RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


viroza -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 10:32:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kdor hoče denar, bo šel pač v zasebni sektor. .


Stotisoči folka so v zasebnem sektorju. Ja, hočejo denar, minimalca za zadnjih nekaj neizplačanih plač.  Kerensa, nimaš pojma kakšno je realno stanje.  Ostani pri pravnih fluskulah..ki preživijo samo na papirju, v praksi pa nikoli!

Pismo,a ma kakšen veze in poznanstva tam? Ker bi rabla nov šiht,lahko tudi čiščenje wc-jev.Bom sigurno bolš plačana,kot sem zdej.
Smo v stečaju,po 15.8. pridemo delat še za par dni na črno,ker je to naročilo nujno potrebno naredit.In itak,da ne bomo vidli ne zadnih dveh plač.Ne junijske, ki naj bi šla iz stečajne mase in ne julijske ki naj bi jo dobili iz jamstvenega sklada.Da o regresu lahko samo sanjamo.... In čisto tako bay the usput delam pod minimalcem.




viroza -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 10:35:27)

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


IZVIRNO SPOROČILO: Colt


Dobro jutro bombonček [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] No ja, že na začetku si krepko brcnila v temo. Namreč cca 7 let sem na plačilni listi države, od katere vsakomesečno prejemam cca 200 ojrov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Za nič dela, praktično.

In ne, jaz osebno se prav nič ne počutim opeharjenega, imam redno službo s katero sem zadovoljen (v gospodarcu, kakopak). Veš kdo pa se lahko upravičeno počuti opeharjen? Stotine delavcev katerih podjetja vsakodnevno propadajo in ki morajo preživet z minimalcem. Ali pa še celo brez tega. Samo tak ne upa nič napisat na forum ker se trese še za tisti drobiž kar mu ga navrže socialna. Po drugi strani pa si ob tej bedi vseh najbolj prikrajšanih ljud, nekateri priviligirani upajo jamrat, da ''njihove pisarne nimajo klim''. Že kr malo surealna situacija, ali se vsaj meni tako zdi?

Torej, osebno nimam nobenega razloga za gnev (kot me skušaš prikazat), ga pa ima množica tistih ''spodaj'' ki leta garajo za tiste ''zgoraj'' in na koncu ostanejo brez vsega. Mi ne verjameš? Nič hudega, ko bo šla množica na ceste, boš verjela.



SRAM TE BILO!!!! Za nič delat dobiš 200 eurov, vzameš jih, pizdiš pa, ker so nekateri drugi v javnem sektorju isti kot ti! Sram, sram in še enkrat naj te bo sram!
Bodi prvi in se odpovej tem 200 eurom, ki jih ne zaslužiš, ker ne delaš nič! Daj zgled, naredi korak, pojdi na ulico in zahtevaj, da ti teh 200 eur vzamejo.

Ne bo šlo, kajne? Mene bi bilo sram v dno duše, da bi od države vzela 200 eur za nič dela, hkrati pa pizdila kot pizdiš ti. Sram te bodi.
Nič bat Bonbonček,jih bo meni dal,ker sem brez šihta ostala.
Sej boš Colty,a ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image]?




Anonimen -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 11:27:28)


IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


IZVIRNO SPOROČILO: Colt


Dobro jutro bombonček [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] No ja, že na začetku si krepko brcnila v temo. Namreč cca 7 let sem na plačilni listi države, od katere vsakomesečno prejemam cca 200 ojrov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Za nič dela, praktično.

In ne, jaz osebno se prav nič ne počutim opeharjenega, imam redno službo s katero sem zadovoljen (v gospodarcu, kakopak). Veš kdo pa se lahko upravičeno počuti opeharjen? Stotine delavcev katerih podjetja vsakodnevno propadajo in ki morajo preživet z minimalcem. Ali pa še celo brez tega. Samo tak ne upa nič napisat na forum ker se trese še za tisti drobiž kar mu ga navrže socialna. Po drugi strani pa si ob tej bedi vseh najbolj prikrajšanih ljud, nekateri priviligirani upajo jamrat, da ''njihove pisarne nimajo klim''. Že kr malo surealna situacija, ali se vsaj meni tako zdi?

