RE: Goriška 2012 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Inda_T -> RE: Goriška 2012 (1.9.2012 13:47:29)

čau!
me veseli, da ste se pridružile tej zamirujoči temi...
sama v bistvu nimam nič novega za dodat, razen tega, da me ta nosečnost dela res nekam čudno - skozi spreminjam razpoloženje in mnenja - o vsem. Npr. najprej sem imela fiksno idejo, da bomo kupili nov voziček za našega prvorojenca, končali smo z second hand zadevo.
Sedaj imam isto foro s porodnišnico. Najprej sem bila prepričana da grem v šempeter, pač zaradi pediatrije v primeru bognedaj če bi rabili, potem sem si premislila in bila 100% da grem v postojno, sedaj pa spet kolebam ali naj raje izberem šempeter.... mah, ne vem no... sicer imam še čas - do decembra (rok imam 24), tako da si do takrat lahko še vsaj 4x premislim...

drugače pa me dajejo težave drugega trimesečja, zgaga najbolj - pa čeprav se izogibam cukra kot hudič križa... in dokler se mu uspem je v redu, čim se pa prekršim me pa udari... drugače je ta nosečnost en sam luksuz, razen sedaj, ko sem že drugi petek opazila, da ima moj mali ob petkih disko - to pomeni da tako brca da mamica ne morejo spati [sm=smiley36.gif]

Ajde, lepo se imejte in pozdravčke!




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (1.9.2012 14:03:30)

Ja, mislim da imaš prav glede potrdila o šoli za starše. V Šempetru ne potrebuješ, skoraj povsot drugod pa ja.
Jaz grem v Šempeter.

Inda_T, ti povem iz lastnih izkušenj.. Jaz sem rodila v Šempetru, pa je moj hodil h meni kokr se mu je zazdelo-po cele dneve, tud zvečer, če sem kaj potrebovala je šel domov iskat in prišel nazaj. Če bi rodila v Postojni, bi verjetno prišel 1x na dan. Nevem, meni se zdi Šempeter bolj pri roki. pa ko smo šli domov, se pot ni vlekla.
No, sej maš še čas da se odločiš [sm=smiley1.gif]. Edino epiduralno nemoreš v Šempetru, je pač v Postojni.




Puffy -> RE: Goriška 2012 (1.9.2012 14:12:41)

Jaz pa ko sem rodila konec leta 2009, je lih razsajala ptičja (ali ena pač) gripa, tako da niti moj ni smel priti na obisk (samo pri porodu je lahko bil, potem je mogu it), še dobro da je naša družinska prijateljica medicinska sestra v bolnici, da me je vsaj ona prišla obiskat ko je delala [sm=smiley1.gif]

Inda, mogoče se pa še vidiva, če boš rodila v Šempetru in če se bojo naši otroci približno držali datumov [sm=smiley36.gif]

Pupika, tudi zaradi te bližine doma in za rečt obiskov kadarkoli mi je boljši Šempeter, pa z osebjem sem bila tudi zelo zadovoljna.




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (1.9.2012 21:40:33)

Puffy, kiro babico si mela pri porodu?
Jaz sem mela Renato, pa upam da je zdaj ne dobim s5, ker ni prav nič prijazna!
Ginekologinja je bila pa Zavrtanikova in je res prijazna. Kar se tiče ginekologov, sem od vseh slišala same pohvale, razen za Dr.Jelinčiča [sm=zmeden.gif] On dežura iz torka na sredo ponoči, tako da upam da nebom takrat rodila [sm=smiley36.gif]




lelyka -> RE: Goriška 2012 (1.9.2012 22:50:25)

