Ali bi... (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Spolnost



Sporočilo


Anonimen -> Ali bi... (20.4.2014 15:53:05)

zanosile s prijateljem, če vaš partner ne bi bil oploditveno sposoben?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.4.2014 17:09:31)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




čivčiv -> RE: Ali bi... (21.4.2014 9:16:17)

ne.




liliana -> RE: Ali bi... (21.4.2014 18:20:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zanosile s prijateljem, če vaš partner ne bi bil oploditveno sposoben?


Čigavim prijateljem.....partnerjevim ali svojim....?




Stanislava_ -> RE: Ali bi... (21.4.2014 18:30:05)

Najbrž ne. Prej bi zamenjala partnerja.




LuLu -> RE: Ali bi... (21.4.2014 18:33:32)

vse se da zmenit... lepa beseda, lepo mesto najde [sm=smiley4.gif]




lastovica -> RE: Ali bi... (21.4.2014 18:54:48)

Tvoje vprašanje prinese na plano še cel kup novih vprašanj.

Ali se tvoj partner strinja s tem?
Ali misliš, da se bo s prijateljem kar v prvo prijelo, ali bosta ponavljala, dokler po nesrečnem naključju ne izvesta, da je tudi prijatelj oploditveno nesposoben? Malo grdo je tole, vem. [sm=hudicek1.gif]
V kolikor bi zadeva uspela, misliš da prijatelj ne bi zahteval očetovskih pravic?
Kako bi zadevo čez leta razložila otroku? Seveda, če bi zadeva uspela.
Kako bi tvoj partner gledal na vse to? Misliš, da mu ne bi bilo hudo, ko bi npr. videl otroka, ko bi se igral z vajinim prijateljem in videl to medsebojno povezanost. [sm=zmeden.gif]

To zame osebno ni isto, kot sprejeti seme neznanega darovalca, ker darovalec pač ne pozna otroka in tudi ne more zahtevati očetovskih pravic, ampak to je že druga zgodba, s katero se bova pa morala srečati tudi z mojim partnerjem.

U glavnem, to je moje razmišljanje, ostale so pa povedale in bodo povedale še svoje.




uškinamama -> RE: Ali bi... (21.4.2014 19:04:40)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zanosile s prijateljem, če vaš partner ne bi bil oploditveno sposoben?


Čigavim prijateljem.....partnerjevim ali svojim....?



uuu, zdaj me pa zanima. [sm=jezicek.gif] A bi različno odgovorila, če bi bli prijatelj njegov? Ali njen?





liliana -> RE: Ali bi... (21.4.2014 19:18:20)

Zgolj zanima me katerega oz. čigavega prijatelja misli.....[sm=jezicek.gif]




uškinamama -> RE: Ali bi... (21.4.2014 19:23:43)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zgolj zanima me katerega oz. čigavega prijatelja misli.....[sm=jezicek.gif]


[sm=zz_smug.png], razumem, ženska vedoželjnost pač.




liliana -> RE: Ali bi... (21.4.2014 19:25:23)


Recimo.....




petea -> RE: Ali bi... (21.4.2014 19:57:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
zanosile s prijateljem



A da bi bil samo darovalec sperme ali da bi bilo treba pristopiti k zadevi ''na klasičen način''?

Pa koliko otrok bi imela? Bi eden zadostoval ali bi bilo potrebno iti večkrat v akcijo?




lastovica -> RE: Ali bi... (21.4.2014 20:00:03)

V tem primeru bi bilo vseeno bolje, da na najdeš moškega za eno noč, upaš, da je ploden in da se bo prijelo. Njemu seveda nič ne poveš in to je to. [sm=jezicek.gif] Sicer pa menim, da v vsakem primeru bi se vajina zveza enkrat končala, ker bi mogoče ob kakšnem prepiru prišlo do očitanja. Vse skupaj je pa vajina osebna stvar o kateri se morata s partnerjem sama pogovoriti. Mogoče ima kakšnega brata, ki bi "pomagal" pri vajini težavi. [sm=smiley36.gif]




Anonimen -> RE: Ali bi... (22.4.2014 8:35:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zanosile s prijateljem, če vaš partner ne bi bil oploditveno sposoben?



