RE: Avgustovke 2013 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Blu blu -> RE: Avgustovke 2013 (10.12.2012 21:24:03)

Ojla, mene so pa naročili za prvi pregled ful pozno, sele 7.1.2013. Takrat bom že v 10. tednu... G sicer pravi da je takrat pravi čas za ginekološki pregled, men se pa vseeno zdi to že malo pozno. Kdaj ste ve dobile termine? Bo pregled takrat še vaginalen ali že čez trebuh?
Če ne nimam nobenih posebnosti oz bolečin, občasno mi je mal slabo, zaspana sem popoldne in ful napete prsi imam. Pa precej občutljiva in razdražljiva sem postala, grem sem pa tja že sama sebi včasih na živce [sm=jezicek.gif]




Mlle -> RE: Avgustovke 2013 (10.12.2012 22:51:00)

Hej Blu blu. Tudi mene so naročili šele januarja. Ko sem sestri povedala, da v sredini januarja planiram smučanje, je rekla, da je najbolje, da pridem direkt po praznikih - 3.1. Malo me skrbi, da se mi bo med prazniki nabil sladkor (a to sploh preverjajo na prvem pregledu?), tako da se bom morala odpovedati potici, piškotom in ostalim sladicam, ki jih nona pripravi vsako leto. No, pa saj je tako še boljše, drugače bom še prehitro [sm=sloncek.gif].

Psi se povečujejo s svetlobno hitrostjo in to še vedno ostaja moj edini [sm=nosecka.gif] znak. Pa mogoče tudi jaz postajam malce sitna in jokava brez posebnega razloga in se sekiram za vsako malenkost.

*pupika* srečno ju3, pa upam da slišiš [sm=smiley27.gif] od pikice. [sm=smiley17.gif]

*Pozabila sem na [sm=nosecka.gif] znak "konstantna žeja", nabrž zato, ker sem se jo že navadila.




mižek -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 6:38:49)

tudi jaz sem imela včeraj prvi pregled. Načeloma jerekla dajevse ok, samo plod pa še nibil nikjer viden, malo me skrbi. Me je naročila še enkrat za naslednji teden, da bo baje ziher. Mi sedaj ni hotela nič potrdit, kerni videla ploda[sm=smiley13.gif]. Sicer se počutim načeloma normalno, edino zdaj me od nedelje, pod rebrami boli, taka konstantna bolečina je. Malo neprijetna. Včasih izgine, pa se spet pojavi.




Katoti -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 7:51:29)

mižek v katerem tednu pa si??

Nič skrbeti, plodek se bo pokazal!




GregUr -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 8:45:49)


IZVIRNO SPOROČILO: Katoti

Ajaaa in GregUr!!!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

A sem ti rekla, da je FS en drekec pekec! Kako lep plusek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

ČESTITKE!!!!!!


hihi hvala [sm=smiley36.gif] drugače pa jst nisem trdila nasprotno - glede FS [sm=smiley36.gif]




Pikolina13 -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 10:15:33)

Vau, me samo 4 dni ni bilo pa je toliko novih nosečk. [sm=bravo.gif]

ČESTITKE VSEM!

Mi smo pa včeraj prišli iz Čateških toplic. Smo šli od srede do nedelje malo uživat.
Jaz sem kar šla v vodo, čeprav eni pravijo, da se nosečke ne smejo kopat.
Ah ja, če bi poslušala vse ne bi smela nič delat. [sm=jezicek.gif]
Slabosti, hvalabogu, ni. Počutje je super, čisto nasprotje od prejšnjič. Se sploh ne počutim noseča. [sm=smiley36.gif]

LEP DAN! [sm=smiley1.gif]




mižek -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 15:38:31)


IZVIRNO SPOROČILO: Katoti

mižek v katerem tednu pa si??

Nič skrbeti, plodek se bo pokazal!


V petem, saj vem da je še prehitro ampak me je malo vse skupaj šokiralo niti nisem bila pripravljena nato.




