RE: Migranti? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mateyka -> RE: Migranti? (22.10.2015 20:21:07)

igrajo se z nami in delajo svojo lepo zmešano raso (Coudenhove-Kalergi vizija in njegov "Praktischer Idealismus" - kar preberite si malo o njegovem gledanju tega na wikipediji za začetek) jih boli kaj bi mi radi (politika in elita namreč). to je chomsky na koncu onega predavanja (sem dala že prej link) jasno povedal in jaz mu verjamem. vsa dejstva kažejo v to smer - kakor pravi šerlok; when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth.




Vijoličarka -> RE: Migranti? (22.10.2015 20:36:40)

Mah, Mateyka, saj ne da bi se sploh sekirala, ampak po nekem čudežu obstajajo ljudje in države, ki vedno neko skozi padajo, ko se deli ampak hkrati pa so nekako vedno obvezni dati.

Mislim tudi, da bi vsi radi, pa si nihče ne upa in vsi čakajo grešnega kozla.

Sploh pa, mi mejo težko zapremo, zaradi rek. Bodo pa plavali čez.

Sicer pa obstaja še pot preko Bolgarije, Romunije, Ukrajine, Slovaške in Češke, lahko pa iz Ukrajine zavijejo čez Poljsko in se izognejo eni meji. Tako bi vsaj revo Avstrijo razbremenili.





mateyka -> RE: Migranti? (22.10.2015 20:43:54)

v tem primeru smo premalo balkanski, da bi enostavno poslali vso tole norijo v tri p***e materne.




Vijoličarka -> RE: Migranti? (22.10.2015 20:45:40)

Chomsky je med predavanjem celo večkrat poudaril, da se vlade delajo gluhe in slepe za vrednote in interese prebivalstva (smo v nekakšnem sodobnem srednjem veku z absolutističnimi kralji, samo da jih več ne gledamo kot na božanstva).

Ampak to v teh razmerah lahko pomeni predvsem da se bodo ljudje obrnili k skrajni desnici, ki sicer nima čisto nič drugačnih pogledov, ampak zna prezentirati, da jih ima.

Samo mešanje ras ni slabo, če se to zgodi spontano in pričakuje se, da bomo enkrat vsi pomešani, pač zaradi sodobnega pretoka, nikakor pa ne zaradi tega, kar se dogaja zdaj. Grem pa pogledat povezave na informacije, ki si jih dala.




liliana -> RE: Migranti? (24.10.2015 9:26:27)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Sicer pa obstaja še pot preko Bolgarije, Romunije, Ukrajine, Slovaške in Češke, lahko pa iz Ukrajine zavijejo čez Poljsko in se izognejo eni meji. Tako bi vsaj revo Avstrijo razbremenili.




Bolgari imajo še iz časov varšavskega pakta zid (ne samo ograjo) na meji z Grčijo.....




nejcko -> RE: Migranti? (24.10.2015 9:35:07)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Sicer pa obstaja še pot preko Bolgarije, Romunije, Ukrajine, Slovaške in Češke, lahko pa iz Ukrajine zavijejo čez Poljsko in se izognejo eni meji. Tako bi vsaj revo Avstrijo razbremenili.




Bolgari imajo še iz časov varšavskega pakta zid (ne samo ograjo) na meji z Grčijo.....



Kljub zidu v Bolgarijo dnevno vstopi 200-300 meigrantov. Zadnjič so enega celo ubili.
Če bi se pot čez Slo zaprla, verjemi, da bi predrli tudi bolgarski zid.

Hodijo pa tudi čez Rusijo in naprej v Skandinavijo. Dejansko ni za njih nobenih ovir [sm=smiley13.gif]

http://www.novinite.com/articles/171430/Border+Police+Halts+13+Groups+of+Migrants+Trying+to+Cross+into+Bulgaria




Vijoličarka -> RE: Migranti? (24.10.2015 16:26:40)

Hvala Lili. Sem malo raziskala, so tudi krepko ograjo na meji s Turčijo postavili. Torej Bolgarija, čeprav samo kandidatka za Schengesko območje, zelo učinkovito brani Schengen. [sm=hudicek1.gif]

To se pravi, smo 'zadnje upanje'. Kakor kaže, bodo zrasle nove ograje. Žal je videti, da nam drugega ne bo preostalo.




Vijoličarka -> RE: Migranti? (24.10.2015 16:48:15)

Nemci jih bodo naslednji teden začeli vračati v ''izvorno državo''. Zmanjšujejo tudi transferje in uvajajao tečaje. Večine pomoči bo v blagu. Ampak prav zaradi tega denarja je Nemčija obljubljena dežela. To bodo imeli še veselice.

