RE: Bodoče nosečke (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Želimo si novega člana



Sporočilo


Cikacaka -> RE: Bodoče nosečke (22.7.2013 20:08:21)

Lep pozdrav vsem tudi danes :) ojoj, vidim, da ste se prav razpricale o sorodnikih danes :))) ma problem starsev je, da svojih otrok predolgo ne jemljejo kot odraslih..moja mami je mogla ocetu konkretno napet, da je razumel da pri 30 nisem vec otrok :))

Jaz pa danes tako utrujena, da nisem za nic...sluzba me cist zmozgala :( pa mislim da bom tetko dobla... :/




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.7.2013 7:54:29)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Cikacaka -> RE: Bodoče nosečke (23.7.2013 8:31:58)

Dobrooo jutroooo :) upam, da ste spali...mene so komaj zdaj spomnili da je luna...ni cudno da ze dva dni ne spim.

Lili, zadnje dni delam ko norc cele dneve in sploh ne cutim vrocine..ker sem od jutra do vecera not na hladnem. Se danes pol pa se spet umiri..komaj cakam :)

Evo jaz pa pricakujem tetko jutri....upam, da ce se ni prijelo, da bo vsaj tocna...ker potem bo lih med dopustom O. Sem ze mojemu zagrozila, da boma seksala kot zajcka....se ni nic bunil [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




banana_ana -> RE: Bodoče nosečke (23.7.2013 9:24:23)

Dobro jutro!

Ja, polna luna in cela noč nočne more...da so nam vlomili v stanovanje in jih je soseda videla, potem so igrali fuzbal pred blokom in so me opazili na oknu pa sta dva prišla gor in sta me hotla zlorabit, ampak je moj pršu...uglavnem, zbudila sem se totalno histerična in premočena!!!

Drugače se pa še vedno ukvarjam s piknikom, iščem žar, sem mislila, da bom tistega za enkratno uporabo, ampak za 20 ljudi je to bolj tako, tako.

Ja, ja seksat kot zajčki, dopust je idealn za to [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.7.2013 16:12:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mamica deklicam -> RE: Bodoče nosečke (23.7.2013 16:36:58)


IZVIRNO SPOROČILO: lili25

mamica deklicam: kako to misliš, da naj bi se maca pila le do ovulacije? tole mi kar ne gre iz glave... in odkrito rečeno, pri teh mojih kratkih ciklih, sploh ne vem kdaj, če, je ovulacija [sm=zmeden.gif] sem jo pa včeraj pila, ko si rekla, da je tebi 'pomagala' pri menstruaciji, in je bilo nekaj malega, a razen tega, da se je v nedeljo ulila, do sedaj ni bilo več kot par kapljic.. meni sploh ni več jasno! kdaj si prav želim, da bi me en dan krči, da bi vsaj vedela, da je vse ok... sej vem, nikoli ni prav, ne [sm=smiley36.gif]

tale polna luna je bila res zanimiva [sm=smiley36.gif]

se strinjam, dopust je superca! bi šla kar nazaj [sm=smiley36.gif] čeprav nimava ravno problemov s pomanjkanjem [sm=sloncek.gif], a na dopustu imaš res cel dan zase... cikacaka, upam, da te jutri razveseli [sm=rozacrtici.gif] in ne [sm=hudicek1.gif]

uživajte [sm=smiley2.gif]


sem na eni temi brala, ko so pisale, da jo je treba piti samo do ovulacije, če pa jemlješ tablete za vzpodbujanje ovulacije (klomifen...) je sploh ne smeš piti. ker tudi maca vzpodbuja ovulacijo in je potem prehud efekt.

Meni se je očitno vse izlilo ven, sem prejle prišla domov in je bil tampon skoraj čist. Bom videla ali imam prav. Če je tako, jo jaz jemljem od prvega dne moje tečke in nato nekako do ovulacije. Samo upam, da so se mi cikli sedaj znormalizirali




asyka -> RE: Bodoče nosečke (23.7.2013 17:47:57)

Živijo punce. Upam, da vam ni prevroče. Meni je ravno prav fajn, sem pravi fan vročine in bi se kamot nekam na toplo preselila.

Jaz upam da sev ma vsem cikli poštimajo in to takoj[sm=smiley1.gif]

Kako pa kaj ve gleate na tegale najbolj slavnega dojnečka tale trenutek. Malemu se mora ja že od rojstva kolcat, ko vsi o njem govorijo. Sem zelo vesela za Britanski dvor, da je malček zdrav in se mamica poščuti vredu, ampak malo jim pa lahko damo dihat. Niso konec koncev čisto nič drugačna družinica, s popolnoma enakimi željami ob rojstvu kot vse ostale družinice. Torej miiiir.




