histeroskopija v lj (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Težave z zanositvijo



Sporočilo


n74 -> histeroskopija v lj (5.12.2009 10:31:39)

Pozdravljene!

Po treh ss in po dveh letih od laparaskopije mi je G predlagal, da naj grem še preventivno na histeroskopijo, čeprav misli, da ne bodo kaj novega našli.
Na forumu berem različne variante, ene ste ostale v bolnišnici tri dni, druge pravite, da se to naredi brez narkoze in si v enem dnevu gotov. Na listu imam obkroženo HCS-histeroskopija, spodaj je navedena še HCS-op (histeroskopska operacija).

Zanima me uglavnem to koiko časa ostaneš v bolnici, ali je poseg pod narkozo in kaj so vam novega pri tem posegu odkrili.

Lp, N.




gigi1 -> RE: histeroskopija v lj (5.12.2009 10:40:22)

N74 meni so jo v LJ opravili septembra 2007. Istočasno laparo in histeroskopijo. En dan prej sem šla zjutraj tešča notri. S seboj sem prinesla prvi jutranji urin. Potem so opravili gin. pregled, vzeli kri, pregledali srce...kaj drugega se ne spomnim. Potem sem dobila odvajalo in morala ogromno spiti. Naslednji dan zjutraj je bila operacija (pod narkozo). Potem sem ostala v bolnici še naslednjo noč na opazovanju. Torej 2 noči v bolnici. Če je vse OK, čakaš na vizito in odpustnico in greš domov.

Že prej so odkrili pregrado in je bil namen operacije, da jo odstranijo. Na operaciji so pa odkrili še endometriozo, ki so jo tudi odstranili.




n74 -> RE: histeroskopija v lj (5.12.2009 10:56:12)

O, Gigi[sm=smiley1.gif]

Jaz sem čisto zmedena. Imela bom samo histeroskopijo. Eno informacijo sem dobila od sestre v leonišču, da bom pod narkozo, to sem že itak vedela. Potem pa ko sem se naročala po telefonu, je rekla sestra, da se to opravi vse v enem dnevu. Pa sem vprašala, če ni to isto kot pri laparaskopiji, ko moraš en dan se prej pucati in je naslednji dan poseg, pa je rekla, da ne.
Najboljš, da se naredim neumno in v ponedeljek še enkrat pokličem in vprašam. Uglavnem me zanima zato, da vem koliko prtljage vzeti s seboj v bolnico[sm=smiley36.gif]




gigi1 -> RE: histeroskopija v lj (5.12.2009 11:17:03)

Najbolje res, da še enkrat vprašaš. Takrat, ko sem bila jaz na operaciji je bil kar velik problem z anestezisti. Baje jih primanjkuje. Ta, ki je mene uspaval je moral potem nekam naprej šibat in so nekaterim za mano kar z lokalno opravili. Samo so morale podpisati, da se strinjajo. Glede na to kaj se sedaj v zdravstvu dogaja je vse možno. Jaz mislim, da sestre v Leonišču niso pravi naslov za te informacije. Najbolje, da kar v staro porodnišnico pokličeš in jim prebereš kaj piše na listu.
Za vsak slučaj pa le vzemi s seboj pižamo, šlafrok, copatke in kozmetiko. Aja...pa še podepilirat se moraš. Bolje, da se sama že doma. Ker eno luknjico naredijo kar nizko spodaj. Jaz sem se že prej, pa sem si pustila mal frizurce in je sestra rekla, da ni OK. Še dobro, da sem imela britvico s sabo...sem pol na hitro sama opravila.




Todala -> RE: histeroskopija v lj (5.12.2009 22:38:52)

Če gre samo za histeroskopijo, to se opravi v enem dnevu. Če pa nekaj najdejo, mogoče se odločijo za operacijo in moraš ostati dlje.




n74 -> RE: histeroskopija v lj (7.12.2009 14:02:41)

Todala, hvala za odgovor.

Pa še nekaj me zanima. Včeraj zvečer sem naekrat zbolela, boleče grlo, smrkanje, mrazi po telesu. Nimam pa vročine. Ali je to ovira za poseg? Mislim za narkozo oz.lokalno anastezijo?
Kar nisem vprašala po telefonu sestro, ker nočem, da me kar tako odslovi in napiše drug datum.

