Obutev v hojici (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nova sloncica -> Obutev v hojici (11.1.2008 9:53:05)

Kaj mi priporočate za obutev  7,5 mes starega fanta. Zelo rad šiba v hojici, pa tudi veliko že hodi, seveda ob opori. Zaenkrat ima obute mehke copate. Ali bi moral imeti na nogi kaj bolj trdnega, kot npr. čevelj ali supergo.


Hvala za nasvete.




Anonimen -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 9:55:27)

Ni problem obutev bi bili sokni z bremzicami dovolj, mene bolj skrbi hojica pr 7,5 !? mescev starem otroku.





smigli -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 9:56:29)

Ma ne, mehke copatke so super, važno da se mu ne drsi. V pikapolonici imajo nogavičke s silikonskim podplatom. Že kar nekaj časa zagovarjajo pediatri, da mora biti nogica prosta v mehkem obuvalu.

lp 




*erika* -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 9:59:17)

nas je imel copatke ali nogavice ki imajo nedrsec podplat.zelva.....sj ni prezgodaj 7,5 mesecev za v hojco,nas je sel ze prej pa ni blo nc narobe.





mayy -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 9:59:47)

Za otroka je najbole če nima copatkov, hojica pa itak ni priporočljiva.




*erika* -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 10:01:14)

kaj komplicirate sej vs ni vprasala za v hojco ampak kaj nj otrok obuje..............................SVASTA




Anonimen -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 10:04:37)

čimdlje brez čevljev, samo v štunfkih ali mehkih copatkih in čimmanj v hojici in čimveč prosto na tleh!




soja -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 11:09:12)

Mi smo imeli nogavičke z nedrsečim podplatom vse do takrat ko ni shodila. Potem pa copateke z mehkim stopalom. fajn je, če je čim dlje v nogavicah ker otrok išče ravnovesje s prstki. malo se je začela debata o hojici. Če želite, da se otrok lepo nauči hoditi - da se bo pučutil varnega in bo znal pasti ga ne dajajte v hojico. A ste že videle otroke, ki hodijo po prstkih tudi ko so stari 10 pa tudi vec let????? Zakaj le??




Anonimen -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 12:37:17)

Lepo je če se izteče dobro. Vidim pa dosti otrok, ki so hodili ob opori prehitro in je njihova hoja porazna. Kaj je nekaj mesecev v primerjavi s posledicami, ki lahko ostanejo za celo življenje!

Drugače se mi pa po domače ********** kaj počnete, ker je otrok itak vaš. Jaz pa za mojega dobro poskrbim.




Adelina -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 13:17:56)

Upam, da ne bo narobe, če bom kar tukaj nekaj vprašala. Tudi jaz sem pristaš nogavičk in bosih nog. In je moja skoraj 1 letnica do sedaj imela na nogicah tiste nogavičke- copatke, ki imajo samo mehak usnjen tanek semiš podplat. Zdaj pa je to začela sezuvat-non stop. Samo obuješ jo, že ona dol potegne. Kaj sedaj. Bosa sedaj res ne more bit, samo v žabah bi jo tudi zeblo-že tako ima zelo hitro mrzle nogice, pa sedaj res ne vem kaj ji obuti. Sedaj ima sicer tiste štrikane copatke, ki jih zavežem oz. zafeclam, da jih ne more sezuti, vendar ti drsijo. Sicer šele zdaj poskuša začenja hodit in bo nastal problem. A obstajajo kaki copatki z mehkim podplatom, pa ga otrok ne more sezuti?




MADMAX -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 14:15:58)

ADELINA če je otrok star že eno leto bi morala že tuhtati za nakup obutve z trdim podplatom pa ni treba iskat, da je obuvalo anatomsko oblikovano naj bo raven podplat saj se še razvija in noga mora imeti prosto pot brez ovir. Glede sezuvanja pa mislem ali so na ježka ali pa za zavezat, eno leto star ortrok bo znal vse iz noge dol dat.




jaša2 -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 14:18:27)

ma, debata o hojicah je že bla odprta kak mesec nazaj - sem jo sama odprla, tak da... tu je blo vprašanje  o obutvu. kar se pa tiče hojice - vsaka ima svoje navade, svoja mnenja in prepričanja - o dosti stvareh, ki se tičejo otroka, tak da...




jaša2 -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 14:19:37)

aja, sem pozabla dodat - jaz sem tud mojo dala v hojico pri 7,5M in se ne počutim, da bi ji  s tem kaj škodla - za kasneje mislim.




