RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Upamo skupaj



Sporočilo


sturla -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (11.3.2014 17:15:40)

saška držim pesti za jutri, da bo rezultat pozitiven [sm=bravo.gif]

tejcy ti se ne sekiraj, kdaj boš imela transfer. važno da so lepe pikice [sm=smiley1.gif] navijam [sm=bravo.gif]




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (12.3.2014 10:02:54)

saška84 kako je šlo danes? Držim pesti!!!

tejcy01 še malček in greš po pikice.

cuddy a si test že naredila ali boš počakala jutri na krvnega?

Pri meni vse ok, razpoloženje tudi, špikanje se da tudi prenašat, spala sem lepše. Še 2 dni in bomo videli koliko sem bila pridna. Komaj čakam! [sm=smiley1.gif]




cuddy -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (12.3.2014 11:06:20)

Ravno ne sodim v to temo, ker sem bila v mesecu februarju na IVF.
Da, tara.81, čakam do jutri. Sem imela avgusta SS, tako da mi pozitiven test opravljen doma, še ne obljubi brezskrbne nosečnosti.
Je bilo pa najhuje čakati do 7-8 dne, potem je bilo breme lažje [sm=smiley36.gif]

Držim pesti, da vem uspe.




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (12.3.2014 11:34:03)

tara.81 jaa še malo pa grem po moje pikice [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif] vsak dan sem bolj živčna [sm=smiley36.gif]
no me veseli da si danes bolje spala in pa da se bolje počutiš..še malo še malo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] držim pesti da bo na uz use ok in da bo čimveč foliklov [sm=smiley36.gif]

tale lep sončen vreme pa vpliva na dobro počutje ane [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (12.3.2014 12:16:29)

No evo sem klicala za rezultat, moj beta je bil danes 16[sm=smiley19.gif]
V bistvu kaj drugega nisem pričakovala, saj je bil 16.dan komaj 50.
Sam da ni kakšna IVM, tega sem se najbolj bala, pa še jaz mam tako srečo s tem[sm=zmeden.gif]
Drgač pa punce navijam za vse vas, kar veselo obveščajte o rezultatih, bom še naprej brala. Sama bom šla verjetno naprej šele junija, prej ne morem. Sem pa tudi danes povprašala za potne stroške, najprej moraš k osebnemu zdravniku po podoben list kot je bolniški, potem ga neseš v lj., tam ti sestre vse napišejo in poštemplajo, potem pa to neseš na ZZZS,kjer spet izpolniš nek obrazec in potem ti nakažejo na TRR za vsakokrat ko smo ble v lj. ali pa kjerkoli drugje!Jaz bom to uredila, zakaj pa ne, če nam pripada.
Lep sončen dan želim vsem[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




dekca -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (12.3.2014 13:10:08)


IZVIRNO SPOROČILO: saška84

Sestra je se rekla ah sej mate ful zamrznjenckov, sam jaz ne morem v spontani postopek, ker nimam jajcevodov in bom mogla za vsak postopek cakat tri mesece pa seveda z vsemi tistimi injekcijami ne bo slo....sej bo


Seveda greš lahko v spontani postopek, saj zato ne rabiš jajcevodov, spremljali bodo ovulacijo v jajčnikih in ko bo do te prišlo, ti bodo čez 5 dni naredili transfer. Problem pri spontanem bi bil, če ne bi imela svojih ovulacij, pa včasih se zgodi, da zgrešijo ovulacijo, pač greš z naslednjo tečko spet. Zarodkov ne odmrznejo prej, tako da ti ne propadejo, če bi slučajno ne ratalo v prvo.




kammy -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (12.3.2014 21:20:06)

Jaz sem pa danes naredila test zato da vem prenehat jemat Estimo in seveda -. Tako se vam zdaj tudi uradno pridružujem. V roku 2-3 dobim[sm=hudicek1.gif], nato začnem s špikanjem. Zame je vse to novo, zato sem malo nestrpna. Ne upam pa prav veliko pričakovat. Za vse, ki boste v naslednjih dneh delale test pa držim pesti!