pozdravljene..sem ravno malo čekirala..in videla,da je tema malo oživela..pa sem rekla..da mal napišem..jaz sem tudi rodila v šempetru in to ravno leta 2009,ko je bila gripa in moj razen pri porodu ni moral biti..tako,da smo potem z hčerko bile še na pediatriji 10dni..tako,da jo je gledal samo preko slik,ki sem mu jih pošiljala..upam,da sedaj ne bo tako..ker se mi zmesa:)...mam pa sedaj rok 17.10..no upam,da bo kaj prej..:)..bo pa še ena punčka pravijo..glede babice..sem pa celo pot upala,da ne bom dobila babice renate in hvala bogu je res nisem..in upam,da je sedaj tudi ne bom..ampak sem od drugih znank slišala nič kaj lepega o njej..
me pa neki zanima..a katera ve..če v šempetru dajejo kaksne protibolečinske inekcije..ne mislim to epiduralno..to vem,da ni..ampak kakšno inekcijo,ki ti malo oblaži bolečine..ker če bo kot prvič..hm..znorim:)..nimam jaz viskokega praga bolečine..si pa želim roditi v šempetru ravno zato,ker je pediatrija na vrhu..glede osebja ginekološkega sem bila zadovolna zelo..babica je tudi bila ko moja druga mama:)..res..svaka ji čast...sestre na odelku pa hm..brez komentarja..nič kaj prijazne..
kako se vam pa zdijo te ohladitve..jaz sem si jih res ze zelooo zelela..ampak tok grozno močne pa tud ne:)..jah zdaj bom pa jamrala,da me zebe:)..

lep večer..




Puffy -> RE: Goriška 2012 (2.9.2012 10:23:42)

Pupika, sem imela Josipo [sm=smiley32.gif] Renata me je ob prihodu popisovala, pa ni bila nič kaj prijazna, Šoštarič me je pa pregledal (je bil kar grob). Ko je bil čas za rodit, sem imela pa Krkočevo (za pregled in šivanje na koncu).

Lelyka tudi meni se je mešalo, še dobro da sva bile samo 3 dni tam. Na trenutke mi je šlo kar na jok, ker sem bila sama.

Meni je mel porodom dala neko injekcijo, pa svečko tudi...nič ni pomagalo, bolelo je še vedno kot [sm=hudicek1.gif] Sem imela od začetka tudi umetne popadke, ker moji so bili prešibki in se nisem odpirala.

Ohladitev je zakon, sem bila že štufa vročine in na splošno je ne maram kaj preveč, razen ko imamo za it na morje ali pa na bazen [sm=jezicek.gif]




Inda_T -> RE: Goriška 2012 (2.9.2012 15:27:41)

Živijo,

hvala za vse inforrmacije in komentarje... Se vedno bolj k šempetru nagibam, ker vedno več slišim pohval... Ne boste verjele, sodelavka je rodila z zloglasno Renato, pa je rekla, da je ob začetni neprijaznosti se potem kar zaštekala z njo in da je končni vtis več kot pozitiven, da je bila ful profesionalna in ji ful pomagala... V bistvu so argumenti za Šempeter vedno isti - pediatrija na vrhu in obiski kadarkoli - mislim, da mi bo tole prevagalo, moj namreč dela vse možne urnike in termine (lahko si predstavljate kje dela[sm=smiley1.gif]), tako da je ta opcija da lahko pride na obisk kadarkoli več kot dobrodošla...

Puffy, čisto možno, čeprav mi je mama napovedala, da bo moj bolj zgodnji - v smislu, vsi moji otroci ste se rodili predčasno, torej boš tudi ti rodila prej... Kakorkoli, bova videle... [sm=smiley1.gif] Mimogrede, ali je tu še katera z rokom decembra?

Ginekologov v Šempetru pa nič ne poznam, moja g. je v Ajdovščini in nimam res nič stika (nekako živim še vedno deljeno, pol na ajdovskem, pol na goriškem koncu)...

Aja, ohladitev je zakon, mene sedaj itak hormoni še držijo pri toploti, tako da lahko še vedno kratke hlače nosim... [sm=hudicek1.gif]

Lepo se imejte...




ninej -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 9:58:39)

Ciao sonosečke, vidim da se je tema prav lepo razživela.....tud jst sm počasi začela premišljati o porodu in kje bom rodila....pr nas je tko da mamo 2 opciji al Šempeter al pa Jesenice.....glede Šempetra sem slišala, da je vse bl tko-glede osebja kakor majo dan, da od babice Renate ne govorim, sama sicer nimam izkušenj z njo, tko da neb smela sodit.......za Jesenice pa baje čist druga zgodba, čeprav verjamem da so tud gor take,ki niso ble zadovoljne.....v glavnem baje da se na Jesenica ful potrudijo z mamico, tud presredka da ne režejo,če ni nujno in da je oskrba res na nivoju, prijaznost pa tudi......ne vem, pr meni je lih tko da mamo rok novembra in če bo kak sneg zna bit hudič za Jesenice, pa tud pediatrije baje da tm ni, tko da se zaradi tega bl nagibam h Šempetru.......kar bo pa bo.....kar se tiče teh protibolečinskih sredstev je pa v Šempetru ena prevščina, povsod drugje imajo različne načine omilitve bolečine- Šempeter pa baje neke Spasmex prot krčem in podobne fore.....bomo vidli....drgač mi vreme ful paše ker se je ohladilo in se da lepše dihat.....kako ste ve kej z vozički.....mi se nagibamo k rabljenemu vozičku al pa ga bomo nabavli v italiji kjer so res dost bl poceni....bejbe uživite in razvajate se....





