Vinjeta 2014 (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


StrawberrY -> Vinjeta 2014 (17.9.2013 21:29:39)

http://www.rtvslo.si/slovenija/video-cena-vinjete-bo-odvisna-od-visine-vasega-avtomobila/317933

Bravo res.
Glede na to, da imam otroka na invalidskem vozičku, smo primorani kupiti kombi. Da bomo sploh lahko še kam šli, glede na to, da je na el.vozičku. In evo kot, da že niso več kot dovolj povečani življenjski stroški z invalidnim otrokom, nam je naša ljuba Alenčica za "darilo dala" vinjeto za 220 eur.
Mah...[sm=smiley19.gif]




LuLu -> RE: Vinjeta 2014 (17.9.2013 22:02:16)

Na twiterju je ministrica za socialo, delo,... napisala, da so pristojnim apelirali, da poiščejo primerne rešitve za velike družine in invalide.




uškinamama -> RE: Vinjeta 2014 (17.9.2013 22:06:05)

NSi za znižanje cen vinjet za kombinirana vozila za družine z več otroki
Odzvali so se tudi v stranki NSi, kjer opozarjajo, da vlada z uvedbo nove vinjete za kombinirana vozila nalaga dodatno finančno breme številčnejšim družinam, ki ta vozila potrebujejo za prevoz otrok, pa tudi družinam z otroki s posebnimi potrebami oz. družinskimi člani, ki so gibalno ovirani.

Vlado zato pozivajo, naj ukrepa v dobro teh družin in zanje ceno vinjet za kombinirana vozila, ki jih imajo družine za osebno uporabo, izenači s ceno vinjet osebnih vozil.

Lulu, enako piše že v članku, ki ga je jagodka pripela. A to je že sprejeto?




StrawberrY -> RE: Vinjeta 2014 (17.9.2013 22:14:40)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

NSi za znižanje cen vinjet za kombinirana vozila za družine z več otroki
Odzvali so se tudi v stranki NSi, kjer opozarjajo, da vlada z uvedbo nove vinjete za kombinirana vozila nalaga dodatno finančno breme številčnejšim družinam, ki ta vozila potrebujejo za prevoz otrok, pa tudi družinam z otroki s posebnimi potrebami oz. družinskimi člani, ki so gibalno ovirani.

Vlado zato pozivajo, naj ukrepa v dobro teh družin in zanje ceno vinjet za kombinirana vozila, ki jih imajo družine za osebno uporabo, izenači s ceno vinjet osebnih vozil.

Lulu, enako piše že v članku, ki ga je jagodka pripela. A to je že sprejeto?


Ne uškina mama, na žalost ni sprejeto. Pa tudi dvomim, da bo. Se pa pustim presenetiti.




uškinamama -> RE: Vinjeta 2014 (17.9.2013 22:24:29)

Nekaj bodo mogli ukrenit za vas.
Vsaj upam.




alda -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 10:25:22)

Kmalu nam bo naša nenasitna vlada uvedla vinjete oz uporabnino še za "navadne" ceste in to tako za kolesa, kot rolkarje, pešce,....sam da bodo napolnili svoje pogoltne vampe.

S tem draženjem bodo k večjemu dosegli nasprotno: prodanih vinjet bo manj in namesto dobička bo manjko še večji,ker si večina tega luxusa sploh ne bo mogla privoščit niti za 1,avto, kamoli za 2.,kjer sta oba v uporabi za daljše vožnje.
Pri nas je ziher ne bomo kupili !!!




liliana -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 15:21:15)

A ni bilo pred uvedbo vinjet isto.....?




Tippi -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 15:27:59)

Iskreno upam, da bodo ukrepali!!




Felicita -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 18:04:10)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A ni bilo pred uvedbo vinjet isto.....?


bilo; enak sistem (130 cm) imajo tudi Hrvati in Italijani. pa tudi sedaj, večina enoprostorcev in celo precej kombijev ne pade v ta razred.




StrawberrY -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 20:51:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A ni bilo pred uvedbo vinjet isto.....?


bilo; enak sistem (130 cm) imajo tudi Hrvati in Italijani. pa tudi sedaj, večina enoprostorcev in celo precej kombijev ne pade v ta razred.


Jaz samo za enega vem, da ne pade v ta razred.[sm=zmeden.gif]




Felicita -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 21:33:45)

Mercedes Vito? Mercedes Sprinter? Fiat Scudo? Ti so vsi nižji. Višja sta pa npr Transporter in Traffic. Med enoprostorci po mojih info še niso našli takega višjega od 130.

Aja, pa Q7 je tudi višji. Ampak tisti, ki si ga lahko privoščijo imajo tudi za dražjo vinjeto, ne?




