RE: Avgustovke 2013 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (7.12.2012 15:11:21)

Mubi, povprašaj v lekarni, ti bojo najbolj ziher svetovali. Poskusiš pa lahko s tigrovo mastjo (si jo namažeš pod nos).




Aniska -> RE: Avgustovke 2013 (7.12.2012 22:16:53)

Hejla punce!
Mubi, lahko uporabis tudi hipertonicno fiziolosko raztopino, je mocnejsa. Drugace je pa zdaj na trgu eno novo prsilo za nos, afrin se imenuje, ki je isto mocno in ima enako ucinkovino kot operil. In afrin lahko uprabljajo tudi nosecnice. Imajo proizvajalci studijo narejeno, da ne skoduje nosecnicam in plodu. In tudi dr. Pusenjak je na sosednjem forumu napisal,da naj bi se za kratek cas in v dovoljenem odmerjanju lahko uporabil operil. Itak pa deluje lokalno v nosni sluznici...




Mubi -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 7:18:26)

Anisška ne veš kok si mi zdej polepšala dan s tem odgovorom! hvalaaa! potem grem takoj v lekarno po ta afrin. sem videla po tv reklamo in sem tko al pa tko hotla it povprašat če je pa to primerno. resnično hvala! nebi komplicirala če bi mela rahlo zamašenga, tko je pa zabit do amena [sm=hudicek1.gif]




Kiara84 -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 9:02:55)

Hello, danes se vam tudi jaz prvič pridružim, saj po vseh izračunih predvidevam, da imam rok avgusta... bomo videli, že drugič je pokazal + in da sem noseča že več kot 3 tedne na digitalnem CB ;) in sva zeloooo vesela, v pon. se naročim pri G ;)




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 9:21:56)

Kiara84, to je normalno da si noseča že več kot 3tedne, saj se šteje od 1.dne zadnje menstruacije. Tak da je 1.nosečniški teden praktično tisti teden, ko imaš menstruacijo ;) Če imaš +, si že noseča 4tedne ali več ;)




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 9:51:39)

Ne digitalni CB pokaže čas od oploditve in če ji piše 3 tedne, je to od dneva zadnje M že 5 tednov.




GregUr -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 10:47:13)

punce, upam da se vam tudi jst pridružim in zdržim z vami do avgusta. [sm=rozacrtici.gif] so še ful šibke, tko da počakam do ponedeljka, sem pa v sredo imela rjav izcedek s fuuul sluzi, kar sumim da je bla vgnezditvena in pol itak sem test prekmalu delala, ker pušenjak pravi da vsaj 4 dni po zaznani morebitni vgnezditveni more pokazat. tko da pikepoke prosim [sm=smiley1.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]




Kiara84 -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 10:47:20)

Tako je, v navodilih je izrecno napisano, da digitalni CB šteje od dneva oploditve in ne od prvega dne zadnje M kot štejejo ginekologi.
Ahhh...samo upam, da bo vse ok, zaenkrat imam boleče prsi, večkratni obisk wc-ja kot ponavadi in rahlo, rahlo slabost ;)




naty83 -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 11:11:48)

vsem za. ..[sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Upam da se nam pridruzite se vse anonimne[sm=smiley1.gif]

Se pravi z januarjem bomo mele vec info o nasih pikicah in tocnih tednih nosecnosti...
Zelim vam lep zasnezen dan in veliko pocitka vsem....js moram bit kar aktivna se pri 2 otrocih[sm=smiley1.gif]
Se k sreci da nimam nobenih nosecniskih tezav ali slabosti...bodite lepo




_sonček -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 13:51:52)

curly sploh nisi tečna, če ti bom znala pomagat, ti bom rade volje...sprašuješ koliko dni/tednov me je špikalo? hm težko ti tako rečem, prve 2-3 mesece se kar čuti to, enkat bolj, enkrat manj, ker se vse razteza, raste posteljica, plod...pa potem proti koncu se tudi čuti, pa mene je še trtica potem bolela, ker me je bil sam trebuh, pa tudi kolki...na koncu je to še bolj izrazito, ker v zadnjem mesecu dete dobiva na kilaži in vse se pomika dol, ko se otroček pripravlja za na svet [sm=smiley1.gif]
Nič ne skrbi, to je vse normalno, mene npr. zdej v drugo full bolj špika, pa kar boli me, kot bi mela notri velik kamen, glih tak občutek je...samo to je po moje zato, ker premalo počivam, pa še malega dvigujem, sej probam, da nebi, samo je včasih pač neizogibno...bom pa drug teden počivala, ko bom dopoldne sama, pa si bom čas malo zase vzela [sm=smiley2.gif]

dobrodošli novi [sm=nosecka.gif] Kiara84 in GregUr [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]
Nas pa kar je, čedalje več, full lepo [sm=smiley1.gif]




katarinica -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 15:50:55)

Zdravo punce!

Tudi jaz sem bodoča Avgustovka :). Včeraj sem naredila test, ker mi je M zmujala in na veliko presenečenje je bil zelo jasen +!, Sicer sem tega že vajena, ker je bil tudi prvi otrok veliko presenečanje :)! Po mojih izračunih je PDP 12.8., pri ginekologu pa še nisem bila.... :) bom šla drugi teden :).




