RE: Goriška 2012 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Matkurja -> RE: Goriška 2012 (15.7.2012 22:22:04)


IZVIRNO SPOROČILO: JasJas

Ma [sm=pujs.gif].... jemljejo na vsakem koraku..... A ve katera, če so se kaj spremenile cifre zneskov, ki dobiš od občine, a sploh še dajo? Moja frendica je rodila začetek junija in je od občine Ajd. dobila 400 €, upam, da ostane tako vsaj še do feb.2013... [sm=smiley29.gif]


Mi smo letos januarja dobili 400€. Vloga za občino AJD je pa tukaj http://www.ajdovscina.si/?vie=cnt&gr1=nvdObr




JasJas -> RE: Goriška 2012 (16.7.2012 23:01:14)


IZVIRNO SPOROČILO: seed

ahh... sm napisala kilometrski post in mi resetira računalnik :/ uglavnem... papirji so pri nas že urejeni vsi, ti ki so se dali uredit pred porodom :) torej, starševski, paketek za dojenčka, priznanje očetovstva... po porodu pa še nova vloga za državno štipendijo, za otroški in to za enxkratno pomoč od občine... pa moj bo mogu nest še to za očetovski dopust... aja...a kera ve... za to pomoč od občine (bdw, v tolminu dajo sam 200€, čeprow živim u Solkanu, mam u Tolminu pri starših stalno prebivališče in edino to šteje)... a oni sami pač zvejo da se je v občini rodil novi član, al morš nest gor kako dokazilo in ti dajo pol te obrazce? da ne bom ki zafučkala, vsak dinarček prow pride :)



DEFINITIVNO MORAŠ ZAPROSITI, nič ne pošljejo sami od sebe!!!!!! V Ajdovščini moraš vlogi priložiti:
- dokazilo o državljanstvu vlagatelja (fotokopijo osebnega dokumenta) - DAJ PARTNERJEVO!
- izpisek iz rojstne matične knjige novorojenca
- potrdilo o stalnem prebivališču za novorojenca - VERJETNO BO PRI OČIJU,
- fotokopijo hranilne knjižice ali tekočega računa na katerega se nakaže denarna pomoč.





Anonimen -> RE: Goriška 2012 (18.7.2012 10:28:44)

Pozdravljene,jst nisem čist z goriške sm malo bl visoko,tam kjer so hribi doma in Soča izvira........drgač pa mam PDP,18.11 tko,d je še kar daleč in vendar tako blizu.....včeraj smo bili malo v Novi Gorici in me je prow razočarala ponudba Beby centra in vseh ostalih rgovin tko da bo treba še kej na obalo al pa v Lj.skočit.....sicer pa raje na obalo,da se še namakamo malo.....a mate kako morje planirano.....mi gremo za par dni,če bo zneslo,bomo vidli.....vse odvisno od počutja in vsega...aja,kdaj naj bi se začelo rihtat vse dokumente od porodniške,očetovstva....v glavnem te papirje,ki pridejo v poštev za nosečnice?.....uživajte.......[sm=smiley1.gif]




Matkurja -> RE: Goriška 2012 (18.7.2012 11:22:00)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene,jst nisem čist z goriške sm malo bl visoko,tam kjer so hribi doma in Soča izvira........drgač pa mam PDP,18.11 tko,d je še kar daleč in vendar tako blizu.....včeraj smo bili malo v Novi Gorici in me je prow razočarala ponudba Beby centra in vseh ostalih rgovin tko da bo treba še kej na obalo al pa v Lj.skočit.....sicer pa raje na obalo,da se še namakamo malo.....a mate kako morje planirano.....mi gremo za par dni,če bo zneslo,bomo vidli.....vse odvisno od počutja in vsega...aja,kdaj naj bi se začelo rihtat vse dokumente od porodniške,očetovstva....v glavnem te papirje,ki pridejo v poštev za nosečnice?.....uživajte.......[sm=smiley1.gif]

Ja, pa tudi prodajalke niso ne vem kaj... Ko jih nucaš nobene ni, ko pa bi rad sam kaj pogledal, ti pa pod roke gledajo. Drugače pa ja, če rabiš karkoli od opreme pogledat, skoči v BC v BTCju, tam imaš vse, kar oni ponujajo. Pa tudi prijazni so.




_vanilija_ -> RE: Goriška 2012 (21.7.2012 20:05:48)

Se strinjam za BC v Gorici. Prodajalke sploh niso zainteresirane, punudba je kar nekij [sm=smiley13.gif] Mi smo ful informacij dobili v BTCju v Ljubljani tudi na Rudniku in smo večino tam kupili (ostanek pa prek spleta [sm=smiley1.gif]). Ta vikend majo 50:10 akcijo, tko da vam se splača če mislite kupit opremo. Lahko tudi počasi izberete kaj boste kupili in potem kupite nasljednjič ko bo spet ta akcija.




