RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Upamo skupaj



Sporočilo


Aleda -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (5.3.2014 22:10:22)

Sturla- ET-ji z zmrznjenčki se ne štejejo kot postopek. Za postopek se šteje ko imaš punkcijo, zato ste lahko srečnice tiste ki jih imate[sm=smiley1.gif]




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 0:12:20)

Joj pojma nimam kaj se šteje za cel postopek[sm=zmeden.gif]
Sturla pol mava itaq sam zamrznjencke, dokler tega ne porabis, po moje ne gres nc na punkcijo[sm=smiley13.gif]
Sem zadnc prebrala, da ce gres na punkcijo pa se nimas.nic oplojenih celic za transfer, se kr steje cel postopek[sm=smiley19.gif]
Res ne vem kako je pr nama[sm=zmeden.gif]
Zdej pa cel cajt studiram, kaj je slo narobe, pa same traparije pa tko, kaj naj nardim da bo naslednjic bols[sm=smiley13.gif]




Aleda -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 7:50:07)

Kot sem napisala se za porabljen postopek šteje ko pride do punkcije, tudi če ne pridobijo nobene celice ali če se nobena ne oplodi. Fajn je če so zmrznjenčki, ker imaš več možnosti. Jaz npr. nisem imela nikoli zamrznjenčkov, na srečo sem za hčerko zanosila v drugem postopku, sedaj pa sem porabila že 3, ostane mi še 1[sm=smiley13.gif] Sej zamrznjenčki ne morejo bit nič slabši kot sveži zarodki, če preživijo zamrznitev in odmrznitev.
Saška- vem kako je, jaz kar premišljujem in se kregam da ni pravično[sm=smiley19.gif] in študiram mogoče je samo kakšna malenkost ki bi pomagala da bi se prijelo, pa je ne vem. Želim si da naslednjič pridelam vsaj dva zarodka da mi ju vstavijo, ker zgleda je nekaj na tem pri meni. Sem dobila datum pri G sredi aprila, bomo vidli... bom prosila za kakšno preiskavo in večjo dozo zdravil, za še zadnji postopek




jona klara -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 8:29:57)

aleda- tudi mene res zanima kaj je pri meni, v prvem postopku sem takoj zanosila, sedaj pa za dsrugega otroka že vse 4 porabila, preostane nam še sam samopl,, glede na to, da je takrat bilo takoj, se ne morem sprijazniti, da ne bi bilo več še enega otroka, in mi isto ni jasno zakaj ne uspe, imam pa vedno malo celic zadnje tri post 1, 2 v zadnjem 3, pa me res zanima ali je kaj v matrenici po porodu ali so slsabi zarodki,.Čeprav sem lani imela na 3 dan 9 cel. zarodrk so rekli, da je full lep, pa ni bilo, po moje je stvar v maternici, imela sem pa cr in 5 ur težek naravni porod.Kaj pa ti misliš




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 8:43:34)

tara.81 kako je bilo na UZ [sm=smiley1.gif]

eo moj UZ je za mano...imam kar lepo število foliklov [sm=smiley36.gif] vendar niso še dovolj veliki...danes zvečer se spet špikam in jutri spet UZ [sm=smiley36.gif] kar nočejo in nočejo zrasti [sm=smiley13.gif]
ali katera mogoče ve koliko inekcij je lahko pri kratkem protokolu [sm=zmeden.gif] pri prvem postopku sem jih namreč imela samo 7 zato nimam pojma koliko jih je lahko [sm=smiley36.gif] če mogoče katera kaj ve o tem..hvala [sm=smiley36.gif]




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 13:10:43)

aleda hvala za odgovor, sem zdaj kar malo boljše volje[sm=smiley36.gif]
No sej bom vidla kako se bo odvijal naprej[sm=hudicek1.gif] zaenkrat še nisem dobila, sam ta izcedek me mal spremlja samo ni nič sveže krvi, mam občutek kot da se bo vsak čas ulilo, non stop hodim na wc[sm=smiley13.gif]




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 13:20:09)

UZ preživela [sm=smiley36.gif]. Pravijo da je vse ok in da se začnem jutri špikat. Dobila municijo in zdaj akcija. [sm=bravo.gif] Čez en teden spet UZ. Sestra Andrejka, ki deli terapije je pa tako prijazna, pravi cukr. Res je drug odnos....ko se spomnim kako nama je Reš prvič kazal kako se daje injekcije ob 5 zjutraj, ko ti ni nič jasno, vse je novo in on je to naredil vse tako na hitro. Ne, res ga ne pogrešam [sm=jezicek.gif].

tejcy pri kratkem protokolu nisi omejena na število injekcij. Je vse odvisno od tega kako reagiraš. Ene se lahko pikajo 7 dni, ene 12. No vsaj nisem še slišala, da bi imela kdaj kaj omejeno.

Ne, dokler se ne porabi zamrznjenčkov se ne gre v nov postopek. Je tako kot si napisala saška84.