*pupika* -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 17:09:52)

Jap, danes se še srček ni videl. Le prazna vrečkica. Upam, da ne bo ostala prazna ...




mižek -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 17:35:23)

Pupika kako daleč pa si? Pri meni je bilo enako, je rekla da je še malo prehitro (sem v 5 tednu). Imam pa naslednji teden spet pregled, ker so od 21. pa do novega leta potem na dopustu.




GregUr -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 17:40:39)

živjo punce!
eno vprašanje... sicer ni tako daleč nazaj kar sem bila noseča, se spomnim da sem v začetku imela krče kot da bi pričakovala M.
ta nosečnost pa se je začela z rjavimi izcedki, dabroston jem že od prej zaradi izcedkov pred M, me pa zdej zanima, če so ti krči "dobrodošli" in v kakšni meri. namreč, ko sem zagledala + in pa tiste rjave izcedke, sem se itak ustrašila vsakega krča in sem pila magnesol in pa Donat. pa sta pomagala, to je blo recimo v soboto in nedeljo. A je možno da še "držita"? sicer me tam pa tam pikne, ampak to ni nič v primerjavi kolk se spomnem iz prejšnje N.
kakšne so pa vaše izkušnje? mate ful krče? čez cel dan, al samo vsake tolk ur?

hvala vam [sm=smiley2.gif]




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 17:48:11)


IZVIRNO SPOROČILO: *pupika*

Jap, danes se še srček ni videl. Le prazna vrečkica. Upam, da ne bo ostala prazna ...


to je čisto normalno za takšno starost...čez kakšen teden bo pa že srček ;)




Blu blu -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 18:18:42)

A to je res da se [sm=nosecka.gif] ne bi smele kopat v bazenu? MIdva načrtujeva nasednji teden 7 dni dopusta v Egiptu, pa sem se mela namen kopat v bazenu ker mi je morje prehladno v tem času. (Men paše res toplo morje).
Na smučanje mi je nekako bl logično da letos ne greva, da me kak norc ne podere po tleh oz udari v trebuh...nesreča ne počiva.




GregUr -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 18:28:24)


IZVIRNO SPOROČILO: Blu blu

A to je res da se [sm=nosecka.gif] ne bi smele kopat v bazenu? MIdva načrtujeva nasednji teden 7 dni dopusta v Egiptu, pa sem se mela namen kopat v bazenu ker mi je morje prehladno v tem času. (Men paše res toplo morje).
Na smučanje mi je nekako bl logično da letos ne greva, da me kak norc ne podere po tleh oz udari v trebuh...nesreča ne počiva.


jst sem se kopala prav v teh tednih kot se nameravaš ti, pa je blo vse ok. plavanje naj bi blo ful blagodejno za telo nosečnice in otročka. Vse kar je pri bazenih "ajs" je povečana možnost glivičnega obolenja, kar pa ni dobro, sploh v nosečnosti. če si nagnjena h glivicam se baje v milerju dobijo neki antiseptični tamponi, ki sluznico "sproti" razkužujejo al kaj bi človek reku [sm=smiley1.gif] no jst jih nisem imela, ne tamponov ne glivic. pa sem se imela prav luštno [sm=smiley20.gif] le namakanje v kakšni ful topli termalni vodi ni priporočljivo zaradi pregrevanja [sm=smiley1.gif]

drugače pa ufff, sem ti kar malo fouš, v takšnih dneh kot so zdaj, boš ti pobegnila na lepše!! [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley16.gif]




curly -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 20:16:26)

Tole bo zdaj izven konteksta, ampak mi je prav žal... Ne gre drugače...
Julij82, če to bereš, jaaaaa, uspelo nama je, NARAVNO! in jaaaaaaaaaa, med nosečkami sem, ampak mi zs ne dela, tako da ti ne morem odpisat. Lahko mi pošlješ mail, da boma lahko naprej čvekali! [sm=bravo.gif]




GregUr -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 20:38:38)