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (13.3.2014 11:27:36)

cuddy kako je šlo danes?

tejcy01 kako pa tebi? Kako je s tvojimi pikicami?

saška84 [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

kammy žal mi je za -. Pikanje pa ni tak bav bav. Kmalu bo vse bolj jasno! [sm=bravo.gif]

Jaz sem danes utrujena,...spala tudi danes slabo. Včeri sem se piknila s cetrotide in ni bilo tako hudo, peklo me je šele po samem piku in še to kakih 15 min. Danes imam pa že ogromno ta pravega izcedka, tako da zgleda, da se res nekaj "ta pravega" dogaja. [sm=smiley36.gif]. Upam, da bojo jutri tudi na UZ potrdili!




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (13.3.2014 11:42:57)

tara.81 nič še nevem [sm=zmeden.gif] jutri imam ET najbrž si malo zamešala datume [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] na 5.dan.. 14.3 je moj teško pričakovani ET [sm=smiley36.gif] živčna sem živčna [sm=smiley36.gif][sm=smiley17.gif]

a ti si pa spet slabo spala [sm=smiley31.gif] no sej še malo pa bo konec tega pikanja [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

upam da bova obe imeli jutri srečen dan [sm=bravo.gif] ti na UZ jaz pa na ET [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (13.3.2014 11:46:21)

Aja tejcy oprosti! [sm=smiley13.gif] Se pozna, da sem slabo spala in možgančki delajo po svoje...ja, potem bo jutri pomemben dan za obe!




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (13.3.2014 11:54:01)

tara.81 nič hudega [sm=smiley36.gif] sej sem tud sama 5x pogledala kdaj imam če sem prou vidla [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
ja jutri imava obe pomemben dan in upam da srečen [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




cuddy -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (13.3.2014 13:12:51)

bila na krvnem testu, beta nekaj čez 1000. Sem zelo vesela .... [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
Vendar me je malce strah. Dokler UZ ne pokaže, da je vse ok, bom rahlo rahlo v skrbeh [sm=smiley1.gif]

Srečno vsem!




kammy -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (13.3.2014 13:18:07)

Čestitke cuddy [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Čudovita novica! Srečno do konca!




pumpkinka -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (13.3.2014 15:57:38)

Živjo sotrpinke!

Za nama je 4. postope, v katerem sva zamenjala kliniko. Že sama menjava mi je vlila novo voljo in tudi obrodila sadove. Danes je krvni potrdil CB, beta nekaj čez 1200. Čez 15 dni UZ v upanju, da bo vse bp.

V tem postopku se vam nisem uspela pridružit prej, saj je vse potekalo tako ekspresno hitro.

lp, pumpkinka





kammy -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 10:58:23)

pumpkinka tudi tebi čestitke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Lepa vzpodbuda tudi za nas, ki smo še v začetku.

Mene pa zanima če ima katera izkušnje z Reševo? Rečeno mi je bilo, da na 1. dan [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], ko je krvavitev zjutraj pošljem SMS in mi nato sporočijo kdaj se oglasim. No, zjutraj sem poslala sms, odgovora še ni. V kolikem času odgovorijo in kdaj naj pričakujem posvet? Ali mora biti ta krvavitev močna - namreč pri meni je prvi dan šibka, šele drugi dan se ulije [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Ne bi rada kaj narobe naredila...




limonca* -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 12:04:41)


IZVIRNO SPOROČILO: saška84

Heeey[sm=smiley36.gif]
Sem sla na krvni ja...beta 50[sm=zmeden.gif]
Rekla je, da je zelo nizko, pa sej vem...doma sem pozabla napotnico, pol pa v Leoniscu cela stala...v glavnem v sredo se enkrat, ce bo naraslo je ok, ce bo padlo sem pa splavila[sm=smiley19.gif]ceprav za splav mislim da je blo pa premal krvavitve[sm=zmeden.gif]no bomo vidli
Sestra je se rekla ah sej mate ful zamrznjenckov, sam jaz ne morem v spontani postopek, ker nimam jajcevodov in bom mogla za vsak postopek cakat tri mesece pa seveda z vsemi tistimi injekcijami ne bo slo....sej bo[sm=smiley36.gif]
Lep vecer vsem[sm=jezicek.gif]


Kar se tiče krvavitve- če jemlješ podporo (utrogestan, estimo), ti ta "zadržuje" splav, zato je možno, da malo krvaviš.. ko boš nehala jemat, se bo ulilo (če je splav). Itak boš videla če se bo hormon podvojil ali ne.

