RE: Septembrcice 2013 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Partika -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 10:29:23)

Živjo!

Najprej čestitam vsem novim bodočim mamicam! Super, da nas je že toliko! [sm=bravo.gif]

Imam težave s prijavo na forum, zato se nekaj časa nisem oglasila in nisem uspela razložit kako je s spolom. Jasno, da ga ne vem. [sm=smiley36.gif] Kitajski koledar pravi, da bo punčka. Če sem iskrena upam, da ima prav.

Sicer se počutim čisto ok, le če pretiravam z aktivnostjo, me zaboli v križu. In, oooo grozaaaa, opazila sem prve zametke strij na prsih! [sm=smiley19.gif] Saj sem se nekako sprijaznila, da jih bom dobila (imam zelooo neelastično kožo in že od pubertete naprej polno strij zaradi rasti), le ne tako hitro, no... Šibam danes po neko kremo, da si vsaj ne bom očitala, da nisem poskusila. Mimogrede - priporočate kakšno kremico?





Ninika89 -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 10:42:29)

Partika jaz uporabljam Melkfett ringelblume od Dm-a. Ne menjam [sm=smiley1.gif]
Sem 22.tednov noseca in trebuh je ze kar konkreten pa nimam niti ene strije. Upam, da tako tudi ostane.




Penny -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 10:57:07)

Jaz si tuno privoščim 1-2x mesečno z rižem ali testeninami. Po mojem več težkih kovin vdihneš, ko hodiš po centru Ljubljane kot pa od 1 tune na mesec. Vsak dan je pa res ne bi jedla.




jagodka14 -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 11:02:26)

Živjo!
Se vam še jaz pridružim. To je moja tretja nosečnost Doma imamo že dve navihani deklici stari skoraj 5 let in 3,5 let[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Stara sem 33 let
Da smo noseči nisva povedala še nikomur.Tamalima bova povedala po prvem pregledu, ostalim pa ko bo minil tistih kritičnih 12 tednov.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Razn blagih vrtoglavic in izredno občutljivih bradavic, je zaenkrat vse o.k.
Vsem želim da skupaj pridemo do konca, s čim manj težavami.





Partika -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 11:41:33)


IZVIRNO SPOROČILO: Ninika89

Partika jaz uporabljam Melkfett ringelblume od Dm-a. Ne menjam [sm=smiley1.gif]
Sem 22.tednov noseca in trebuh je ze kar konkreten pa nimam niti ene strije. Upam, da tako tudi ostane.


Super! Grem še danes v dm pa bom pogledala. Hvala!




_pikicapokica_ -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 13:27:55)

Punce pozdravljene,

sem sicer avgustovka, vendar berem tudi vas, ker sem čisto pri koncu meseca in se zna zgoditi, da se nosečnost zavleče v september :)
Glede mazanja zaradi strij pa bi jaz predlagala karitejevo maslo. V prvi nosečnosti sem se mazala že od 3 meseca naprej in nisem dobila niti ene strije. Kupila sem ga v Loccitane. Lahko se ga naroči tudi preko spleta.





Anonimen -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 13:27:57)

Pozdravljene

tudi jaz se vam javljam, zaenkrat kot anonimna. Včeraj sem imela prvi pregled, dobila slikico, PDP imam 12.9.. Test sem delala šele včeraj, tik pred pregledom, ker sem pred tem imela dva SS in sem bila kar malo v strahu, kako bo.
Doma imam že dva otročička (4,5l in 3 l).
Počutje je kot pri prvih dveh nosečnostih ful slabo, skozi sem zaspana in ful mi dela slabo.

Za nazaj vas nisem nič brala, bom pa zdaj vse skupaj bolj spremljala.

Lp
Celine




Penny -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 13:48:31)

Celine, po PDP si 4 dni pred mano, zato me zanima, kaj se je pri teh tednih že videlo na UZ/slikici? Samo GV ali že utrip? V četrtek (5w3d glede na datum ZM) imam namreč spet pregled in me zanima, kaj se bo videlo (upam, da že kaj [sm=smiley1.gif]).




Penny -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 14:00:43)


[IMG]http://img-s3-01.mytextgraphics.com/babytextlive/2013/01/10/803882a12c404e847ec0ac88ecab5768.gif[/IMG]


PDP, nick, starost, kraj, št. [sm=nosecka.gif], št. [sm=duda.gif] doma, naslednji pregled, spol [sm=duda.gif]


1.9.
Teta Estera, 24.1.


5.9.
skrivnostnica, 3[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif]. 18.1.