StrawberrY -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 22:10:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

Mercedes Vito? Mercedes Sprinter? Fiat Scudo? Ti so vsi nižji. Višja sta pa npr Transporter in Traffic. Med enoprostorci po mojih info še niso našli takega višjega od 130.

Aja, pa Q7 je tudi višji. Ampak tisti, ki si ga lahko privoščijo imajo tudi za dražjo vinjeto, ne?



No Vitota si ne mormo privoščit.
V igri je Traffic, potem pa še predelava vozila, da se bo lahko invalid v njem vozil...ja in kako priročno, dajmo invalide in družine z invalidnim otrokom še malo po žepu udarit.
Se mi ne da več...




Spark -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 22:13:39)

Mislim, da bi morali vozila, ki so v lasti pravnih oseb imeti dražje vinjete. Saj če uporabljaš nek kombi ali avto za posel, pomeni, da služiš, zato tudi plačaj dražjo vinjeto.
Navadni ljudje, ki pa uporabljajo vozila in nimajo dejavnosti, pa naj plačajo teh 110€.
Mislim, da se bo zdaj obična raja šla, ali ima avto visok toliko ali toliko, ma smo res ena banana republika.




LuLu -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 23:21:16)

v nadaljevanju ne ciljam na družine z invalidi in več otroki... a se nobenemu ne zdi, da smo (so) začeli ljudje pretiravati? Meni je zelo zanimivo, koliko velikih vozil je na cesti. Moderno je postalo voziti taki tank na cesti. Moj avto, klasične velikosti, je med manjšimi, moja vidljivost zelo oslabljena.
sama ne vidim nobene potrebe v takem tekmovanju na cesti... kdo bo višji, kdo ima večji avto, kdo je večji car. Jaz bi vsem dala iste avte.




LuLu -> RE: Vinjeta 2014 (18.9.2013 23:25:57)

ja, en primer pretiravanja... mama pripelje otroka v vrtec s takim avtobusom. Ne zna parkirati, ne vidi iz avta, otrok je eden, parkirišče zavzame za dva avta. naredi kaos na par parkiriščih in ozki cesti.. kje je tu point takega avta? [sm=smiley36.gif]

scenarij ni izmišljen, viden dostikrat




StrawberrY -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 7:32:36)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

v nadaljevanju ne ciljam na družine z invalidi in več otroki... a se nobenemu ne zdi, da smo (so) začeli ljudje pretiravati? Meni je zelo zanimivo, koliko velikih vozil je na cesti. Moderno je postalo voziti taki tank na cesti. Moj avto, klasične velikosti, je med manjšimi, moja vidljivost zelo oslabljena.
sama ne vidim nobene potrebe v takem tekmovanju na cesti... kdo bo višji, kdo ima večji avto, kdo je večji car. Jaz bi vsem dala iste avte.


Tukaj pa podpis.




mojcaziga -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 8:11:08)


IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

v nadaljevanju ne ciljam na družine z invalidi in več otroki... a se nobenemu ne zdi, da smo (so) začeli ljudje pretiravati? Meni je zelo zanimivo, koliko velikih vozil je na cesti. Moderno je postalo voziti taki tank na cesti. Moj avto, klasične velikosti, je med manjšimi, moja vidljivost zelo oslabljena.
sama ne vidim nobene potrebe v takem tekmovanju na cesti... kdo bo višji, kdo ima večji avto, kdo je večji car. Jaz bi vsem dala iste avte.


Tukaj pa podpis.


No, ja, jaz še vedno zagovarjam, da ima vsak avto, ki si ga ali lahko privošči ali mu je všeč ali si ga je že dolgo želel ......... Pač sprejemam to, da je pri nas avto statusni simbol. Nekaterim pa več pomeni dom in se tam "meče" ven, drugemu spet potovanja........

Se pa zagotovo strinjam, da se včasih počutim kot mravljica med vsemi temi velikani, pa nimam ravno neke bolhe. Sploh v mestu me moti, da (pazi predsodek!) sploh ženske niso sposobne upravljat z velikimi avti in potem se gužvajo sem in tja po parkiriščih, sploh v TC, pa pred šolo..... Madona, zadnjič je ena pred blokom skoraj podrla kolesarja, ko je poskušala prit iz parkirišča. Ja, to me moti. Pa ne zaradi takih šoferjev in šoferk, ampak zaradi (morebitnih) žrtev.

lp




kikasta.kika -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 8:57:08)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A ni bilo pred uvedbo vinjet isto.....?


bilo; enak sistem (130 cm) imajo tudi Hrvati in Italijani. pa tudi sedaj, večina enoprostorcev in celo precej kombijev ne pade v ta razred.