lelyka -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 12:12:41)

pozdravljene..
no glede teh protibolečinskih zadev se mi je zdelo..da so bolj švoh tuki v šempetru..no ampak bom optimistična in bom upala na to..da ne bo tok hudo bilo kot prvič:)..
sem pa danes bila na socialnem,da sem uredila papirje..pa baje da ni več vsak upravičen do tega denarja,ki ti ga da občina..pa paketov..mislim..pa kaj mislijo še pobrati:(...
no sem pa tudi si danes naredila v dmju babybonus..pa se kr splača..dobila ze prvi popust na plenice..res moraš vzeti tiste,ki piše na kuponu ampak jaz sem jih že pri prvi imela..in so bile super ji..tko,da bom poskusla še pri sedanji,ko bo..

inda T...jaz imam tudi ginekologinjo v ajdovščini..in kako zadovolna z njo..
meni ni tko grozna kot kakšen pravi,da je...pove lepo po domače tko ko je..in to je meni okej..:)

nič šibam sedaj.. se še kaj tipkamo..

titleAndStar(22,0,0,false,"","")






pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 13:28:14)

Ja Renata ni ravno super babica, ne.. Kar precej je stroga. Ko mi je dala protibolečinsko v žilo, mi je zgrešila in sem imela cele 3 dni ko sem bila tam otečeno roko.. obup. To, da mi ni primlo nič, ni treba omenit [sm=smiley36.gif]

Moram pa jo pohvalit, ker je res pazila, da se nism strgala in mi tudi presredka ni rezala.

Ninej, to zna bit res problem če bo sneg. če bo zima taka kot lani, se nimaš kaj bat. Kdaj imaš pa rok?

Lelyka, tudi js sm bla danes v DMu in sm nardila bon za nosečnice [sm=smiley36.gif] pa za mano je bla ena nosečnica, mogoče pa celo ti? [sm=smiley36.gif]

js sm bla prejšnji tedn na socialnemu, pa je rekla da pač paketa ne dobi vsak, da enkratno občinsko pomoč ob rojstvu pa da dobi vsak. to je nekaj manj kot 500 Eur, ne?




Puffy -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 13:31:47)

Saj verjetno je v vsaki službi kdo, k ima slab dan, mesec, leto [sm=jezicek.gif]...tudi na pediatriji sem se srečala z eno, k je bila malo sitna na momente. Pa slišala sem ene par kritik čez Šempeter, ampak drugače jaz nisem imela problemov - ne v porodnišnici in niti na pediatriji, nisem zadirčna in se ne grdo obnašam, tako da nimajo razloga, da mi težijo nazaj [sm=smiley1.gif]

Voziček bomo imeli kar od taprve, Concord neo. Sem zadovoljna z njim, je pa res da na kak offroad ne morem it, ker me zakopa [sm=smiley36.gif] In za kasneje imamo Quinny zapp. Tako da hvala bogu vsaj dodatnih stroškov ne bo še z opremo.

Ja za tiste pakete sem pa brala/slišala da ne dobi več vsak, pa da čakaš tudi po par mesecev, da ga sploh dobiš. A je občina NG še vedno tako radodarna in da ob rojstvu denar?




Puffy -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 13:33:32)

Hehe pupika, sva istočasno pisale o pomoči ob rojstvu od občine in CSD [sm=smiley1.gif]

Kaj je s tistim DM bonom? Kake ugodnosti imam če si ga naredim?




lelyka -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 13:38:48)

pupika22..a to si bila v dmju v  qulandiji..ker pred menoj je tudi bila ena nosečka,ki je naredila si bejbybonus:)pol za njo pa jaz:)..mogoče sve se celo srečale:)..
ja NG naj bi dala 460evrčkov..tako mi reku oni na socijalnem..me je na hitro dal skozi..dal obrazce zraven na hitr neki razlagal..pa obkrožu pa črtal kaj mi rabi izpovniti in pol reku naj mu prinesem nazaj..par minut in je bilo vsega konec..sem več časa tisto super dvigalo čakala..kot bila v pisarni..[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 14:13:00)