Kar se tiče spontanega postopka - to, da nimaš jajcevodov ne vpliva na nič. Spontan postopek pomeni samo to, da boš brez injekcij, hodila boš na UZje in delala ovulacijske teste - ko bo ta pozitiven, ti bodo čez par dni vstavili zamznjenčka. To, da nimaš jajcevodov ne vpliva na nič, ovuliraš prav tako-- pa konec koncev tud ovulacija ni potrebna, važno je, da je endometrij dovolj debel.




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 13:26:02)

tara.81 kako je bilo na UZ?

cuddy čestitke [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

pupmkinka čestike [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

za mano je pa uspešen ET grejem 2 pikice [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif] oplodile so se vse 4 od tega je bila ena lepa blastocista ostale tri pa žal malo manjše..tako da nimam zamrznjenčkou ker nebi preživeli odmrznitev [sm=smiley13.gif] vstavili so mi lepo blastocisto in enega 10cel za družbo [sm=smiley36.gif] [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] glede nato da sem v prvem postopku imela samo 2 oplojena...eden je bil 7 cel. drugi pa 4 cel. sem zdaj full vesela zaradi boljših rezultatov in upam da tokrat res uspe in bom [sm=nosecka.gif] [sm=smiley36.gif]




pišanec -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 13:54:43)

kammy - pošlji SMS še enkrat. Tudi meni se je to danes zgodilo, pa sem ji ga še enkrat poslala, je odgovorila in sem naročena jutri ob 7:15. Za krvavitev se šteje prvi dan močne/rdeče krvavitve in ne izcedek.

Torej, moja [sm=hudicek1.gif] danes prišla in jutri začnem z novim ICSI postopkom. Danes sem kljub bolečinam pozitivna kot že dolgo ne in pripravljena - tokrat mora biti [sm=nosecka.gif]

vsem držim pesti...
P




shoegal -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 14:06:41)

Bravo tejcy01! Zelo, zelo vesela zate. Zdaj pa lepo, sproščeno, veselo :-)




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 15:35:43)

limonca hvala za odgovor, tako mi je rekla sestra ko sem sla dat ponovno kri[sm=zmeden.gif]
Sej pol ko sem razmisljala je men tudi to kar si ti rekla bolj logicno, ona pa pravi ce nimate jajcevodov ne morete v spontan postopek...pa sej bomo vidli kaj bo rekel moj G, sej tri tedne do pregleda bo hitro mimo[sm=smiley1.gif]
Tejci sem zelo vesela zate[sm=smiley1.gif]Drzim pesti, da ti uspe[sm=smiley1.gif]




tara.81 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 15:44:53)

Punce čestitam za rezultate!

tejcy01 bravo!!! Kdaj imaš krvnega?

pišanec kako sem vesela, da boš kmalu začela. Res navijam in upam, da vama tokrat uspe.

Jaz sem pa tako tako, sem vesela in hkrati žalostna. Sem bila pridna kokoška, ker je vsak jajčnik "pridelal" nekje med 10-15 folikli, ki so nekje 11-12mm veliki. Točnega števila ne vem, ker me je kar bolelo med samim pregledom. Zdaj samo upam, da so vsi polni. V ponedeljek ponoven UZ in pregled krvi, ker je zelo velika nevarnost hiperce. Tako bom čez nekaj dni zvedela ali bom sploh lahko imela ET ali bo ta prestavljen za 2-3 mesece. [sm=smiley13.gif]




tejcy01 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (14.3.2014 16:22:29)

tara.81 [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za tolk foliklou...upam da bo use uredu in da bo kmalu ET [sm=bravo.gif]

krvnega imam 31.3 [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

saška84 hvala [sm=smiley1.gif] upam da tokrat res rata [sm=smiley36.gif]




sturla -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (15.3.2014 8:54:08)

tara držim pesti! [sm=bravo.gif] pri meni je bilo tako, da sem imela neverjetno veliko št. celic in ni prišlo do transfera [sm=smiley13.gif] saj bo, saj bo.. samo pozitivno! [sm=bravo.gif]

saška kdaj imaš pregled, še marca?




saška84 -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (15.3.2014 10:44:32)

Heeey pregled imam 3.4 en teden za tabo[sm=smiley36.gif]
A mogoce ves a grem lahko sama a morava z mojim skupaj?
Pa drugace kako si?[sm=smiley36.gif]




jona klara -> RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznjenčki (15.3.2014 10:57:54)

Tara-bravo, me pa zanima kako dozo imaš zdravila in kako si pa imela pri Rešu=?a si takrat imela veliko foliklov in celic pa zarodkov?srečno ti želim





Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>