Lp, N.




Urshy78 -> RE: histeroskopija v lj (7.12.2009 18:14:54)

za operacijo je treba biti zdrav. ko sem jaz imela histeroskopijo pred enim letom, so eno punco zavrnili, ker je bila prehlajena.




cacaca -> RE: histeroskopija v lj (8.12.2009 8:43:04)

pozdravljene

a ti gin ki ti je predlagal histeroskopijo ni povedal kako bo potek operacije in koliko dni ostanes....

jaz sem bila prejšnji teden v lj na gin pa je različno od gin kako opravlja, eni punci so laparaskopijo nardili odstranili pregrado pa je šla isti večer domov brez čiščenja brez vsega, samo na tešče je bila pa čakala do 12 ure, ob 18.00 je šla že domov....

moraš biti pa popolnoma zdrav, meni so komplicirali, ker sem imela na ustnici herpes pa sem tisti dan delala še ponovne preiskave pa 3 gin, pa anestazist me je pregledal pa so me komaj obdržali notri (je že bila enkrat že prestavljena operacija)

drugače pa ni nič takega, vso srečo pa brez panike :) :)




pikicamala -> RE: histeroskopija v lj (8.12.2009 10:06:26)

pozdravljene!
jaz imam drugi teden histeroskopsko operacijo v lj. meni so rekli takole: 1. dan pridem na preglede - tešča, nato lahko grem domov, 2. dan operacija, nato pa prespiš tam. kaj se je res treba podepilirati? meni niso nič rekli.sem mislila, da se je potrebno samo za laparo depilirati.
pa še to - kaj naj nesem zraven?




Urshy78 -> RE: histeroskopija v lj (8.12.2009 10:32:14)

IZVIRNO SPOROČILO: pikicamala

pozdravljene!
jaz imam drugi teden histeroskopsko operacijo v lj. meni so rekli takole: 1. dan pridem na preglede - tešča, nato lahko grem domov, 2. dan operacija, nato pa prespiš tam. kaj se je res treba podepilirati? meni niso nič rekli.sem mislila, da se je potrebno samo za laparo depilirati.
pa še to - kaj naj nesem zraven?



ja, fajn je, da se čisto pobriješ, v nasprotnem primeru te bo tam morala obriti sestra.
s sabo vzemi: pribor za osebno higieno, če želiš, lahko imaš s sabo svoj kopalni plašč in copate, drugače jih dobiš tam.




n74 -> RE: histeroskopija v lj (8.12.2009 13:51:40)

Ojla!

Sploh nisem šla, ker sem že včeraj zvečer dobila vročino. Tako, da sem samo zjutraj klicala na oddelek, da sem obvestila, da me ne bo.

cacaca - dr.sploh nisem spraševala o posegu, ker sem bila prepričana, da poteka isto kot pri laparaskopiji, s tem imam pa že izkušnje. Pa še v šoku sem bila, ker mi je delal uz in je ugotovil, da bom imela spet ss. Mi je pa sestra na naročanju rekla, da se to opravi vse v enem dnevu. Potem pa brskaš po internetu in je toliko informacij, da si čisto zmeden. Pa še to me je zmotilo, da mi G ni predpisal KT. Tudi to menda jemlješ pred operacijo.




Urshy78 -> RE: histeroskopija v lj (8.12.2009 14:15:14)

n74, jaz nisem jedla nobenih KT pred histeroskopijo. res pa je, da sem imela operacijo kakšen teden po M, ko je sluznica še tanka. če ti ni nihče povedal, da moraš jesti KT, potem verjetno ni potrebe




nati29 -> RE: histeroskopija v lj (9.12.2009 16:59:26)

Pikicamala, pri kom pa imaš drugi teden operacijo pregrade? Jaz imam tudi drugi teden, pri dr. Tomaževiču. A so ti kaj rekli, ob kateri uri zjutraj moraš priti? Ali moraš priti tešča? Hvala za odgovor.





pikicamala -> RE: histeroskopija v lj (10.12.2009 9:58:12)

nati29 - pri dr. tomaževiču imam.v četrtek moram prit tešča (niti vode se ne sme pit) ob 7.30. samo moram že v sredo it na preiskave - kri, voda,...
kako imaš pa ti? lp




lara33 -> RE: histeroskopija v lj (10.12.2009 20:55:56)

