Noseči ste: 31 tednov
»Tudi jaz bi rada rodila svojega dojenčka! Veliko jem, pa mi trebušček noče zrasti.« Inja, 3,5 let
Telo nosečnice proizvaja hormon imenovan relaksin, ki sprošča medenico in s tem poskrbi za lažji prihod otroka na svet. Sproščanje medenice lahko občutite tudi kot bolečine v medeničnem delu.
Mami v 31. tednu
Vse večji plod bolj in bolj pritiska na vaše notranje organe, kar večina nosečnic občuti kot tiščanje, pojavlja se občutek pekoče zgage, nekatere malce težje dihajo oziroma drugače povedano, zelo hitro so precej zadihane, seveda pa pogostega obiskovanja stranišča in otekanja nog tokrat sploh ne bomo...
Več
Plod v 31. tednu
Rast se sicer nekoliko umirja v primerjavi s prejšnjimi tedni, kljub temu pa plod tehta že cel kilogram in pol. V tem obdobju se z veliko hitrostjo nadaljuje razvoj možganov. Zdaj so pljuča edini izmed vitalnih organov, ki še ni povsem razvit.
Več
Očka v 31. tednu
Drugega kot biti stalno na voljo bodoči mamici, vam v tem obdobju ne preostane. Odločitev o porodnišnici, v kateri bo luč sveta ugledal vajin otrok, sta verjetno že sprejela, na vas pa je, da se čim prej poučite o najkrajši poti do porodnišnice in pa o morebitnih obvozih do tja, če bi se na glavni p...
Več
Nosečniški cukrček
Strij se boji večina nosečnic. Njihova usoda je predvsem v tem, da tudi po porodu ne izginejo! Čeprav vam ne moremo zagotoviti, da se boste z mazanjem povsem izognile strijam, pa jih boste na ta način vsaj precej omilile. Strije nastanejo kot posledica raztezanja kože, ki pri tem poka. Med nosečnostjo so rdeče ali modrikaste, v mesecih po porodu pa postanejo manj opazne, saj izgubijo barvo. A vseeno bodite na svoj marogasti trebušček ponosne: strije so diploma za mamice.