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (8.12.2012 21:11:57)

Nosečke, eno vprašanje: ali ste bile kakšen teden preden ste delale test kaj napihnjene?? Jaz sem zvečer ful (kot da bi bila noseča že 12tednov...pa me test čaka šele naslednji teden, če ne bo prej pricurljala [sm=hudicek1.gif]. Danes je 24.dan ciklusa pa sem imela dopoldan (prišla ravno iz sprehoda) filing, kot da se mi bo vlilo?? Ni bolelo..sam tist občutek ko se začenja tečka. Pa opazim, da če kaj težkega dvignem, me začne po maternici špikat..čutim jo.. Joj upam, da ni to sam v glavi..

anonimna [sm=angel.gif]




MajaJulija -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 8:59:31)

Meni se je zgodila ravno to. 25 dan tisti občutek, potem pa kr nič... :) Vso srečo!




mižek -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 9:26:36)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nosečke, eno vprašanje: ali ste bile kakšen teden preden ste delale test kaj napihnjene?? Jaz sem zvečer ful (kot da bi bila noseča že 12tednov...pa me test čaka šele naslednji teden, če ne bo prej pricurljala [sm=hudicek1.gif]. Danes je 24.dan ciklusa pa sem imela dopoldan (prišla ravno iz sprehoda) filing, kot da se mi bo vlilo?? Ni bolelo..sam tist občutek ko se začenja tečka. Pa opazim, da če kaj težkega dvignem, me začne po maternici špikat..čutim jo.. Joj upam, da ni to sam v glavi..

anonimna [sm=angel.gif]


anonimna, ni samo v glavi, pri meni je bilo isto, napihnjena sem bila praktično ves čas. In čutila sem da se nekaj dogaja, zvečer na trebuhu ni šlo nikakor zaspat. Želim da se ti uresniči, kot si sama želiš.




mižek -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 9:28:29)

no jaz pričakujem v drugo in pri prvi sem bila veliko utrujena, sedaj pa sploh ne. Dajte mi povedat ali je tudi katera ko ni nonstop utrujena, ker meni se že zdi da ni kaj narobe[sm=zmeden.gif]




MajaJulija -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 11:15:50)

Jst nisem nič utrujena, imam pa probleme z apetitom in lahko jem samo mandarine, pa ingverjev čaj pijem. Vse se mi takoj vsede na želodec...
Tako da nič skrbeti, nekatere celo nosečnost sploh nimajo znakov...




telly -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 11:17:26)

Živjo!

Še jst pašem v tole skupino. [sm=smiley36.gif]
Po mojih izračunih naj bi imela pdp 10.8. Datuma prvega pregleda še nimam, se bom v jutri naročila...upam da bo še pred novim letom.

Vsem želim čim lepšo nosečnost!




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 11:18:52)

Punce pozdravljene, še ena avgustovka :) :). Še nisva nikomur povedala, bova počakala do 1. pregleda :). Drugače pa mislim, da imam rok nekje v prvi polovici avgusta.
Drugače pa so se intenzivne slabosti že začele. Grrrr[sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif] Upam, da hitro minejo in da začnem uživati v veselem pričakovanju.[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Čestitke vsem za [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]. Lepo sončno nedeljo vsem.

Anonimna[sm=ribica.gif]




katarinica -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 11:49:34)

Anonimna tudi jaz sem bila napihnjena tako v prvi nosečnosti kot tudi sedaj. Kot da sem pojedla žogo :) Mižek tudi jaz sem bila v prvi nosečnosti utrujena, sploh drugo trimesečje, sedaj pa zaenkrat še nisem. PA tudi če bi bila... saj ne moreš bit utrujen ko pride mali črv do mene in mi reče mami pidi se igat :)!




curly -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 14:42:10)

Dobrodošle nove [sm=nosecka.gif]-e!!!! ČESTITAM in želim lepo, mirno in zdravo nosečnost vsem!!!
Še posebej vesela sem za GregUr, ker sva se kar nekaj časa skupaj nahajali na temi ll pričakujemo v... pa sva dočakali! [sm=bravo.gif] Želim ti srečno do konca, torej do avgusta!!!

Sonček, hvala, zlata si!!! Ful si mi pomagala in me pomirila! [sm=smiley31.gif][sm=bravo.gif]

Mene pa zanima, če ste že povedale (in kdaj -> torej v katerem tednu ste povedale in komu) oz. kdaj nameravate povedati? A ste kaj vraževerne, da je treba biti tiho 3 mesece? Kakšno mnenje imate o tem?
A se je katera že naročila na NS? Kam boste šle? Kdaj bi se bilo pametno naročiti?

Zanima me tudi, če katera jemlje spirulino? Jaz sem jo v novembru začela jemati in mi je ful ustrezala, zdaj ko pa sem izvedela, da sem nosečka pa ne upam. Je popolnoma naravna zadeva (bio, ekološka predelava) in ima ful vitaminov in mineralov oz. veliko dobrih hranljivih zadev...