No mene pa to čaka v jan al pa februarju. Prav tako pri dr. tomaževiču. Punce dajta mi kej povedat kako in kaj ker sta pred mano. Vsaka inf bi mi bila zelo dobrodošla.




pikicamala -> RE: histeroskopija v lj (11.12.2009 9:51:26)

IZVIRNO SPOROČILO: lara33

No mene pa to čaka v jan al pa februarju. Prav tako pri dr. tomaževiču. Punce dajta mi kej povedat kako in kaj ker sta pred mano. Vsaka inf bi mi bila zelo dobrodošla.


drug teden grem, pa bom poročala kako je bilo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] lp




nati29 -> RE: histeroskopija v lj (11.12.2009 11:01:12)

Pikicamala, jaz sem naročena 14. 12., tako da bom imela operacijo verjetno 15. 12., čeprav bi imela najraje že takoj v ponedeljek. Koliko časa pa misliš, da boš na bolniški?

Lp, Nada




baguSka -> RE: histeroskopija v lj (11.12.2009 11:06:02)

Zanima me uglavnem to koiko časa ostaneš v bolnici, ali je poseg pod narkozo in kaj so vam novega pri tem posegu odkrili.


Jaz sem bla 2x na tej operaciji oz posegu. In obakrat sem bla notr 3 dni. Prvi dan te sprejmejo in postijo in klistirajo. Drugi dan imas poseg, tretji dan dopoldne (ce ej vse ok) te pa odpustijo. Men niso nic novga odkril, ker so ze vedl kje mam tezavo in so me samo pofixiral.




baguSka -> RE: histeroskopija v lj (11.12.2009 11:06:49)

IZVIRNO SPOROČILO: nati29

Pikicamala, jaz sem naročena 14. 12., tako da bom imela operacijo verjetno 15. 12., čeprav bi imela najraje že takoj v ponedeljek. Koliko časa pa misliš, da boš na bolniški?

Lp, Nada



Jaz sem mogla bit doma po posegu se en teden. Je pa seveda odvisno tud od pocutja. Vsekakor je priporocljivo mirovanje.




baguSka -> RE: histeroskopija v lj (11.12.2009 11:08:55)

Tudi to menda jemlješ pred operacijo.


Ja. Tole tud jaz ne vem zakaj. Ker pri prvi mi ni blo potrebno, pri drugi pa ja. Pa tud nism vprasala zakaj.




baguSka -> RE: histeroskopija v lj (11.12.2009 11:12:37)

eni punci so laparaskopijo nardili odstranili pregrado pa je šla isti večer domov brez čiščenja brez vsega, samo na tešče je bila pa čakala do 12 ure, ob 18.00 je šla že domov....


seveda je tud to mozno, ampak NE brez predhodnih pregledov prejsnji dan!!! mogoce so ji pac dovolili da cez noc odide domov, vendar pod pogojem da se se isti dan doma sklistira in naslednji dan pred operacijo pride na tesce! in ce po posegu ni tezav, gre lahko seveda se isti dan domov..

obicajni postopek pa je tak, da pac prides en dan prej, tam prespis, imas poseg in ostanes se eno noc na opazovanju..

seveda te pa ne morejo pridrzat tam, ce tega ne zelis [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] imas pa pravico..




Urshy78 -> RE: histeroskopija v lj (11.12.2009 12:50:56)

pri histeroskopiji klistiranje ni potrebno, ker je to manjša operacija.




lara33 -> RE: histeroskopija v lj (13.12.2009 9:29:35)

Pikicamala in nati 29 vso srečo ta teden. Pa naj čimhitreje in čimmanj stresno mine.




nati29 -> RE: histeroskopija v lj (13.12.2009 9:37:21)

Lara, hvala za lepe želje, me je kar malo strah, pa še te KT mi grejo prov na živce, se tako slabo počutim zarad njih. Evo, jutri grem, potem pa v sredo pridem, pa poročam, kako je bilo. Hvala vsem za informacije, lepo se imejte.




pikicamala -> RE: histeroskopija v lj (14.12.2009 8:44:37)

hvala lara33! tudi jaz javim, ko pridem nazaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>