Bolj zanimivo je vračanje. Vračali jih bodo s čarterskimi leti in me res zanima, kako široka je definicija ''države izvora''. Vsekakor bodo vrnili vse Srbe, Kosovce in Albance. Množico ljudi, ki je ''izkoristila gužvo'' in se podala na epsko potovanje, pomagala izčrpavati kapacitete tranzitnih držav, povzročati nemire ...

Ne vem tudi, zakaj Hrvatje ne ponudijo Nemcem, da bi registrirali vse migrante kar na vlakih na Hrvaškem? In potem hajd po mano z neba? Ne mi in ne Avstrijci se ne bi pritoževali.

Bomo videli, kako bo potekalo to vračanje.

Še vedno mislim, da je vse to sprenevedanje vodilnih evropskih držav in evropskih institucij samih, odgovorno v prvi vrsti za trpljenje in nervozo ljudi, ki so se podali na ta epska potovanja. To ni način. Tranzitne države bi morale stopiti skupaj in maso beguncev (cca 200.000) dostaviti direktno v Bruselj, prav pred bleščeče stavbe vseh teh človekoljubnih ustanov. Ker dokler to ne preplavi tvoje dvorišče se ne ukvarjaš toliko s tem. Tudi mi se nismo.




nejcko -> RE: Migranti? (24.10.2015 18:46:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

. To ni način. Tranzitne države bi morale stopiti skupaj in maso beguncev (cca 200.000) dostaviti direktno v Bruselj, prav pred bleščeče stavbe vseh teh človekoljubnih ustanov. Ker dokler to ne preplavi tvoje dvorišče se ne ukvarjaš toliko s tem. Tudi mi se nismo.


Točno tako. Poznam eno, ki živi v Bruslju, in je vsa navdušena nad multi-kulti, kako je to fajn, kako so vsi fajn, skratkla oh in sploh. Pejdi si jih iskat in inzvoli. Me zanima, kakšno bo navdušenje čez teden dni, ko bi jih imeli na dvorišču [sm=zz_ninja.png]




liliana -> RE: Migranti? (24.10.2015 19:11:47)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka





Ne vem tudi, zakaj Hrvatje ne ponudijo Nemcem, da bi registrirali vse migrante kar na vlakih na Hrvaškem? In potem hajd po mano z neba? Ne mi in ne Avstrijci se ne bi pritoževali.




Hrvati pravijo, da so ponudili, da bi se popis izvajal na vlakih, ki bi potovali direktno do avtrijske meje....pa smo mi in verjetno tudi avstrijci, to zavrnili........




RIJA* -> RE: Migranti? (24.10.2015 19:33:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Bomo videli, kako bo potekalo to vračanje.




najležje bi bilo tako, da bi najeli strokovnjake za sirski jezik, ker le sirci bi naj bili begunci, ostali pa migranti....
nastaviti par letal, vsako bi moralo leteti v drugo državo, potem pa vse, ki niso sirci, samo vprašati, na katero letalo želijo....sami bi se odločili, kateri državi pripadajo..

pa nema trte mrte....nisi sirec, vozi miško.




RIJA* -> RE: Migranti? (24.10.2015 19:35:15)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka





Ne vem tudi, zakaj Hrvatje ne ponudijo Nemcem, da bi registrirali vse migrante kar na vlakih na Hrvaškem? In potem hajd po mano z neba? Ne mi in ne Avstrijci se ne bi pritoževali.




Hrvati pravijo, da so ponudili, da bi se popis izvajal na vlakih, ki bi potovali direktno do avtrijske meje....pa smo mi in verjetno tudi avstrijci, to zavrnili........


me prav zanima, kako bi to zgledalo na vlakih, ko se niti tile migranti ne morejo premakniti...kar svoje policaje naj dajo, pa naj to popišejo....




nejcko -> RE: Migranti? (24.10.2015 19:38:49)

V Nemčiji je v zadnjih dneh izginilo iz zavetišč 700 migrantov. Zdaj, ko vejo, da jim grozi deportacija, bodo verjetno še bolj množično bežali. So pa rekli prej po poročilih, da jih bodo deportirali tudi sredi noči in popolnoma nenapovedano. Saj drugače si tudi zamisliti ni, da bi šli prostovoljno. Po mojem bo s temi deportacijami še velika štala, ker bojda so prav Albanci in uni, ki do azila niso upravičeni, najbolj nasilni. Pač te pomešane frakcije. To bo še pestro.




Vijoličarka -> RE: Migranti? (24.10.2015 20:06:58)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka





Ne vem tudi, zakaj Hrvatje ne ponudijo Nemcem, da bi registrirali vse migrante kar na vlakih na Hrvaškem? In potem hajd po mano z neba? Ne mi in ne Avstrijci se ne bi pritoževali.