Matejkaa -> RE: Goriška 2012 (21.7.2012 20:18:39)


IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

Se strinjam za BC v Gorici. Prodajalke sploh niso zainteresirane, punudba je kar nekij [sm=smiley13.gif] Mi smo ful informacij dobili v BTCju v Ljubljani tudi na Rudniku in smo večino tam kupili (ostanek pa prek spleta [sm=smiley1.gif]). Ta vikend majo 50:10 akcijo, tko da vam se splača če mislite kupit opremo. Lahko tudi počasi izberete kaj boste kupili in potem kupite nasljednjič ko bo spet ta akcija.


kje imajo to akcijo? v btc ljubljana?




seed -> RE: Goriška 2012 (25.7.2012 16:38:21)

no jaz bi pa sam sporočila da nismo več noseči:) v soboto se nam je pridružil novi član družinice, mali Edin:) smo doma, se crtamo, seveda je najlepši in najbolj priden otročiček na svetu:) en poljubček vam pošiljamo:)




Matejkaa -> RE: Goriška 2012 (25.7.2012 17:52:53)

seed čestiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitke :))[sm=bravo.gif]
zdej se pa lepo crtajte, pa ne pozabi na nas:) [sm=bravo.gif]
iii, jst tudi komi čakam, mojga februarčkaa:)




Matkurja -> RE: Goriška 2012 (25.7.2012 18:59:27)


IZVIRNO SPOROČILO: Matejkaa


IZVIRNO SPOROČILO: _vanilija_

Se strinjam za BC v Gorici. Prodajalke sploh niso zainteresirane, punudba je kar nekij [sm=smiley13.gif] Mi smo ful informacij dobili v BTCju v Ljubljani tudi na Rudniku in smo večino tam kupili (ostanek pa prek spleta [sm=smiley1.gif]). Ta vikend majo 50:10 akcijo, tko da vam se splača če mislite kupit opremo. Lahko tudi počasi izberete kaj boste kupili in potem kupite nasljednjič ko bo spet ta akcija.


kje imajo to akcijo? v btc ljubljana?


akcija ponavadi velja v vseh BC. Najbolje da se naročiš na novice in boš vedno vedela, kdaj ej akcija. Mi smo tako kupili voziček in dobili kar za 120€ bonov. Potem greš pa spet, ko je akcija jih ponucat in spet dobiš nekaj.




moja mama -> RE: Goriška 2012 (25.7.2012 19:03:12)

Spoštovane ženske in bodoče mamice!

Ker vidim koliko žensk hvali dr. Tino Polenčič sem se odločila, da se oglasim in naj vam povem, da ona o strokovnosti nima kaj dosti pojma, da je vzvišena in arogantna (vsaj bila je, dokler se ni zgodila pri nas tragedija, ko me ni poslušala in je pametovala) in da, NE MALO ŽENSK SE JE PREPISALO PROČ OD NJE.

Ta zdravnica ima na vesti NEŠEGA OTROČIČKA, ker je spregledala marsikaj in mi smo plačali davek, ko smo ga izgubili.
Delala je usodne napake in take, ki so za nekega ginekologa, čisto nesprejemljive. Da od arogantnosti zdravnice in sestre ne izgubljam besed, edino kar lahko rečem da je babica Ksenija vredu in zelo prijazna in ima več pojma kot sama zdravnica, ker če bi zdravnica tako reagirala, kot je babica bi naš otročiček lepo danes bil z nami. Mnogo mamic, ki so bile večkrat noseče znajo povedat, da se prekleto lovi in na vprašanja enostavno nima odgovora, oziroma jim odgovori vi ste pa zelo radovedni. Kar je meni trdila in pri svoji odločitvi tudi vztrajala je botrovalo visok davek. Veliko zapletov, ki se pojavljajo so prav od pacientk dr. Poleničičeve in to je zaskrbljujoč podatek. Slovi kot šalabajzar in noben strokovnjak na svojem področju, ker mnogo njenih izjav se je izkazalo tudi za neverodostojne in enostavno nima pojma. Pač, če nimaš težav v nosečnosti je super, ko se pa pojavijo težave pa se vidi vso njeno znanje. Toliko!

Zamislite se, preden daste svoje zdravje in življenje nekomu, kot je ona.