IZVIRNO SPOROČILO: curly

Tole bo zdaj izven konteksta, ampak mi je prav žal... Ne gre drugače...
Julij82, če to bereš, jaaaaa, uspelo nama je, NARAVNO! in jaaaaaaaaaa, med nosečkami sem, ampak mi zs ne dela, tako da ti ne morem odpisat. Lahko mi pošlješ mail, da boma lahko naprej čvekali! [sm=bravo.gif]


hahaha ti pa si boga s temi ZS-ji [sm=smiley36.gif] mislim, da je najbolje, da si odpreš temo "Curly", pa bo [sm=smiley36.gif]
mogoče res piši administratorju da te reši? [sm=zmeden.gif]

ps.: ti je že kaj slabo? [sm=smiley36.gif]
jst sem se odločla za zdravo večerjo in sem ob šestih pojedla mango. no, zdejle pa razmišljam o sendviču. z ogrsko salamo pa sirnim namazom anomnomnom... [sm=jezicek.gif] ne vem kaj mi je nucu tist mango prej [sm=zmeden.gif]




curly -> RE: Avgustovke 2013 (11.12.2012 20:45:52)

Ja, res imam težave.
Sem poslala mail na info@...
Ne boš verjela. Z dragijem sva šla v trgovino popoldan in kaj je bilo? Slabo mi je bilo, PRVIČ! Potem sem se pa spraševala, če si domišljam ali kaj!? No.. ne domišljam si, še vedno mi je slabo, privoščila sem si večerjo makaronovo meso pa se fajn najedla (ene 15 min je bilo ok, zdaj pa spet [sm=smiley11.gif]). Ni tako hudo, da bi mogla it bruhat, ampak toliko da vem, da sem [sm=nosecka.gif]. [sm=bravo.gif] V glavnem, malo je neprijetno, ampak bom vse preživela. Sem 3 leta čakala na to, zdaj pa BRING IT ON... Nič se ne pritožujem! [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




speLeK -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 12:16:40)

Tudi jaz sem v ponedeljke zagledala [sm=rozacrtici.gif] :)...srečno vsem nosečkam srečkam.


Lp


Iz celja




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 12:57:21)

Pozdravljene vse nove nosečke[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Število se veča, poletje bo vroče in gneča v porodnišnicah :).
No meni pa še vedno nenormalno slabo. Včeraj bruhala vsako uro. Bruham samo še tekočino. Hrana mi ne paše ..vse mi smrdi. :( Jooj, naj mine ...

Anonimna[sm=ribica.gif]




katarinica -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 13:07:30)

Zdravo punce!

Vsem ki čakate da se pikica na UZ pokaže želim da jo čim prej zagledate :) 5 teden je res še malo prehitro, saj bo, se nikamor ne mudi, 9 mesecev bomo nosle to pikico pod srcem :)

Blu Blu mene je ginekolog naročil v prvi nosečnosti šele 9 teden, sedaj pa mi je dal datum 17.1 tako da bom po mojih izračunih že v 11 tednu. Kar se pa kopanaj tiče z bazeni nekako nimam prakse, ker jih ne maram, sem se pa v morju kopala brez problema in tudi letos se bom kljub temu da bom v 8 mesecu oz 9em :)

GregUr Upam da ti krči čim prej minejo. Jaz nimam nobenih krčev... Le včeraj ko sem šla v šoping in sem po 5 urah prišla domov me je malo pikalo odspodaj v trebuhu.

Je bilo pa smešno, ko sem si probala krilo ki mi je bilo kot vlito, potem pa sem se spomnila da ga bom lahko nosla samo en mesec.... :)

Je katera na forumu iz MAribora?

Ima katera od vas strašno željo po določeni hrani? Meni full pašejo olive z mandlji... in še preden sem zvedla da sem noseča sem si kupla vsak dan po en kozarček... :)




speLeK -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 13:13:19)

Tudi jaz imam jutranju bruhanje+ čez dan kakšen krček...upam da mine tudi tebi :)
IZVIRNO SPOROČILO: katarinica

Zdravo punce!