Hrvati pravijo, da so ponudili, da bi se popis izvajal na vlakih, ki bi potovali direktno do avtrijske meje....pa smo mi in verjetno tudi avstrijci, to zavrnili........


me prav zanima, kako bi to zgledalo na vlakih, ko se niti tile migranti ne morejo premakniti...kar svoje policaje naj dajo, pa naj to popišejo....


Hrvati pač to ponujajo, kot da so iznašli čudežno rešitev, pa se jih ne upošteva. Glede na to, da ne Slovenija in ne Avstrija (no, v večjem delu) nista ciljni državi, to ni nobena genialna rešitev. Čudno, da ne predlagajo, naj jih gremo sprejeti na Srbsko mejo. Potem bi se pa še Srbi spomnili, naj jih gremo sprejeti na Makedonsko in tako naprej...

Ujeti smo med sprenevedujočimi.




Vijoličarka -> RE: Migranti? (24.10.2015 20:11:47)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

V Nemčiji je v zadnjih dneh izginilo iz zavetišč 700 migrantov. Zdaj, ko vejo, da jim grozi deportacija, bodo verjetno še bolj množično bežali. So pa rekli prej po poročilih, da jih bodo deportirali tudi sredi noči in popolnoma nenapovedano. Saj drugače si tudi zamisliti ni, da bi šli prostovoljno. Po mojem bo s temi deportacijami še velika štala, ker bojda so prav Albanci in uni, ki do azila niso upravičeni, najbolj nasilni. Pač te pomešane frakcije. To bo še pestro.


Pišuka, kako se ljudje hitro poneumijo. Kot generacija, ki je še imela Obrambo in zaščito, pa taktiko, pa nič nas ne sme presenetiti, vem da tale taktika ne bo šla. Pa ne moreš javno objaviti, da jih misliš presenetiti, brez da bi pred tem onemogočil gibanje potencialnih zavrnjenih. Nrmalno, da so jo ucvrli k sorodnikom in naslednja postaja je kriminalno podzemlje. In to Nemci! Sinonim za taktiko, učinkovitost, red in disciplino.




nejcko -> RE: Migranti? (24.10.2015 21:40:40)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

V Nemčiji je v zadnjih dneh izginilo iz zavetišč 700 migrantov. Zdaj, ko vejo, da jim grozi deportacija, bodo verjetno še bolj množično bežali. So pa rekli prej po poročilih, da jih bodo deportirali tudi sredi noči in popolnoma nenapovedano. Saj drugače si tudi zamisliti ni, da bi šli prostovoljno. Po mojem bo s temi deportacijami še velika štala, ker bojda so prav Albanci in uni, ki do azila niso upravičeni, najbolj nasilni. Pač te pomešane frakcije. To bo še pestro.


Pišuka, kako se ljudje hitro poneumijo. Kot generacija, ki je še imela Obrambo in zaščito, pa taktiko, pa nič nas ne sme presenetiti, vem da tale taktika ne bo šla. Pa ne moreš javno objaviti, da jih misliš presenetiti, brez da bi pred tem onemogočil gibanje potencialnih zavrnjenih. Nrmalno, da so jo ucvrli k sorodnikom in naslednja postaja je kriminalno podzemlje. In to Nemci! Sinonim za taktiko, učinkovitost, red in disciplino.

Ma, ja. Vse skupaj je že ena prav velika farsa. Duh je spuščen iz steklenice ali po domače, zdaj bi radi kolodont spravili nazaj v tubo. No go [sm=zz_help.gif]




nejcko -> RE: Migranti? (24.10.2015 22:41:36)

Mene je res groza ... jutri spet zasedajo tam gor v milnem mehurčku. Curljajo različne informacije, ampak nemški plani so jasni; iz Balkana narediti en velik hot spot.
Zdaj pa ne vem, ali ti aparatčiki živijo na luni ali kje, ali res ne vidijo, da ta masa vsa HOČE v Nemčijo, Skandinavijo, UK in da so za ta cilj pripravljeni umreti na morju, broditi po rekah, podirati ograje, tacati po njivah in blatu, spati na mrazu, skakati na vlake, celo metati otroke čez ograjo ... Ali ti aparatčiki res hočejo še eno vojno na Balkanu [sm=smiley13.gif]

Rečem samo, hvala bogu za Višegrajsko skupino, za balkanske brate od Bolgarije, Srbije do Hrvaške, ki se smelo in pogumno upirajo evropskim roparjem državnih suverenosti. Naši so itak že na kolenih in ponižno čakajo ... na giljotino ali pomilostitev. Mi vsi pa smo odvisni od usode njihove sklonjene glave.




