RE: II pričakujemo novembra 2014 (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Upamo skupaj



Sporočilo


sončnica24 -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 8:26:57)

Tako pa sva midva tudi v nizkem štartu tako da bo sedaj enih 14 dni kar veselo pri nas doma, potem pa upam v drugi polovici novembra na čim boljši rezultat - pa da bo ta seznam sedaj novembra malo bolj vesel ker oktoberski je bolj bogi.




_pika_ -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 12:28:02)

Kako ste? Je zatišje na tej temi. Ste vse pridne? [sm=jezicek.gif]
Jaz sem ravnokar s pregleda, pridelala dva folikla [sm=bravo.gif], O naj bi bila čez nekaj dni. Je pa endometrij spet tanek[sm=smiley13.gif], zato sem šla po krvomočnico in že pijem [sm=kava.gif]. Sem na embalaži prebrala, da lahko popijem tri skodelice na dan. Ali je to preveč? Me pa obiski pri zdravnikih vedno psihično uničijo, sem se že skoraj v ordinaciji zjokala, ko je spet omenil PCO na enem jajčniku.




chocolatecake -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 12:49:40)

Tudi jaz sem imela danes UZ tako kot ti _pika_, na obeh jajčnikih so videne ciste, tako, da sta oba policistična. V enem je vodilni folikel velik 15x13 mm, v drugem pa so vsi folikli enaki.
Tako, da tudi jaz baje lahko pričakujem O v roku parih dni.
Glede tega endometrija pa mi ni čisto jasno, kaj pomeni in kdaj je tanek?
Danes sem imela prvič takšen pregled.
Če mi katera ve povedati kaj je to, se priporočam.
_pika_ kako velika sta tvoja folikla?




_pika_ -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 12:57:58)

chocolatecake: Endometrij je maternična sluznica, ki ne sme bit tanka, da se oplojeno jajčece lahko vgnezdi. Jaz sem danes 12. dan cikla, en folikel je bil 10, en pa 11. To je pri meni normalno za 12. dan, ker imam O okoli 20. dne (če jo imam). Ko sem prvič zanosila, sem imela enake meritve, pa se je do 15. dne cikla folikel povečal na 17 in endometrij je bil 8. Imaš še kakšen UZ v tem ciklu? Kam pa hodiš? Sem firbčna[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif].




chocolatecake -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 13:15:16)

_pika_ Hvala za razlago, mi je g. sicer vse razložila, potem pa sem se poglobila v izvid in nisem bila 100% če sem prav razumela in če je res to to [sm=smiley4.gif].
Pri meni je danes 17. dan in imam tudi bolj dolge cikle, tako, da če je sreča O pride okoli 20-25 dne, M pa nekje med 35 in 40 dnem. ( Zadnje čase tudi mnogo, mnogo kasneje).
Endometrij je bil 7, a je to premalo?
Ultrazvoka mi ni delala moja g., zato tudi ta mesec nebom imela ponovnih pregledov. Naredili so mi ga samoplačniško, da se vidi če bom kaj reagirala na terapijo, ki jo imam za sprožanje ovulacije v Dobrni.




Marčevka2010 -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 13:23:38)

Krvomočnico sem jaz pila 1 ali največ 2 skodelici na dan. Imam pa ta velike, okoli pol litra. Jaz sem jo zato pila, ker nisem imela m po odstranitvi Mirene. Sem pa imela kar močno menstruacijo potem. Po moje so 3 že kar malo veliko, kaj jaz vem. Razen, če spiješ 3 po 2 dl.

Me pa že prav matra ali se je mogoče kaj prijelo sedaj, do 9. mi je tako dolga za čakat. Bo treba potrpet.




_pika_ -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 13:33:05)

chocolatecake: Endometrij mas v redu, glede na to, da folikli še niso do konca zrasli in bo tudi endometrij še debelejši. Tudi jaz imam cikle tako kot ti, če jem klomifen. Potem delam test pet dni za tabo.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Marčevka2010: Uporabljam že nekaj časa krvomočnico. Do sedaj sem pila 1-2 skodelici na dan, sedaj bom pa tri (2dl).




chocolatecake -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 13:36:26)

Aja zmeraj kaj pozabim napisat. Tudi jaz pijem krvomočnico, že drugi ciklus. Prejšnjega sem 3x na dan, po 2 žlici krvomočnice na lonček vrele vode. Zdaj pa dvakrat na dan (3x mi nekako ne znese), malo močnejšo mešanico, dam 2 bolj polni žlici, ali 3 bolj prazne, odvisno koliko zajamem. Pomoje nemoreš pretiravat, če daš malo manj čaja ali pa malo več. Razen kakšna ekstremna odstopanja se pa jaz osebno nebi šla.




Marčevka2010 -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 13:47:49)

Ma, učinek je tako ali tako. Je pa težje pit čaj, če je premočan. Jaz ga sedaj ne pijem, bom videla kako bo. Ker me pobere, če dobim spet tako m. [sm=zmeden.gif]Če se tokrat ne prime bom pa naslednji cikel spet pila. Upam, da se mi cikel uštima. Vsaj ovulacija je sedaj bila 14 po m.