JasJas -> RE: Goriška 2012 (28.7.2012 0:59:02)


IZVIRNO SPOROČILO: seed

no jaz bi pa sam sporočila da nismo več noseči:) v soboto se nam je pridružil novi član družinice, mali Edin:) smo doma, se crtamo, seveda je najlepši in najbolj priden otročiček na svetu:) en poljubček vam pošiljamo:)


Čestitke!!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Ma si me tudi ustrašila... sem takoj pomislila na bog ne daj SS... hvala bogu je vse ok, zdaj se max crtajte in čimveč prespanih noči vam želim... [sm=9nebesa.gif]




radirka -> RE: Goriška 2012 (30.7.2012 18:44:08)

seed čestitke za malega [sm=duda.gif] ti želim čim več prespanih noči [sm=smiley1.gif]
Drugače dekleta kako ste?:) Meni je ekstremno vroče in nič se mi ne ljubi.. bi samo spala[sm=zmeden.gif]
Danes sem imela pregled pri ginekologinji in mi je rekla da po novem se ne dobi več papirjev za porod.. mi ni dala ne napotnice za v porodnišnico ne za rešilca ne papirjev za na csd[sm=zmeden.gif] a katera ve kako torej use uredim na csdju (starševski in paket)? Pa še nekaj če katera ve, midva sva oba še študenta in me zanima kako se uredi zavarovanje za našega malčka?




seed -> RE: Goriška 2012 (30.7.2012 19:00:27)

hvala puncee :) naš malček je zlatkan, samo nina in papa, nič ne joka... za enx :) tko da smo že prespali in preboleli porodne tegobe ;)
radirka jaz sem pri gin dobila sam napotnico za porodnišnico in to je to... nobenega potrdila ne nič, za paket in starševski greš pa sam na csd in ti gor dajo obrazec ki ga izpolniš... si je sam mojo materinsko kopirala, da se je vidu PDP in to je to... ne rabiš nič posebnega razen partnerjev emšo in svoje podatke :) za zavarovanje pa ne vem, jaz sem tudi študentka, fant dela, tko da bomo vidli kako bo s tem ko dobimo rojstni list itd :)
vam pošiljava objemčke :)




radirka -> RE: Goriška 2012 (30.7.2012 21:02:41)

seed hvala za pomoč :) pol res ni več potrdila za na csd.. bom šla to uredit z materinsko :) tvoj [sm=duda.gif] je pol avtomatsko zavarovan po tvojmu, to vem da gre po tistem ki je zaposlen.. ne vem pa kako je za naju ko sva oba študenta :)
Ti prou zavidam da si se že rešla trebuha, jst ratavam prava tečnoba.. ne vem kdo me bo prenašu še 6 tednov :) Pomoje se bo moj možek hmal odseliu če me ne mine tečnoba [sm=smiley36.gif]
Veselo crtkanje želim :)




radirka -> RE: Goriška 2012 (21.8.2012 16:47:12)

Dekleta, kje ste?




Inda_T -> RE: Goriška 2012 (25.8.2012 16:32:01)

Hejla hojla vsem... me tako dolgo ni bilo naokrog, ker sem vmes mislila, da je debata crknila, sedaj pa malo klikam okrog, vas berem in ugotavljam, da se ubadate z istimi težavami kot se sama [sm=jezicek.gif]. Hja, ta naša Gorica je res super, eno krajše obdobje sem iskala cunje in ugotovila da so v qulandiji ukinili nosečniške oddelke (hvala bogu so jih potem vsaj v H&M spet spravili k življenju) - je pa tudi res, da jih v bistvu ne rabim še tako hudo... Rok imam šele decembra, trebušček pa zaenkrat še stlačim v svoje stare cunje oziroma tiste malo bolj ohlapne z začetka poletja...
Glede BC, sem bila s tem ki ga imamo tudi ful razočarana, tako da sva se z mojim potem odpravila v Koper in tam doživela vse kat tukaj nisva - strokovnost in prijaznost. Ker sva mogla sva seveda šla še v ljubljanskega - BTC, kjer je bil prodajalec sicer prijazen, vendar naju je gledal kot da sva mu odveč z najinimi vprašanji...Zadeva pa je taka, da ker čakava prvega kupujeva nov voziček in trenutno čakava na 50:10 akcijo... Upam, da pride kmalu, da nama ne zmanjka časa, ker voziček ki ga gledava ima rok dobave 8 tednov... In potem kar naenkrat ugotoviš, da tisti december ni več tako daleč ampak je ravno obratno - bliža se fuuuullll hitro!!

Aja, pa še eno vprašanje, če ima katera izkušnjo... Midva živiva v Goriški občini vendar imava stalno bivališče še vedno v Ajdovski občini... Ali je lahko to npr kakšna ovira ko se pogovarjamo o vpisu v vrtec v kraju kjer sedaj živiva??? Glede tiste pomoči občine, če prav razumem gre glede na občino stalnega bivališča - kar je nekako tudi logično...

lp,T.




