RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Lilu23 -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 20:29:28)

ne vem na podlagi česa me sodiš (si morda sodnik) da me zgodbe kot sta jih povedali TT in maček muri ne ganejo (si me morda videla, me poznaš)??? žal, mislim da ne eno in ne drugo




end1 -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 20:32:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



točno tako je kot je napisala.




Lilu23 -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 20:38:34)

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



točno tako je kot je napisala.


no, se bom porpravila... ne vem jst če je lih vse samo tako slabo kakor je napisala...




mačekmuri -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 20:46:57)

IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



točno tako je kot je napisala.


no, se bom porpravila... ne vem jst če je lih vse samo tako slabo kakor je napisala...



To je REALNO...




end1 -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 20:48:21)


IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



točno tako je kot je napisala.


no, se bom porpravila... ne vem jst če je lih vse samo tako slabo kakor je napisala...



saj ni napisala, da je samo slabo!

Je pa poudarila, da dela delo s srcem. Sicer ga za plačo navadnih terencev, ne bi več, bodi ziher. To je to.




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 21:10:23)

Policaji terenci si vsekakor zaslužijo več. Če seveda dajo kaj od sebe. Se mi pa poraja vprašanje, na katerega mi še noben ni znal odgovorit...ko bo enkrat počilo in bo šel narod v luft...policaji, proti komu se boste obrnili?




smotka.dt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 21:21:18)

Javni sektor predstavljajo tud čistilke, perice, ki imajo minimalca. dejmo jim še znižat plače [sm=zmeden.gif]




mačekmuri -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 21:23:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Policaji terenci si vsekakor zaslužijo več. Če seveda dajo kaj od sebe. Se mi pa poraja vprašanje, na katerega mi še noben ni znal odgovorit...ko bo enkrat počilo in bo šel narod v luft...policaji, proti komu se boste obrnili?


S Pahorjem seveda, ker nam redno nakazuje 750 € [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Malo za hec, zdej pa zares -  preberi si 3. člen ZPol, pa ti bo vse jasno.




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 21:36:22)

MucaLiza, nisem želel suho črko na papirju v obliki zakona, ampak te čisto človeško vprašam, proti komu se boste obrnili? Želim tvoje mnenje, tvoje misli in tvoj odziv. Včeraj sem govoril o tem vprašanju s policistom in mi je rekel da ne bi mogel mirno spati, če bi se obrnil proti lastnemu ljudstvu. Vem da je to ''vprašanje na meji'', ampak kot se obračajo stvari, se bo vsak policist kaj takega zmeraj večkrat vprašal. Morda tudi vojak. Kdo ve, kje je meja..By the way, sramota kolk ste dobili operativci ''dodatka''. Mar ne dobi človek občutka, da ga ima nekdo za norca?




mačekmuri -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 21:49:07)

Kar se dodatkov tiče je to - če mene vprašaš - čisto metanje peska v oči. Predvsem so s tem razburili javnost, ki podrobnosti  ne pozna, k temu so pa precej pripomogli tudi novinarji s svojim subjektivnim pisanjem. Dejansko je v javnosti izpadlo, kot da se nam bo povečala plača za 100, 200 €, realnost je pa taka, kot sem jo opisala na prejšnji strani.
Kar se pa tvojega vprašanja tiče, ti je ta policist lepo povedal. Težko se je obrniti proti ljudstvu če veš, da se borijo za svoje pravice, niti najmanj ti ni vseeno, ker je to, kar z vsemi nami počne naša mačehovska država,  že zdavnaj preseglo vse meje normale. Vendar po drugi strani pa v policiji ni prostora za subjektivnost, treba se je držati zakona in pooblastil. To pomeni, da ob zaznani kršitvi ukrepaš -  tudi v takem primeru.