Ne vem če niso od avgusta kej spremenili, ampak na Hrvaskem je drazje za vozila višja od 190 cm (SKUPNE VIŠINE!). Transporter je notri lih za 2cm, enoprostorci pa večinoma ne. Imajo na AC zgleda avtomatsko merilno napravo, pa tudi v prometnem (oziroma homolgaciji) lepo piše višina vozila. Mi mamo staaaarega transporterja, ker si je moj ful želel (zdej k mamo vw pa si lohk kao prvoščmo vinjeto so mi čist bedarije) in je ne bomo kupli (itak so skoz dela na AC), posledično bo ful gneča na regionalnih cestah.

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

v nadaljevanju ne ciljam na družine z invalidi in več otroki... a se nobenemu ne zdi, da smo (so) začeli ljudje pretiravati? Meni je zelo zanimivo, koliko velikih vozil je na cesti. Moderno je postalo voziti taki tank na cesti. Moj avto, klasične velikosti, je med manjšimi, moja vidljivost zelo oslabljena.
sama ne vidim nobene potrebe v takem tekmovanju na cesti... kdo bo višji, kdo ima večji avto, kdo je večji car. Jaz bi vsem dala iste avte.

Če je tvoja vidljivost oslabljena pač nismo krivi vozniki kombijev, moja vidljivost je v kombiju odlična, saj sem visoko, vidim tud čez grmovje in kontejnerje za smeti, torej lahko opazim otroka na cesti, pešca ... prej kot ti.
Pa ja, vrnimo ze enih 40 let nazaj, vsi enake avte(ne glede na potrebe, število otrok, ...).




petea -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 9:19:04)


IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika
Ne vem če niso od avgusta kej spremenili, ampak na Hrvaskem je drazje za vozila višja od 190 cm (SKUPNE VIŠINE!). Transporter je notri lih za 2cm, enoprostorci pa večinoma ne. Imajo na AC zgleda avtomatsko merilno napravo, pa tudi v prometnem (oziroma homolgaciji) lepo piše višina vozila.



Hrvati imajo več kategorij za določitev plačila cestnine; v katero kategorijo vozilo pade, je odvisno od več postavk, ki se kombinirano uporabljajo; to so višina vozila, merjena v liniji prve osi, skupna višina, dopustna masa, število osi.

Torej: vaš avto spada v 1. skupino, če je na prvi osi nižji od 1,3 m in njegova najvišja višina ne doseže 1,9 m. Če je na prvi osi višji od 1,3 m, neodvisno od druge postavke pade (vsaj) v 2. skupino.




IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika
moja vidljivost je v kombiju odlična, saj sem visoko, vidim tud čez grmovje in kontejnerje za smeti, torej lahko opazim otroka na cesti, pešca ...

Ker je na cesti vedno več velikih vozil, le-ti zakrivajo pogled na dogajanje na in ob cesti voznikom navadnih nizkim avtomobilov. Torej, če vozim za kombijem/tovornjakom/avtodomom ipd., bom kot voznica imela veliko slabši pregled na dogajanje na cesto pred menoj, kot pa, če bodo spredaj vozili samo klasični avtomobili, mimo oz. skozi katere lahko vidim veliko več.




kikasta.kika -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 9:47:16)

Ker je na cesti vedno več velikih vozil, le-ti zakrivajo pogled na dogajanje na in ob cesti voznikom navadnih nizkim avtomobilov. Torej, če vozim za kombijem/tovornjakom/avtodomom ipd., bom kot voznica imela veliko slabši pregled na dogajanje na cesto pred menoj, kot pa, če bodo spredaj vozili samo klasični avtomobili, mimo oz. skozi katere lahko vidim veliko več.

Vem, samo ne morem jst zaradi tebe imet manjše vozilo, pa ti bi kr ukinla kombije, tovornjake, avtodome na cesti al kaj? Mal se je treba prilagajat veš.

Hrvati imajo več kategorij za določitev plačila cestnine; v katero kategorijo vozilo pade, je odvisno od več postavk, ki se kombinirano uporabljajo; to so višina vozila, merjena v liniji prve osi, skupna višina, dopustna masa, število osi.

Torej: vaš avto spada v 1. skupino, če je na prvi osi nižji od 1,3 m in njegova najvišja višina ne doseže 1,9 m. Če je na prvi osi višji od 1,3 m, neodvisno od druge postavke pade (vsaj) v 2. skupino.

