RE: Februarke 2016 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


NatTim -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 11:23:04)

živjo punce!!
tukaj še ena vesela srečka nosečka, ki pričakuje v februarju.. in to rok 29.2 [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif] se pravi, zdaj sem okoli 5 teden.. kako ste kaj?
kdaj ste/ imate prve preglede?




la.le -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 12:14:33)

Čestitke za [sm=modricrtici.gif] vsem novim [sm=nosecka.gif] !!

NatTim - nekatere so jih dale ze dokaj zgodaj skozi (ponavadi zaradi ''čudnih'' simptomov) se mi pa zdi da je povprečje za prvi pregled (če ni komplikacij) okoli 10t. Jaz ga imam 09/07 (10 1/7). Trenutno sem v 8 4/7.

Sicer pa vse poteka normalno, sem kar zadovoljna s svojim ''pomanjkanjem'' simptomov, ko berem vaše poste ;)
Preživljamo dan za dnem, komaj čakamo februar in ne skrbimo preveč. Če bi skozi razmišljala kaj vse gre lahko narobe ne bi prišla nikamor ...

tpmc - upam, da se je zadeva umirila oz. + iztekla!




Anonimen -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 12:58:20)

A je treba biti za prvi pregled slučajno tešč ali kaj takega zaradi laboratorija? Ga imam namreč ob zelo zgodnji jutranji uri, pa da vem. [sm=smiley1.gif]
Sicer je pa danes točno 8 tednov, do pregleda pa še 15 dni (10t 2d). [sm=smiley1.gif]
[sm=rozica.gif]




Že 1x mami -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 13:10:03)

Meni je sestra naročila, da moram bit čisto tešča, tud vode naj ne pijem.




la.le -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 13:57:31)

meni ni sicer nič rekla, mam pa tak ob 8. zjutraj, tko da sem tako ali tako mislila it tešča ... 2 požirka vode bom pa zihr nardila, če ne drugo v kopalnici po umivanju zob :D




Lunca133 -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 14:13:12)

Punce jaz imam pa eno vprašanje. ..sem v 5 tednu sedaj in sem dobila rahlo rjav izcedek kakor pri koncu menstruacije...pregled imam sele 17.7. Nekateri pravijo da je to normalno, nekateri da ne...




Anonimen -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 17:02:54)


IZVIRNO SPOROČILO: Lunca133

Punce jaz imam pa eno vprašanje. ..sem v 5 tednu sedaj in sem dobila rahlo rjav izcedek kakor pri koncu menstruacije...pregled imam sele 17.7. Nekateri pravijo da je to normalno, nekateri da ne...


Lahko ni nic lahko pa je. Pri vsaki je drugace. Ce ne mine pojdi pokazat da bos ziher.




nefretete -> RE: Februarke 2016 (28.6.2015 21:59:45)

Pozdravljene! Tudi jaz sem srečka nosečka, doma pa že imam eno sončico, ki bo te dni dopolnila eno leto :) glede pregleda morate biti obvezno tešče, ker vam merijo sladkor v krvi. Če bo povišan boste morale obiskovati diabetično ambulanto in se ustrezno prehranjevati :))
Jaz imam prvi pregled 17.7... Komaj pa čakam NS, da vidim pikico na ekranu :) srečke nosečke lepo božajte svoje bušije :))) [sm=bravo.gif]




ninjet -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 9:09:54)

Meni ni nič rekla,da je treba biti na tešče,imam pa pregled popoldan.




Anonimen -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 9:12:06)


IZVIRNO SPOROČILO: ninjet

Meni ni nič rekla,da je treba biti na tešče,imam pa pregled popoldan.


Tudi pri nas te ekstra naročijo na laboratorij. Tako da prvič prideš samo na pregled, drugič pa zjutraj samo laboratorij.