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 22:18:52)

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

Kar se dodatkov tiče je to - če mene vprašaš - čisto metanje peska v oči. Predvsem so s tem razburili javnost, ki podrobnosti  ne pozna, k temu so pa precej pripomogli tudi novinarji s svojim subjektivnim pisanjem. Dejansko je v javnosti izpadlo, kot da se nam bo povečala plača za 100, 200 €, realnost je pa taka, kot sem jo opisala na prejšnji strani.
Kar se pa tvojega vprašanja tiče, ti je ta policist lepo povedal. Težko se je obrniti proti ljudstvu če veš, da se borijo za svoje pravice, niti najmanj ti ni vseeno, ker je to, kar z vsemi nami počne naša mačehovska država,  že zdavnaj preseglo vse meje normale. Vendar po drugi strani pa v policiji ni prostora za subjektivnost, treba se je držati zakona in pooblastil. To pomeni, da ob zaznani kršitvi ukrepaš -  tudi v takem primeru.



Zelo korekten odgovor...hvala lepa. Verjetno ne bi preveč falil, če rečem da smo na istem? Ko bo počilo...bodo tudi mene vpoklicali, samo jaz bom nosil šekasto zeleno uniformo, ti pa plavo. Jaz v rokah AK-47. ti pa H&K.

Tole pa še moram rečt...vseeno mislim da javnost (davkoplačevalci) niso tako zelo zarukani...in jim je v večini kr jasno, da bodo smetano pobrali višji svetovalci, podsvetovalci, obsvetovalci, svetniki...operativc v modrem pa ostaja operativc. Junak ki bo moral iti v vročo žerjavico!




Anonimen -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 22:36:09)


IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

Kar se dodatkov tiče je to - če mene vprašaš - čisto metanje peska v oči. Predvsem so s tem razburili javnost, ki podrobnosti  ne pozna, k temu so pa precej pripomogli tudi novinarji s svojim subjektivnim pisanjem. Dejansko je v javnosti izpadlo, kot da se nam bo povečala plača za 100, 200 €, realnost je pa taka, kot sem jo opisala na prejšnji strani.
Kar se pa tvojega vprašanja tiče, ti je ta policist lepo povedal. Težko se je obrniti proti ljudstvu če veš, da se borijo za svoje pravice, niti najmanj ti ni vseeno, ker je to, kar z vsemi nami počne naša mačehovska država,  že zdavnaj preseglo vse meje normale. Vendar po drugi strani pa v policiji ni prostora za subjektivnost, treba se je držati zakona in pooblastil. To pomeni, da ob zaznani kršitvi ukrepaš -  tudi v takem primeru.



Zelo korekten odgovor...hvala lepa. Verjetno ne bi preveč falil, če rečem da smo na istem? Ko bo počilo...bodo tudi mene vpoklicali, samo jaz bom nosil šekasto zeleno uniformo, ti pa plavo. Jaz v rokah AK-47. ti pa H&K.

Tole pa še moram rečt...vseeno mislim da javnost (davkoplačevalci) niso tako zelo zarukani...in jim je v večini kr jasno, da bodo smetano pobrali višji svetovalci, podsvetovalci, obsvetovalci, svetniki...operativc v modrem pa ostaja operativc. Junak ki bo moral iti v vročo žerjavico!




A ti povem, kako zgleda vpoklic?
Mojega dragega, bil je rezervni policist, so vpoklicali, ko je NATO bombandiral Srbijo. Zazvoni telefon, čez pol ure bodi pripravljen v polni bojni opremi. Na hitro zmeče stvari na kup, pozvoni patrulja in se odpelje, jaz še k sebi nisem prišla. fak no, v polni bojni opremi[sm=zmeden.gif]?! Čez eno uro pride moj dragi nazaj, da je spet eden zagnal nepotrebno paniko, nekaj redno zaposlenih policajev so dali na mejo, rezerviste pa vpoklicali v redno delo na postaje. Dobil je klasičen razpored za delo, patruljiral malo podnevi, malo ponoči, skupaj z redno zaposlenim policistom. In pazi to:pištol rezervistom niso dali! Plačilo za tisti mesec je dobil čez pol leta in sicer 2000,00€ (sedaj okoli 8€ al kolk že pride), ker je bil takrat še študent. Fajn, a?

