paprika in paradižnik - na kakšen način? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


Matejusska -> paprika in paradižnik - na kakšen način? (1.9.2013 20:37:10)

Imamo ogromno paprike in paradižnika in bi oboje podušila skupaj s čebulo+začimbe da bi potem čez zimo imela za v golaže, omake ipd. Zdaj pa ne vem, a bi dala potem, ko je narejeno, zmrznit ali pa bi bilo ok npr. tudi če samo napolnim kozarce in dam na vrhu malo olja ter zaprem? Mislim, a bi se mi na tak način pokvarilo? Sem bolj leva za te zadeve [sm=smiley9.gif] zato prosim za nasvete. Hvala!




LuLu -> RE: paprika in paradižnik - na kakšen način? (1.9.2013 20:42:31)

zmrzni. to je sataraš in meni super super dober z jajci. V glažu bi se ti pokvaril, skisal




caramel -> RE: paprika in paradižnik - na kakšen način? (1.9.2013 21:47:13)

Midve z mami vsako leto "vlagava" sataraš. Skuhaš, daš v kozarce in zapreš. Da boš še bolj brez skrbi, lahko polne kozarce še pasteriziraš - v loncu z vodo ali v pečici. Brez problema zdrži vsaj eno sezono (verjetno pa še kakšno povrhu).




Matejusska -> RE: paprika in paradižnik - na kakšen način? (2.9.2013 8:41:31)


IZVIRNO SPOROČILO: caramel

Midve z mami vsako leto "vlagava" sataraš. Skuhaš, daš v kozarce in zapreš. Da boš še bolj brez skrbi, lahko polne kozarce še pasteriziraš - v loncu z vodo ali v pečici. Brez problema zdrži vsaj eno sezono (verjetno pa še kakšno povrhu).

Super, hvala za tole. Samo še zanima me, ali kozarce napolniš s še toplo ali s hladno vsebino?




Matejusska -> RE: paprika in paradižnik - na kakšen način? (2.9.2013 8:43:00)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

zmrzni. to je sataraš in meni super super dober z jajci. V glažu bi se ti pokvaril, skisal

LuLu, pri nas nihče ne mara sataraša [sm=smiley13.gif], zato bi imela zadevo izključno za omake, golaže, rižote, pač kot namesto paradižnikove mezge ipd.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.9.2013 9:35:25)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




caramel -> RE: paprika in paradižnik - na kakšen način? (2.9.2013 9:53:36)

Tako kot je napisala metulj333, napolniš z vročim satarašem. Jaz kozarcev prej ne steriliziram, dam pa napolnjene v pečico, zagrejem do 150, ko ugasne lučka izklopim pečico in pustim kozarce, da se ohladijo v pečici. Tako steriliziram vse, kar vlagam vroče (kar vlagam neprekuhano, steriliziram dlje).
Če imaš kozarcev več (ali pa potrebuješ pečico za kaj drugega) jih na pultu zaviješ npr. v deko, da se ohlajajo čimbolj počasi. Olja pa tudi jaz ne prelijem.




Stran: [1]