Pijem pa po novem vitex, ki je tudi za ureditev cikla in pomoč v primeru nosečnosti (pomaga tistim, ki imajo pogoste ss).




chocolatecake -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 13:56:09)

Meni niti ni tako zelo nagnusen, pa nekako lažje malo potrpim in spijem na hitro manjšo količino neokusnega čaja, kot, da bi se dlje matrala z večjo količino malo manj neokusnega čaja.
Kje si kupila vitex? Sem že nekaj brala o tem, a nisem našla kje se ga da kupiti.




Marčevka2010 -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 14:02:41)

iherb. Pri nas ne vem ali se dobi. Nisem še gledala. Naš izraz navadna konopljika.




Tikie -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 18:00:38)

Hei punce.Kako ste?Da vas spet malo pozdravim...pri nas so trenutno na sporedu plodni dnevi,tako,da se imava fajn rada in ni tolko časa za pisanje[sm=smiley36.gif]
chocolatecake jeejjj,končno neki obetavnega.Držim pesti,da bo o kot mora bit[sm=smiley1.gif].Pa pridno pij krvomočnico,da bo endometrij lepo debelejši[sm=smiley1.gif].Navijam zate in za vse ostale[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Anonimen -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (27.10.2014 18:13:47)

Bom raje anonimna in sicer zaradi sabe izkušnje iz lanskega leta, ko sem izgubila otročka v 25. tednu

Tak da [sm=hudicek1.gif] ne pričakujem nekje okrog 3.11.

lepo bodite, pa še bomo kakšno rekli
anonimna [sm=zz_sluggish.png]




chocolatecake -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 8:11:19)

Anonimna iskreno sožalje in želim ti od srca, da bo tokrat vse OK. [sm=smiley31.gif]
Lahko vpišete še moj datum za seznamček, test bom delala 15.11. takrat bo 36. dan ciklusa in cca 15 dni od plodnih dni, ter 11. dan po prenehanju jemanja estime.




Marčevka2010 -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 8:22:49)

Upam, da ti bo Estima kaj pomagala pri ciklusu in, da bi imela ovulacijo.[sm=bravo.gif]

Anonimna moje sožalje.[sm=smiley31.gif] Držim pesti, da tokrat uspe in da bo do konca vse vredu. Si raje ne predstavljam kako je, če je tako daleč nosečnost, potem pa kaj narobe.[sm=smiley19.gif] Mene je že splav na začetku čisto šokiral.




Mali medo -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 8:27:55)

Pozdravljene. Vidim da teče debata o foliklih. Jaz sem bila na kontroli 13. dan ciklusa in sem pravtako pridelala dva folikla v desnem jajčniku, v levem nič. Velikost je bila 23x10 mm in 17x10 mm. Ginekolog je rekel naj naslednji mesec pojačam dozo Clomida, če se ne prime. Sem se pa potem doma začela spraševat al je to dovolj, ali so manjši že "odmrli" in sta to le vodilna dva? Isti večer po kontroli me je začelo rahlo zbadat v jajčniku, bolečina naslednji dan je bila zeeelo močna, na trenutke sem komaj hodila, torej sklepam da je bila ovulacija naslednji dan - 14. dan ciklusa. Sedaj pa čakam in potiho upam da sta se primla kar oba. Pa vendar, po skoraj dveh letih čakanja, vem tudi to, da ne smem upat preveč, ker bo razočaranje potem toliko večje.




Mali medo -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 8:31:31)

[sm=pikapoka1.gif] Ena pikapoka za srečo!




chocolatecake -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 8:40:31)

Mali medo sicer se ravno ne spoznam, ker sem še nova v tem, ampak meni je G. rekla, da so folikli ob ovulaciji veliki 18mm do 25 mm, tako, da bi bilo čisto možno, da sta tvoja oba dosegla svojo polno velikost in šla v akcijo[sm=smiley1.gif]. Držim pesti, da sta se tudi oplodila in bosta pridno počakala pri tebi naslednjih 9 mesecev.
Jaz sem zdaj tudi malo v dilemi, če je pri meni dober rezutat, ker je le eden. Čeprav mi je g. rekla, da je to normalno. [sm=zmeden.gif]
Sem pa imela spontani cikel, se pravi brez klomifena, razen Estimo danes jemljem 4. dan. Če prav razumem sta vidve obe s _pika_ na klomifenu.
Tiste, ki ste že jemale estimo, jaz sem jo začela 15. dan, naj bi jo jemala do 25. dne, a mislite, da bi bilo boljše jemati kakšen dan več, glede na to, da je bil 17. dan folikel šele 15 mm velik.
Pa hvala Tikie, Marčevka in Mali medo da držite pesti . Tud jaz jih držim za vse vas, za _piko_ in vse ostale tukaj gor. [sm=pikapoka1.gif]




Shana86 -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 10:16:31)