Punta ne boš doživel, sem ti že enkrat rekla. Mora res ornk zagustit, da se pri nas kaj premakne, tega pa ne bo še doooolgo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.7.2011 22:47:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 22:54:22)

Ankica, razumem tvoj post. Realno napisano. Glede puntanja...kaj pa jaz vem..stvari so eskalirale že kr visoko. Nekje pa obstaja kritična masa, mar ne? Na tej točki se bom tudi jaz moral vprašati, kam bom usmeril cev svoje AK...v bistvu katastrofa, da se ubadamo s temi vprašanji. Nihče si ne želi tega, ampak...vse skupaj gre točno v to smer..




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 22:57:48)

IZVIRNO SPOROČILO: flower
ko bi blo treba kaj na glas povedat, je pa druga pesem..

Jaz sem veliko stvari povedal na glas na tem forumu. Tako kot jih vidim jaz, realno, brez olepšav! V bistvu tvegano početje, če pomislimo kdo in kdaj je večinski obiskovalec RRa...samo nekatere stvari je treba povedat in prediskutirat. Pa če se me še tako demonizira...beseda ni konj!




Anonimen -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (13.7.2011 23:42:41)

Mah ne vem, Colt. Nazadnje, ko si spraševal o vilah in sekirah al kaj je že bilo [sm=smiley36.gif], je debata zamrla po 3 straneh. zdaj je 5 strani, od tega večino kaj si kdo več ali manj zasluži in kdo več ali manj dela, izvor dejanskih problemov pa se skriva nekje v ozadju. Ko bodo ti problemi postali glavna tema pogovorov in bodo debate dolge po 20, 30 strani, potem bi pa že znalo kaj biti. Dokler se sosed ukvarja s sosedom ali mali delavec s kolegom iz JU, dokler se ljudstvo ukvarja samo s sabo, ne bo nobenega poka. Trenutno vsi čakamo, da bodo prišli novi obrazi in nas rešili, a nobeden ni pripravljen sam nekaj ukreniti v tej smeri. Roko na srce, tudi jaz ne, me aktivno udejstvovanje v politiki niti ne privlači, preveč je packanja.




TomTaylor -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (14.7.2011 8:37:42)

Jz v bistvu vidim rešitev le v nabavi ogromnega vladnega letala kamor bi na kolektivni izlet poslala vso politično smetano, člane uprav gospodarskih javnih služb,...Več pa ne smem napisat, ker me lahko zaprejo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




mačekmuri -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (14.7.2011 15:20:17)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Jz v bistvu vidim rešitev le v nabavi ogromnega vladnega letala kamor bi na kolektivni izlet poslala vso politično smetano, člane uprav gospodarskih javnih služb,...Več pa ne smem napisat, ker me lahko zaprejo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


Ja, ja, ma izlet z enosmerno vozovnico [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




posh -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (14.7.2011 15:55:23)

Stavek pastorja z Aljaske: "By the year 2012, you'll be so poor, that you wan't be able to rebel."





sanjačica -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (18.7.2011 10:49:24)

Eh Colt, Colt!

Kot jih je že nekaj omenilo, sama med njimi, ne vem kaj je vzrok za tvoj gnev napram JU. Zavist? Ima nekdo iz JU večji avto od tebe? Morda boljšo izobrazbo, lepšo ženo, bolj pridne otroke? Ne vem, ti povej...
Pa pustimo to in se lotimo vsebine. Ki je nekonsistentna, da ne rečem zmedena. Najprej bi vse v JU nekam poslal, če bi bilo le mogoče na Goli otok, potem pa Mačku Muriju - ki je tudi iz JU - prikimavaš in pritrjuješ. Si torej ugotovil, da si vseeno mogoče usekal preveč na počez in čez palec?

