš, če nima temenc)
Mehka krtača za lase 1 kom
Steklenička 2 kom
Duda 2 kom
čaj za novorojenčke
2 cuclja za steklenicki za novorojenčka številka 1
Ščetko za čiščenje stekleničk
prsna črpalka (ni nujno da rabiš)
palčke za ušesa
šampon
lanolin za mamico

OPREMA
Voziček
Lupinica
Posteljica
Jogi
Odejica za spanje 1 kom
Preobleka za odejico 3 kom
Jogi rjuha 3 kom
Nepremočljiva podloga 1 kom
Previjalna podloga
previjalna miza
komoda
Banjica
Brisače kopalne 2 kom
odejica (mehka) 3 kom
ležalnik (če želiš)
dežna prevleka za voziček
prenosna posteljica
elektronska varuška




Shana86 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:10:36)

Živjo [sm=smiley1.gif] Kdaj pa pričakuješ? Sama imam dobro leto in pol staro februarčico, zdaj imam PDP 1.12., tako da ti lahko malo pomagam s seznamom za zimskega novorojenčka.

Nosečke dobila sem en seznam kaj bi potrebovali za dojenčka, bi lahko skupaj pokomentirale, če kaj manjka oz. če česa je preveč ali premalo.

OBLAČILA
komplet za iz porodnišnice
bombažna jopica
Majčke dolg rokav 7 kom št. 62 - svetujem na preklop
Topel pajac za hladne dni 1 kom
Bodi z dolgimi rokavi 10 kom št. 62 - svetujem na preklop
Bombažne žabice 5 kom
Plišasti pajac 5 kom št. 62
Bombažne kapice 3 kom + toplejše kapice za ven
Pižama (pajacek) 3 kom št. 62
nogavičke 6 kom
copatki
S tem se kar strinjam, samo da moraš vedet, da je št. 62 za 3 mesece. Ti toplo priporočam, da kupiš oblačila št. 56, kaj tudi 50, ker v 62 bo novorojenček plaval. Moja je prve tedne nosila 50, pa je bila čisto povprečno velika (3315g, 52 cm). Dodala bi še kak bombažen komplet, pajacek za čez dan. Na splošno na začetku čim manj oblačil, ki imajo elstiko okrog pasu, ker so res bogi s temi krčki.


HIGIENA, PRIPOMOČKI
povijalne plenice 5 kom - zakaj? Če bo potrebno široko povijanje, jih boš dokupila.
plenice za enkratno uporabo 5 kom
Tetra plenice 20 kom + tetra krpice
slinčki - na začetku ne rabiš, za vse bruhice, kupčke ipd. so tetra pleničke, tako da raje teh malo več
Mandljevo ali olivno olje - no ja, ni nujno. Jaz sem za vse imela Bepanthen mazilo. Po hladilnem mazilu je dobila pikice, sem ga že prvi teden ukinila
Hladilno mazilo za ritko
Bombažna vata
70 % alkohol - lahko tudi alkoholni robčki
Fiziološka raztopina za nos - tamicena pakiranja
Gaze za umivanje popka
Vlažilni robčki - ne bi. Sama kemija. Novorojenčki imajo ful občutljivo kožo in mimogrede izpuščaje. Mi smo še pri prvi še vedno (razen na terenu) na tosaminih krpicah za 1x uporabo in topli vodi (+trdo milo, če je reeees kriza, redko)
aspirator za nos
sterilni zloženec 5x5 cm
bepanthen
Termometer za vodo kom
Termometer za telesno temperaturo 1 kom
Škarjice z zaobljenimi konicami 1 kom
Gost glavniček (ne rabiš, če nima temenc)
Mehka krtača za lase 1 kom
Steklenička 2 kom
Duda 2 kom
čaj za novorojenčke - ne rabiš. Materino mleko je edina tekočina, ki jo potrebuje. Če je imela krčke, sem moji sama skuhala čaj iz kumine, janeža in kamilic in ji dala eno malo žličko ali dve.
2 cuclja za steklenicki za novorojenčka številka 1
Ščetko za čiščenje stekleničk - odvisno. Če imaš stekleničke Mam, ki se čisto razstavijo, ne rabiš.
prsna črpalka (ni nujno da rabiš)
palčke za ušesa
šampon
lanolin za mamico - tudi za bradavice sem uporabljala Bepanthen mazilo