Cikacaka -> RE: Bodoče nosečke (23.7.2013 22:37:24)

Banana ana..tisti zari za enkratno upoabo so cist kul za eno, max dve osebi...ne nardijo take temp...za vec ljudi ne pridejo v postev. Midva sva lani kupila enga zlozljivega v sparu za 16 eur...kvaliteta zero ampak sluzi svojemu namenu...to da si 2x letno na balkonu nekaj speceva :)

Lili hvala za lepe želje...ceprav mislim da ne bo ne eno ne drugo :/ M se se nic ne kaze...ponavadi mam nekaj dni prej kaksen flek...ko tetka kufre nosi :)) zdaj pa ni se nic. [sm=rozacrtici.gif] tega pa 100% ne bo...obcutek pac :/ saj se ne obremenjujem...bolj je tista radovednost in vedenje al gremo v drugi krog in kdaj.

Asyka...jao boze kaj pa s tem otrockom carajo. Men se dete ze zdaj smili...to je zloraba...ker ze v naprej ves, da ne bo imel sekunde miru..ne normalnega otrostva ne nic. Ljudje pa kot obsedeni se obnasajo kot da se je kristus znova rodil..namsto da bi novico sprejeli. Nasmehom in realnostjo in jim pustili dihat.




banana_ana -> RE: Bodoče nosečke (24.7.2013 8:11:24)

Jutro [sm=smiley1.gif]

Saj sem si premislila glede žara, bodo morali biti zadovoljni kar s čipsom in podobnim...za 20 ljudi bo problem, da bom že tok hladilnih skrinj našla, da bo pijača mrzla, s hrano bi bilo pa čisto preveč komplicirano. Tud finančno bi bil to prevelik zalogaj.

Lep dan vam želim!!




Bluegirl -> RE: Bodoče nosečke (24.7.2013 9:40:55)

Pozdravljene,

evo, še ena novinka. Me sprejmete?[sm=smiley1.gif]

Malo sem prebrala vaše zapise in moram rečt, da mi je zelo všeč vzdušje na forumu, zato sem se odločila, da se vam pridružim. Ni ga čez babji čvek[sm=smiley2.gif]

Še moja "zgodba": Tudi midva s fantom želiva počasi začet delat na otročku, zato sem pred približno tremi meseci prenehala z jemanjem KT in hkrati pricela z jemanjem folne kisline. Kupila sem kar tisto od Ljubljanskih lekarn, je še najcenejša in mi zaenkrat ne povzroča nobenih težav. Po enem dokaj normalnem ciklusu me ta mesec pesti izcedek, ki traja že več kot dva tedna, grrr[sm=hudicek1.gif] Ne samo, da je neprestano obiskovanje wc-jev in nosenje vlozkov zoprno (da ne omenjam, da se naslednji teden odpravljam na morje, kjer so vse te nadloge še posebno odveč), pocasi me zacenja skrbeti. Kakorkoli, po dopustu sem naročena h ginekologinji, da vidimo, če vse štima. Po tem pa veselo na delo[sm=smiley2.gif]

Vsaki od vas želim čim manj težav in da čim prej zagledate tako pričakovan [sm=rozacrtici.gif]

Lep, sončen pozdrav[sm=smiley1.gif]




_pika_ -> RE: Bodoče nosečke (24.7.2013 13:12:50)

Bluegirl: Seveda te sprejmemo. Uživaj na dopustu in kmalu pričakujemo dobre novičke ([sm=rozacrtici.gif]). [sm=smiley36.gif]




puppa -> RE: Bodoče nosečke (24.7.2013 13:57:38)

Vidim da ste v tej temi precej aktivne, pa bom še tu vprašala, čeprav sem vprašala že v drugem podforumu. Več glav več ve :-)


Pred 10 dnevi sem imela M (prvi dan). Pred 5 dnevi začela piti čaj krvomočnice, saj v bližnji prihodnosti načrtujeva otroka. Ampak zaenkrat še ne delava nič na tem, uporabljava kondome (vedno).

Danes pa sem, ko sem šla na wc, zagledala krvavo sluz (ne veliko). Ker cikluse redno spremljam, sem bila najprej presenečena, da je sluz že zdaj (predvidena O bi morala biti 29. 7.), potem pa še prestrašena, ker je bila krvava.