Ejpril -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 14:35:20)

Kdo proizvaja ne anatomsko obutev ,oziroma katere čevlje vi kupujete?.Moj sin je shodil in rabimo čevlje za zunaj,neki res kvalitetnega,pa da nogi ne škoduje.Hvala.




MADMAX -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 15:40:10)

ne anatosko obutev vem da ima Nike, Adidas, Merell imajo v Tomas sportu lahko greš pa na superge.si




Naja30 -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 17:45:13)

Naša je dolgo imela za doma abs štumfke, ko se je začela postavljat na noge, pa smo ji kupili cicibanove copatke.




Ejpril -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 17:49:23)

Za doma ima shoo shoos copatke.Samo noga mu se malo poti not.Kakšni so naturino čevlji,vem pa da chicoo ima pol ordopedske.




only_me -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 21:22:54)

IZVIRNO SPOROČILO: ***Želva***

Lepo je če se izteče dobro. Vidim pa dosti otrok, ki so hodili ob opori prehitro in je njihova hoja porazna. Kaj je nekaj mesecev v primerjavi s posledicami, ki lahko ostanejo za celo življenje!

Drugače se mi pa po domače ********** kaj počnete, ker je otrok itak vaš. Jaz pa za mojega dobro poskrbim.


in kaj ima to s copati???




natasar -> RE: Obutev v hojici (11.1.2008 22:37:45)

Priporočam Superfit copate ali čevlje - so mehki, znotraj ravni, cenovno pa se gibljejo tam nekje kot Ciciban. Moja hčerka je uporabljala Ciciban copate, ker je čudno nogico obračala, s copati pa je lepo stopala (tudi v hojici, kjer ni bila dolgo notri). Sem pa kar hitro prešaltala na Superfit, ker hodi v njih, kot da ne bi imela nič obuto. 




julci -> RE: Obutev v hojici (12.1.2008 0:12:54)

Mi mamo v hojici nogavičke z silikonskim podplatom(pikapolonca) in so super.Naprej pa bomo meli superfit čeveljce.
Kar se pa hojce tiče ma vsak svoje mnenje o njej.Če bi bla tolk škodljiva,kot vpijejo nekateri,je že zdavnaj ne bi bilo v prodaji.Moje mnenje.Tud sin je bil v njej.




Janice1 -> RE: Obutev v hojici (12.1.2008 16:39:49)

tudi naš je imel cicibanove in superfitove, zdaj ko je odrasel lepo hodi, tako da priporočam...cenovno je dražje, ampak se splača[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Seven* -> RE: Obutev v hojici (12.1.2008 18:26:33)

Lepo prosim. Preden govorimo o dobrih in kvalitetnih čevljcih, si prosim preberite zgornjo temo (na vrhu) - Kakšni naj bodo prvi čevlji.


Ni vse zlato kar se sveti. Ciciban je daleč od zlata. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




*lenc@* -> RE: Obutev v hojici (12.1.2008 19:02:55)

seven keri so pa dobri čevlji zate? pr nas še ne uporabljhamo nobenih, slišala pa sem, da res odsvetujejo hojico. tud pediatrinje...




Seven* -> RE: Obutev v hojici (12.1.2008 19:58:49)

IZVIRNO SPOROČILO: lenča78

seven keri so pa dobri čevlji zate? pr nas še ne uporabljhamo nobenih, slišala pa sem, da res odsvetujejo hojico. tud pediatrinje...


Čimbolj podobni bosi nogi. Torej tako mehki, da se z eno roko upognejo. Brez ortopedskega vložka in brez trdega opetnika.




jakoLUlana -> RE: Obutev v hojici (12.1.2008 20:06:54)

IZVIRNO SPOROČILO: Ejpril

Kdo proizvaja ne anatomsko obutev ,oziroma katere čevlje vi kupujete?.Moj sin je shodil in rabimo čevlje za zunaj,neki res kvalitetnega,pa da nogi ne škoduje.Hvala.


ciciban, geox, chicco




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>