OPREMA
Voziček
Lupinica
Posteljica
Jogi
Odejica za spanje 1 kom
Preobleka za odejico 3 kom
Jogi rjuha 3 kom
Nepremočljiva podloga 1 kom
Previjalna podloga + tiste podloge za 1x uporabo; novorojenčki so talenti, da se ob vsakem previjanju polulajo isto sekundo, ko daš stran pleničko [sm=smiley36.gif]
previjalna miza
komoda
Banjica + stojalo
Brisače kopalne 2 kom
odejica (mehka) 3 kom
ležalnik (če želiš)
dežna prevleka za voziček + komarnik (za par evrov v Muellerju)
prenosna posteljica - odložljivo. Prvih par mesecev lahko tudi na dopustu spi v košari vozička, če je kvalitetna. Mi smo jo kupili za dopust, ko je bila stara 6 mesecev, ker je bila že v športnem delu.
elektronska varuška - strošek, ki ga lahko odložiš. Po tistih smernicah o smrti v zibki naj bi otroček vedno spal v istem prostoru kot starši do 6. meseca. Torej varuške ne potrebuješ.
+ mi smo imeli še košek v dnevnem prostoru, ker je bila posteljica v spalnici v mansardi

Dodala bi še:
- lučko z nežno svetlobo za nočno dojenje
- trdo milo
- ovčjo kožico ali zimsko vrečo za v voziček
- posodo za vodo za previjanje
- brezkasetni koš za plenice (po želji; ko enkrat je gosto hrano, kakec itak takoooo smrdi, da je treba pokakane plenice sproti nositi ven)
- bombažne rokavičke - moja se je že v porodnišnici ful popraskala po obrazku
- 1 paket AM, ki ga kupiš zato, da ga ne boš potrebovala [sm=smiley1.gif] Nekako isti princip kot vzameš dežnik na morje [sm=smiley36.gif]
- neka blazina tipa Airex
- tista igralna podloga za igranje z obroči (da lahko mami vsaj čebulo nareže brez deteca v naročju...)
- kakšni glasbeni vrtiljaki, igračke, ki se lahko pripnejo na strehico vozička... ampak to vse lahko potem dokupiš, veliko tudi dobiš. Odvisno tudi od dojenčka, moja je nonstop potrebovala neko zabavo.
- pozneje kupiš še stolček za hranjenje, verižico za pripenjanje dude, žličke ...

Za mamico:
- Vir80 vložki
- mrežaste hlačke
- podloge za v modrček
- vsaj 2 modrčka za dojenje
- termofor (auč zastoj mleka)
- veliiiiik vrč [sm=smiley36.gif] - žejna boš nonstop
- čaj za dojenje

Pa še seznam za porodnišnico:
- mrežaste hlačke, Vir80
- modrček za dojenje, prsne blazinice
- vazelin
- elastike...
- Bepanthen mazilo
- krtačka, pasta, milo, šampon (po porodu mi je od vsega najbolj pasal en topel tuš)
- mobitel, polnilec, fotoaparat
- obleke za domov
- prigrizki (vsaj jaz sem bila vedno ob dojenju grooooozno lačna)
- za vsak slučaj (sterilizirana) duda in flaška
- 2x tetra plenička
- bombažne rokavičke
- oblačila za domov (bodi, žabice, kompletek, bombažna kapica, volnena kapica, zimski pajac), lupinica, dekica

To je pomoje to. Če se še kaj spomnim, dopišem.




Marčevka2010 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:20:59)

Definitivno je treba imet na začetku 56 številko, naši je bila na začetku 14 dni še prevelika, 62 je res za 3 mesece.
Važno je, da je dovolj bodijev dolg rokav na preklop, tudi po 3x na dan lahko preoblečeš ali še večkrat. Pozimi je naša nosila dolg body, bambusove žabice in čez še pajac. Sploh na začetku imajo slabo prekrvavitev in jih je treba kar oblečt. Pa še migajo ne tako zelo kot potem kasneje.

Pa še to: Baby Center ima bambusove pajacke, žabice in bodije, vse bio. Je pa boljše, ker so bolj raztegljivi od bombaža in jih otrok dlje nosi. Sicer so dražji ampak naša jih je po 2 meseca dlje nosila kot navadne bombažne. Se splača investirat.