6.9.
Leni01, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 24.1.
MojcaD1980, 32, NG, 30.1.


9.9.
Partika, 29, Mb, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 28.1.
pikizenc, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 24.1.
roladica, 30, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif]


10.9.
Trilč, 29, Ce, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 18.1.


11.9.
babkaa, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 6.2.


12.9.
anonimna (Celine), 5[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif]
breskvica82, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 15.1.
nesika, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 25.1.
Tara S, 3[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif]


13.9.
mami411, 5[sm=nosecka.gif], 4[sm=duda.gif], 5.2.


15.9.
Cari, 4[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif], 28.1.


16.9.
anonimna#26, 26, Lj, 2[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 4.2.
Penny, 30, Lj, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 17.1.
Pinas, 3[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif], 6.2.


20.9.
alsa1, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif]
anonimna[sm=metulj.gif], 4[sm=nosecka.gif], 3[sm=duda.gif]
Vesna27


26.9.
puppe, 34, 3[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif]


X.9.

Anonimna

čoko1

anonimna[sm=smiley36.gif][sm=metulj.gif]

lollipop07, 26, Kr, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 24.1.

ANDREA2010, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif]

babyika88, 9.1.

SunRa, 28, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif]

LunaUna

jagodka14, 33, 3[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif]


[sm=smiley31.gif][sm=angel.gif]z nami so pot začele[sm=angel.gif][sm=smiley31.gif]
sonchek1
zoja09


PRIČAKUJEMO:
[sm=rozacrtici.gif]
[sm=modricrtici.gif]
[sm=darilo.gif]

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image]


SKUPAJ NAS JE ŽE [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] 31



[sm=pikapoka2.gif] PREGLEDI [sm=pikapoka2.gif]

9.1. babyika88
15.1. breskvica82
17.1. Penny
18.1. Trilč, skrivnostnica
24.1. Teta Estera, pikizenc, lollipop07, Leni01
25.1. nesika
28.1. Cari, Partika
30.1. MojcaD1980
4.2. anonimna#26
5.2. mami411
6.2. Pinas, babkaa



ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
-otrocarije.net - mama.si
- nosečnica.si - babybook.si
- noseča.com - pregnancy.org
- bibaleze.si - bambino.si
- mojezdravje.si - parrentsconnect.com
- pregnology
NOSEČNOST PO TEDNIH
OTROŠKA IMENA
ŠOLA ZA STARŠE
Priročnik - šola za starše
e-nosečnost


NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1 - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
- vloga S-1/1 - priloga S-1
Urejanje očetovskega dopusta
- vloga S-1/2 - priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA




lejla969 -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 14:16:18)

mmm




Anonimen -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 14:17:53)

Se opravičujem za vdor v vašo temo, ampak vas redno berem in imam mogoče par nasvetov[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Sem pa junijka[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Kašelj- ne škodi plodu, tudi, če je ne vem kako grozno intenziven. Priporoča se med (ni škodljiv za nosečke), veliko toplega čaja, tablete za grlo Isla (ni škodljiv za nosečke) in Slezov sirup (ni škodljiv za nosečke)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Vse to sem jaz uporabljala oz. še vedno uporabljam, ker me je takoj po novem letu ornk stisnilo in sem kašljala ko zmešana. Od vsega pa mi je najbolj pomagal ravno tale sirup in med.

Prehrana- čimmanj komplicirajte, boljše bo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Jaz jem vse- med prazniki pršut, biftek, za večerjo skoraj vsak dan tunino Argeta pašteto pa sem še vedno živa in tamalček pridno raste[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Glede suhih salam, bifteka, pršuta in mogoče paštete naj malenkost malo bolj pazijo tiste, ki še niste prebolele toksoplazmoze. Za ostale pa mislim, da ni neke ovire, vsaj jaz to vse normalno jem pa še mačko imam v stanovanju[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Bolj bodite pazljive pri sadju in zelenjavi, da dobro pod vodo umijete- tu imate največ šans staknit tokso, ne pa pri mački kot jih večina misli[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Pa čim lepšo in brezskrbno nosečnost[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




*kmetka* -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 14:27:57)

Pozdravljene.
Tudi jaz se vam pridružujem. Mi smo delali test drugi dan po novem letu in smo pridelali plusek že v prvem poskusu [sm=bravo.gif]. To je moja tretja nosečnost, doma imamo že 3 letno babiko. Po svojih izračunih imam PDP 11.9. Počutje je ok, razen občasnih slabosti. Stara sem 32 let, doma iz okolice Celja. Prvi pregled imam 11.2. Tamali sma že povedla, pa zdj kr boža trebušček, me mora pazit [sm=smiley36.gif]. Domači pa tudi že vejo.
Glede ahtanja pa - ko sem bla drugič noseča, se nisem popolnoma nič pazla glede dvigovanja tamale, pa se ni izteklo, tako kot bi se moralo. Zdj se pazim veliko bolj, zelo malo jo vzdigujem, oz. skoraj nič. Pijače že itak prej nism kej dost pila, pri hrani pa malo pazim, da ne pojem kaj nepredelanega.

