pekoča bolečina v kolenu (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


2mama -> pekoča bolečina v kolenu (16.7.2009 12:36:51)

A pozna katera? Med tekanjem mi je včeraj dvakrat v levo koleno zarezala taka pekoča bolečina, da me je skoraj pobralo. Najprej po ene 500 m teka in drugič nekje po 2 km. Pa ne tečem ravno dva dni... Skratka, doslej sem poznala topo bolečino v kolenih, ki je minila, potem ko sem si nabavila pravilno obutev. Take pa še ne. In bila je samo med tekom.

zdaj seveda ugibam, kaj je to, ali naj blažim z bandažo in kakim gelom, ali kaj naj.

Kak nasvet?




donat -> RE: pekoča bolečina v kolenu (16.7.2009 13:22:21)

priporočam ti da obiščeš ortopeda.

mm je imel te bolečine, lahko je več razlogov, meniskus, križni ligamenti,..... idi k ortopedu.




Anonimen -> RE: pekoča bolečina v kolenu (16.7.2009 14:29:58)

ojla,mene je po treningu na orbitreku pred leti taka pekoča bolečina po kolenih dajala.pa sem hladila z ledenimi obkladki v akutni fazi,potem pa sem dobila kortikosteroide,proti vnetju in še nekaj proti bolečinam,se ne spomnim.sem bla tut pri ortopedu,dg.burzitis,vnetje kolenskih vrečk.to so ene zadeve ko mažejo sklepe in jaz sem seveda preterala na orbitreku in evo posledice.oteklina po parih letih še zmerom prisotna,kot bi imela vodo v kolenih,bolečine pa kakor kdaj,če preveč skačem kolebnico,če kolesarim v hud hrib,al pače preveč hitro hodim ali tečem na tekalni stezi.




Anonimen -> RE: pekoča bolečina v kolenu (16.7.2009 14:33:53)

aja,mirovanje pa hlajenje pomaga.pa kolena dobro  ogrej preden greš na tek.ogrevanje je najbolj pomembno.pa pol raztezanje pa ohlajanje.kolko časa pa tečeš že?




2mama -> RE: pekoča bolečina v kolenu (17.7.2009 12:09:24)

po ponovnem začetku (prej sem tekla 5 let po 10 - 15 km dnevno) zdaj spet 2 meseca.




Stran: [1]