V celoti se strinjam z Milijonarko oziroma želim problematizirati tvoje izhodišče, ki je žal preveč ceneno in populistično, da bi vzdržalo presojo, da vsi v JU hodijo samo na "štemplanje in kavice". Dobro, če poznaš primere /ljudi/službe, naštej jih - jih bomo skupaj postavili na pranger.

Če pa tega ne storiš, kar je že nekdo prej omenil, si pa samo pridna figura na šahovnicah nadljudi (politikov), ki služijo na tem, da se mali delavec in mali uradnik skregata. Prepričana sem, da poznaš tu že omenjen rek "Divide et impera". Kaže, da slediš tej logiki in kaže, da je ni sile in ga ni argumenta, ki bi te od tega odvrnila.

Čustveno si očitno na ravni odnosa "tlačan - buržoazija" oziroma si tako predstavljaš današnjo situacijo v državi. Kot da omenjene skupine poklice ne bi delale NIČ. Ti revež pa imaš zaradi njih pol manjšo plačo. Ja nič, gremo na ulice, sej bo počilo - aneda?   




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (18.7.2011 11:09:14)

Sanjaček, ob tvojem rojstnem dnevu ti želim še bolj pridne otroke, delujočo klimo v pisarni in da se včasih spomniš, kako si bentil v Gradisu ko si moral ''tlakovce polagat''.

Drgač pa, kot vidim si mnenja da ne bo počilo. Od kje takšno prepričanje? :)




sanjačica -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (18.7.2011 11:36:21)

Drgač pa, kot vidim si mnenja da ne bo počilo. Od kje takšno prepričanje? :)


Če bo počilo, bo to zaradi naveličanosti naroda z onimi zgoraj in ne zaradi konflikta na ravni proizvodnja/javna uprava. Z onimi zgoraj imam  v mislih ljudi iz ozadja, ki upravljajo s kapitalom, vplivajo na zakonodajne postopke (beri, legalizirajo kraje milijardnih vrednosti) in podobno.  




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (18.7.2011 14:35:29)

IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

Drgač pa, kot vidim si mnenja da ne bo počilo. Od kje takšno prepričanje? :)


Če bo počilo, bo to zaradi naveličanosti naroda z onimi zgoraj in ne zaradi konflikta na ravni proizvodnja/javna uprava. Z onimi zgoraj imam  v mislih ljudi iz ozadja, ki upravljajo s kapitalom, vplivajo na zakonodajne postopke (beri, legalizirajo kraje milijardnih vrednosti) in podobno.  



Popolnoma se strinjam da ''oni zgoraj'' v rokah držijo škarje in platno (vse tri veje oblasti). Ampak...a bo vsa ta dejstva razumel recimo nekdo v Vegradu, kjer je delal 30 let, plačeval vse možne in nemožne davke, potem pa pride v neko pisarno v JU kjer bi rešil kak problem...in zanj horda delavcev v JU ne bo imela časa, oziroma ga bodo pošiljali (kot biljard kugel prek martinelex) sem in tja, na koncu pa ne bo rešil nič? Al bo iz žepa potegnil ''plajbo'' in jo nekomu vgradil med oči?

Predvsem sem mnenja da prihajajo nestabilni časi in se ne čudim temu. Sam dobro veš da v meni ni sovraštva (kot me teatralno hočeš prikazat), so pa čist življenska vprašanja, zakaj so nekatere stvari takšne kot so. Pravično, fer, človeško?

Hm, za našo banana republiko očitno ja.

G

ps. pozdrav pod Dobrčo  :D




TomTaylor -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (18.7.2011 14:54:34)

o, a sanjačica ma lulčka? 




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (18.7.2011 15:07:53)

Ja ima ja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Meni je to jasno že odkar se je prijavila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] In ne, ni hermafrodit, ampak je dedec kot se šika [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] sicer po višini 1 cm manjši od mene...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>