Za mamo:
Vir80 vložki so bili meni obupni, premajhni, kar po svoje je šel kljub mrežastim hlačkam.
Predlagam MASMI imajo v DM, so veliko večji, kompaktni, sicer dražji, ampak so vredni vsakega centa. Pa kakšen popust se porabi pa je sprejemljivejša cena. Jaz vem, da si jih bom nabavila ko bodo imeli popuste na vložke. Meni so bili za v porodnišnici fenomenalni. Pa tudi za prve dni doma, ko majbolj teče čišča.




Shana86 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:25:20)

Se strinjam, mojo sem podobno oblačila (bombažno perilo spodaj + nekaj za čez). Pa tudi bambus je zakon material. Pri plišu je potrebno biti previden, je umeten material in ne diha. Se skuhajo noter. Raje več plasti bombaža, bambusa, kakšna volnena jopica, copatki in kapica za čez (ne direkt na kožo).

Uf hvala za nasvet glede vložkov, nisem še slišala zanje. Jaz sem v porodnišnici vedno v hlačkah imela po dva Vir80, ravno zato , ker so premajhni. Bom poskusila te.




Marčevka2010 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:35:48)

Samo pliš je ponavadi 80 ali 70 % bombaža, ni sama plastika. Naša ni nikoli kuhala v plišu, pozimi je vedno imela take pajacke, do ene 2 ali 3. leta.

Ma, ko probaš Masmi Vir80 ne pogledaš več, razen, če se ti zdijo res predragi. Ma se splača dat, jaz vem, da jih bom nabavila ene 5 paketov, ko bo čas za to.




darhaha84 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:38:50)

Pri mojih dveh sem jaz štartala z oblekicami št.56 in sta jih nosila vsaj en mesec. Punčka je bolj počasi rastla in jih je imela mislim da več kot 2 meseca. Sta se pa rodila normalne velikosti (fantek 52cm in 2990g, punčka 51cm in 3320g). Mislim, da jim št 62 preveč visi okrog in meni to ni lepo – moje mnenje

OBLAČILA
komplet za iz porodnišnice – št. 56 DA
bombažna jopica - DA
Majčke dolg rokav 7 kom št. 62 – jaz za tok male nisem uporabljala majčk
Topel pajac za hladne dni 1 kom - DA
Bodi z dolgimi rokavi 10 kom št. 62 – DA in obvezno na preklop
Plišasti pajac 5 kom št. 62 - jaz sem jih imela več (po moje cca.10), ker mi je za tok male najbolj praktično, da sem jih imela oblečene bodi z dolgimi rokavi, pajacek in nogavičke – pa je hči oktober 2014 in je bila čist dovolj oblečena
Bombažne kapice 3 kom – DA, jaz sem jih uporabljala potem ko je bila stara kakšen mesec za po trgovinah
Pižama (pajacek) 3 kom št. 62 – NE, ker tok malih nisem imela posebej pižame, zvečer sem jo/ga umila in oblekla v čist pajacek, zjutraj sem ju pa samo malo z vodo obrisala/osvežila po obrazu in oblekla spodaj bodi in nogavičke – itak se ti čez dan kaj polula ali pokaka in pride čez ali pobruha in jih moraš spet preoblačit….
nogavičke 6 kom - DA
copatki – DA, sedaj jeseni prav pridejo kakšni štrikani/volneni

HIGIENA, PRIPOMOČKI
povijalne plenice 5 kom - NE
plenice za enkratno uporabo 5 kom – en paket 2-5 kg, potem pa že dokupis
Tetra plenice 20 kom - DA
slinčki - NE
Mandljevo ali olivno olje - DA
Hladilno mazilo za ritko - DA
Bombažna vata - DA
70 % alkohol – NE, jaz ga nisem potrebovala pri nobenemu, smo vse s fiziološko uredili in je še nov
Fiziološka raztopina za nos – in popek, DA
Gaze za umivanje popka – zloženčki 5x5 DA
Vlažilni robčki – DA, samo to itak ne potrebuješ še takoj
aspirator za nos – DA,
sterilni zloženec 5x5 cm DA
bepanthen - DA
Termometer za vodo kom - DA
Termometer za telesno temperaturo 1 kom - DA
Škarjice z zaobljenimi konicami 1 kom - DA
Gost glavniček (ne rabiš, če nima temenc) – DA
Mehka krtača za lase 1 kom - NE
Steklenička 2 kom – to lahko dokupiš če se ne doji, za začetek je ena dovolj
Duda 2 kom - za začetek je ena dovolj
čaj za novorojenčke - NE
2 cuclja za steklenicki za novorojenčka številka 1 – en je itak že na flaški, dokupiš če potrebuješ
Ščetko za čiščenje stekleničk - dokupiš če potrebuješ
prsna črpalka (ni nujno da rabiš) - dokupiš če potrebuješ
palčke za ušesa - NE
šampon – NE, naša se je šele sedaj (pri 1letu), začela umivati z mili, do sedaj samo z vodo. Edino poleti smo jo na prar dni po ritki in pod pazduho umivali z milom)
lanolin za mamico – NE