To bi blo zaenkrat vse.

Lep snežni dan vsem




Inikica -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 14:41:19)

Penny - jaz sem imela pregled proti koncu šestega tedna, pa je že bil viden utrip.




jagodka14 -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 14:57:27)

Evo sm klicala ginek, da se naročim na pregled in dobila datum pregleda 13.2.
Pomojih izračunih je PDP 14.9.
Jaz glede hrane tud ne bom komplicirala, no ja s kakšno surovo hrano glih ne bom pretiravala oz. se ji bom rajš izognila (razn tatarca mogoče čist mal)




Penny -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 15:22:27)


IZVIRNO SPOROČILO: Inikica

Penny - jaz sem imela pregled proti koncu šestega tedna, pa je že bil viden utrip.


O super [sm=smiley1.gif]. Jaz sem bila pri 4w3d na UZ (zaradi izcedkov) in se še nič ni videlo, tako da upam, da zdaj pa že bo kaj. Za utrip se mi zdi v 6. tednu sicer še prezgodaj, tako da bom tudi z GV zadovoljna [sm=smiley1.gif].




Cari -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 17:12:37)

Ojla,
vidim da ste že pri strijah. No jaz sem obakrat imela trebuh na kvadrat. So me hecali če bodo dvojčki [sm=smiley1.gif]. In prvič sem uporabljala Mustelo, ki sem jo kupila v lekarni - niti ene strije. drugič pa kar nekaj, sem uporabljala karitejevo maslo... je pa res da je bil trebuh še malo večji, ker je imel mali 4,5 kg in je zamujal kar tri tedne. Kakor koli sedaj bom verjetno spet pri musteli. Cena je tako približno enaka.

Sicer pa se jaz dvigovanju žal ne morem izognit, pa imam dva škrata 11 kg ki še niti ne hodi in še enega 13 kg. Pa ju skoz dvigujem. Se mi zdi da ni dobro, a nimam rešitve. Malemu sedaj še zobe rastejo in ga 100x dvignem iz posteljice ponoči, pa sem komaj do dna stegnem...Moram vsaj za to moža malo zaposlit. Upam da bo vseeno vse ok. Danes sta oba doma cel dan ker sta zbolela in sem čist uničena. Pa še skoz hočeta v naročje.
Mami411 kako pa ti to počneš oz. kako zmoreš? Ti imaš od vseh največ izkušenj. Jaz sem z 2[sm=duda.gif] skoraj začetnica [sm=smiley1.gif]

Glede hrane pa - jaz sem hujšala edino drugo [sm=nosecka.gif] ko se ni izšlo, tako da sem kar vesela, če se malo redim. Sem se obakrat, ko se je dobro izšlo, zredila 10 kg in potem takoj vse izgubila. Se pa redim tako neenakomerno. Prve mesece naječ, na koncu skoraj nič...In če se zredim preveč, G v knjižici z rdečo obkroži težo [sm=smiley36.gif]




LunaUna -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 17:19:25)


IZVIRNO SPOROČILO: alsa1

Jst se probam čim bolj merkati, za novo leto sem nehala kaditi [sm=bravo.gif], za alkohol imam izgovor da bom imela malo posta da se telo prečisti od vsega zaužitega v decembru (je bilo preveč hrane in tudi alkohola).

Žal mi je vseh ki se poslavljajo od nas[sm=smiley13.gif], bojim se da bom med njimi, da je bil lažni plusek, ker nimam nobenih znakov edino včeraj ko sem čihnila me je grozno zabolelo v jajčnikih.
ampak skušam misliti pozitivno, da nekatere pač nimajo znakvo oziroma, da je še prehitro saj naj bi imela ovulacijo okoli novega leta.


Tudi jaz sem z novim letom nehala kadit in s fantom sva začela počasi delat na dojenčku. In tudi mene je,tako kot alsa1, strah,da je plusek lažen, ker imam samo občutljive bradavice (kar se tiče simptomov). Pa še komaj verjamem, da bi nama z dragim uspelo v prvo! ;)
Kupila sem še tri teste, jih bom delala na dva dni, potem pa pokličem ginekologa ;) Kupila sem tudi elevit tablete, tako da začnem še s tem.
Čuvajte se![sm=smiley1.gif] Sploh na tem snegu in ledu!