Vsem ki čakate da se pikica na UZ pokaže želim da jo čim prej zagledate :) 5 teden je res še malo prehitro, saj bo, se nikamor ne mudi, 9 mesecev bomo nosle to pikico pod srcem :)

Blu Blu mene je ginekolog naročil v prvi nosečnosti šele 9 teden, sedaj pa mi je dal datum 17.1 tako da bom po mojih izračunih že v 11 tednu. Kar se pa kopanaj tiče z bazeni nekako nimam prakse, ker jih ne maram, sem se pa v morju kopala brez problema in tudi letos se bom kljub temu da bom v 8 mesecu oz 9em :)

GregUr Upam da ti krči čim prej minejo. Jaz nimam nobenih krčev... Le včeraj ko sem šla v šoping in sem po 5 urah prišla domov me je malo pikalo odspodaj v trebuhu.

Je bilo pa smešno, ko sem si probala krilo ki mi je bilo kot vlito, potem pa sem se spomnila da ga bom lahko nosla samo en mesec.... :)

Je katera na forumu iz MAribora?

Ima katera od vas strašno željo po določeni hrani? Meni full pašejo olive z mandlji... in še preden sem zvedla da sem noseča sem si kupla vsak dan po en kozarček... :)






speLeK -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 13:14:26)

a je tle gor kej nosečk srečk iz celja




_sonček -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 14:08:27)

naty83 močno, močno stiskam pestke in ti pošiljam full pozitivne energije, da bo s pikico vse ok in da prideta, do konca!!![sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]

dobrodošle vse nove [sm=nosecka.gif] sedaj pa nas je že kar nekaj, avgusta bo vroče v P [sm=smiley36.gif]

hejjj [sm=nosecka.gif]!
kako se počutite? upam, da vas krči, slabosti in ostale tegobe ne dajejo preveč...jaz moram rečt, da so me tisti hudi krči in vrtoglavice zapustile in upam, da se ne vrnejo več [sm=smiley36.gif] špikne me še vedno sem in tja, kar je normalno, ker se vse širi...slabo mi ni nič (trkam!), mi tudi prvič ni bilo, bolijo pa me bradavice in se spomnim, da je tudi prvič bilo tako, v prvih mesecih, so me prav fajn bolele...drugih znakov za [sm=nosecka.gif] pa nimam, upam, da je vse ok v trebuščku... do pregleda je še zeloooooo daleč, mam ga šele 2.1., ko bom nosečka malo več kot 9 tednov...drugače sem na bolniški in probam počivat, kolikor se da, pa čas si zase vzet, vsaj dopoldne, ko je mali v vrtcu...za železo pa pridno papcam tablete in še sirup iz rdeče pese sem si kupila, tako da upam, da pomaga...

Midva nisva še nikomur povedala, mava namen med prazniki, ampak samo mojim in njegovim, ostalim pa po nuhalni...

Na nuhalno grem definitivno k dr. Pušenjaku, sem bila prvič in sem bila zelo zadovoljna, tako da grem tudi tokrat, naročila pa se bom po prvem pregledu pri G...




naty83 -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 17:52:19)

TRARA.....TRARA....[sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
Bila na uz-ju spet....in ja...vidla svojo pikico....vidla srcek. ..SreCna sm!!...
Ampak imam pa cez jajcnik eno full velko cisto 4x4 cm...in imam 24.12. Se enkrat kontrolo...
Da vidijo ce bo do takrst pocila ali ne. Pravi da ns plod ne more vplivat nic..tudi sama po sebi ne povzroca tezav...
Do tskrat pa morm pocivat nic dvigovsg nic hitrih gibov telovsdbe ali kakib poskokov....je nevarno edino ce bi se okrog jajcnika zasukala...drugace ne....
Tako da...potrfila mi je PDP 3.8.2013

Bodite najlepse pobozejte svoje pikice :-)
Ajs pa pisem prek tel.tko da jd msl napak :-)
lp in objeem vsem [sm=nosecka.gif].




curly -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 18:00:21)

Pozdravljene, sonosečke, čestitke vsem novim in dobrodošle! [sm=bravo.gif]