OPREMA
Voziček DA
Lupinica DA
Posteljica DA
Jogi DA
Odejica za spanje 1 kom DA
Preobleka za odejico 3 kom DA
Jogi rjuha 3 kom DA
Nepremočljiva podloga 1 kom – DA 2 kom
Previjalna podloga DA
previjalna miza DA
komoda DA
Banjica DA
Brisače kopalne 2 kom DA 3 kom
odejica (mehka) 3 kom – DA 1-2 kom
ležalnik (če želiš) DA, lahko tudi kasneje, ker prvi mesec ne bo v ležalniku
dežna prevleka za voziček – DA, ni nujno, ker tok malega ne boš vlekla v dež
prenosna posteljica – ko / če potrebuješ
elektronska varuška – če potrebuješ, jaz jo imam s senzorjem dihanja in je ne zamenjam za nič na svetu, meni so bile noči bolj brezskrbne

Pozabila si še na seznam za mamico:
Modrček za dojenje – kupi potem ali pa vsaj čisto na koncu nosečnosti – meni so bili zakon iz DMja
Blaznice za dojenje
Mrežaste hlačke oz.hlačke za enkratno uporabo od Tosame – se lahko tudi perejo na 60°C – sprobano
Vložki (Vir Nature - vložki normal (modri) in od Tosame bombažni vložki za po porodu-meni so bili tej zakon za prve dni čišče)




Marčevka2010 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:44:33)

Pa še nekaj je nujno: bombažne rokavičke za novorojenčka.
Naša se je tako praskala prva dva dneva, da je imela same ranice na obrazu. Prvi dan si je prstek direkt v oko tiščala, pa nohti so bili dolgi, groza. Sem takoj mojega poslala, da je šel rokavičke nabavit. Jih je kar nekaj časa nosila, ker se je pa v spanju kasneje praskala.




Shana86 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:45:22)

Ja kolk dražji pa so? Za tistih par tednov bom že dala neki evrčkov ekstra... Ker je itak vse razboleno in fuj in ne znaš več ne lulat ne kakat in oh in sploh, vsaj vložke si zaslužimo ornk [sm=jezicek.gif]




Marčevka2010 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:49:01)

Okoli 7 € je 10 kom. Ko sem jaz rodila 2010 so bili 10 €. So jih v tem času malo pocenili.[sm=smiley36.gif]
Če je kakšna akcija ali pa popust je pa potem manj.
Vir je precej cenejši, ampak kot pravim, ni primerjave.




Shana86 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 10:55:38)

Hvala, bom vseeno poskusila. Pri vseh stroških okrog časa poroda se sploh ne bo poznalo... [sm=smiley29.gif]

Btw off topic: sem videla, da imaš težave s prebavo (sem pred prvo nosečnostjo toliko časa visela na temi pričakovanja pluska, da se sedaj ne odlepim [sm=smiley36.gif]). Si poskusila suhe slive in laneno seme? Meni je samo to pomagalo (poleg Magnesola in turške kave).




Marčevka2010 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 11:04:42)

Ja, res so stroški. Nimaš kaj.

Hvala za nasvet. Zaenkrat mi pomaga konopljino olje. lanenega še kupim. Suhih sliv pa ne morem videt, torej odpade.




Shana86 -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 11:35:43)

Škoda za suhe slive [sm=smiley13.gif] Res pomagajo. Ne bi lanenega olja, raje daj prav seme. Ga eno žlico potreseš po solati ali kosmičih.




matejchy -> RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka (15.10.2015 11:38:42)

Punce hvala za komentarje, sama pričakujem dojenčka konec februarja. Št. 62 sem napisala zato, ker je svakinja rodila prejšnji teden in je bila punčka velika 53 cm in težka 3890 g in so ji vsa oblačila 56 premala pa še široko povijanje imajo. Tudi sama bom prvi mesec dojenčka široko povijala, zato bom imela povijalne plenice. s skupnimi močmi bomo nekako oblikovale pravi seznam, preden grem po nakupih [sm=smiley1.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>