Ali je katera imela podobno izkušnjo? Je možno, da je ta krvavitev posledica pitja tega čaja?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.7.2013 18:11:00)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Cikacaka -> RE: Bodoče nosečke (24.7.2013 20:53:11)

Pozdravljene :)

Kak fini vecer je danes...pravi luft..ne vem od kod jim tistih 34 stopinj ampak pri nas jih ziher ni blo...:) ampak vseeno koncno ma poletje tisti pravi filing.

Lili pri meni bo ziher [sm=hudicek1.gif] ze par dni nazaj so minli vsi znaki...zbadanje, napihnjenost itd..se mi zdi da klomifen koncno sel iz telesa...sem sigurna da mi je to povzrocilo vse 'tezave'.. [sm=hudicek1.gif] se sicer ni...ampak kaze se pa ze tista rdeckasto roza sluz v mini kolicinah....tako da je zelo zelo blizu. No vsaj zamude ne bo neke pretirane...en dan ce bo prisla jutri...se gre skozi za O med dopustom. Pa oba jajcka sta se sprostila :/ upam da bo tud avgusta tako...da bo vec moznosti. Itak prvic ne more kar ratat...take srece pa spet nimam [sm=smiley36.gif]

Pozdravcek vsm tanovim in ostalim...grem spat s kurami danez...zmatranaaa [sm=smiley1.gif]




Bluegirl -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 8:15:16)

Pozdravljene,

hvala za dobrodošlico[sm=smiley1.gif]




Bluegirl -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 8:22:26)

Seveda sem hotela nadaljevati pa so moji prsti prehitri...

Da malo pokomentiram:

puppa: S krvomočnico žal nimam izkušenj, se mi pa zdi, da bi znala bit vzrok za tvojo (ponovno?) menstruacijo. Občasno pijem rmanov čaj, včeraj pa sem si kupila ženski čaj Patra Ašiča. Če se moje menstruacije ne uredijo, ga bom po dopustu začela pit.

Ko sem vas prebirala za nazaj, ste nekatere spraševale glede merjenja bazalne temperature. Jaz sem s tem začela malo po tem, ko sem nehala jemat KT. Prvi mesec je bilo vse tako, kot mora bit (dvig temperature itd.), sedaj pa seveda zmešnjava. Kakorkoli, priporočam naslednjo spletno stran oz. program: http://www.fertilityfriend.com/ Sproti vpisuješ temperaturo (jaz si jo merim zjutraj preden vstanem z digitalnim termometrom v ustih - med vikendih večkrat pozabim, pa nič zato) in ostale znake (izcedke, menstruacijo, bolečino, jemanje drugih zdravil itd.). Program sam izrisuje graf, obenem imaš pa možnost dobit še en kup podatkov, tudi sam ti označi ovulacijo, na katero sklepa z grafa in ostalih podatkov. Ko se prijaviš, dnevno oz. na par dni (sem že pozabila) dobivaš maile v smislu "lessons", kjer ti razloži 100 stvari. Res uporabno, jaz sem veliko zvedela[sm=smiley1.gif]

Lep četrtek vsem[sm=smiley1.gif]




banana_ana -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 8:45:18)


IZVIRNO SPOROČILO: lili25

banana_ana če bi imela večkrat piknike, bi ti kar tistega enostavnega v merkurju priporočala, je manj kot 20€ in za žur je ok. mi smo navajeni, da se naredi malo za piknit in potem še pečenje počasi, tekom žura že vsi pridejo na vrsto, ker vse sočasno je z žarom malce težje nahranit, če niso vsi zadovoljni le z enim koščkom [sm=smiley36.gif] sem skoraj napisala, da upam, da ti jutri piknik uspe, ker imam kar v glavi, da je danes petek..[sm=zmeden.gif] moja biološka ura je zmedena [sm=jezicek.gif] pa še ta polna luna [sm=smiley36.gif]



Saj konec koncev žar niti ni tak problem, sem ga dobila...bolj je problem, da bomo nekje sredi narave, da nas bo 20 in da bo logistično težko vse izpeljat. Je pa piknik šele sredi avgusta - mam še fuuuul cajta, samo sem mogla čim prej obvestit in rezervirat njegove prijatelje, da bodo frej.