Anonimen -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 17:25:16)


IZVIRNO SPOROČILO: Penny

Celine, po PDP si 4 dni pred mano, zato me zanima, kaj se je pri teh tednih že videlo na UZ/slikici? Samo GV ali že utrip? V četrtek (5w3d glede na datum ZM) imam namreč spet pregled in me zanima, kaj se bo videlo (upam, da že kaj [sm=smiley1.gif]).


Videlo se je gestracijsko vrečko, pikico in utrip[sm=bravo.gif] in tudi pri tebi se bo že lepo videl utrip[sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 17:31:38)

Glede strij; prva nosečnost niti ena, mazala sem se z eucerin oljem proti strijam. Čez 8 mesecev sem spet zanosila, uporabljala isto olje in pridelanih imam milijardo strij.

Jaz sem šele danes začela z Elevitom, vsaki drugi dan eno tableto in v Italijo sem skočila po Prometrium za nožnico.

LP
Celine




LunaUna -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 18:03:17)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede strij; prva nosečnost niti ena, mazala sem se z eucerin oljem proti strijam. Čez 8 mesecev sem spet zanosila, uporabljala isto olje in pridelanih imam milijardo strij.

Jaz sem šele danes začela z Elevitom, vsaki drugi dan eno tableto in v Italijo sem skočila po Prometrium za nožnico.

LP
Celine


Če lahko vprašam, Celine, zakaj pa vsak drug dan Elevit? [sm=zmeden.gif]




Anonimen -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 18:34:48)


IZVIRNO SPOROČILO: LunaUna


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede strij; prva nosečnost niti ena, mazala sem se z eucerin oljem proti strijam. Čez 8 mesecev sem spet zanosila, uporabljala isto olje in pridelanih imam milijardo strij.

Jaz sem šele danes začela z Elevitom, vsaki drugi dan eno tableto in v Italijo sem skočila po Prometrium za nožnico.

LP
Celine


Če lahko vprašam, Celine, zakaj pa vsak drug dan Elevit? [sm=zmeden.gif]


Tako mi je včeraj ginekolog rekel




alsa1 -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 18:55:02)

jst testov ne bom več kupovala, sem že preveč denarja zapravila za to[sm=smiley1.gif], si pa še vedno merim bazalno temperaturo, če pa je vse v redu nam bo pa ginekolog povedal na pregledu.
do takrat pa se lahko samo merkamo, čakamo in upamo da je vse v redu[sm=smiley1.gif]




Wojcica -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 19:04:54)

Pozdravljene! Še ena izmed tistih, ki so za novo leto čakale [sm=hudicek1.gif] , pa je ni in ni blo...
Po kratkem čakanju, sem naredila test, ki je pokazal [sm=modricrtici.gif] po enoletnem trudu [sm=smiley1.gif]
To je moja 2. nosečnost, doma imam malčico, staro dobrih 21m.
Danes sem imela prvi pregled (6t 3d), pretoki so dobri, zaenkrat vse ok... [sm=bravo.gif]
Zaekrat je PDP 7.9.2013, bo pa bolj "sigurno" čez 14 dni, ko imam spet pregled [sm=smiley1.gif]
Moje počutje je enako kot v prvi nosečnosti, nič slabosti, edino lulanje vsakih 5 minut, utrujenost, tu pa se hvala bogu ustavi :)





sončnica mala -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 19:32:32)

Pozdravljene punce. Tudi jaz sem srečnica, ki se vam bi rada pridružila...v teh dneh sem končno zagledala [sm=rozacrtici.gif]. Jupiiiiiii, sem zelo vesela, ravno tako kot ve, kolikor sem razbrala iz prejšnjih postov. Prvi pregled imam 29.1. in upam, da bo do takrat vse vredu. Po mojih izračunih naj bi imela PDP okoli 25. septembra. [sm=smiley1.gif]




Zora20 -> RE: Septembrcice 2013 (15.1.2013 20:53:50)

Pozdravček še iz moje strani ;)


Tudi pri nas našo drugo Štručko pričakujemo septembra ;) Sem se pa predkratkim preselila iz Štajerske na Primorsko, točna lokacija KOZINA, tako, da če se morda najde kakšna mamica, za skupne sprehode, telovadbo...Iz okolica Kozine, Kopra, bi bilo super ;)


Lep večer še naprej ;)




Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>