RE: Hiperaktivnost (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Ninči O. -> RE: Hiperaktivnost (6.1.2012 21:48:07)

zdravo punce!

mi je kr lažje po eni strani ko berem te poste, se vsaj ne počutim osamljen primer kot nas pr nas obravnavajo... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
namreč sin hodi k psihologinji in pravi da je nadpouprečen ,v glavnem zelo pameten fant. je rekla da je z njim vse vredu.... ampak mi vemo da žal ni tako!!!
ko berem vaše poste je tako kot bi brala o njemu.... napadalen, jokav... ko prideva iz šole je pač treba naredit nalogo, prokleta šola sovražim jo... nočem več hodit v šolo!!!
ko mu rečem naj pospravi sobo pobesni. ne ne bom je začne brcat po sobi, skratka pobesni in se začne jokat kot en dojenček.
v šoli isti problemi ko mu kej ne paše znori in bi se kr stepu... skos sva na govorilnih urah.
meni je že groza it v šolo po njega! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
učitelca se vedno neki dere ja pa to je naredu pa to... je rekla jst ne vem da ga ne morte v red spravit... na začetku šolskega leta me je uprašala: kako se zastopita z možem doma? jst sm jo debelo pogledala... aja pa imamo še 1 punčko in 1 fantka ,ki sta čist drugačna karakterja kot starejši sin.

sej ne vem kaj naj, a ga naj peljem kiri drugi psihologinji??
sm ji omenla da se mi zdi da ima sin adhd sindrom pa je rekla da to pa ni to.
ona misli ko ga vidi za 30 do 45 min in je pač miren pri njej da je vse ok! doma pa se mal tu igra pa mal tam, pa že teče po stanovanju pa sestrco podere na tla.... pa ni da ni.od vedno je zahteval zeloooo velik pozornosti, nikoli se ni znal sam zaigrat, zelo je neroden... dans mi je reku sej bi blo bolš da se nebi rodil in začel jokat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

skratka ni in ni konca...
ja katera mogoče iz celskega konca?
v naprej se vam zahvaljujem za kakršn koli odgovor!

lp




tehnofil -> RE: Hiperaktivnost (7.1.2012 2:03:20)

IZVIRNO SPOROČILO: urška
.., naučili se spopadat z njegovimi fintami. naučit ga je treba strategij. adhdjčki jih nimajo. ...

Sem pač izbral za iztočnico.


Zdi se da eni starši prav iščejo potrdilo od zdravnika, da je z njihovim otrokom nekaj narobe. Če pa potrdila ne dobijo so pa to "slabi zdravniki".

Eni trdijo da je ADHD gensko pogojen. Če bi bil gensko pogojen potem bi moralo biti v času mojega otroštva vse polno ADHDjčkov katerih otroci bi danes hodili v šolo. Pa jih ni bilo. Torej je z geni to bolj malo povezano.

Potem ostane le še okolje, vzgoja. Prepoznavanje tega vzroka pa bi že posegalo v starševo soočanje s samim sabo. To pa ne gre, ker če bi starš to zmogel, potem niti od ADHDja ne bi prišli.

Tako je ADHD papir in po možnosti še dajanje zdravil kar enostaven izhod iz sicer slabe situacije, ne da bi se bilo potrebno soočiti z lastnimi problemi.

Potem pa so tu šele tisti, REDKI, ki imajo recimo resnično ADHD. Ampak nima adhd resnično tisti, ki ima papir niti ni nujno da ga sploh ima če ima papir. Ker sam adhd mora biti redkost. V kolikor pa postane takšna epidemija kot je danes pa je ali prenosljiv (kužen) ali pa nastaja iz okolja.

Ne mislim ugotavljati kdo kam spada. Lahko pa vsak od vas namesto da išče kako bi dokazal da ima bolnega otroka, poskusi za ceno svoje bolečine, dokazati (ugotoviti) da je njegov otrok zdrav in da je mogoče sam kaj povzročil. Je pa to v bistvu najtežja stvar, priznati si, da si otroku škodoval. Precej lažje je živeti v prepričanju da je bolan in ga filati z zdravili.

V bistvu se niti ne mislim pregovarjati ali koga prepričevati. Želim le da bi tisti, ki bi mu to pomagalo, iz tega potegniti kaj dobrega, za njegovega otroka.

Predlagam, da si vzamete čas za ploslušanje celotnih predavanj ker gre za kompleksen problem povezan z ADHD, in konec koncev tudi če imate adhd vam ne bo škodilo. Lahko pa precej koristi.
http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=dr%20vesna%20godina&source=video&cd=1&ved=0CDIQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D7QyNj3sOtVA&ctbm=vid&ei=i5gHT7XIDc2SOvf5na0B&usg=AFQjCNEQM8eA91FYqQV8-2G_KgC-8019jw&cad=rja




Ninči O. -> RE: Hiperaktivnost (7.1.2012 10:01:45)

nism rekla da je psihologinja nesposobna ali kakor koli... in ne iščem izgovorov ali potrdila. je pa res da je sin bil zelo zahteven že od majhnega,za razliko od mlajšega brata in sestre. morm pa povedat da je vseen malo lažje v šoli če imaš potrdilo... ne pa da naju gledajo kot da ne vem ka delama z otrokom doma pa kot da mi je vseen.
pa hvala za povezavo...
lp
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: urška
.., naučili se spopadat z njegovimi fintami. naučit ga je treba strategij. adhdjčki jih nimajo. ...

