RE: Nasilje v šolah (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


LuLu -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 10:27:19)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: petea


A bo treba spet ponoviti malo šolo citiranja? [sm=smiley36.gif]



nasilje nad citiranje se izvaja [sm=smiley36.gif]



Kje je zdaj Rija, da mi pove za katei vogal moram Peteo počakat in ji povedat kar ji gre?


LuLu ti si itak mislila mene, sam jaz to NE PRIZNAM!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


ah, bognedaj... nisi edina nasilna na tej temi [sm=smiley36.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 10:43:46)

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Kje je zdaj Rija, da mi pove za katei vogal moram Peteo počakat in ji povedat kar ji gre?


sem ji zgrozila s povračilnimi ukrepi, če izda mojo lokacijo [sm=zz_mstickle.gif]


lahko poveš kar direktno, brez ovinkarjenja, kar mi želiš
[sm=zz_throwball.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 10:45:03)

IZVIRNO SPOROČILO: alda
jaz nisem nasilna no


ne še ...

[sm=zz_timebomb.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 10:52:48)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Med ostalim v poglavju Za starse, podpogalvje kaj storiti ce je vas otrok.... pise:
"Ne poskušajte stopiti v stik s starši otroka, ki je nasilen do vašega otroka. To je ponavadi prvi odziv staršev, vendar se stanje zaradi tega včasih samo še poslabša. Učitelji in svetovalni delavec v šoli so tisti, ki morajo kontaktirati starše nasilnega otroka ali otrok. "
Kontaktiranje otroka brez vednosti starsev je ustrahovanje in popolnoma nesprejemljivo.

Kako iz zapisanega v citatu izpelješ svojo spodnjo trditev?

Z osnovno logiko in kar nekaj poznavanja tematike.


Ne poznam tematike in tudi logika mi ne pomaga.
Lahko, prosim, razložiš?


Gre za nedovoljen poseg v otroka. Namrec, gre za zlorabo moci odrasle osebe nad otrokom, ki se zaradi neravnovesja moci ne more sam braniti, in je to pravzaprav nasilje. Zato je "napeti par krepkih" nasilno dejanje, enakovredno odrivanju, klofutanju in je zato nedovoljeno.
In prav zato razumem vsakega starsa, ki zaradi tega reagira.





Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 11:01:29)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Nujno je lociti med nagajanjem (konfliktom) in nasiljem. To ni isto.



Lahko, prosim, napišeš, kaj je kaj?


V osnovi:

http://www.drustvo-dnk.si/

"Do konflikta pride, ko imata dve osebi različni, nasprotujoči ali izključujoči se želji. Cilj reševanja konflikta je priti do dogovora, ki je uresničljiv in sprejemljiv za obe osebi, pri čemer mora med osebama obstajati ravnovesje moči. Dobro razrešeni konflikti odnos utrdijo in osvežijo. Po drugi strani pa se z nasiljem zrušijo meje drugega. Povzročitelj vsili potrditev svoje dominacije in podrejenost žrtve."

"Nasilje vedno izhaja iz neravnovesja moči med dvema osebama oziroma skupinama ljudi. Povzročitelj/ica s psihičnim, spolnim, fizičnim, ekonomskim in drugimi oblikami nasilja posega v osebno integriteto žrtve in omejuje njen človeški potencial.
Nasilje razumemo kot zlorabo moči, ki jo oseba z več moči povzroča nad osebo z manj moči. Nasilje je namerno, nadzorovano, razumno ter premišljeno dejanje, ki se ponavadi ponavlja. O zlorabi moči govorimo, ko ima ena skupina oziroma oseba že v osnovi več moči nad drugo skupino oziroma osebo zaradi družbenega položaja, starosti, nacionalnosti, fizičnih ali umskih lastnosti in to moč izkorišča v škodo druge osebe. Vsaka zloraba, ne pa tudi uporaba, moči je nasilje. "





Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 11:02:14)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
KOlikokrat ga bos omenila dokler se ne bos prepricala [sm=zz_big_green.png][sm=zz_big_green.png][sm=zz_big_green.png]


kolikor ti pridigaš, toliko ti ga bom mazala pod nos. [sm=jezicek.gif]


Ti z mojim necakom ne mores tekomovati. Tudi z menoj ne. No ce bi imela doktorat bi lahko vedela kdaj se bolje pocutis, tako pa se lahko samo tolazis.


ccc, poklicna deformacija večine doktorjev (recimo ronja ne spada sem) in ambicioznih bodočih doktorjev - mislite da si vsi želijo bit na vašem mestu, ker to je pa ja najvišje kar cenite; ja pol pa ja to tud drugi morajo. in se mate za ful pronicljive, lol. zabavaš me [sm=smiley36.gif] to kar si pa misliš, da veš o meni in o moji izobrazbi, delu in podobno, je pa itak najbolj zabavno, ker je tok deformirano, da je že komično - ampak ok, vse za dober smeh in mir v hiši. [sm=smiley36.gif]