Drugače se mi zdi pa ta teden taaaako dolg, pa še v soboto sem dežurna in je isto kot, da ne bi imela vikenda.




asyka -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 8:56:40)

Saj ne vem katera je napisala, da je tale teden res dolg. Se morem strinjat z njo, meni se tudi tako vleče da boh pomahaj :D

Midva sva si včeraj privoščila malo odklopa. Sva se malo zavalila na eno jezerce v Avstriji. Vmes malo cedila sline, nad njihovimi hiškami ob jezercu in gledala kradljive race [sm=smiley36.gif] So se dejansko toliko navadle na ljudi, da počakajo, da človek gre v vodo in potem gasa na njegovo brisačo pogledat, če je kej za jest, če ni blo na brisači je marsikatera klun tudi v nahrbtnik znala vtaknit. V jezeru pa ribice, tudi malo preveč navdušene nad ljudmi. Sploh ne gredo stran, dokler res ne zamahneš z roko, ena me je malo pokoštala, ji nisem bila všeč pa ona tudi meni ne. Smešen občutek, pa vstrašiš se tudi [sm=jezicek.gif]

Kar se tiče čajčekov za cikle in to. Jaz predvsem svetujem, da ne vsega naekrat, ker e lahko za telo preveč in potem vidiš. Pa včasih je potrebno malo dlje počakat, to pač niso kemična zdravila in malo traja da zadeva prime in oddela svoje. Verjetno pa je tudi to, da ne pomaga in deluje pri vseh isto.




sirenetta89 -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 9:03:16)

Da se še jaz javim po dolgem času, kako ste punce? :) vidim da ste se razpisale, žal nisem imela časa prit poklepetat malo z vami,poletje je in skozi je treba kam letat,pa še z mojim sva vsak prosti trenutek izkoristla[sm=smiley36.gif] ko sme ravno O imela vendar nimam dobrega občutka,on pravi da bo, vendar čutim tisto tečno špikanje v trebuhu in boleče prsi, tako da bo verjetno spet[sm=hudicek1.gif] vse pokvarila, sem kar malo razočarana, saj moj zdaj gre proč in ne vem kako se nama bop uspelo uskladit glede O kasneje...ufff... sem videla na spletu za nek fertilup,za plodnost, iam katera izkušnje s tem, če pomaga?

bluegirl dobrodošla[sm=bravo.gif]
Jaz sem imela podobne težave ko sem prenehala z jemanjem KT, neredni ciklusi,krvavitve,težave s kožo... se mi je uredilo vse komaj po kakšnem letu. tako da tablete so po mojem mnenju res strup za telo.
Glede bazalne temperature je potreben prav poseben termometer, ali ej lahko navaden digitalni? za to spletno stran sem že slišala,poskusila sem se vpisati vendar si morem vzeti malo več časa da sve poštudiram[sm=smiley1.gif]

banana_ana če je piknik komaj sredi avgusta imaš še nekaj časa za premislit, mogoče bi naredila kot je predlagala lili25, najprej malo za piknit in počasi nadaljuješ s pečenjem, saj ni treba pretiravati,lahko že doma narediš kaj, npr.pohane zrezke, pa kakšno solato s testeninami ali rižem,to ful paše poleti pa še ti ne vzame veliko časa.




banana_ana -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 9:14:03)

Ma meni sploh ni problem karkoli narest, težava je v tem, da bomo eno uro od doma in da če bo vroče bo že za pijačo treba en kup hladilnih skrinj ipd., plus to, da bo piknik presenečenja, kar pomeni, da ne morem lih doma kuhat in pripravljat...povabljencev pa niti nočem obremenjevat s tem, da bi mi kaj delali, za piko na i sem pa en dan prej dežurna, kar pomeni, da sem najmanj 12 ur v službi in ne bom mogla nič narest.

Ma sej mislim, da bom naredila nekaj tako na hitro, ne bom pa komplicirala....bo šlo bolj za druženje, čvekanje, kopanje kot pa prav piknik-piknik....namesto, da jih zbombam v en lokal na pir, jih bom pač tja, na luft :) Itak mam pa še ful časa, samo k se js nekaj odločim, morem takoj vse v nulo preštudirat [sm=jezicek.gif]




Cikacaka -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 9:56:01)