Po moje vse razmišljamo enako, kaj bi lahko še naredile, spremenile. Po pravici res ne vem, če imamo kak vpliv. Se mi zdi, da je vse ena taka loterija. Po moje je prav, da skrbimo zase, da zdravo živimo, da mislimo pozitivno in da uživamo v življenju takem kot ga imamo. Če se bomo sekirale si lahko samo še bolj škodimo.




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 13:52:35)

tara.81 super za UZ [sm=bravo.gif] zdej pa čim več foliklou in pa da bojo lepi in polni [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
aha ok sem misla da je kakšna omejitev [sm=smiley36.gif] no ja pol bojo pa že zrasli teli moji folikli..danes sem jih imela ful več [sm=smiley36.gif] samo še zrast morajo in bo super...bomo vidli jutri koliko so napredovali [sm=smiley36.gif]




sturla -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 14:51:57)

aleda hvala za odgovor. se mi je zdelo, da sem nekje že brala o tem, da se zamrznjenčki ne štejejo [sm=smiley1.gif]

saška kot so ti napisale, v nov postopek ne greva dokler ne porabiva vseh pingotov [sm=smiley1.gif]

tara [sm=bravo.gif] za folikle, naj bojo čim lepši!

tiste, ki imate izkušnje s zamrznjenči, kako predpisujejo terapije in prenose? Namreč prvič sem imela prenos v spontanem ciklusu brez terapije, all natural [sm=smiley36.gif] zanima me, če bo naslednjič spet brez terapije ali mi bojo dali kaka zdravila? [sm=zmeden.gif] verjetno se z gin. zmeniš. ah 26.3. je tako daleč.. in tako blizu, da sem čisto neučakana [sm=smiley36.gif]




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 19:39:49)

Sturla ...hihi me veseli[sm=smiley1.gif]Sem se res ze fajn ustrasla[sm=smiley13.gif]
Mozno, da bos sla z aprilskim ciklusom naprej, ne vem zakaj ne bi[sm=smiley36.gif]
Ce je spontan postopek, pa ce je vse v redu z ovuacijo al kako to gre??Matr sem firbcna no[sm=smiley36.gif]




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 19:52:35)

Sturla nekaj nisem dobr razumela pri tebi, a nisi imela prvič zdaj postopka, ker si napisala da si imela vse spontano, all natural?




sturla -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 21:57:36)

saška pri meni je šlo malo drugače, kot običajno. v prvem postopku po punkciji ni prišlo do ET-ja, ker sem preveč reagirala na zdravila in lahko bi prišlo do zapletov. vse zarodke (11) so zamrznili [sm=smiley1.gif] v februarju sem šla po pingvinčka. imela sem spontan ciklus brez stimulacije. kri so jemali, UZ sem delala (čakali smo na ovulacijo) in 5.dan po O je nastopil ET. po prenosu podpora z estimo, to je to [sm=smiley1.gif]




Aleda -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (6.3.2014 22:12:17)

Jona Klara-potem si pa res imela lep zarodek, jaz sem vedno imela 6 celičnega na 3 dan, pa so tudi meni govorili da je lep [sm=smiley1.gif] je pa rekla nazadnje da se že deli naprej. Jest bi tut rekla da je stvar v maternici, kaj veš, lahko tudi sluznica ni taprava pa se zarodek ne prime... sej je ful stvari ki vplivajo, enkrat sem nekje prebrala kaj se mora vse poklapat da se zarodek ugnezdi, sem si mislila ja še dobr da sem sploh zanosila. A bi bla mogoče kakšna brazgotina od carskega reza noter, a je možno? Jaz sem rekla da če me izbrani G ne bo dal na kakšne preglede, bom šla pa do moje G in jo prosila če me pregleda, mi da kakšen nasvet.




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 6:55:38)

Joj sturla sory, si ze vse to dvakrat napisala, sem pol sla gledat objave za nazaj...
Jaz sem pa dobila se estrofem, ki ga moram jest skupaj z estimo, je pa kao za zenske, ki imajo probleme po menopavzi!?
A je se katera dobila te tablete?[sm=zmeden.gif]




coala -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 7:52:15)

Jona Klara jaz sem imela en sam 8 celični zarodek in se je prijel,verjetno zaradi te ambulantne histeroskopije,ko ti spraskajo endometrij,da se zarodek laže prime.




coala -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 7:53:14)

Aja pa še tole pri tem postopku ti pogledajo notranjost maternice če bi tam kaj bilo.




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 8:53:48)

saška84, če pogledaš malček gor sem ravno pisala o Estrofemu monsy, ker ga bo jemala. [sm=smiley1.gif]

coala ta postopek mi Reljić še noče naredit tega posega, če se pa zdej ne prime mu bom zatežila, da to hočem, glede na to da nisem imela ne laparo ne histero ne nič. Vsaj to, da mi poveča možnosti in da vidi, če je vse ok, pa mi mora naredit.

tejcy kaj pravijo foliklčki?