Zakaj ne greste v neplodnost ambulanto?da vidite kje je problem?Tega ne bi nikoli naredila




Anonimen -> RE: Ali bi... (22.4.2014 13:20:52)

Poznam to. Hodiš kot nor v ambulanto, te špikajo ko nori, si psihično na dnu in na koncu, ko je že prepozno ti svetujejo posvojitev. Če se odkrito pogovorite z vsemi posredno in neposredno vpletenimi verjetno niti ne bo težav. Bo pa res treba parkrat poizkusiti, da se bo kaj prijelo :-)




jabuk -> RE: Ali bi... (26.4.2014 22:59:33)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Najbrž ne. Prej bi zamenjala partnerja.

Ta je pa grda.




josephine27 -> RE: Ali bi... (27.4.2014 9:35:32)

Jaz bi, če bi se strinjali vsi vpleteni ( partner in prijatelj). Ampak kolikor poznam svojega partnerja on nikoli ne bi bil zato. Pa tudi takega prijatelja najt, ki bi bil na to pripravljen se mi zdi skoraj nemogoče. Vsekakor potegne to s sabo en kup vprašanj, ki jih je treba prej razčistit.




mateyka -> RE: Ali bi... (27.4.2014 9:38:09)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Vsekakor potegne to s sabo en kup vprašanj, ki jih je treba prej razčistit.


ja. recimo - kaj če prijatelj kasneje toži za očetovstvo?




Stanislava_ -> RE: Ali bi... (27.4.2014 10:47:28)

IZVIRNO SPOROČILO: jabuk


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Najbrž ne. Prej bi zamenjala partnerja.

Ta je pa grda.


Zakaj.

Če hočem na vsak način otroke, imam dve izbiri - ali ostanem s partnerjem, s katerim ne bi mogla imeti otrok, ali najdem novega. Po izkušnjah bi me celo partner sam "prepričal" v to, da srečo najdem nekje drugje, če si otroka tako močno želim.

Nekdo, ki bi me imel tako rad, me sigurno ne bi gledal nesrečne, ker ne morem imeti otroka, ki si ga želim.





šrimpf -> RE: Ali bi... (27.4.2014 11:26:15)

NE.




josephine27 -> RE: Ali bi... (27.4.2014 13:27:01)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: jabuk


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Najbrž ne. Prej bi zamenjala partnerja.

Ta je pa grda.


Zakaj.

Če hočem na vsak način otroke, imam dve izbiri - ali ostanem s partnerjem, s katerim ne bi mogla imeti otrok, ali najdem novega. Po izkušnjah bi me celo partner sam "prepričal" v to, da srečo najdem nekje drugje, če si otroka tako močno želim.

Nekdo, ki bi me imel tako rad, me sigurno ne bi gledal nesrečne, ker ne morem imeti otroka, ki si ga želim.



Si pomislila na to, da gre za tu za oba. Verjetno ti ne bi bilo lepo, če bi te partner zapustil zgolj zato, ker mu ne moreš roditi otroka. Ne morem napisati iz lastne izkušnje ampak predstavljam si da verjetno tudi njemu ni lahko. Mogoče si tudi on zelo želi otroka in je tudi on nesrečen in bi ga napr. želel posvojit. Če imaš partnerja res rad ga ne pustiš kar tako. Otroci odrastejo in odidejo, partner ostane.




ronja -> RE: Ali bi... (27.4.2014 13:29:41)

Ne vem. NIsem bila v tej situaciji, težko sodim, kaj vse bi naredila, da bi imela otroke.
Ker otroke sem si želela - ne takoj, ampak sem od nekdaj vedela, da jih bom imela - tako ali drugače. Moj plan je bil sicer posvojitev, če ne bi mogla naravno zanosit, o tem sva se tudi prej že pogovarjala z lubijem in je bil zelo za. Ampak če to ne bi šlo, bi pa bila odprta za vse možno: umetna oploditev, naravna oploditev od nekoga drugega,... ne vem.