Ne, ker ima samo dve osovini. In je višji od 190cm. Pa ni važno kulk je visok nad prvo osovino, ker tarifa 1 velja za vozila NIŽJA OD 130cm





LuLu -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 10:15:20)

mojega sina je ena skoraj povozila. Ko je stopila iz avta, vidim. da je 1,50 velika. in ta ženska iz svojega avta ni videla nič. Niso zdaj vse šlampaste v takih avtih, ampak naletela sem le na ženske, ki res ne obvladajo takih avtomobilov




LuLu -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 10:19:44)

kikasta.kika ne pišem o kombijih. kombi je namensko vozilo za tovor
eh... nima smisla. Škoda, da ne tekmujemo v čem drugem, kot pa v tem kdo ima bolj večji in dražji avto. Me višje cene vinjet ravno zaradi tega preseravanja sploh ne motijo.




petea -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 10:56:16)

IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika

Ker je na cesti vedno več velikih vozil, le-ti zakrivajo pogled na dogajanje na in ob cesti voznikom navadnih nizkim avtomobilov. Torej, če vozim za kombijem/tovornjakom/avtodomom ipd., bom kot voznica imela veliko slabši pregled na dogajanje na cesto pred menoj, kot pa, če bodo spredaj vozili samo klasični avtomobili, mimo oz. skozi katere lahko vidim veliko več.

Vem, samo ne morem jst zaradi tebe imet manjše vozilo, pa ti bi kr ukinla kombije, tovornjake, avtodome na cesti al kaj? Mal se je treba prilagajat veš.




Morda bi bilo dobro, da bi malo tehtneje prebirala sporočila ostalih forumašev in razmislila o vsebini, ne pa, da sporočila bereš kot osebni napad nate.

Ker ne jaz ne LuLu nisva nikjer pisali, da bi bilo treba kombije in ostala višja vozila ukiniti, ampak samo da imajo vozniki navadnih, nizkih avtov zaradi porasta števila višjih vozil težave s pogledom na dogajanje na in okoli cestišča.

npr.: Če vidiš skozi šipe pred teboj vozečega avta, da spredaj vozila zavirajo, boš lahko veliko hitreje in varno odreagirala na spremembo na cesti, kot če se boš lahko odločala samo na osnovi reakcij pred teboj vozečega tovornjaka.


Lahko pa se prilagodiš in menjaš kombi za navadni avto, če ravno predlagaš prilagajanje ... [sm=smiley2.gif]




petea -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 11:26:09)


IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika
Hrvati imajo več kategorij za določitev plačila cestnine; v katero kategorijo vozilo pade, je odvisno od več postavk, ki se kombinirano uporabljajo; to so višina vozila, merjena v liniji prve osi, skupna višina, dopustna masa, število osi.

Torej: vaš avto spada v 1. skupino, če je na prvi osi nižji od 1,3 m in njegova najvišja višina ne doseže 1,9 m. Če je na prvi osi višji od 1,3 m, neodvisno od druge postavke pade (vsaj) v 2. skupino.

Ne, ker ima samo dve osovini. In je višji od 190cm. Pa ni važno kulk je visok nad prvo osovino, ker tarifa 1 velja za vozila NIŽJA OD 130cm




Moram najprej dopolniti tvoje pisanje: tarifa 1 velja za vozila NIŽJA OD 130cm v liniji prve osi in nižja od 190 cm - ker drugače bi to skupino spadalo zeeelooo malo vozil ...[sm=smiley36.gif]



Sem morala razmisliti, kaj sploh pišeš.
Če prav razumem, si odgovarjala, zakaj vaše vozilo več ne sodi v 1. skupino. Torej, da je pade v 2. skupino, ker je višje od 1,9 m. V primeru, da dodate prikolico pa v 3. skupino. Zato sem v svojem pisanju dodala tisti (vsaj).




Mislim, da imajo Hrvati z upoštevanjem več - očitno kar smiselnih kriterijev veliko bolj fer in jasen sistem 'popredalčkanja' vozil.
Izjeme pa, žal, bodo vedno.




Tudi meni se zdi zelo nepravično, da bo višje plačilo vinjet doletelo družine, ki jim je višje vozilo nuja.
A kako določiti izjeme oz. nižje cene tako, da bi čim bolj onemogočili zlorabo sistema, mi ni jasno.







LuLu -> RE: Vinjeta 2014 (19.9.2013 11:37:23)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ker ne jaz ne LuLu nisva nikjer pisali, da bi bilo treba kombije in ostala višja vozila ukiniti, ampak samo da imajo vozniki navadnih, nizkih avtov zaradi porasta števila višjih vozil težave s pogledom na dogajanje na in okoli cestišča.

npr.: Če vidiš skozi šipe pred teboj vozečega avta, da spredaj vozila zavirajo, boš lahko veliko hitreje in varno odreagirala na spremembo na cesti, kot če se boš lahko odločala samo na osnovi reakcij pred teboj vozečega tovornjaka.


Da, to ja. Hvala za dodatno razlago [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>