Mateyci, se bos ze potolazila. Ja, doktori znanosti so fuj in fej, vsi so deformirani, razen ronje in seveda najbolj jasno od vsega - ti pa nikakor ne bos kot oni. Ti si fantasticna, ti nimas poklicne deformacije [sm=zz_biggrin.png][sm=zz_big_green.png][sm=zz_biggrin.png]

BTW: Ta "poklicna deformacija vecine doktorjev" je odlicen mateykizem [sm=zz_big_green.png][sm=zz_big_green.png][sm=zz_big_green.png]





mateyka -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 11:46:03)

eh frodo - ne dela tole zgori, še zmeraj vsi vidimo užaljeno surlo, ki nas gleda iz tvojih stavkov in zanika, da bi lahko kdo drugače videl tvojo svetinjo [sm=smiley36.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 11:53:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
doktori znanosti so fuj in fej, vsi so deformirani


Hm, le zakaj za pridobitev te akademske stopnje še vedno vlada tako veliko zanimanje?

Verjetno ne samo zaradi višje plače v JU?





RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 12:07:49)

kak si dovolite biti nasilne brez glavne akterke[sm=zmeden.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 12:10:34)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
kak si dovolite biti nasilne brez glavne akterke[sm=zmeden.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]


tebe?

ti se sproščaš na boksarski vreči, me se izživljamo ta tej foRRumski temi ...
[sm=zz_skip.gif]




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 12:14:29)

ti zrihtam eno?[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 12:27:16)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ti zrihtam eno?[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


a veš, da imamo res namen eno nabaviti, no, dve pravzaprav - eno za otroke, eno za odrasla; samo najprej moramo pripraviti telovadno sobo (enkrat v bližnji prihodnosti)

te bom takrat kontaktirala




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 12:37:27)

daj na privat[sm=smiley36.gif]

da me slučajno RR ne blokira zaradi prodaje boksarskih vreč [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




LuLu -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 12:58:53)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

da me slučajno RR ne blokira zaradi prodaje


ma saj že poznaš postopek [sm=jezicek.gif]




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 13:22:35)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

da me slučajno RR ne blokira zaradi prodaje


ma saj že poznaš postopek [sm=jezicek.gif]


saj, zato pa se bojim [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

pa bom mogla še eno zvezdico dodat...pa bodo še večje težave pri dojemanju mojega imena [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 13:59:14)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

daj na privat[sm=smiley36.gif]

da me slučajno RR ne blokira zaradi prodaje boksarskih vreč [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Za privat ali javnim vogalom?




alda -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 16:16:07)

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

daj na privat[sm=smiley36.gif]

da me slučajno RR ne blokira zaradi prodaje boksarskih vreč [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]


Za privat ali javnim vogalom?


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


ti vogali so ratali kar moderni.




RIJA* -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 16:21:21)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

daj na privat[sm=smiley36.gif]

da me slučajno RR ne blokira zaradi prodaje boksarskih vreč [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Za privat ali javnim vogalom?

Daj za oba, da bo ziher[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 16:39:12)

IZVIRNO SPOROČILO: alda
ti vogali so ratali kar moderni.


pride tak dan [sm=smiley2.gif]




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 17:45:20)

Ajme, samo 22 strani [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Kaj nasilnice delate danes? Boksate, kvačkate,....jaz sem ujela samo vogal [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 18:01:27)

Aja, trenirate, za poglobljen napad iza čoška [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 18:03:08)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
.jaz sem ujela samo vogal

A si bila nasilna do njega?




Stanislava_ -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 18:08:59)

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
.jaz sem ujela samo vogal

A si bila nasilna do njega?


Mislim, da ne, ampak ne vem, kako je to dojel on, ki se me je želel izogniti. Hmm.




petea -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 18:17:01)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: peteai
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
.jaz sem ujela samo vogal

A si bila nasilna do njega?


Mislim, da ne, ampak ne vem, kako je to dojel on, ki se me je želel izogniti. Hmm.

In ti si ga ovirala pri tem?




Frodo Bisagin -> RE: Nasilje v šolah (12.1.2015 18:37:44)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
doktori znanosti so fuj in fej, vsi so deformirani


Hm, le zakaj za pridobitev te akademske stopnje še vedno vlada tako veliko zanimanje?

Verjetno ne samo zaradi višje plače v JU?



IMO prevec dela moras vloziti, da bi bilo zgolj zaradi place. Je pac ljubezen do neke znanosti ali dela znanosti v katero se poglabljas. Je izziv, kot kaksen zahteven ugankar.




Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>