Torej, osebno nimam nobenega razloga za gnev (kot me skušaš prikazat), ga pa ima množica tistih ''spodaj'' ki leta garajo za tiste ''zgoraj'' in na koncu ostanejo brez vsega. Mi ne verjameš? Nič hudega, ko bo šla množica na ceste, boš verjela.



SRAM TE BILO!!!! Za nič delat dobiš 200 eurov, vzameš jih, pizdiš pa, ker so nekateri drugi v javnem sektorju isti kot ti! Sram, sram in še enkrat naj te bo sram!
Bodi prvi in se odpovej tem 200 eurom, ki jih ne zaslužiš, ker ne delaš nič! Daj zgled, naredi korak, pojdi na ulico in zahtevaj, da ti teh 200 eur vzamejo.

Ne bo šlo, kajne? Mene bi bilo sram v dno duše, da bi od države vzela 200 eur za nič dela, hkrati pa pizdila kot pizdiš ti. Sram te bodi.



Država da teh 200€ zato, da sploh ima rezervno sestavo vojske. Sicer močno dvomim, da bi sploh kogarkoli zainteresirala, da bi bil v rezervi. No, razen za Colta sem pa zihr, da bi se tudi zastonj vsake kvatre metal po blatu, samo da bi bil blizu vojske [sm=smiley36.gif].

Sicer pa sem vse bolj mnenja, da problem niso plače in trošenje države in ali gospodarstva. Problem je v številu nesposobnih ljudi na vodilnih delovnih mestih (pa naj bo to v srednjem ali višjem menedžmentu v JU ali gospodarstvu).
Saj če greš pogledat čisto realno: nekomu ponudijo napredovanje, višjo plačo, vsak najprej vidi, uf, bom si lahko več privoščil, šel na počitnice tudi pozimi, okolica me bo bolj cenila, ker bom imel tak in tak naziv. Nobeden pa pred sprejetjem tega napredovanja ne razmisli, ali je sploh sposoben tako delat opravljat, ima vse karakteristike in znanje ter sposobnosti, ki jih to delovno mesto nudi, ali je sposoben sprejeti tudi odgovornosti, ki iz tega izhajajo, ne zgolj pravice, ter ali bo od svojih nadrejenih dobil vse stvari, ki jih rabi za uspešno delo... In seveda vsak sprejme napredovanje, ker bi ga čudno gledali, če bi ga zavrnil, pa četudi se mu sanja ne, kaj mora delati, četudi dela ne zna delegirat, četudi nima people skills, četudi ni ustvarjalen in inovativen, četudi ne zna razmišljati s svojo glavo,.... tega je ogromno pri nas. Samo poglejmo, koliko je menedžerjev, ki so zafurali eno firmo. In kaj je bilo potem? Šli so na sorodno delovno mesto v drugo firmo in zafurali še to. Pa še tretjo, četrto, peto... Ja kako dolgo človek rabi, da spozna, da za to delo ni sposoben?! In še huje, nobenega ni, ki bi ga pri temu onemogočil. Ker so tudi njegovi nadrejeni nesposobni al kaj? Ekstrem je naš premier, ki je tako zelo zagledan sam vase, da ni sposben dojeti stanja v državi. Niti pod razno ne bo odstopil, ker on je pa ja najboljši in oh in sploh, probleme delajo drugi. To je drugi problem pri nas: ko gredo stvari prav, si vsi prilaščajo zasluge. Ko gre kaj narobe, se kaže s prstom na druge, sam seveda nič kriv.

Osebna odgovornost manjka.




Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 11:50:04)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kdor hoče denar, bo šel pač v zasebni sektor. .

Stotisoči folka so v zasebnem sektorju. Ja, hočejo denar, minimalca za zadnjih nekaj neizplačanih plač.  Kerensa, nimaš pojma kakšno je realno stanje.  Ostani pri pravnih fluskulah..ki preživijo samo na papirju, v praksi pa nikoli!