Lunca133 -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 10:38:07)

Zal je najin soncek sel v 5 tednu naprej. Vceraj sla zaradi krvavitve na pregled k dezurnemu in izvedela [sm=smiley19.gif]




malalabodka -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 10:47:56)

Lunca133, zelo mi je zal zate... tudi sama sem pred parimi meseci dozivela isto, prav tako v 5. tednu...ampak, samo glavo gor in v nove zmage, bos videla da bos kmalu spet zagledala + ...

objemcek [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Lunca133 -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 12:29:33)

Hvala...sej vem...sam je kar težko...ampak na mojo sreco me partner ful drži pokonci...ampak ne bomo obupali :)




slim11 -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 15:05:33)

Živjo, med februarke spadam tudi jaz[sm=bravo.gif]
Sem prav vesela, da sem vas našla.[sm=smiley36.gif]
Naj povem, da je to moja prva nosečnost, ki je zelo zaželjena[sm=smiley36.gif] prvi pregled pa imam šele 14.7 [sm=smiley13.gif] uf kje je še to....
Po izračunu imam PDP okrog 12.2.2016. Moje počutje je zaenkrat fenomenalno[sm=jezicek.gif]ubistvu sploh nimam občutka da sem[sm=nosecka.gif] razen
občasnega špikanja v predelu jajčnikov....vedar glede na vse [sm=rozacrtici.gif] upam da sem[sm=nosecka.gif][sm=smiley36.gif]
LP




NatTim -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 18:04:11)

evo mene.. Lunca, glavo gor in novim "zmagam" naproti!!!
klicala G- pregled imam šele 28.7, ko bom v 11t. joooj, koliko moram čakat. neučakana zelo!!!
me pa ne matrajo nosečniške težave- samo zizike so orng občutljive,
tako da ponoči spim s topom, ker drugače ne bi šlo..

da še jaz posredujem podatke- NatTim, 5/2, PDP 29.2.2016, Novo mesto

Lepo bodite, pa kmalu nasvidenje, [sm=nosecka.gif]




NatTim -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 18:42:20)

Punce, kako ste/ boste povedale svojim domačim, najbljižjim
o veseli novički?? Nimam pojma, kako naj..




ninjet -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 19:55:58)

Lunca133, vem kako ti je ampak samo glavo gor in gremo optimistično naprej, ni druge.

NatTim, razmišljala sem, da bi nakvačkala mini copatke in gor obesila listek pridem februarja, to dala v mini škatlico, ko pridejo na obisk ali pa mi k njim pa jim to dam.
Bomo še vidli kako bo, morda pa samo povemo brez kompliciranja, bomo pa še počakali na nuhalno vsaj. Čeprav je res težko biti tiho.

Danes je za menoj tisti prvi uradni nosečniški pregled, prejšnji je bil le potrditev nosečnosti in tako za vsak slučaj zaradi težav v preteklosti.
Pdp mi je zaenkrat določila 29.1. glede na zadnjo menstruacijo vendar pravi, da se mi bo zamaknil za vsaj en teden kasneje glede na neredne M in velikost ploda merjenega na obeh pregledih. Na nuhalni mi bodo bolj točno določili pdp. Naročala se bom jutri, menda je treba pohiteti zaradi dopustov.
Ta teden moram še v laboratorij potem pa že vem da s kupom receptov v lekarno, ker imam slabo kri.

Še vedno ne morem verjeti, da sem res [sm=nosecka.gif] in tista pikica, ki sem jo zadnjič videla ima sedaj že obliko, ves čas gledam slikico [sm=smiley1.gif]





Anonimen -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 20:47:57)

Slim11, lahko skupaj odštevava, jaz ga imam tudi 14. Še dva tedna. [sm=smiley1.gif]

Jaz sem tudi ok zdaj, nobenih težav, edino trebuh se mi je napihnil, sem včeraj prav brala, kdaj se vidi trebuh. Pa nimam nobenih težav s prebavo ali zaprtostjo ali čem, tako da za v službo ne morem nosit nič oprijetega. Saj ni ravno ful očitno, ampak za posumit pa ravno prav. Not ga pa tudi ne morem cel dan vleči. [sm=smiley1.gif] Res pa je, da sem suha in da sem imela na sumu, da se bo kaj kmalu videlo, samo da se bo pa že v 8. tednu, pa pač ne. [sm=smiley1.gif]

Staršem in sestri sva povedala že par dni po testu, ker moj ni zdržal biti tiho in ker dela z mojim očetom, se je bal, da se bo zagovoril. Tako da sem samo sestri rekla, da bo teta in so vsi vedeli, koliko je ura. [sm=smiley1.gif] Njegovi starši pa še ne vedo, njim pa poveva po prvem pregledu, prav tako v službi, zaradi dopustov.