No, lepo nedeljo vam želim vsem, jaz bom danes malo počivala, ker sem imela deloven vikend!




katarinica -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 15:20:39)

Curly jaz sem povedala mojemu takoj ko sem naredila test in pol sva se zmenla, da lahko vsak eni osebi pove (najbojši prijatelj, prijateljica) ostalim bova povedala po prvem pregledu. Ker če se izkaže, bog ne daj, da ni vse OK, je lažje pol samo eni osebi povedat, kot pa celemu svetu razlagat.... po moje :) Spiruline pa ne poznam :(




GregUr -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 16:42:48)

joooj curly veš da jst tebi enako želim [sm=smiley1.gif]

drugače za tole nosečnost sem povedala moji mami, k je itak moja najbolša prjatlca [sm=smiley1.gif] in ne morem bit tiho, sploh zato ker živimo v isti hiši. pa še bog ne daj, ampak da gre kaj narobe, bi itak zvedla. pa seveda je bla fuuul vesela [sm=smiley1.gif]
itak bi si na čelo napisala in šla paradirat po mestu, ampak mi cel splet okoliščin nekako ni naklonjen. vse je odvisno od jutrišnjega dneva, če bo [sm=rozacrtici.gif] močnejša kot včeraj, glede tega kaj bo rekla G in teti moji rjavi izcedki... uglavnem, pri prejšnji nosečnosti pa sva rekla da počakava do prvega pregleda [sm=jezicek.gif] jok brate, še isti dan so vedeli moji starši, njegovi starši, moja sestra+njena družina in njegova sestra+njena družina, pa še moja najbolša kolegica [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] nekako ne verjamem v kakršnokoli vraževerje... kljub vsemu kar se nama je zgodilo...

Nuhalna svetlina greva definitivno k Sonji Hozjan Levak v Velenje. Ne razmišljam sploh o drugih možnostih, ker je zlata [sm=smiley1.gif] naročila pa sem se prejšnjič tam nekje v 9-10t, itak nima nikol tok zasedeno da nebi morala datuma dobit. pa še sestro ma fuuuul prijazno [sm=smiley27.gif]

Spiruline ne poznam, imam Chia semena, laneno seme, Magnesol in pa Elevit. aja pa Dabroston [sm=smiley36.gif] hehehe

drugače pa dobrodošle vse, srečno!! [sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]

Anonimna [sm=angel.gif] jap, jst sem še danes napihnjena [sm=smiley1.gif] sicer sem pa pred nalulanimi [sm=rozacrtici.gif] to pripisovala Dabrostonu, k itak imaš potrojen PMS z njim, tko da nisem ravno polagala pozornosti. Mislim pa, da je blo v prejšnji nosečnosti - brez Dabrostona isto. napihnjena ko žoga [sm=smiley1.gif]
pavetrovimedajejo [sm=jezicek.gif][sm=smiley9.gif][sm=smiley9.gif]
pa križ me boli [sm=smiley1.gif] (kar me čist osrečuje [sm=smiley1.gif])




Aniska -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 17:33:16)

Hey punce so[sm=nosecka.gif], nove pa lepo dobrodosle. Kok lepo, da nas je skoz vec[sm=smiley36.gif]

Kako ste prezivele to lepo nedeljo? Mi2 sva sla okrog blejskega jezera in na kosilo...

Jaz kakoh hudih znakov nimam, obcasno rahle slabosti, razen vedno vecjih dojk. Morm v soping po nove modrce. Saj zdaj lahko kupimse cist klasicne s kostjo in trdimi kosaricami?

Jaz sem mojemu povedala naslednjo minuto, ko sem nardil test, pa se moji druzini. Ostali bodo zvedeli kasnejse, ne vem se, ali takoj po prvem pregledu...

Punce, ali katera ve, kako je s telovadbo v nosecnosti? Jaz sem do sedaj kar redno hodila na tnz, zumbo in plesala orientalske plese. Tnz bom nehala, ker je kar precej trebusnjakov vmes, ki naj ne bi bli priporocljivi v nosecnosti, kako je pa z zumbo in plesom? Lahko hodim, dokler bom zmogla? Ker za vadbo za nosecke se pa glih ne pocutim se.

Imejte lep vecer[sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 18:37:12)

Dajte malo osvežit seznamček [sm=sloncek.gif]

anonimna [sm=angel.gif]




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (9.12.2012 18:47:31)

Prosim za vaše mnenje: vedno sem imela cikluse nekje na 28 dni. Julija sem zanosila, v začetku septembra pa na žalost SS. Prva [sm=hudicek1.gif] po SS je bila na 36. dan, druga [sm=hudicek1.gif] na 32. dan..zdaj pa upam, da tretje [sm=hudicek1.gif] ne bo. V sredo je 28. dan ciklusa pa me zanima, ali bi že delala test.mislite da bi že lahko kaj pokazal..ali bi raje počakala nekje do 32. dne ciklusa?

Ne moram vam povedat, kak sem že nestrpna.. [sm=zmeden.gif]

anonimna [sm=angel.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>