Pravne floskule, kakor ti temu praviš, nimajo s tem nobene zveze.
To, da je trenutno recesija, ki se v zasebnem sektorju pozna bolj, kakor v javnem, je dejstvo. Da si boš lažje predstavljal, kaj hočem povedati, pomisli na čas pred recesijo ali pa na tista podjetja oz. panoge, katere je recesija prizadela manj ali pa sploh ne. In potem primerjaj javni in zasebni sektor. Plače v zasebnem sektorju so višje, pa če se ti s tem strinjaš ali ne. Govorim striktno o plačah, ne o denarju, ki si ga je kdorkoli tako ali drugače nakradel (to se dogaja v obeh sektorjih). Tajnica v javnem sektorju zasluži npr. 750€, v zasebnem pa ne poznam nobene, ki bi dobila manj, kot tisočaka. Čistilka v javnem sektorju zasluži minimalca, v zasebnem pa dela za 5€/h. In primere bi lahko naštevala še en lep čas (primerjavo sem pa omenila že v enem od prejšnjih postov).
Tako, da te v bistvu res ne razumem, Colt. Delaš v zasebnem sektorju, v podjetju, ki ga recesija ni nič kaj omembe vredno prizadela, imaš dobro plačo, imaš vse dodatke in tudi to ne slabe, istočasno si, po tvojih lastnih besedah, od davkoplačevalskega denarja plačan za nič dela v javnem sektorju... pa zakaj ti jamreš? Zaradi solidarnosti? Vse lepo in prav, ampak za moje pojme je to "tuljenje v isti rog, kakor ostali", s čimer ne pripomoreš k ničemur. Pozivaš k temu, naj se gre na ulice... zakaj in po kaj? Da tebi vzamemo teh 200€ (za katere že sam veš, da ti jih ne bomo nikoli, ker obramba pač mora biti in to nekaj stane)? Naj država financira zasebnike, ki nategujejo? Neizvedljivo po katerikoli zakonodaji. Delodajalec zaposli delavca v svojem podjetju, mu ne plača, delavec da odpoved in ga toži, podjetje gre v maloro, nima premoženja za stečajno maso, torej delodajalec nima od česa izplačati dolga, država ga ne bo namesto njega, zavarovalnice še manj - največ, kar je, bo šel delodajalec za nekaj časa v zapor, pa kakšno denarno kazen bo dobil. Delavec pa od tega finančno ne bo imel nič. In smo spet na začetku. Dvomim namreč, da na svetu obstaja država, kjer bi se iz davkoplačevalskega denarja krili stroški, ki nastanejo zaradi zasebnikove malomarnosti, nesposobnosti ali kaznivega dejanja.




bomboncek1 -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 20:35:39)

ah, ko prebiram to Coltovo dvoličnost, mi pride na pamet en bosanski rek, ki pravi Yebala bi se, al' da joj ne uđe....
Tak je Colt. Mirne duše vzame 200 eurov za ne delat nič, hkrati bi eni čistilki, ki puca sekrete v stavbi neke upravne enote, vzel še tisto malo kar ima.
Mene bi bilo sram pisat, kar je pisal. Že prej se je videlo, da jo ima z javnim sektorjem zgolj iz neke fovšarije, zdaj ko je dodal še pikico na i pa mi je še manj jasno zakaj ni prvi, ki bi se odrekel državni plači za dobrobit svojega zasebnega sektorja. tako pa je samo dvoličnež, ki bi se yebo al' da mu ne uđe. Hočem rečt...on bi vzel državni denar drugim, svojega državnega pa ne bi dal.




Bakfark -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 22:30:57)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


Osnovna premisa je - da izživi svojo polno naravo, je kapitalu potrebno pustiti prosto pot, ga čim manj omejevat, odtod zahteva po umiku države, regulacije in strogih omejitev, prostemu trgu so lastni mehanizmi, da tržna ravnovesja in anomalije uravnava sam - to naj bi bila njegova naravnost v najčistejši obliki...




To je en bla bla.....prostega trga nikjer dejansko ni.......povsod so in so bili neki "vsiljeni" mehanizmi, ki ta "prosti" trg uravnavajo......

Za to o čemer ti govoriš ni potreben kapital, je dovolj trda roka in čvrsta palica - koji će ti qrac potem floskule kot svoboda, demokracija, pravica itd.


