RE: Septembrke 2015 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


baby kiss -> RE: Septembrke 2015 (6.1.2015 19:24:21)

Ewo prvi pregled mimo, smo v 6.tednu in sm atiju slikico prinesla :) mal je biu solzen.Pdp mam 4.9. če bo vse po sreči in bo potekalo normalno, seveda razmišljamo pozitivno. Nimam slabosti ampak včeraj sm pa misla da mi bo glavo na pol odprlo kok je bolelo, a je katera mela že glavobole v nosečnosti? Pri prvi sm mela ogromno slabosti tle pa nič kej posebnega razen občasnega špikanja v jajčnikih.... če bi vedla da bo drugič takole bi že prej zanosila. Od slabosti iz prve nosečnosti sva naredila toliko razlike, Najina pikica je stara 3leta. Drgač pa kar se tatarca tiće smo ga očitno vse jedle hihihih [sm=jezicek.gif]. Sovražim vaganje po praznikih se počutim k pujsek. Nosečke srečke čuvajte svoje pikice [sm=duda.gif]




Lucka_ -> RE: Septembrke 2015 (6.1.2015 19:32:34)

Jaz sem pa v šestih tednih nosečnosti že 3 kg zgubila. Isto je bilo v prvi N, cel čas sem hujšala, razen zadnje tri mesece, rodit sem šla z 8 kg plusa. Pa otrok je imel skoraj 4. Samo kaj, ko je šlo na porodniški vse gor :S tako da zdaj bom spet linijo dobila :P




baby kiss -> RE: Septembrke 2015 (6.1.2015 19:39:52)

Lucka isto je blo pr meni hahaha :) mi je tamala vse pobrala s kilažo 4435gr vsega skp sm se pa zredila 9kg, vse je šlo po porodu lepo dol. Itak sm pa spet začela s službo upajmo da bo kaj inusa drug teden na tehtnici..... Delodajalcu sm pa danes povedala in sm dobila pozitiven izraz :)




tajko -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 8:16:00)

Vidim, da se je debata že kar razvila in da vas je večina že naročenih na prvi pregled. Jaz pa kličem in kličem svojega G pa ne vem a so še na dopustu al imam samo jaz tako srečo da se mi nobeden ne javi [sm=zmeden.gif].
Po mojih izračunih sem tudi jaz v 6. tednu in zaenkrat vse ok. Malo me špika pa tišči v trebuhu, pa vsake toliko mi je slabo, pa napihnjena sem k balon,
izgledam kot bi bila že v enem 4.mesecu [sm=smiley36.gif], tako da nosim felpo, da kdo ne opazi [sm=smiley36.gif] bi pa rada počakala do pregleda in potem poveva domačim, ostali pa bodo izvedeli po 12.tednu. Povedala sem edino sodelavki s katero skupaj delava, saj delam v vrtcu pri od 1-3 leta starih malčkih.

Aja nekaj me zanima, če katera ve...rada bi se naročila na Ringarajin nosečniški koledarček pa mi napiše, da ne morem ker je moj mail naslov že uporabljen (ja seveda, saj sem ga uporabljala že pri prvih dveh nosečnostih)...

no lp pa lep dan vsem [sm=smiley1.gif]




Lucka_ -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 8:47:11)

Jaz bom šla na prvi pregled šele po 12. tednu, ker se do takrat otroček intenzivno razvija (iz praktično nič se mu organi razvijejo), vplivi ultrazvoka na plod pa niso raziskani, kar pa je, pa nakazuje v to smer, da je lahko to sevanje tudi škodljivo... Tako da se mi nikamor ne mudi. :)




Zewa -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 12:27:33)

Lucka_ misliš da je res škodljivo? No, men se zdi, da za tisto minutko ko pogleda z UZ ni panike.. Vsak ima pa pač svoje mnenje.. :)

Jst komi kej spravm v usta.. Do zdej sm pojedla eno majhno jabolko. Pa mi sploh ni slabo, ampak apetita pa nobenga.. Sej je prav, kilogramov mam itak že dost :) Pa hlače me tiščijo, sem res napihnjena ful..

