|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 12:01:15   
miška 82
lp vsem skupaj.Sem čist na robu obupa.Noseča sem 19 tednov in mi je ginekolog med vaginalnim pregledom še za vsak slučaj vzel bris nožnice.Nimam izcedka,ni srbenja,ni bolečin.Nosečnost poteka ok.Ampak izvid brisa je bil pozitiven na to bakterijo,glivic ni.kaj zdaj??????
Pomagajte prosim!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 13:40:26   
Eillish
Si dobila antibiotike? To okužbo ima baje veliko žensk, pa niti ne vejo. Kaj te tako skrbi?

(odgovor članu miška 82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 13:42:16   
mišk
Meni so ga tudi ugotovili, tam nekje v 30. tednu. Čisto po neumnosti...
V materinsko knjižico so mi z rdečo napisali: "sreptokok b", pred porodom sem potem dobila dva deci antibiotika v žilo, pa tudi user posted image  je vseskozi, ko je bila v porodnišnici imela kateterček z antibiotikom v žilici na hrbtni strani zapestja.user posted image  Ko so ji tiste katetrčke menjavali pa je jokala, da mi je zraven pokalo srce...user posted image  Na ta prvi antibiotik je imela neko reakcijo, ki se je kazala z gnojnimi mozoljčki. Zaradi tega sva ostali v porodnišnici dva dni dlje, da so ji dali še drugi antibiotik, pa je bilo v redu.
Ni bilo pa drugače nobenih komplikacij ali posledic, le v porodnišnici je bila zeeeelooo razdražljiva, pojavile so se težave z dojenjem ipd., a to je že druga pesem. Mogoče je kaj povezave, ne vem.

Nič bat, glavno, da so to bakterijo odkrili.user posted image  Dobila bosta antibiotik, posledic pa ne bo nobenih! Srečno še naprej!user posted image

(odgovor članu miška 82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:06:40   
Ploha
tudi jaz sem pozitivna na to bakterijo, bila sem že pred nosečnostjo, v mat. knjižico mi je napisala streptokok B, zdravla sem se z antibiotiki,....

pomembno je, da ko boš prišla rodit v porodnišnici opozoriš, da imaš bakterijo, da boš že ti dobila antibiotik,...včasih spregledajo, kaj piše v mat. knjižici.

drgač pa nič groznega,...zate ni nevarna, je pa za otroka nevarna takrat ko boš rodila,...če ne bi dobil anitibiotikov

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:09:14   
miška 82
Hvala za tolažbo.Nisem še dobila antibiotika,ker ni vnetja ampak je samo bakterija prisotna.
Upam,da bo res vse vredu.Takšna panika me grabi ker delam na oddelku intenzivne terapije z nedonošenčki in je to vse skupaj (moje panike) posledica službe.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:12:41   
Anonimen
Antibiotik moraš prejeti pred tem porodom in če še imaš namen imeti user posted image isto, ker ta bakterija je še kar prisotna.

(odgovor članu miška 82)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:15:00   
miška 82
Ploha hvala tud tebi,da deliš tole izkušnjo z mano.Ena moja sodelavka mi trdi,da ne smeš imeti spolnih odnosov,če imaš to bakterijo,ker je potem vedno bližje maternici?????

Želim ti in vsem ostalim čim lepšo nosečnostuser posted image

(odgovor članu miška 82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:19:16   
mišk
Meni ni noben rekel, da ne bi smela imet spolnih odnosov.user posted image  
Sicer pa, kot je že ena napisala, te zdravijo šele ob porodu, prej nič ne dobivaš. Vsaj jaz  nisem.

(odgovor članu miška 82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:20:18   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: miška 82

Hvala za tolažbo.Nisem še dobila antibiotika,ker ni vnetja ampak je samo bakterija prisotna.
Upam,da bo res vse vredu.Takšna panika me grabi ker delam na oddelku intenzivne terapije z nedonošenčki in je to vse skupaj (moje panike) posledica sluzbe.

Cudi me da te nas sprasujes kaj naj naredis..?!user posted image

(odgovor članu miška 82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:28:39   
miška 82
Delam že z rojenimi nedonošenčki in ne na ginekološko porodniškem oddelku ampak na pediatriji.To je velika razlika.In pri nas so zdravniki pediatri in ne ginekologi!!!!

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 15:44:56   
bumerang
Glej, v tujini je preiskava na to bakterijo rutinska saj je z njo okužena večina žensk. Terapije med nosečnostjo ni, ob porodu ti dajo intravenozno antibiotike, otroku pa ničesar, ker se do poroda ne more okužit. Edina nevarnost je, če ti prej odteče voda in nisi dovolj zgodaj v porodnišnici. Takrat se otrok velikokrat okuži in tudi zboli. Posledice so lahko lažje ali težje.
Pri nas zdravstvo špara in ne testira rutinsko, zgleda da je ceneje otroke imet na intenzivnem par dni po porodu! Velikokrat tule na forumu bereš zgodbe, ko mamice pišejo, da so jim otroke po rojstvu vzeli in odnesli na intenzivno za par dni in da pravzaprav niti niso vedele zakaj. No, to je to.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu miška 82)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 16:16:29   
Ploha
meni G ni rekla nič, da ne smem imet spolnih odnosov,...tko da če imaš željo kar daj,...jest pač nimam neke hude potrebe in imava spolne odnose redko.