Sem pač izbral za iztočnico.


Zdi se da eni starši prav iščejo potrdilo od zdravnika, da je z njihovim otrokom nekaj narobe. Če pa potrdila ne dobijo so pa to "slabi zdravniki".

Eni trdijo da je ADHD gensko pogojen. Če bi bil gensko pogojen potem bi moralo biti v času mojega otroštva vse polno ADHDjčkov katerih otroci bi danes hodili v šolo. Pa jih ni bilo. Torej je z geni to bolj malo povezano.

Potem ostane le še okolje, vzgoja. Prepoznavanje tega vzroka pa bi že posegalo v starševo soočanje s samim sabo. To pa ne gre, ker če bi starš to zmogel, potem niti od ADHDja ne bi prišli.

Tako je ADHD papir in po možnosti še dajanje zdravil kar enostaven izhod iz sicer slabe situacije, ne da bi se bilo potrebno soočiti z lastnimi problemi.

Potem pa so tu šele tisti, REDKI, ki imajo recimo resnično ADHD. Ampak nima adhd resnično tisti, ki ima papir niti ni nujno da ga sploh ima če ima papir. Ker sam adhd mora biti redkost. V kolikor pa postane takšna epidemija kot je danes pa je ali prenosljiv (kužen) ali pa nastaja iz okolja.

Ne mislim ugotavljati kdo kam spada. Lahko pa vsak od vas namesto da išče kako bi dokazal da ima bolnega otroka, poskusi za ceno svoje bolečine, dokazati (ugotoviti) da je njegov otrok zdrav in da je mogoče sam kaj povzročil. Je pa to v bistvu najtežja stvar, priznati si, da si otroku škodoval. Precej lažje je živeti v prepričanju da je bolan in ga filati z zdravili.

V bistvu se niti ne mislim pregovarjati ali koga prepričevati. Želim le da bi tisti, ki bi mu to pomagalo, iz tega potegniti kaj dobrega, za njegovega otroka.

Predlagam, da si vzamete čas za ploslušanje celotnih predavanj ker gre za kompleksen problem povezan z ADHD, in konec koncev tudi če imate adhd vam ne bo škodilo. Lahko pa precej koristi.
http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=dr%20vesna%20godina&source=video&cd=1&ved=0CDIQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D7QyNj3sOtVA&ctbm=vid&ei=i5gHT7XIDc2SOvf5na0B&usg=AFQjCNEQM8eA91FYqQV8-2G_KgC-8019jw&cad=rja





Ninči O. -> RE: Hiperaktivnost (7.1.2012 10:53:11)

če bi bila katera tako dobra ,bi lepo prosila če mi piše na mail: boris_nina@hotmail.com
žal osebno ne poznam nobene mamice ,ki bi imela otročka z adhd ali add sindromom.

hvala pa lp!




Pipilongstumf -> RE: Hiperaktivnost (16.2.2012 20:47:54)

Zivjo!

Tud sama imam otroka z motnjo koncentracije in pozornosti (vsaj tako je ugotovila solska specialna pedagoginja?), datum pri psihologinji ze imamo in gremo tja marca. Otrok je star 6,5, je v 1. razredu in po vsem tem sem jaz izbrskala eno dieto, ameriskega pediatra Benjamina Feingolda. Po njegovih ugotovitvah dolocena zivila povzrocajo hiperaktivnost v mozganih in s temi otroci je tezko delat. Sama sem govorila z gospo iz Kanade, ki ima vse 3 otroke s to motnjo in vsi trije se drzijo Feingoldove diete. So lazje obvladljivi, stvari ne pozabljajo, se lazje skoncentrirajo itd. Sama sem sla k osebni zdravnici otroka in jo prosila za potrdilo teh izlocenih zivil, zaradi solske prehrane. Tudi doma se drzi diete. Mineva 4. dan odkar sva zacela in mislim, da bo tole kr dobra resitev. Je ze katera izmed vas poskusila s taksno dieto in ali je bila uspesna ? Oglasite se, da podebatiramo, saj me zanimajo tudi vasa mnenja o tej dieti. Lep pozdravcek.




Leela -> RE: Hiperaktivnost (17.2.2012 9:47:23)

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Potem pa so tu šele tisti, REDKI, ki imajo recimo resnično ADHD. Ampak nima adhd resnično tisti, ki ima papir niti ni nujno da ga sploh ima če ima papir. Ker sam adhd mora biti redkost. V kolikor pa postane takšna epidemija kot je danes pa je ali prenosljiv (kužen) ali pa nastaja iz okolja.