IZVIRNO SPOROČILO: banana_ana


IZVIRNO SPOROČILO: lili25

banana_ana če bi imela večkrat piknike, bi ti kar tistega enostavnega v merkurju priporočala, je manj kot 20€ in za žur je ok. mi smo navajeni, da se naredi malo za piknit in potem še pečenje počasi, tekom žura že vsi pridejo na vrsto, ker vse sočasno je z žarom malce težje nahranit, če niso vsi zadovoljni le z enim koščkom [sm=smiley36.gif] sem skoraj napisala, da upam, da ti jutri piknik uspe, ker imam kar v glavi, da je danes petek..[sm=zmeden.gif] moja biološka ura je zmedena [sm=jezicek.gif] pa še ta polna luna [sm=smiley36.gif]



Saj konec koncev žar niti ni tak problem, sem ga dobila...bolj je problem, da bomo nekje sredi narave, da nas bo 20 in da bo logistično težko vse izpeljat. Je pa piknik šele sredi avgusta - mam še fuuuul cajta, samo sem mogla čim prej obvestit in rezervirat njegove prijatelje, da bodo frej.

Drugače se mi zdi pa ta teden taaaako dolg, pa še v soboto sem dežurna in je isto kot, da ne bi imela vikenda.




Jaz bi to kar s kakšnim finger food rešla ;) kruhki, vegi dip, itd. to vse lahko tako hudo dobro in simpatično nastane.




mamica deklicam -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 9:56:15)

Pozdravljene.

Se pozna, da je poletje in vročiiiiiiiiiiiiiina, ste vse ušle[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Prin nas nič novega, razen tega, da imam tetko še kar na obisku[sm=smiley29.gif][sm=smiley5.gif][sm=smiley5.gif] in to že 9 dan. Tako, da odstopam od moje izjave, da maca pomaga, ker meni zgleda, da ne. To je tretji cikel od dabrostona in vsaka menstra je daljša. Tako, da se mi bodo verjetno tudi cikli podrli. Sem že mislila, da so mi končno prišli nazaj v normalo.

To človeka tako potre, vam povem. Jaz imam že vsega poln kufer[sm=zmeden.gif], za povrh sem se še zredila nazaj. To sem že čutila, ker sem se slabo počutila, samo nisem imela pomuga stopit na tehtnico.




Bluegirl -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 10:41:59)

asyka: Glede čajčkov se kar strinjam. Mislim, da škoditi (izjemoma, seveda) sicer ne škodijo. Morda pa včasih kar malo pretiravamo z vsemi preparati in pripravki. Sama vem, da se pogosto preveč obremenjujem s stvarmi, jim ne dam čas, da se spravijo v red in iščem načine, kako jih malo potisniti v red[sm=smiley36.gif]

sirenetta89: Mah, groza je tole s KT. Razen tega, da sem imela med jemanjem zelo urejen ciklus (pa zaščite, seveda), ne vidim drugih + stvari, vsaj pri meni. Žal mi je, da že prej nisem prenehala z jemanjem, ne pa ravno sedaj, ko bi rada kmalu zanosila in te vsi ti zmedeni ciklusi še bolj psihirajo. No, ja, vsaka šola nekaj stane[sm=smiley1.gif] Se pa brez tabletk bolje počutim, manj sem razdražljiva, živčna, manj slabe volje... Glede bazalne temperature: bolje je, če imaš poseben termometer, vendar sem sama poskusila kar z navadnim digitalnim in se mi je prejšnji mesec (ko je bil v redu ciklus) lepo poznalo na temperaturi. Verjetno pa je spet odvisno od posameznice in od ciklusa, kaj pa vem.

banana_ana: Držim pesti, da piknik uspe, kot je treba[sm=smiley2.gif]

mamica deklicam:[sm=smiley31.gif]

Lepo se mejte.




mamica deklicam -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 10:56:27)

kolikor jaz vem, so si nekatere bazalno temperaturo merile z navadnim termometrom. Važno je, da si meriš preden vstaneš ob istem času (mislim). Moraš biti naspan, drugače ni pravega oddčitka.




Bluegirl -> RE: Bodoče nosečke (25.7.2013 10:58:42)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

kolikor jaz vem, so si nekatere bazalno temperaturo merile z navadnim termometrom. Važno je, da si meriš preden vstaneš ob istem času (mislim). Moraš biti naspan, drugače ni pravega oddčitka.


Točno to. Ne smeš (oz. naj ne bi) prej vstal, šel na wc. Bolje je, da si vsak dan meriš ob istem času in po vsaj parih urah spanja. Meni to najbolje uspeva med tednom. V času dremeža, ko čakam, da budilka ponovno zazvoni, si dam termometer pod jezik in je to to.




Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>