Ko sem bila pozitivna sem dobila recept za Hiconcil prav tako fant, mogla sva se zdravt oba,...je pa res da jest mam ponavad zravn še vnetje, ki pa ni nujno da peče ali srbi, vem pa da je.

Ja antibiotik dobiš še predno rodiš, če pa rodiš ekspresno hitro dajo pa mislim da še dojenčku.

Meni je G ta test delala že ene parkarat, nikoli mi ni bilo treba plačat, nekje je potrebno.

Še dobro, da ti je naredila bris in zdaj vsaj veš pri čem si. user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 19:40:48   
mišk
Ploha: Torej če imaš enkrat to bakterijo, te morajo tako obravnavat pri vsakem porodu?
A torej ne dajo antibiotika vsakemu dojenčku ki se rodi mamici okuženi s to bakterijo?! Res pa je, da sem imela kar hiter porod...

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
13.12.2008 19:54:31   
detelja
jaz sem bila z to bakterijo okužena že pred leti pa mi je vseeno napisala z rdečim kulijem v mat. knjižico, da moram dobit antibiotk ob porodu...upam, da je sedaj v nosečnosti ne fašem...baje, da ko jo enkrat imaš se lahko ponovi posebej v nosečnosti...

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
14.12.2008 12:45:57   
Petri_
user posted image Zdravo!
meni je moja G rekla, da naj se sama do naslednjega pregleda odločim ali mi naredi ta test za strept. a., ki naj bi ga delali v 35 tednu....zdaj pa ne vem kaj naredituser posted image ... Rekla mi je, da je ta test plačljiv nekaj čes 40 eur, ne razumem pa, zakaj ne testirajo vseh nosečnic če je ta bakterija nevarna za plod. Meni sicer G ni nič razložila, je rekla, da naj si kr na internetu kaj poiščem...zadj pa ne vem kako in kaj...... Ima katera od vas podobne izkušnje? hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
14.12.2008 14:16:04   
Ploha
mišk: ja bakterija se rada ponavlja,...do zdej sm jo imela 4x,...kako bo pri naslednjem porodu ne vem, predvidevam pa, da ker bo že v naprej vidla da sem ga imela v 1 nosečnosti mi bo še 1x naredila bris in na podlagi brisa reagirala,...

bris mi je naredila v 10 tednu, in pol ko je bil pozitiven mi je napisala v mat. knjižico, ker sem se zdravla naj ga ne bi bilo več, sam lahko pa da je že spet,...pa dvomim da mi bo spet bris vzela, pa antibiotike dajala,...pa itak je useen,...važn da pri porodu opozorim na to, pa bo vse kul,...

mišk vidm da te ful skrbi,... vse se reši, sam povej v P pa bo user posted image

kolkr jest vem, ni nujno da dobi dojenček tudi antibiotik, če ga dobiš ti dovolj že pred iztisom ga ne,...(to mi je znanka povedala, ko je imela sama streptokok in je rekla, da ga je sama dobila, otrok pa ne)

Petri: predlagam ti, da ga narediš, kaj pa je 40 evrov proti najhujšemu,...(jst imam srečo, da mi to dela zastonj, tko da ne vem kako je s tem drugje, mi je čudno da nekje je za plačat nekje pa ne,...)

(odgovor članu Petri_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
15.12.2008 18:07:05   
miška 82
jaz sem tud mnenja,da bi ta test morali naredit vsem nosečnicam,saj nekatere sploh nimajo težav,pa so nosilke tega streptokoka in potem ni ravno fajn,če ga dobi otrok pri porodu.
Saj si poskušam dopovedat,da bo vse ok,da bom v porodnišnici pač opozorila na to,ampak kaj,ko mi podzavest ne da miru in se samo pretvarjam,da se ne sekiram,ko pa si priznam,pa me pobira od skrbi.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
15.12.2008 20:31:36   
madasa
Meni je tudi g. ugotovil prisotnost bakterije v cca 3m, pa sem dobila takoj antibiotik (daje se vaginalno) in ko sem bila testirana v 8m, bakterije več ni bilo.
Lp

(odgovor članu miška 82)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
23.12.2008 9:15:15   
viledka
Jaz sem o teh testiranjih vprašala G in je rekel, da on to ne dela..... Kje se torej lahko testiraš?

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
23.12.2008 11:49:22   
Ploha
samoplačniško kjerkoli, mogoče v Dravljah

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Betahemilitični streptokok sk.B
23.12.2008 13:14:27   
janaja
Zdravo,

no tud jest sem danes ugotovila da sem pozitivna s to bakterijo,

dobila sem HIKONCIL 500mg pa sem v 27 tednu nosečnosti, testirala me je zato, ker imam precej izcedka ter zato ker sem v 1 user posted image  rodila 1 mesec prezgodaj.

Testirala me je brez plačila, zdej bomo pa videli kaj sledi. ( Me je pa kr malo strah ja, sploh ker je kolegica rodila v 8 mesecu in je čez noč punčka umrla ker je zaradi te bakterije dobila sepso) Prašte mal vaše gin in zahtevajte da vas dajo testirat ( jaz hodim vzporedno še k dr. MIhelič v LJ črnuče in je ona sama rekla naj svoji gin rečem da me testira tam okrog 35 tedna)


Lp

Janaja

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?