V bistvu je kapital ta trda roka in čvrsta palica......v demokratični in svobodni družbi to ne more biti koncentracijsko taborišče.....



Zdi se ti popolnoma sprejemljiva zavestna manipulativnost in goljufivost sistema, ki se pretvarja da je nekaj, v resnici pa to ni. Tudi to bi lahko pripisali njegovi naravnosti, ta njegova iznajdlivost, lažnivost, hinavskost dokler je le naravnega izvora je popolnoma upravičena???  Zavedaš se vsega, verjameš, da brez "vsiljenih mehanizmov" ne gre, da popolna svoboda torej ne obstaja, verjameš da obstajajo "nosilci moči", ki bodo najprej poskrbeli za svojo rit, pa še vedno vztrajaš pri "svobodnosti in demokratičnosti" družbe? Smajli na koncu daje slutiti, da se morda šališ.

Ko že postavljaš rame ob rame svobodo in koncentracijsko taborišče - ironija vsega je, da so taborišča osmišljena z motivom, ki je ugledal luč dneva na tabli pred vhodom v Auswitz - "Arbeit macht frei". Skozi prizmo lastne kulture so Nemci tistega časa bili prepričani, da delo lahko osvobodi človeka. Osvobodi česa??? Osvobodi infantilnega narcisizma, primitivnega uživaštva, goljufanja, lenarjenja, manipulacije, parazitizma, egoizma, skratka "prvinske naravnosti in nagnjenosti" človeka, da bi prenehal obstajati kot egoist, sebe dokončno umaknil s prestola ter se podredil sistemu. In šele tako očiščen in vpet lahko izkusil pravo srečo.
Ta tema je podobna oni kjer so se omenjale pijavke, paraziti, lenuhi, nomadi - ni več prostora za take egoiste, možnosti za brezdelje več ni. Je treba delat, samo tako se bo denar lahko pravično razporedil in še bolj razplodil. Delo, podrejenost in vpetost v sistem, posledično temu kapital, nas bo ziher osvobodilo... Arbeit macht frei??? "V demokratični in svobodni družbi to ne more biti koncentracijsko taborišče




Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 22:32:54)

A niso tega napisa pred časom ukradli?




mateyka -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (23.7.2011 22:59:19)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A niso tega napisa pred časom ukradli?


ja. samo zdaj so ga prav umaknili - odstranili.




Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 8:56:52)

Danes je Matic Munc dobro povedal/napisal na FB:

Pogum, znanje in poštenost nas lahko izvlečejo ... glede prvega in zadnjega vam ne morem pomagati - imate ali nimate, glede druge točke pa ... Berite! Izobražujte se, študirajte zakone, sodno prakso, pravila ... to so osnove naše države. Brez znanja ostanete samo navadni "buntovniki". Na tak način ne boste uspeli spremeniti zadev ... ko se buniš, se torej buniš samo zato, ker se buniš ... argumenti štejejo ... žal.




pikica* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 9:33:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tajnica v javnem sektorju zasluži npr. 750€, v zasebnem pa ne poznam nobene, ki bi dobila manj, kot tisočaka. Čistilka v javnem sektorju zasluži minimalca, v zasebnem pa dela za 5€/h. In primere bi lahko naštevala še en lep čas (primerjavo sem pa omenila že v enem od prejšnjih postov).



A se hecaš? Mislim, da je tajnic, ki dobijo tisočaka ali več v gospodarstvu morda za peščico pa še te po vsej verjetnosti za ta denar daredijo še kaj drugega. Pa čistilk s 5€/h. Pojdi v kak čistilni servis in vprašaj punce za kak denar delajo. Res pa je, da manjka podatek o tem, o kakšnem znesku govorimo (bruto ali neto).

Bi se pa strinjala z Ankico, da je težava na vrhu - če je vodstvo nesposobno, bo šlo vse v tri krasne.





Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 9:34:18)

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Tajnica v javnem sektorju zasluži npr. 750€, v zasebnem pa ne poznam nobene, ki bi dobila manj, kot tisočaka. Čistilka v javnem sektorju zasluži minimalca, v zasebnem pa dela za 5€/h. In primere bi lahko naštevala še en lep čas (primerjavo sem pa omenila že v enem od prejšnjih postov).