Najprej imam eno prošnjo, KAJ ČE BI POSODOBILE SEZNAM? Če ne znate same vpisat mi samo napišite podatke pa vas bom jaz dodala, če katerega podatka ne bo, bom na tisto mesto dala vprašaj, se strinjate? Rada bi en lep seznamček na katerega bomo ponosne, se bomo lahko spremljale in spodbujale! [sm=bravo.gif]

Drugače pa lahko z velikim zadovoljstvom napišem, da rjavih izcedkov ni več. Zadnji je bil v petek pa še to je bilo skoraj zaničljivo! [sm=bravo.gif]

(.)(.) me bolijo, zato nosim športni modrc all the time, tudi ponoči. Čeprav tudi ta ne pomaga več veliko, sem opazila po stopnicah, da vseeno boli... Mogoče bom mogla začet dva naenkrat nosit! [sm=jezicek.gif] Včeraj sva bila v trgovini, kjer sva nabavljala in mi je prvič postalo slabo, in sicer sem se tako oslabljeno počutila in to ni minilo do večera, ko sem šla spat. Danes slabosti ni bilo (še).

Drugih znakov nimam, razen občasnega špikanja tam spodaj, zato sem si nabavila magnezijeve šumenke pa tudi železove. Kako je s temi vitamini, a se da to predozirat? Verjetno preveč tudi ni dobro, ali kako?

V petek imam že drugi pregled pri G. Po mojih izračunih bom nosečka (šele) 5t6d v petek (glede na datum spočetja), tako da upam, da bo plodek že viden, za srček pa vem, da je lahko prehitro, če pa bo pa ne bom nič jezna! [sm=smiley36.gif]

Lep večer še naprej! [sm=sloncek.gif]




curly -> RE: Avgustovke 2013 (12.12.2012 18:13:42)

[img]http://shrani.si/f/1I/5v/3tRZILej/7b62f6bd79daf232013e7094.gif[/img]



PDP, nick, starost, kraj, št. [sm=nosecka.gif], št. [sm=duda.gif] doma, naslednji pregled, spol [sm=duda.gif]



1.8.
pikaboo, 25 let, Lj, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 27.12.2012, [sm=darilo.gif]
niki84, , , , 3[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], ,[sm=darilo.gif]


2.8.
Pikolina13, 21 let, Lj, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 28.12.2012, [sm=darilo.gif]


3.8.
zmedena..., 30 let, Kranj, 3[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 13.12.2012, [sm=darilo.gif]
naty83, 29 let, , 3[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif], 12.12.2012 + 11.1.2013, [sm=darilo.gif]


6.8.
Blu blu, 27 let, Lj, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], , [sm=darilo.gif]
_soncek, 33 let, okolica Lj, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], , [sm=darilo.gif]


11.8.
uršikazala, 32 let, Lj, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 27.12.2012, [sm=darilo.gif]


13.8.
Mlle, 26 let, , 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], , [sm=darilo.gif]
MajaJulija, ?, Žiri, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], ?, [sm=darilo.gif]

X.8.
.bina., , SG, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], , [sm=darilo.gif]
curly, 26 let, Celje, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 14.12.2012,[sm=darilo.gif]
Aniska, 29 let, okolica Golnika, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], ?, [sm=darilo.gif]
Mubi, 25let, ?, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 8.1.2013, [sm=darilo.gif]

PRIČAKUJEMO:
[sm=rozacrtici.gif]
[sm=modricrtici.gif]
[sm=darilo.gif]




SKUPAJ NAS JE ŽE [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] : 14
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image] :
Pot z nami so začele:
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/angel.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net 
                         - mama.si
- nosečnica.si
                             - babybook.si
- noseča.com
                             - pregnancy.org
- bibaleze.si 
                             - bambino.si
- mojezdravje.si
                        - parrentsconnetct.com
- pregnology

-
novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH

OTROŠKA IMENA

ŠOLA ZA STARŠE


NOSEČNOST IN DELO:
-
dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA





Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>