Živjo punce. Nekaj časa nisem pisala - sem dobila nagrado in ni bilo več treba [sm=smiley36.gif] Hec, sploh nisem vedela za tisto nagradno igro... v resnici imam trenutno toliko vsega, da nimam časa za forum, včasih na hitro preberem. Dete ponoči in podnevi ne spi, zavrača GH, tako da samo kuham tisoč in eno stvar na tisoč in en način in potem mečem stran, poleg kobacanja je pri 8 mesecih začela še plezati in vstajati in seveda padati, da jo nonstop lovim, moj vse dneve dela, zidamo, počasi začenjam urejati stvari za službo ob zaključku porodniške itd itd.
Najprej en veeelik [sm=smiley31.gif] vsem, ki ste se preselile iz prejšnjih tem. Naj bo novembrski seznam ravjo obraten, same nosečke [sm=smiley1.gif] Še posebej to želim tistim ki še nimajo otročka in so že malodane premikale gore, da bi ga dobile...
Potem glede prehranskih dopolnil, teh vit.E in tega, nisem ravno pristaš. Bi pa verjetno po par letih truda poskusila tudi to. Sicer pa verjamem v jemanje primerne folne in zdravo uravnoteženo prehrano.
Dugače pa že malo čakam M. Na žalost zaradi vsega naštetega nisva bila ravno pridna [sm=smiley13.gif] Pa še zdaj imam zmešane cikle in nimam pojma, kdaj je bila O. Nekaj sem čutila v četrtek pred slabima dvema tednkma, ampak saj veste, kako je s temi občutki... Vedno sem bila jezna na punce, ki so jamrale, da ne uspe, pa niti osnovne stvari niso naredile - evo mene isto [sm=jezicek.gif] Samo da ne bom jamrala, pač jbg en zamujen mesec, bo pa naslednji boljši [sm=smiley1.gif] Glede na cikle po porodu jo sicer lahko dobim nekje med jutri in naslednjim četrtkom.
No moja [sm=duda.gif] je po pol ure spanja spet naspana in pleza na kavč, tako da letim. Uglavnem moooooočnoooo navijam za vse, eksponentno glede na vložen trud in živce in vse to, pa se tipkamo [sm=bravo.gif]




Mali medo -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 11:24:44)

chocolatecake tudi jaz ne razumem vsega najboljše, tako da kar zaupam G - bo že prav tako kot oni rečejo! In če je kvaliteten je dovolj eden sam, tako da upam da je tudi pri tebi tako! Čemu pa se pije Estimo?




niinii -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 11:31:23)


[sm=duda.gif] N O V E M B E R [sm=duda.gif]

[sm=hudicek1.gif] NE PRIČAKUJEMO, SAJ ČAKAMO NA [sm=modricrtici.gif]

03.11.2014

egleria
anonimna [sm=zz_sluggish.png]

04.11.2014

roses

05.11.2014

Mali medo
NB86

06.11.2014

Shana86

07.11.2014

mony213

09.11.2014

Marčevka2010

11.11.2014

karinna

13.11.2014

Arual

15.11.2014

Tikie
Vrtnicaa

16.11.2014

SU

18.11.2014

sončnica24

19.11.2014

Neza007
ana_marija

23.11.2014

niinii

November

beba92
chocolatecake
Anaina

[sm=bravo.gif] NAVIJAČICE[sm=bravo.gif]
niinii, Katte, soncnica24, biba88, MauMow, angelsi, _pika_, Žabinčica, beba92, mamica deklicam, telly











_pika_ -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 12:23:23)

Mali medo: Dva folikla sta čisto dovolj. V normalnem ciklusu se vsak mesec razvije samo eno jajčece in ne več. Jaz sem imela le en folikel, pa sem zanosila, tako da pozitivno naprej.

chocolatecake: Jaz na tvojem mestu nebi spreminjala jemanja tablet, saj gre za hormone. Zdravniki že vejo kaj delajo. Važno, da se premika, da si dobila tablete in že več veš o tvojem stanju.




Anonimen -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 15:09:05)

Hvala vsem. Ja je grozno, ampak moreš živet naprej. Druge ni.


Zdaj me je dva dni dajalo, kot da bi mi kdo kožo raztegoval - kot v nosečnosti ko se maternica siri. Pa malo bolj mi je slabo, spika me tudi. Lahko je kaj, lahko pa se bliža M ali pa psiha tako dela.

bomo vidli. Pa še prehlad me daje. Vse na kupu :)

anonimna [sm=zz_sluggish.png]




Tikie -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 19:40:29)

Anonimna[sm=zz_sluggish.png] žal mi je za tvojo izgubo[sm=smiley31.gif]
Držim pesti,da vama je tokrat uspelo in bo vse ok do konca.Kdaj sta ponovno štartala v boj?




Anonimen -> RE: II pričakujemo novembra 2014 (28.10.2014 19:52:23)

Ta mesec :)
Cisto spontano je padla pri obeh ta odlocitev, da je morda po letu dni cas da poskusiva...
ce je namenjeno, je namenjeno

anonimna[sm=zz_sluggish.png]




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>