A se hecaš? Mislim, da je tajnic, ki dobijo tisočaka ali več v gospodarstvu morda za peščico pa še te po vsej verjetnosti za ta denar daredijo še kaj drugega. Pa čistilk s 5€/h. Pojdi v kak čistilni servis in vprašaj punce za kak denar delajo. Res pa je, da manjka podatek o tem, o kakšnem znesku govorimo (bruto ali neto).

Ne hecam se in govorim o netto zneskih.

Se pa zdaj sprašujem, ali jaz čisto slučajno poznam samo takšne, ki toliko zaslužijo ali na to pač vpliva dejstvo, da govorim o Ljubljani (kjer so plače pač najvišje)?




pikica* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 9:45:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Tajnica v javnem sektorju zasluži npr. 750€, v zasebnem pa ne poznam nobene, ki bi dobila manj, kot tisočaka. Čistilka v javnem sektorju zasluži minimalca, v zasebnem pa dela za 5€/h. In primere bi lahko naštevala še en lep čas (primerjavo sem pa omenila že v enem od prejšnjih postov).

A se hecaš? Mislim, da je tajnic, ki dobijo tisočaka ali več v gospodarstvu morda za peščico pa še te po vsej verjetnosti za ta denar daredijo še kaj drugega. Pa čistilk s 5€/h. Pojdi v kak čistilni servis in vprašaj punce za kak denar delajo. Res pa je, da manjka podatek o tem, o kakšnem znesku govorimo (bruto ali neto).

Ne hecam se in govorim o netto zneskih.

Se pa zdaj sprašujem, ali jaz čisto slučajno poznam samo takšne, ki toliko zaslužijo ali na to pač vpliva dejstvo, da govorim o Ljubljani (kjer so plače pač najvišje)?


Tudi jaz živim in delam v Ljubljani in poznam ljudi z ne tako zelo švoh službami pa se mi zdi tvoj podatek še vedno popolnoma nerealen. Zato bi rekla, da je res čisto naključje, da poznaš takšne ljudi. In verjamem, da ne poznaš veliko tajnic s takšno plačo. Tu in tam se pa vedno najde kakšna izjema. Bi šla pa tudi jaz delat v takšno firmo - če ima že tajnica tako visoko plačo, kakšno imajo šele ljudje na malce višjih položajih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 9:48:03)

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
In verjamem, da ne poznaš veliko tajnic s takšno plačo.

Pravzaprav vse tajnice, ki jih poznam, zaslužijo okrog tisočaka. Je pa res, da jih nikoli nisem vprašala, ali je to z malico in potnimi stroški vred ali brez. Ampak četudi je s tem dvojim, je ostanek še vedno tistih cca. 750€. Koliko točno jih poznam, bi morala pa prešteti. Prvi, ki se ga pa trenutno spomnim, je pa pravzaprav tajnik, ki je plačan netto 8€/h (dela po 8 ur na dan, 5 dni v tednu, po potrebi tudi kakšna sobota) in to v firmi, kjer dela moj g. Mož.




pikica* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 10:00:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Prvi, ki se ga pa trenutno spomnim, je pa pravzaprav tajnik, ki je plačan netto 8€/h (dela po 8 ur na dan, 5 dni v tednu, po potrebi tudi kakšna sobota) in to v firmi, kjer dela moj g. Mož.


Pa je to redno zaposlen kot tajnik ali mogoče preko pogodbe (kar bi bilo sicer malce čudno) ali celo na črno? In dela izključno tajniška opravila ali tudi kaj drugega? In seveda najpomembneje - je ta njegova postavka preverjena ali bolj v stilu rekla - kazala? Po tej logiki mora tudi tvoj mož dobro služit (če ni tajnik najmreč predvidevam, da je plačan še bolje).




Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 10:03:20)

Redno zaposlen. Načeloma ni samo tajnica, ampak bolj "deklica za vse" (ampak saj to je večina tajnic oz. tajnikov) - vsake toliko je treba tudi skočiti v trgovino ali narediti kaj namesto direktorja. Urna postavka je preverjena.