Aja voziček, jaz imam Jane slalom pro reverse. Pri prvem sm mela Bebe Confort High Trek, ma mi ni biu uredu, oz.me je motlo par reči.
Lelyka, ja js sm bla u Qlandiji [sm=smiley36.gif]. je biu že skrajni čas da si nardim ta babybonus [sm=smiley36.gif]

čaki, ma pol to od občine dobimo vsi al ne? js sm bla pri uni ženski-mislim da je Lučana, pa je bla ful fajn. mi je vse razložila, povedla, dala obrazce, pa še neko revijo k so ble notr 2 plenički -testerčki :)

paket in od občine daš vlogo po porodu, ne?
kar se tiče vozičkov, tista ki kupuje rabljenega, je zdaj ena trgovina tam pri Pelozu-imajo vso opremo druge roke in ima super stvari. Se splača pogledat. Jaz sem tja prodala moj prejšnji voziček :)




lelyka -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 14:23:38)

pupika22..ja potem sve pa midve tud na fbju prijatelice..čeprav se osebno nepoznamo..:):)če si ti tista..hehe..si bila mogoče s sestro?..:)
no drugače pa priporočam tudi jaz pufeto tam pri pelozu..:)..
glede denarja mi je on reku,da dam po porodu in da to nesem na občino in ne njemu..saj pravim tako me je na hitro odpravil..v sredo bom jaz to zensko poiskala pa uprašala njo..če dobimo vsi pojma nimam..ta tip je rekel,da ni tako kot je bilo prejšna leta,ko je dobil vsak..pol je pa s temi papirji začel,da ga nisem mogla niti uprašati kaj s tem misli..:(




Inda_T -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 18:01:39)

uh, domača debata [sm=bravo.gif]

glede second hand stvari - ja, pufeta je kul, tudi mi smo tam voziček nabavli, pa verjetno bomo še kakšno reč ko bo čas za to... jaz ji kar na fb sledim, ker redno gor zadeve stavi, tako smo tudi voziček dobili. Smo pa vzeli Jane slalom, sicer je ravno to kar sem rekla da ne bi imela, ampak za naš teren okrog hiše pač rabimo velika koleza in ročno zavoro - potem pa se tu nabor hitro zmanjša. Imela je sicer še Chicco-ta S3 ampak sem ga samo v roke prijela in me je minilo - ma ne morem kupit vozička ki škripa še preden dam otroka noter... [sm=smiley1.gif]

lelyka - glede Roškarjeve, moram rečt tako, da glede na to da nimam nobenih težav, je okej ampak v splošnem pa sem se kar odločila da v primeru naslednjega otroka jo zamenjam - nekako mi vseeno deluje malce preveč nezainteresirana, pač se ji poznajo leta in dejstvo, da bi se v penziji dosti bolje počutila... Odnos z njo imam pa kul, včasih se kaj pohecam, tako da se mi zdi, da postaja tudi ona iz pregleda v pregled bolj prijazna - celo posmeji se zadnje čase...[sm=smiley1.gif] Tudi sama delam z ljudmi in vem da do zahtevnih in tečnih ljudi nikakor ne morem biti prijazna čeprav se trudim. Če pa ima nekdo prijazen pristop, ki ga obrne še na šalo, potem pa je vse drugo in mislim, da je to ključ tudi v šempeterski porodnišnici. Če greš nekam z že apriori ustvarjenim mnenjem, da tam pa ne bodo poskrbeli zate kot si zaslužiš, potem boš itak povsod razočaran, pa naj bo to tudi opevana Postojna. Haha, pa sem prišla na temo porodnišnice.

Glede CSD in tistega darilnega paketa - v neki drugi debati sem izvedela, da računajo če ti pripada glede na dohodke na družinskega člana, mislim da je meja nekje pri 620€, pri čemer se šteje tudi mali (tanovi družinski član) zraven. In, ja, če ti pripada pa se odločajo več mesecev - tako da te praktično prisilijo, da vzameš denar, ki ga je pa valjda manj kot je vreden paket naturalij... Malce svinjsko ampak kaj čmo, država nam praktično razpada, potem pa šparajo ker mislijo da se bomo tako rešili...