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 9:02:57)

tara.81 moji foliklčki pravijo da imajo dovolj inekcij [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] danes zvečer stopka..v nedeljo zjutraj pa punkcija [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] uff me je že kar malo strah..čeprou v prvem postopku nisem imela probleme pri punkciji ni bilo nekih močnih bolečin [sm=smiley36.gif] ampak glede nato da sem jih takrat imela manj.....no ja bomo videli [sm=smiley1.gif]
pa ti..je prva inekcija že padla [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 9:21:02)

tejcy pol boš ti danes kočala s pikanjem jaz bom pa šele začela. Sem se odločila, da se bomo pikali zvečer, ker je lažje. Fant je takrat sigurno doma, zjutraj pa tako lahko v miru spim, ko gre on v službo [sm=jezicek.gif]. Koliko je bilo pol foliklov? Ste jih prešteli? Si v LJ, ne?




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 9:25:43)

tara.81 ja danes zvečer samo še stopka in smo končali s špikanjem [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
včeraj jih je bilo 18..veliki so pa bili od 12 pa do 16 [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] danes jih je pa naštela 10 takih ki so dovolj veliki...ostali pa verjetno niso še dovolj zrasli da bi jih štela zraven [sm=smiley36.gif] voldilni je velik 20 [sm=smiley36.gif]

jap jst sem v Lj. [sm=smiley1.gif]




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (7.3.2014 13:23:12)

Tara hvala za odgovor[sm=smiley36.gif]Zdej sem jo pa itaq dobila, tko da bom tut v ponedeljek poklicala in se narocila[sm=smiley13.gif]
Pr men ocitno ni nic zavirala[sm=hudicek1.gif], mislim da bi jo mogla vceraj, danes dobit no pa tut tko je blo[sm=smiley19.gif]
Ful sem zalostna, glede na to da sva mela ful dobre rezultate, sem kar fajn upala na prvic, al pa so me v lj.tko lepo motivirale, da sem mal prevec prcakvala...
Grem danes do prijateljice, ki se ukvarja s prano, da mi bo nardila eno terapijo, bomo vidl ce bo kej pomagal[sm=smiley36.gif]
Ne vem kaj bi se lahko spremenila, drugac...namesto da bi se zredila sem 3kg shujsala...ah sej bo
Punce jaz vam zelim res same pluskeeee, in to cimvec[sm=smiley1.gif]
Napisite kako vam je slo, da dobim mal motivacije[sm=smiley36.gif]
Lep[sm=zz_cloud9.png]dan!!!




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (8.3.2014 8:05:52)

dobro jutro punce [sm=smiley17.gif]

eo moja stopka je padla včeraj zvečer [sm=bravo.gif] jutri me pa čaka punkcija...me je kar malo strah [sm=smiley36.gif] upam da bo čimveč foliklou in da bojo lepi in polni [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif] držite pesti [sm=zz_giggle.gif][sm=zz_giggle.gif]

tara.81 zdaj pa je prva špika že padla ane [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

lep dan vsem [sm=zz_wavespin.gif]




sturla -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (8.3.2014 12:24:05)

saška te popolnoma razumem [sm=smiley31.gif] pri nama je podobna situacija, vse je oh in sploh in sam pri sebi upaš, da se bo kar prijelo a ne [sm=smiley2.gif] bo pa drugič [sm=smiley1.gif] pozitivno naprej proti [sm=zz_showoff.gif]

lep dan žena vsem borkam [sm=rozica.gif]




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (8.3.2014 14:50:01)

saška84 mi je žal, da ni uspelo...s tako zalogo imaš še ogromno možnosti, tako da pogumno!! [sm=bravo.gif]

tejcy ja, je padla. Včeri sta me zagrabila tak strah in taka živčnost pred pikanjem, kar na jok mi je šlo...[sm=smiley13.gif]. Pol po pikanju sem pa ugotovila, da bom preživela. [sm=smiley36.gif] Malo me je še strah cetrotide, ker me je sestra opozorila, da lahko peče, sam sej bom tudi to preživela, ne? [sm=smiley36.gif] In ti imaš že jutri punkcijo?! Super, pol proti konca tedna že transfer. Bom držala pesti, da bo šlo vse ok. Upam, da boš dobila ok zdravnika in da bo nežen in hiter. [sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]

Pa še ena rožica za vse nas [sm=rozica.gif]





Radenska_ -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (9.3.2014 7:27:01)

Punce za vse fuuullll navijam, tara.81 zate pa še posebej, saj veš :)
Vidim da si začela s pikanjem, tako da pestkam na polno, da aprila zagledaš plus!!!!!!
Bodo dobri možje radodarni in ti prinesli najlepše darilo :)
Kakor se je na začetku vse skupaj vleklo pa zdaj hitro teče, ane?
Naj bo MB tako uspešen za vse, kot je bil za naju!




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>