Mogoče bi bilo edino lažje, če to ne bi bil prijatelj... Se mi zdi, da se spolne avanture s prijatelji znajo malo zakomplicirat (včasih na dobro in so rezultat zaželeni otroci:) ampak vseeno - res bi se morali vsi vpleteni strinjat in da jim ni to problem. Če pa tako pogledam: tudi če so kake težave mogoče vseeno boljše kot bit brez otroka - ampak to je moje videnje, ker si pač nikoli nisem želela bit brez otrok. Nekomu to ni tako nepredstavljivo in bi mu bilo hujše to, da bi potem prijatelj gledal tega otroka kot malo svojega. ČIsto možno, pa da ne bi, ker fantje znajo seks dostikrat precej bolj ločit od čustev in ljubljenja. Vsekakor pa ne bi tega naredila brez partnerjevega strinjanja.

Partnerja pa zaradi neplodnosti ne bi zapustila, bi ga pa zapustila, če ne bi bil pripravljen posvojit otroka - meni je bilo od nekdaj pomembno, da bom mela otroke, ni mi bilo pa pomembno, od kod pridejo, kakšne barve so itd... Če pa bi hotel samo biološkega otroka, pa jih ne bi mogel met - e, to pa ne bi šlo skozi.




mika -> RE: Ali bi... (27.4.2014 22:07:12)


IZVIRNO SPOROČILO: jabuk


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Najbrž ne. Prej bi zamenjala partnerja.

Ta je pa grda.


...in resnična. Veliko primerov poznam, ko sta partnerja bila zdrava in nista mogla imet otrok. V teh primerih se veza ni obnesla, v novih zvezah pa so vsi dobili otroke. Najbolj svež primer, ki ga poznam je sošolka s faxa.....je rekla, da je slišala od drugih naj menja partnerja, pa ji je bilo seveda absolutno nesprejemljivo. Kar tako partnerja ni mogla odslovit. Kljub temu jima ni zneslo ostat skupaj in je spoznala novega partnerja. Čez par mesecev je nenačrtovano zanosila.

Poskusit zanosit s prijateljem....kaj naj rečem druga kot ne, ampak jaz nisem bila v takšnem položaju in govorit kaj bi, če bi nima smisla. Sem se znašla v neki drugi situaciji, za katero sem prej imela drugačno mnenje, ko sem pa sama doživela, sem pa razumela kaj pomeni...ne razumeš, dokler ne doživiš






mika -> RE: Ali bi... (27.4.2014 22:15:34)

ČIsto možno, pa da ne bi, ker fantje znajo seks dostikrat precej bolj ločit od čustev in ljubljenja.


Drži, samo ko pride enkrat bitjece na svet in prijatelj vidi otročička...kot praviš Ronja.....preveč komplikacij lahko potegne za sabo.

Sem se pa spomnila, da je oče razlagal, kako je ena ženska obupano prosila delavce ali bi kateri bil z njo, ker z možem ni mogla zanosit. In dejansko ji je en bosanski delavec ugodil. Bil je od daleč, tako da se ni imelo kaj zakomplicirat....vsaj zdelo se je tako, kaj pa je bilo kasneje, ne ve nihče. Niti če je zanosila.




sombrero -> RE: Ali bi... (28.4.2014 8:56:47)

Jaz pa poznam par, ki se je lepo dogovoril z nekim parom. Zdaj je od tega že mnogo let, stikov nimamo več, mislim pa, da jim vse lepo funkcionira.




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>