[sm=rozica.gif]




masiiska -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 21:20:08)

Evo še jaz malo poročam :) 23.6 sem imela pregled.. PDP 4.2.2016, torej sem v 8tednu.. Naročila sem se tudi na NS, 3.8- komaj čakaam! :)
In mimogrede.. tiste ki želite mi pišite na ZS ime in priimek da vas dodam v skupinico na FB :)





slim11 -> RE: Februarke 2016 (29.6.2015 22:30:23)

anonimen super bova skupaj odštevali[sm=bravo.gif]
midva sva povedala mojim staršem in sestri za ostale bova pa spekla mufine na katerih bodo posamezne črke PRIDEM FEBRUARJA katere besede bodo seveda
morali sestavit[sm=smiley36.gif]naj se malo poigrajo[sm=smiley36.gif]
Povedala pa bova šele po prvem pregledu oz. po 12 tednu nosečnosti[sm=smiley1.gif]




3hearts -> RE: Februarke 2016 (30.6.2015 8:22:57)

Jaz sem zdaj ravno prišla nazaj od moje (bivše) ginekologinje. Danes je prišla z dopusta in sem šla takoj k njej, saj mora biti v četrtek zjutraj karton že pri novi ginekologinji - res upam da pride! Sem mislila, da bo kaj problemov, da se bom morala zagovarjat, ampak je bila sestra zelo prijazna, je samo napisala podatke in rekla da bodo danes odposlali :) Komaj čakam pregled, da bo moja nosečnost zares potrjena :p
Drugače pa meni se trebuh že nekaj časa precej vidi (glede na zadnjo M sem že v 10. tednu, vendar je najbrž kakšen dan manj ker moji cikli trajajo navadno okrog 30 dni) in bova povedala vsem takoj po pregledu - itak gotovo že vsi sumijo :p




la.le -> RE: Februarke 2016 (30.6.2015 11:53:22)

3hearts prosim, če poročaš kako bo pri dr. P., lahko tudi v ZS :)

jaz bi sliko iz 1.pregleda ali nuhalne dala v take lepe, ročno izdelane kuvertice, zraven pa listek ''se vidimo takrat in takrat'' ... bomo vidli!

Sicer bo pa ta teden kar pestro ... včeraj sem imela izpit (faks), v četrtrek moram na sistematski + dat kri zaradi ščitnice, pol pa odštevat dneve do prvega pregleda in držat pesti!
Drugače je pa vse super, sam v službi se hitro utrudim.
Kot zanimivost pa, sem lastnica psa, ki zadnje dni vse bolj išče pozornost ... po mojem je kej ''zavohal'' :)




malalabodka -> RE: Februarke 2016 (30.6.2015 12:41:40)

Evo punce, koncno sem se narocila na prvi pregled, in sicer ga imam 9.7., ko bom v 10t. komaj ze cakam, ze odstevam dni [sm=smiley1.gif]

Drugace sem pa ok, malo me dajejo slabosti, ampak ni prehudo. Najbrz bova pa tudi midva dala slikco iz pregleda/nuhalne v kaksno posebno skatlico ali kuverto... nisva pa zaenkrat se nikomur povedala [sm=smiley36.gif] se je pa zelooo tezko zadrzevat [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

pozdravcke, cuvajte [sm=nosecka.gif]




ninjet -> RE: Februarke 2016 (30.6.2015 13:24:37)

Vsem,ki ste si izračunale pdp v začetku februarja priporočam,da se čimprej naročite na nuhalno svetlino. Danes sem klicala in v prvi so me zavrnili zaradi dopustov.

La.le moj pes se tudi drugače obnaša, na začetku se me je izogibal, če sem bila v enem prostoru je šel v drugega. Zdaj se pa ves čas stiska, na sprehodih je katastrofa, očitno me želi pred vsemi,ki me ogovorijo obvarovati in laja nanje česar prej ni počel.




Anonimen -> RE: Februarke 2016 (30.6.2015 17:33:38)

No, sem vedela, da se je smiselno naročiti prej na NS, pa ste rekle, če še ni prehitro. [sm=jezicek.gif]
Moj pes je bil tudi moja senca zdaj na dopustu, non-stop za mano, ob meni in na meni, ampak sem to pripisovala temu, da smo res skoz skupaj in da uživa, ker ni nič sama. Sem že doma rekla mojemu, da dvomim, da je tako brihtna, da bi vedela, da se nekaj dogaja. [sm=smiley36.gif]
[sm=rozica.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>