keksi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


jaša2 -> keksi (5.1.2008 11:55:39)

zanima me, kdaj ste začele dajat dojenčkom te kekse za dojenčke. moja je 7,5 mescev, nima še zobkov, pa mi je soseda rekla, da ji lahk komot dam te Hippove kekse, ki so ful tanki in se takoj stopijo in da jih tud z dlesnmi lahko grizejo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




2 Sraki -> RE: keksi (5.1.2008 12:06:51)

Mi smo začeli tam okoli 6-7 meseca. Je pa res da ne rabijo zobkov, se lepo topijo in še fino si dlesni masirajo, ker jih bolijo.




Naja30 -> RE: keksi (5.1.2008 12:40:53)

Hippovi se res lepo topijo v stiku s slino in tudi dobri so. Jaz sem ji po 7m začela dajat kar plazmo, imela pa je 2 ali 3 zobke in ji je pasalo malo glodat, ker so še drugi bodli ven.




eya -> RE: keksi (5.1.2008 13:19:44)

Pri 8ih mesecih. Se pa res lepo topijo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.1.2008 16:46:35)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




jaša2 -> RE: keksi (6.1.2008 10:32:04)

ja, sem ji dala piškotek, pa me je malo strah, kr takoj z dlesnmi odgrizne košček in se ji valja po ustih. me je strah, da ji nebi kjeobtičal. imava zato kr čajček pripravljen, da poplakneva.




mami_miki -> RE: keksi (6.1.2008 15:25:11)

uf...jaz jih v kašice že od četrtega...

zdaj je v 8...pa sam drži v rokici pa je. Samo potem prevelik kos odgrizne pa ni ok...drugače pa se res stopijo hitro...





monika trtnik -> RE: keksi (6.1.2008 17:26:37)

ti keksi vsebujejo gluten,hrano z gluenom pa smo mi po nasvetu pediatrinje dajeli po osmem mescu,mislim da ni dober prehitro dajati gluten




katra55 -> RE: keksi (6.1.2008 20:25:45)

Pri šestih mesecih sem ji začela dajat hippove piškote in se res hitro raztopijo. Zob pa takrat tudi še ni imela.




Liona -> RE: keksi (7.1.2008 8:59:06)

Jaz sem mu začela pri šestih mesecih. Plasmon, zdaj imam pa od Alette.




Ajvy -> RE: keksi (7.1.2008 20:58:04)

KAj pa Plazma??kdaj ste pa to začele dajat..če sploh ste??




Asja Nina -> RE: keksi (22.1.2008 10:17:44)

Moj dojenček je star sedem mesecev in bi mu rada ponudila kekse brez glutena. Sem že iskala po trgovinah, a vse, ki sem jih videla, vsebujejo gluten. Mogoče katera izmed vas pozna takšne brez glutena? 




Ronči -> RE: keksi (22.1.2008 14:24:45)

Jaz tudi iščem takšne brez glutena. A ve katera kateri piškotki so brez?




ALEKSA13 -> RE: keksi (22.1.2008 16:05:28)

Sem šla pogledat na škatlo, Plasmon piškoti so brez glutena. Jaz dam enega v stekleničko mleka, star je 5,5 meseca. 




Kati81 -> RE: keksi (22.1.2008 16:39:45)

Plasmon piškoti soz glutenom čeprav ne piše, ampak so iz pšenične moke ki pa vsebuje gluten. Brez glutna so piškoti Savoiardi, ki pa se jih dobi v DMju ali mercatorju. in se še hitreje stopijo kot ostali piškoti za otroke, preverjeno, ker sem sama poskusila plasmon, hipp in nestle-alete.




januška78 -> RE: keksi (22.1.2008 21:20:56)

Jaz sem ji prvič dala piškote malo pred 7 mesecem, in sicer Plasmon na katerih piše, da so od 4. meseca dalje (čeprav vsebujejo gluten). Se pa v ustih hitro stopijo, odgrizne jih pa otrok lahko tudi brez zob. Seveda je pa potrebo biti zmeraj zraven, če odgrizne večji košček.




muck -> RE: keksi (23.1.2008 10:43:56)

Savoiardi (taka rumena pakunga) so brez glutena in brez laktoze, jaz sem jih dobila v Mercatorju na oddelku/policah z dietetično hrano. Plasmon keksi so tudi brez glutena, Plasma pa ne. Plasmon (ITA) in Plasma (HRV) sta dve različni znamki.




kaya2007 -> RE: keksi (23.1.2008 13:51:50)

Jaz sem mu začela pri šestih mesecih. Plasmon


tudi jaz...in plasmon so brez glutena (če piše na škatli), ampak se jih dobi v italiji. pri nas imajo kakšne piškote brez glutena v DMju kjer imajo še druge stvari bret glutena, pa v raznih supermarketih...na otroških oddelkih pa jih pri nas še nisem zasledila.




sanelaa -> RE: keksi (31.3.2009 17:24:04)

Mi imamo doma Plasmon kekse, ki so brez glutena, kupili pa smo jih v DM-u.

A lahko ta keks 5 mesečnemu dojenčku naribam med jabolka ali raje (še) ne?




sanelaa -> RE: keksi (31.3.2009 17:51:23)

keksi Plasmon namreč ne vsebujejo pšenične moke, ampak riževo. 




Veselka21 -> RE: keksi (31.3.2009 21:22:11)



Mi imamo doma Plasmon kekse, ki so brez glutena, kupili pa smo jih v DM-u.

A lahko ta keks 5 mesečnemu dojenčku naribam med jabolka ali raje (še) ne?



Jaz mam te piškote pa se v jabolkih kar stopijo. No, jaz ji jabolka kuham in v mlačno dam noter še 2 piškotka. Mislim, da lahko daš pri 5m.




sanelaa -> RE: keksi (31.3.2009 21:47:24)

IZVIRNO SPOROČILO: Veselka21



Mi imamo doma Plasmon kekse, ki so brez glutena, kupili pa smo jih v DM-u.

A lahko ta keks 5 mesečnemu dojenčku naribam med jabolka ali raje (še) ne?



Jaz mam te piškote pa se v jabolkih kar stopijo. No, jaz ji jabolka kuham in v mlačno dam noter še 2 piškotka. Mislim, da lahko daš pri 5m.



oooooo super, hvala za odgovor. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




pikolina66 -> RE: keksi (2.4.2009 10:31:43)

a mogoče katera ve, če se dobijo kje kakšni piškoti tudi brez mleka, ne samo brez glutena?




memole80 -> RE: keksi (2.4.2009 15:38:18)

IZVIRNO SPOROČILO: jaša2

zanima me, kdaj ste začele dajat dojenčkom te kekse za dojenčke. moja je 7,5 mescev, nima še zobkov, pa mi je soseda rekla, da ji lahk komot dam te Hippove kekse, ki so ful tanki in se takoj stopijo in da jih tud z dlesnmi lahko grizejo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


MI smo naši dajali Plasmon in Alete piškote, ampak so jo tako zaprli da je groza. Sedaj je že večja, tako da je kar maslene Leibniz. Je res, da je notri sladkor, ampak tudi malo sladkorja morajo pojesti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Čeprav sem prepričana, da se bo marsikatera samo zgražala nad tem.




N.SI -> RE: keksi (2.4.2009 20:34:47)

Jaz imam tudi Plasmonove in pise da vsebujejo gluten... zato čakam, da napollnimo 8 ali vsaj 7 m. Imamo pa jih 6. Žal ne poznam keksov brez glutena [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>