Aja, pa P.S. - moj g. Mož sicer res ne zasluži slabo, ampak 8€/h pa tudi nima (razen decembra, ko se na kakšen dan, ko je full dela, zgodi, da ima tudi več).




liliana -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 12:37:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Zdi se ti popolnoma sprejemljiva zavestna manipulativnost in goljufivost sistema, ki se pretvarja da je nekaj, v resnici pa to ni. Tudi to bi lahko pripisali njegovi naravnosti, ta njegova iznajdlivost, lažnivost, hinavskost dokler je le naravnega izvora je popolnoma upravičena???  Zavedaš se vsega, verjameš, da brez "vsiljenih mehanizmov" ne gre, da popolna svoboda torej ne obstaja, verjameš da obstajajo "nosilci moči", ki bodo najprej poskrbeli za svojo rit, pa še vedno vztrajaš pri "svobodnosti in demokratičnosti" družbe? Smajli na koncu daje slutiti, da se morda šališ.



Se opravičujem, da sem te zmedla.....bi morala dati v narekovaje naslednje "demokratični in svobodni družbi"......

Ko že postavljaš rame ob rame svobodo in koncentracijsko taborišče - ironija vsega je, da so taborišča osmišljena z motivom, ki je ugledal luč dneva na tabli pred vhodom v Auswitz - "Arbeit macht frei".


Ironija je, da so bila koncentracijska taborišča osmišljena s strani Angležev in da je pri njihovem snovanju sodeloval eden vodilnih ljudi, ki se je kasneje zelo zgražal nad Hitlerjem in Auswitzem.......ki je bilo samo nadaljevanje tega, kar si je on zamislil.......

Skozi prizmo lastne kulture so Nemci tistega časa bili prepričani, da delo lahko osvobodi človeka. Osvobodi česa??? Osvobodi infantilnega narcisizma, primitivnega uživaštva, goljufanja, lenarjenja, manipulacije, parazitizma, egoizma, skratka "prvinske naravnosti in nagnjenosti" človeka, da bi prenehal obstajati kot egoist, sebe dokončno umaknil s prestola ter se podredil sistemu. In šele tako očiščen in vpet lahko izkusil pravo srečo.


Delu čast in oblast.....delo osvobaja.....nismo bogati, da bi kupovali poceni......pač manipulacijske parole......

Ta tema je podobna oni kjer so se omenjale pijavke, paraziti, lenuhi, nomadi - ni več prostora za take egoiste, možnosti za brezdelje več ni. Je treba delat, samo tako se bo denar lahko pravično razporedil in še bolj razplodil. Delo, podrejenost in vpetost v sistem, posledično temu kapital, nas bo ziher osvobodilo... Arbeit macht frei??? "V demokratični in svobodni družbi to ne more biti koncentracijsko taborišče


Točno tako.....saj danes je že skoraj bogokletno izjaviti, da si na dopustu lenaril, poležaval, pil pivo, dal možgane na pašo.......danes še na dopustu moraš delati in aktivno izbrabljati svoj čas........[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (25.7.2011 17:37:08)

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

SRAM TE BILO!!!! Za nič delat dobiš 200 eurov, vzameš jih, pizdiš pa, ker so nekateri drugi v javnem sektorju isti kot ti!


A so res isti? Jaz sem sredi noči pripravljen (usposobljen, plačan in pri volji, sem podpisal) reševati tvojo rit, rit tvojih otrok in sorodnikov, v primeru kakršnekoli naravne katastrofe/vojne situacije. To sem že počel, leta nazaj (poplave-vasi nad Železniki) in bi še enkrat. Naj te še poučim, da mi teh 200 ojrov plačajo jenkiji in ne slo proračun. Lažje dihaš?

Očitno ti je težko razumet osnovni aksiom in se boš kmal razpočila od jeze...a ti štekaš, da mora nekdo ustvariti dobiček, da se potem lahko nekdo krega, zakaj nima nove klimatske naprave od plačanem igranju igric in surfanju po netu? Ja, to je realni pogled nekje 30% Javne uprave. Pazi, nisem rekel da si ti vmes, čeprav me sovražiš kot hudič križ [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Tisto s snažilkami v JU itd...pa si celo presegla sama sebe. Rabiš aplauz? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Dobr način zavajanja in polaganja besed v usta, ampak pri meni ne pali.

