bakterija streptococcus agalactiae (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


*lena* -> bakterija streptococcus agalactiae (10.6.2009 17:42:58)

Rabim pomoč. Danes sem dobila izvide in so mi ugotovili prisotnost bakterije streptococcus agalactiae. Sem sredi 6 tedna, ker imam pregled šele drug teden bi vas rada prosila za nasvet.
Kaj je ta bakterija, kaj pomeni in predvsem ALI JE NEVARNA ZA PLOD??? Prosim za vase izkušnje!!

sEM ZELO PRESTRASENA [sm=smiley13.gif]

HVALA




Felicita -> RE: bakterija streptococcus agalactiae (10.6.2009 17:53:56)

to je t.i. streptokok skupine B (oz streptokok B?)... za plod ni nevaren dokler je plod v tebi. ker so ga odkrili v nosečnosti boš dobila antibiotik (mogoče celo infuzijo, ne vem kakšen je zadnji trend) in pred porodom bojo še 1x opravili test, če je bakterija še prisotna. če ne bo, je vse ok, sicer bosta ti in otroček dobila vsak še 1 dozo AB in to bo to.

http://www.ringaraja.net/forum/betahemiliticni-streptokok-skb/m_3516783/mpage_1/tm.htm#3557042

http://www.ringaraja.net/forum/m_2509995/mpage_1/key_/tm.htm




*lena* -> RE: bakterija streptococcus agalactiae (10.6.2009 18:04:47)

HVALA ZA ODGOVOR!!




potepinček -> RE: bakterija streptococcus agalactiae (10.6.2009 22:01:06)

Ni nevarno. Do poroda, ti bodo še delali ponovne preiskave, če je še streptokok prisoten. Če bo v času poroda še prisoten, dajo dojenčku neko mazilo ali kapljice (ne vem točno) v oči, da ne pride do okužbe oči (tako so mi takrat povedali). Jaz sem to imela pred 12 leti, vendar se je do poroda že uredilo.




elevitka -> RE: bakterija streptococcus agalactiae (10.6.2009 22:26:42)

če je bakterija pred porodom še vedno prisotna ti tik pred porodom teče infuzija - antibiotik (ki prepreči okužbo otroka)- okuži se lahko pri rojevanju skozi porodni kanal (drugače ni škodljiva za plod dokler ga nosiš)




abi -> RE: bakterija streptococcus agalactiae (11.6.2009 3:58:37)

IZVIRNO SPOROČILO: elevitka

če je bakterija pred porodom še vedno prisotna ti tik pred porodom teče infuzija - antibiotik (ki prepreči okužbo otroka)- okuži se lahko pri rojevanju skozi porodni kanal (drugače ni škodljiva za plod dokler ga nosiš)

točno tako, pa še to, moja G pravi da bakterija ne izgine - ko jo imaš jo imaš celo življenje.




kalypso -> RE: bakterija streptococcus agalactiae (11.6.2009 12:31:17)

Res?! Ker jaz sem jo imela in otroček se je okužil čez kanal med porodom, dobil 3. dan visoko vročino in antibiotik za 10 dni. Potem je blo vredu... Zdaj sem 2. noseča. Se pravi, da morajo zdaj narediti preiskave pred porodom? Vem samo, da če jo imaš dobiš menda med porodom kar v žilo antibiotik...




ninocka -> RE: bakterija streptococcus agalactiae (11.6.2009 12:44:14)

Jst jo imam, so ugotovili po prvem porodu v brisu popka od otroka.
Pri drugem porodu sem dobila pred in po porodu antibiotik.
Zdej mi bo pa jutri vzel bris.




Stran: [1]