Ali ima katera informacijo katera občina da za otročka več? Goriška ali Ajdovska? Saj vem, nespodobno vprašanje, ampak glede na to da mi ne pridemo v poštev za uni dodatek, bova morala z mojim ugotovit ali se nam bolj splača, da se tudi administrativno prepriševa v Goriško občino ali je bojle da ostaneva v Ajdovski.

Kaj je torej fora beybibonusa v dm? Ker sem gledala njihovo kartico -sama niti tega nimam narejenega, pa bi morala preveriti če se res tako splača ampak nekako nimam volje... Torej, če katera ve, bom tudi jaz hvaležna informacije...

Lp!




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 18:46:39)

jp, sem bla s sestro :) a njo poznaš? pa pošlji mi sporočilo na fb, da vidim kira si daj :) lahko tudi prazno pošlješ [sm=smiley36.gif]
Kdaj imaš ti PDP?

Inda_T, kire barve od Jane si pa vzela? Je imela do sedaj samo 2, ne?
Jaz sem tudi kupila tam pasegino za sinčka, pa je bil res super ohranjen. Kašne stvari se res splača.
Sicer mam zdej vso opremo od prej, tako da mi ni treba nič kupovat, če nebi imela, bi pa po moje kar dosti tam kupla (čeprav se moj sploh ne strinja s tem -je treba vse novo)[sm=smiley36.gif]. moški pač [sm=smiley36.gif]

kar vem da Goriška občina več. Poglej na net, jaz sem enkrat brala, piše za vse občine v Slo. Nekatere celo ne dajo nič![sm=zmeden.gif]




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 18:48:45)

aja, babybonus za nosečnice.. dobiš bone noter za popuste- olja, vložki, prsne blazinice mislim da.. ma kar dosti stvari pride. ena knjigica mala.

Lelyka sem vidla zdaj, da imaš pdp 18.10. mogoče se pa še v porodnišnici srečamo [sm=jezicek.gif]




Puffy -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 20:47:43)

V NG ...od 1.7.2011 dalje 461,22 EUR.
Za Ajdovščino je bilo v 2011 pa 400€ (tako sem zasledila nekje na netu).




bodoba mamica -> RE: Goriška 2012 (3.9.2012 22:20:13)

pozdravljene punce

o jst pa se počasi pripravljam in odštevam tedne res da zgleda še daleč 31.10 ampak bo tik tak tukej [sm=smiley1.gif]
kako pa se kliče una nova trgovina zravn peloza, tko malo sm zadnje čase po gorici, tko da ne vem nč kar je novega, pa še na fb-ju kje jo najdem ?

ja jst sm bla tudi prejšnji tedn na socialnem in sm dobila unega fanta zdrdraw une u en bot (hmali) zastopla ga nism nč daw na mizo en kup papirjev in mi obkrožiw prečrtow kaj nej izpownem jst in kaj nej moj in to je to brez kakih kjigic uzorčkov in plenic sm šla vn tko da naslednjič k grem tja nest papirje bom uprašala (če pripada pripada!)

ohladitev je super ampak zdej je problem k nimam nobene take dolge majce da mi prekrije trebuh k rata hladno če grem hodit al pa v službo bolj zgoda :/ ma bo že še 14dni delat potem še neki dopusta in nato nastopim porodniški.

aja pupe veste da vlogo za pakete oz. denar lahko vložite 60 dni pred porodom , mogoče namesto da dobiš denar al paket k ma otrok 4mesce dobiš k ma 3 mecsce ampak vseeno bulš ku neč (če se odločte da daste vlogo seveda)

no lepo se mejte in pridno ahtejte trebuščke [sm=smiley1.gif]




Inda_T -> RE: Goriška 2012 (4.9.2012 8:10:31)

Živijo

Huh, torej bomo postali Goričani... Sej itak morava z mojim te zadeve uredit, ker ne moreva živet na nekem x naslovu, pa malega bova tudi nekje mogla prijavit - da bi pa mali sam živel na tem naslovu pa tudi ne gre glih... [sm=smiley1.gif]