Eh, sam jamrala bi nekej.. :) Grem raje nazaj delat ;)




Lucka_ -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 14:00:24)

Zagotovo ima posledice. In noben ultrazvok ne traja samo minutko, kaj šele recimo nuhalna. Lahko malo pogooglaš, v angleščini je precej znanstvenih člankov, s čim vse ultrazvok povezujejo. Vsaka po svoje naredi ;)




hajducica -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 14:48:17)

Hej se ena se je pridruzila ce bo po srec bomo zibali zacetek septembra smo v 7 tednu [sm=bravo.gif] Pregled pa imamo 28.1 t ako daleeeec se mi zdi




adedayo -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 16:19:31)

Se ena ki je vidla bezen plus..jao.. menstricaije se kar ni, test bom ponovila ko ga grem kupit. Verjetno bomo septembra ze tretjic zibali.




keli -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 16:27:21)

uuu..se nas je kr nabralo..kolk septemberčku bo [sm=smiley1.gif] ...wiiiiii [sm=smiley36.gif]...lep pozdravček usm [sm=metulj.gif]




karinna -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 18:17:07)

Tudi mene je nekaj dni nazaj presenetil plusek, rok je po izračunih 15. september. Upam, da bo čimprej prvi pregled, zdi se mi tako daleč.

A slabosti imate kaj?




azalea -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 18:29:38)

Mene kar konkretno dajejo skoz cel dan - edino proti večeru je malo boljše.


Pa utrujena sem zelo. Zdaj sem ravno malo spala, me je vrglo :)





adedayo -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 18:47:47)

Komaj sem se v tem vetru sprehodila do lekarne da mi lahko tam povejo da testov ni na zalogi[sm=zz_banghead.gif][sm=zz_banghead.gif]
no drug teden se registriramo pri zdravniku in bom kar tam rekla da me stestirajo. Po zadnji M imam pdp 15..upam da ostane ce ne uradno pa da bejbi do takrat zdrzi.
Js sem se kar v soku..saj si zelim se met otrocke ampak ravno smo se zaceli urejat..ah.. doma mi druzbo delata 3 in 2 letnica..




Zewa -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 20:56:18)

Kako nimajo testov na zalogi? A jih vsi delajo zdej al kaj? :)

No, jst mam pa drugo tezavo...vnetje.. :/ velikrat mam ta vnetja, samo nic hujsega. Sej tud zdej mam sam izcedek, samo je bolj rumenkast kot ponavad.. verjetno Canesten lahko uporabljam? Sm mela tud v prejsnji N vnetja, pa se ne spomnim kaj mi je G dal...




azalea -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 21:09:40)

 Raziskav o uporabi kreme Canesten med nosečnostjo še ni. Na začetku nosečnosti morate paziti, da krema Canesten pri zdravljenju okužbe genitalij ne pride v nožnico.

To sem zasledila.




Lucka_ -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 21:23:43)

Tampon namoči v jogurt in vstavi v nožnico. Pa umakni ves bel sladkor, belo moko - in čim več procesirane hrane. Torej čim več surovega in nepredelanega. Še folne ti ne bo treba jest :P Ene si pomagajo tudi z eteričnimi olji, samo nisem čist prepričana, katero se uporablja za vnetje. S spremembo prehrane se da pa večino porihtat.




adedayo -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 21:32:58)

Eo čajevca ampak ce ni 100% raje ne. Lahko tud koloidno srebro. Jaz si z njim pomagam. Je bolje.. js mam pa vnetje mehurja..je ze bolje.
Testi spreminjajo embalažo in dokler ne bo urejeno jih ne bo v prodaji.. no če bom sla kaj v mesto bom tam enga kupla.




Anonimen -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 22:58:23)

hej,hej, čvekice!

Ultrazvok, ki ga uporabljajo ne škodi plodu. To je prva stvar. Če bi bili pod ultrazvočnim delovanjem več ur na dan bi se lahko začeli pogovarjati o vplivih.
Ultrazvok uporabijo pogosteje če ima nosečnica težave. Zakaj, da ji bodo lahko pomagali še pravi čas. če je z nosečko vse vredu, uz ni potreben pa ne zato ker škodi.
Če so pa pri kateri bili že ss ali kakšne druge težave je pa uz še kako dobrodošel tudi v zgodnji nosečnosti.
Meni je Canesten predpisala med nosečnostjo. če je vnetje močno, predpišejo tudi Canesten svečke. Vnetja med nosečnostjo postanejo kar resna obravnava. In ravno v nosečnosti se jaz z jogurti nebi igrala, še manj s tamponi.