Nekateri (zdravniki) se strinjajo, da je dejansko epidemija bolezni kot so adhd, astma, alergija,avtizem. Skupno tem boleznim je, da so avtoimune, za lajšanje težav, ne zdravljenje, pa obstajajo močna zdravila.
Za to ni krivo ne samo dedovanje, kužnost in okolje v smislu vzgoje (pri alergiji to odpade seveda) ampak okolje v smislu prenasičenosti določenih stvari, ki organizmu, sploh mlademu, škoduje. Nekateri so pa seveda bolj občutljivi, nekateri pa niso. Gre za dodatke pri hrani (kemija) in tudi recimo beljakovin, ki nekaterim ne škodijo (gluten in kazein). Zaradi teh snovi v telesu nastajajo določeni kemični procesi (vnetni), ki telesu škodijo.
Napisanih je veliko knjig , ki pravijo da lahko z določeno dieto, ko odstaniš recimo gluten in kazein, zelo omiliš bolezen (kot si napisala pipilongštumf). Na to pa se še zmeraj gleda kot na alt_ernativo, ker farmacija nič ne zasluži (čeprav jo "prakticirajo" zdravniki).
Jaz sem pač brskala po netu, ker imata tamaladva en dermatitis, drug astmo, in zasledila to teorijo.

Vsak pa verjame kar hoče. Ta prehrana ne škoduje, je še zmeraj pestra tako, da probat ni greh. Pipilangstrumf  to je moje mnenje.




mani2 -> RE: Hiperaktivnost (6.3.2012 21:39:26)

Pozdravljeni

Tudi mojemu sinu so odkrili ADHD. Prvi ki mi je sploh omenil da je mogoče moj sin hiperaktiven je bila logopedinja ko smo imeli pregled pri petih letih. Takrat mi je svetovala obisk pri psihologinji vendar jaz nekako nisem sprejela te motnje kot nekaj kar bi lahko bilo ovira pri učenju. Pa saj je moj sin samo malo bolj živahen. Potem pa sem bila v prvem razredu skoraj vsak teden klicana v šolo. In neprestano sem poslušalo kako moj sin moti pouk, Ni zbran, ga zmoti vsaka stvar, vsak šum,.. Bil je najbolj problematičen v razredu. Šolskih vaj ni imel narejenih in doma sem mu vedno morala še enkrat razlagari snov ter z njim delati nalogo. Potem pa mi je počil film in učiteljice nisem več samo poslušala in ji kimala ampak sem ji povedala svoje. Da on ni nevzgojen ampak je pač živahen. Da je že od malega nemiren, da nikoli ni pri miru, tudi ko spi vedno miga z nogo ali roko, da neprestano govori, ne more počakati na vrsto, da je zelo pozabljiv, ..... In na koncu mi je predlagala da naj bi pa le šli na obisk k psihologinji. Ker mogoče pa ima kakšne specifične učne teževe.Tako sem se le opogumila in odšla k psihologinji. Po prvem obisku diagnoza ADD. Praktično sum na ADD. Po enem letu obiskov pri psihologinji pa priporočilo za psihiatrinjo. No, tu pa se je spet ustavilo. Moj sin pa že ne bo šel tja. Pa kaj si mislijo??? Pustili so mi za premisliti dva meseca potem pa ponovna kontrola pri psihologinji. Situacija je bila še slabša kot pred počitnicami. Pokazalo se je da je motnja hujša kot se jim je zdelo na začetku. Ker je že znal brati in pisati so ga lahko testirali tudi na tem področju in ugotovili veliki primanjkljaj. JAz pa sem se odločila za obisk pri psihiatrinji. Nič ni bolelo pa tudi ni mi rekla da je moj otrok motene osebnost. Sedaj pa sem dobila izvid na katerm piše da ima moj sin poleg ADHD-ja tudi disleksijo. In sedaj mi je jasno zakaj morem vsak dan sedem dni na teden sedeti zraven mojega sina in se učiti ter ponavlati snov. Skupaj bereva piševa urejava zvezke in ponavljava šolsko snov. Vsak dan vsaj eno uro.

Ampak meni že zmankuje idej kako mu naj pomagam da ga pa nebi preveč zafrustrirala. Že tako ima odpor do branja in pisanja. Samo matemetika mu gre dobro. Dala sem tudi zahtevek na komisijo in sedaj čakamo na obravnavo.




nadaklemen -> RE: Hiperaktivnost (7.3.2012 20:01:32)

Ampak meni že zmankuje idej kako mu naj pomagam da ga pa nebi preveč zafrustrirala. Že tako ima odpor do branja in pisanja. Samo matemetika mu gre dobro. Dala sem tudi zahtevek na komisijo in sedaj čakamo na obravnavo.


Tudi pri nas je točno tako,pisanje,branje to je najhujša kazen za njega, matematika pa zakon -razen včasih tudi to ne.
Aprila ga peljem k Homeopatinji in srčno upam ,da nam pomaga,da ne pristanemo na Ritalinu





Mimona29 -> RE: Hiperaktivnost (7.3.2012 22:43:47)

uh to je pa tezko brati ... boge mame.




Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 18 19 [20]