Kar se tiče Pufete (to je ime trgovine pri Pelozu) sva vzela modrega, mislim, da je bil edini ki ga je imela. JE kar v redu ohranjen, malce mu bova sicer morala pomagat da bo izgledal lepše - moj bo pobarval del ogrodja (pri sprednjem kolesu je malce odrsan), jaz pa bom poskrbela za strehico, ki je malce zbledela od sonca. Bova kreativna (sem razmišljala da bi ali zadevo šla barvat, pa nisem na internetu najdla nobene pametne informacije, razen te, da ti to lahko naredijo v čistilnici) ali pa bom šla kupit kakšno blago in ga kar našivala na vrh. Odvisno kaj bo ceneje in bolj enostavno... Potem pa bomo imeli unikaten voziček... [sm=smiley1.gif]
Aja, pa o moških - moj je pa obraten, ko je še tekla debata o vozičkih, se je strinjal z novim ampak ko je videl da se cena tistih ki ne škripljejo giva od 500€ gor si je kar premislil...

tole z babybonusom pa zveni dejansko uporabno, ne pa kot kakšen nateg - kot se mi zdi tista kartiva v BC, kjer moraš zapravit vsaj 1000€, da ti priznajo 5% popust...

Lepo se imejte!




lelyka -> RE: Goriška 2012 (4.9.2012 8:35:17)

jutro..

ko ze govorimo o pufeti..sem jaz pri njej vzela zibelko..in tok pocen jo dobila in bila zeloo ohranjena...tako,da se je moj tudi naudušil nad rabljeno opremo..pa še to je fajn,ker ko odrabiš lahko vrnes..pa ti še kes nazaj da:)...

inda T...glede ginekologinje..jaz moram reči..če nje ne bi bi bilo,pa če se ona ne bi
zagrebla tako za moj primer tudi moje hčerkice sedaj ne bi bilo..tako,da sem ji zelo hvaležna za vse kar je naredila..in tudi sedaj pri drugemu otročičku mam ravno tako njo in sem zadovolnja...ampak kot naletiš..jaz sem z njo imela super izkušnjo in nimam nič reči..recimo kolegica ima pripombe..:)tako,da se debat o njej raje izogibave,ker ne prideve na čisto..

pa glede bebybonus..se mi zdi,da se kr splača..jaz sem učiraj dobila 50%na plenice..in kupiš lahko 3 pakete..pa še veliko je takšnih stvari,kremce,pa pralni praški..no to videla na njihovi dmjevi strani..ker te kupončke ti pošljejo po pošti....tako,da se čakam..pa do otrokovega 3tjega leta ti pripada..

nič lepo se imejte..




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (4.9.2012 8:40:40)

Še ena oktoberčica [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Bodoba mamica, imaš prou, meni se tudi zdi da kje je še oktober (pdp 25.10), nimam še nič naprauleno, sam bo res 1,2,3 tukej..
naslednjič ko greš na csd, pejdi ena vrata bolj naprej, je Lučana nevem kako se piše, in je res super fajn.
vlogo pa kar js vem moreš dat po porodu, kr moreš izpolnit podatke od otroka.. nej me kira popravi, če ni tko.

Inida_T, imate tudi košaro za Jane? zaenkrat same pohvale od teh vozičkov.. sestra ga je imela (lih modrega in ga je v pufeti prodala), ga je res rabla za 2 otroka, skoz na terenu, pa se je super obnesu. ful lahek za ga vozit. se pa vsi pritožujejo ja, da ful hitro bledijo. zdej pri ta novih je drugačn materjal, upam da mi nebo zbledel. js sm uzela bordo rdečga, v kombinaciji s sivim je.

ja BC popusti so res kar nekej. js sicer zmirej kej dobim k kar dosti kupim tam. ma npr.u pikapolonici nism dobila še neč, kr se mi zdi ful bolj draga ku BC. je pa bolj pri roki, ko si po Qlandiji.
Aja, kaj ve kira kdaj odprejo ostali del Supernove?? Ker prvo je blo rečeno da konec avgusta, samo bo bol tško izvedljivo [sm=jezicek.gif]
me zanima če bo kašna otroška trgovinca tam [sm=smiley1.gif]




lelyka -> RE: Goriška 2012 (4.9.2012 11:41:59)

eno uprašanje..kaj moram v šempetersko porodnišnico razen plenic za dojenčka še nesti..je vse po starem..ali kakšne spremenbe..?




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (4.9.2012 12:43:26)

js nevem, kr nism hodila v šolo za starše zdej.
po moje sam to rabiš-usaj tko je blo konec leta 2010,k sm js rodila.
in pač kar rabiš zase




Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>