Anonimna 2 [sm=metulj.gif]




Anonimen -> RE: Septembrke 2015 (7.1.2015 23:02:11)

Sem pozabljiva...
Vnetja pa najbolj povzročajo kvašeni izdelki, torej vsa hrana ki vsebuje kvas in tako kot je že Lucka napisala tudi sladkor.
Anonimna 2 [sm=metulj.gif]




Anonimen -> RE: Septembrke 2015 (8.1.2015 0:14:54)

Da prejšnji post še podkrepim z besedami dr.Strahove (vpliv Uz na plod):
"Objavljene študije do sedaj niso dokazale vpliva ultrazvočnih preiskav ploda na pojav vpliva na telesno težo, maligne bolezni v otroštvu, nevrološki razvoj otroka, razvoj govora in pojav pisanja z levo roko.
Epidemiološki podatki tudi v zadnjih letih ne ugotavljajo dodatnih tveganj pod pogojem, da se priporočila o varnem načinu ultrazvočnih preiskav uveljavljena in uporabljana v vsakdanji klinični praksi."
Če vas zanima več si lahko preberete na netu Diagnostični center Strah.

Veliko bolj pomembno je, da imate ginekologa, ki mu zaupate in ki ima licenco za uz preglede v nosečnosti. Negativni vpliv na plod imajo uz, ki imajo slabe nastavitve, zastarele aparate ali celo napačno izvajajo uz.

Anonimna2 [sm=metulj.gif]




karinna -> RE: Septembrke 2015 (8.1.2015 5:34:10)

Zewa, mene je to vnetje doletelo par tednov nazaj. Canesten mi ni pomagal, samo še poslabšal je vse skupaj.

Tako, da sem potem kar česen zdrobila in ga zmešala s kokosovim maslom. S tem sem se potem namazala dvakrat do trikrat na dan in je šlo takoj na boljše.




Zewa -> RE: Septembrke 2015 (8.1.2015 7:37:02)

Ma za tampon z jogurtom mi je G že enkrat reku, da nima pomena.. pa tudi ne vem, če bi se igrala s tem.. kaj pa une boraksove vaginalete? Bom mal po netu pobrskala, če ne bom pa poklicala G..

Vem da je to s prehrano dost povezano, se tud izogibam cukra in bele moke.. Nisem se pa še pripravila, da bi to čist skenslala.. pa bo treba zgleda..




Zewa -> RE: Septembrke 2015 (8.1.2015 7:39:00)

karinna česen? Kako je pa z vonjem to pol? A bom mogla dopust vzet? :)




tajko -> RE: Septembrke 2015 (8.1.2015 8:28:16)

Tudi jaz sem imela težave z vnetji in mi je G vedno dal Vagisan svečke... pa izogibala sem se sladkim stvarem, pa fullll pila... ne vem meni je pomagalo [sm=smiley1.gif]

Sem pa končno dobila mojega G in imam pregled šele 4.2. [sm=zmeden.gif] baje imajo fulll gužvo, tko da bo verjetno tudi to leto kar polno malčkov..
Včeraj mi je bilo prvič slabo, ampak to vsekakor ni jutranja slabost...ampak celodnevna in danes se je spet začelo [sm=zmeden.gif], ja no saj pravijo da to spada zraven...

Tiste, ki imate že otroke...kdaj jim boste povedale, da boste imele še enega dojenčka? Naša dva že skozi govorita, da bi rada imela še enega bratca ali sestrico, pa ne vem ali naj jima že poveva ali ne? Kaj vi mislite? Je kar dolga do pregleda... ne vem če bom zdržala tko dolgo tiho [sm=jezicek.gif]..

Aja sem pa trenutno doma s hčerko, ker je bolna, angina...

lep dan vsem [sm=nosecka.gif]




adedayo -> RE: Septembrke 2015 (8.1.2015 8:58:44)

Jaz bom se pocakala ne bom pupama nic povedala ker bi oni dve kar prec meli pol. Da se zapece traja [sm=jezicek.gif]
jaz se nisem klicala za prvi pregled, moram si se zdravnika zbrat[sm=zmeden.gif]
jaz upam da bo ta nosecnost brez slabosti.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>