Pulha -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 9:52:58)

Pozdravljene nosečke srečke! :)
Se še jst javim, sm sicer iz S.Primorske. PDP imam 2.4., tako da sem še bolj na začetku nosečnosti, v 10.tednu in se spopadam s slabostmi in bruhanjem :(. Moj G je dr.Pušnar, sem do sedaj v nosečnosti imela le en pregled pri njemu, bomo videli kako bo naprej.
Zanima me, sli ste bile na pregledu za nuhalno v NG in kakšno je vaše mnenje? Jst sm naročena 17.9.

Lp vsem! :)





pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 12:06:40)

Pozdravljene nosečke!
Še ena iz Primorske. Vidim da niste ravno aktivne, pa upam da bomo malo oživeli to temo
[sm=smiley1.gif]

jaz imam PDP 25.10., tako da sem sedaj v 33.tednu. Je pa moja druga nosečnost, imam že enega sinčka 20 mesecev starega.
Tudi moj gin.je Dr.Pušnar in sem kar zadovoljna z njim!

Jaz sem bila sedaj v drugo na pregledu v NG in mi je blo dosti boljše kot v prvo, ko sem bila v Postojni. Imel me je pa dr.Lovšin. Super, vse je pregledal, pokazal, dal slikce, ful časa smo gledali našo pikico. res same pohvale.

ojoj slabosti... sem jih dala skozi prve 3 mesece.. skoz bruhala, slabo mi je blo po vsaki hrani, res muka. zdej se mi pa slabosti ponavljalo, ma hvala bogu brez bruhanja..
no, upam da tema ne zamre in da še počvekamo ;)
lep hladen dan vsem!




Puffy -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 13:29:33)

Pulha jaz sem šla sedaj v drugo na nuhalno kar tu v NG (Medartis), pregled sem imela pri dr. Reljiču - super je bilo, dobili smo videote, slike, pa čas si je vzel za opravit pregled in vse sproti razlagal, res fajn možiček [sm=smiley1.gif]

Tudi jaz sem pri dr. Pušnarju in mi je ful fajn, ne bi ga menjala. Pa sestra je tudi zakon [sm=smiley36.gif]

Drugače imam pa PDP 28.12., doma imam pa že eno malo lumpo, bo imela decembra 3 leta - bo dobila fajn darilce za rojstni dan - baje bo sestrica [sm=bravo.gif]




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 14:53:23)

Vse pri Dr.Pušnarju :) Kdaj pa imate naslednji pregled? Jaz v torek.
Sestra je pa res fajn tam. Ful prijazna, pa res smešna [sm=jezicek.gif]

Puffy a za spol ti je na morfologiji povedal? Al že na nuhalni? Nam je na nuhalni rekel, da se ne vidi še, da je prezgodaj.
Super, dve punčki, bo tata blažen med ženami [sm=smiley36.gif]

Iz kirega konca pa si?
LP




Puffy -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 14:59:39)

Ja, na morfologiji mi je povedal, na nuhalni se ni dobro videlo, čeprav je rekel, da kaže bolj na punčko, ni pa želel nič potrjevati in komentirati. Naslednji pregled imam 25. septembra.

Sem pa iz NG.




pupika_22 -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 15:20:24)

lepo, ma važno da je vse ok.
kaj v šolo za starše sta šla tudi zdej v drugo?
Boš rodila v Šempetru, al greš kam drugam?




Puffy -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 15:35:19)

Ne, zdej ne bova šla v materinsko šolo, ker mi je bilo že v prvo zguba cajta [sm=smiley36.gif]

Rodila bom pa kar v Šempetru, sem bila prvič zadovoljna, tako da upam da bo spet isto ali pa vsaj podobno [sm=smiley17.gif] Pa ti?




Pulha -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 18:05:01)

Kako pa kaj zgleda ta šola za starše? Kaj se tam točno počne? :) A to je v prvi nosečnosti obvezno?




Puffy -> RE: Goriška 2012 (31.8.2012 19:09:41)

Ni obvezno, razen se mi zdi, da če greš rodit v Postojno in da je partner ob porodu, rabi potrdilo o udeležbi. Za Šempeter ne rabiš. Naj me katera popravi, če se je kaj spremenilo [sm=smiley1.gif]

V šoli ti pa pokaže par osnov (držanje, previjanje, kopanje dojenčka,...), še to je bilo pri nas zelo na hitro in če nisi sedel prav spredaj, nisi videl nič [sm=smiley1.gif] Pa naučijo te predihovanja popadkov in pokažejo video poroda.




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>