nosečnost in antidepresivi (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


telaya -> nosečnost in antidepresivi (12.7.2010 11:53:22)

pozdravljeni!

sem v začetku nosečnosti in jem antidepresive alventa 150mg, zanima me kako je s tem med nosečnostjo?
ali jih naj jem naprej ali jih opustim? moja ginekologinja je na dopustu zato se ne morem posvetiti z njo.

hvala





ajataja -> RE: nosečnost in antidepresivi (12.7.2010 13:20:44)

Jaz imam sorodnico ki je jedla antidepresive,ampak žal ne vem katere pa je seveda to povedala ginekologinji in je rekla da ne sme zanosit če je tablete mora nehat tri mesce prej potem šele lahko zanosi.Po moje bi bilo fajn če pokličeš kakšnega drugega ginekologa in vprašaš za mnenje.




end1 -> RE: nosečnost in antidepresivi (12.7.2010 13:31:16)

pozanimaj se pri osebnem zdravnku, oz. pri zdravniku, ki ti je antidepresive predpisal!




krokar -> RE: nosečnost in antidepresivi (12.7.2010 21:26:40)

Če jemlješ antidepresive verjetno hodiš tudi k psihiatru!? Najbolje bi bilo, da se pogovoriš. Sama sem jemala CIPRALEX in en mesec preden sem zanosila mi je psihiatrinja predpisala ZOLOFT. Da sem noseča sem zvedela v 5T in po pogovoru z ginekologom prekinila z jemanjem. Brez sem bila do 18 t. Psihiatrinja mi zagotavlja, da je ZOLOFT dokazano najvarnejši antidepresiv v nosečnosti, če res ne gre brez.
Ti pa priporočam da probaš zdržat brez vsaj do 16t. Takoje meni  priporočal ginekolog!




telaya -> RE: nosečnost in antidepresivi (13.7.2010 12:28:21)

hvala za pomoč.. ja redno obiskujem psihiatra in tudi zdaj sem se že naročila.
upam da bo vse v redu.




tannya -> RE: nosečnost in antidepresivi (13.7.2010 13:55:08)

Glede antidrepsivov bo res najbolje vedel psihiater, ki ti jih predpiše. Jaz jih med nosečnostjo sicer nism jedla, sem imela pa poporodno depresijo in sem jedla dobro leto Cipralex. SO mi vsi zatrdili, da je najbolj varen pri dojenju. Drži se!




kayica24 -> RE: nosečnost in antidepresivi (13.7.2010 13:56:58)

Pozdravljena!
AD ne smeš opustiti na lastno pest, ker stvar samo potenciraš...
Zmeraj pa se psiholog in ginekolog odločita o tveganju...Ali je večje tveganje jemanja AD-jev med nosečnostjo za otroka, ali pa tvoje počutje, ki slabo vpliva na otroka..
Pa čim lepšo nosečnost..




Stran: [1]