Bottom line, gospodarc je izčrpan do konca. Izčrpala ga je javna uprava/birokracija, plus krvosesi tajkuni, z navezo zakonodajnim telesom in popolnoma nesposobnim sodstvom. Sicer me čudi, kako to da ženske ki so pred kratkim (in prej) izgubile službe, ne upajo povedat svojega mnenja...ampak vseeno.

Okej, udri! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

...u livarni u vročini....ko ti pamet odpove... :D :D




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (26.7.2011 18:46:08)

Zadnje novice...vlada bo vzela keš ki je bil namenjen za razvoj gospodarstva in ga namenila za plače javne uprave.  Bravo Barbika!! Verjetno res potrebujem obisk doktorja in vsaj ene 3 tablete v grlo, ker se mi to ne zdi normalno! Se odmikam od te teme, in se zahvaljujem za vse ribe ( prosto po Adamsu). Pristanek na realnih tleh bo težak [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  42




kalbo -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (27.7.2011 8:13:10)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

SRAM TE BILO!!!! Za nič delat dobiš 200 eurov, vzameš jih, pizdiš pa, ker so nekateri drugi v javnem sektorju isti kot ti!


A so res isti? Jaz sem sredi noči pripravljen (usposobljen, plačan in pri volji, sem podpisal) reševati tvojo rit, rit tvojih otrok in sorodnikov, v primeru kakršnekoli naravne katastrofe/vojne situacije. To sem že počel, leta nazaj (poplave-vasi nad Železniki) in bi še enkrat. Naj te še poučim, da mi teh 200 ojrov plačajo jenkiji in ne slo proračun. Lažje dihaš?



Ah dej no, zdele pa nabijaš. V javni upravi so tud ljudje, ki za trikratni tvoj znesek vozijo vsak dan rešilca recimo, ki bodo lahko nekoč rešili tud tvojo rit, pa si jih stlačil v isti boben z vsemi, kot jih je nekoč Virant. Ob naravnih nesrečah so pa usposobljeni, neplačani in pri volji reševati tvojo mojo in še kero rit, nihče drug kot gasilci. Tudi v Železnikih je blo podobno, pa lani po pol slovenije. Vse je blo rdeče, vojske je blo bore malo.




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (29.7.2011 18:46:08)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ah dej no, zdele pa nabijaš. V javni upravi so tud ljudje, ki za trikratni tvoj znesek vozijo vsak dan rešilca recimo, ki bodo lahko nekoč rešili tud tvojo rit, pa si jih stlačil v isti boben z vsemi, kot jih je nekoč Virant. Ob naravnih nesrečah so pa usposobljeni, neplačani in pri volji reševati tvojo mojo in še kero rit, nihče drug kot gasilci. Tudi v Železnikih je blo podobno, pa lani po pol slovenije. Vse je blo rdeče, vojske je blo bore malo.


Kalbo, dobr veš da nisem šel v detajle! Misliš da je v interesu novinarjev, da pokažejo vojsko, kako rešujejio civile? Dvomim.. No, še bom nabijal, ker tole je vse skupaj kolaps!! To pa nekdo ki ni stal v vrsti pred RK in Karitasom....nikoli ne bo razumel!




Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (29.7.2011 18:47:31)

Je*ote Bog (izvini, Bože), Koltić... kdaj si bil pa ti v vrsti pred RK?




Colt -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (29.7.2011 18:51:47)

Viki, hvala Bogu nikoli [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Govorim za tiste ki so redno...




Kerensa* -> RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor? (29.7.2011 18:56:08)

Hmmm...

1.
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
tole je vse skupaj kolaps!! To pa nekdo ki ni stal v vrsti pred RK in Karitasom....nikoli ne bo razumel!


2.
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Je*ote Bog (izvini, Bože), Koltić... kdaj si bil pa ti v vrsti pred RK?


3.
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
hvala Bogu nikoli


Torej ti ne razumeš tega, kar pišeš? [sm=smiley4.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]