Vijoličarka -> RE: Migranti? (25.10.2015 0:34:48)

Bomo videli, kaj bo.




RIJA* -> RE: Migranti? (25.10.2015 7:54:31)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Bomo videli, kaj bo.


upam, da se zelo, zelo motim.
glede na expresno hitre odločitve nemčije, bo le ta zaprla meje in s tem dotok migrantov. posnemala jo bo avstrija, hrvaška nam bo še naprej šibala nove, mi pa bomo ostali s tisočimi nezadovoljnimi migranti....kaj pa bo, pa raje ne napišem....
zavedati bi se morali, da to kar se dogaja, ni "trenutna" situacija...to bo naš način življenja, če se zadeve ne bodo začele urejati že na grški meji, če italijani ne bodo začeli obračati čolnov z migranti že na libijski meji....

in še enkrat: upam, da se resnično motim. vendar se žal do sedaj nisem....




liliana -> RE: Migranti? (25.10.2015 10:18:38)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Hrvati pač to ponujajo, kot da so iznašli čudežno rešitev, pa se jih ne upošteva. Glede na to, da ne Slovenija in ne Avstrija (no, v večjem delu) nista ciljni državi, to ni nobena genialna rešitev. Čudno, da ne predlagajo, naj jih gremo sprejeti na Srbsko mejo. Potem bi se pa še Srbi spomnili, naj jih gremo sprejeti na Makedonsko in tako naprej...

Ujeti smo med sprenevedujočimi.



No, saj smo se mi pred meseci, ko nismo bili v begunsko krizo direktno vpleteni, tudi sprenevedali.......baš nas je brigalo, če so bili maja in junija v Srbiji in na Madžarskem begunci ali migranti.......tega smo se začeli zavedati šele takrat, ko so madžari na srbski meji postavili ograjo........prej pa smo se tudi sprenevedali.......

Vsaka država ob tej masi ljudi pač računa samo na to, kako jih bo čim več čim hitreje spravila v drugo državo.......




Vijoličarka -> RE: Migranti? (25.10.2015 10:52:53)

Ja, Lili, drži, da je drugače, ko si notri, kot pa če samo opazuješ. Težko pa bi temu rekla sprenevedanje.

Poleg tega zna biti naša situacija 'malo' drugačna. Postali smo še zadnja odprta pot proti obljubljeni deželi. Ko so zapirali meje ostali, je bilo še možno najti nove poti in je bilo še možno množico, ki ti je ostala v državi, odpremiti proti cilju, počistiti in zapreti vrata.

Lahko se zgodi, da mi tega privilegija ne bomo imeli, da bomo obstali pred zaprtimi vrati, hkrati pa nam bodo še dovažali nove in nove. Monožice so že dokazale, da jim dol visi za vse in vsakogar, ker skupaj so močnejši in oni bodo prišli v obljubljeno deželo in pika.

Sploh pa, če se je ena mala Slovenija 'sprenevedala', pa se prejemniki evropskih plač sprenevedajo že dalj časa in njihova naloga je, da zadeve rešujejo, ne pa da jih prelagajo na druge. In ker ljudje postanejo najbolj dejavni, ko jim dejansko teče voda v grlo, bi bila res najbolj učinkovita dostava cca 200.000 migrantov direktno v Bruselj. Sanja svinja kukuruz. [sm=smiley13.gif]





Vijoličarka -> RE: Migranti? (25.10.2015 11:20:27)

Ja, Rija, tudi mene že ves čas predvsem jezi, da prejemniki evropskih plač puščajo na cedilu Italijane, Grke, pa Malto... Kakšna skupnost je to, ki ne zna narediti reda na svojih mejah? In potem hoče poslati 'pomoč' v obliki popisovalcev nekje na sredino, na na slovensko mejo, kot da je Slovenija tista prva vrata v Schengen?

Predvsem imam pa do grla dovolj vseh mogočih 'človekoljubnih organizacij', ki se v glavnem skoncentrirajo na proteste proti ravnanju tranzitnih držav in nadzoru. Dejansko pa si nihče od teh humanitarcev, solzavih novinarjev in oh in sploh ne upa javno postaviti vprašanja, ali je humano pošiljati ljudi na to mukotrpno pot, ker če jih Nemčija potrebuje, se ne da tega organizirati drugače? Še najbližje so prišli v nekem nemškem intervjuju z Brežiškim županom, ki postavil isto vprašanje, a novinar, ki je sicer okrcal naše ravnaje z begunci, pa bogi begunci tam v mrazu in blatu, je bil zelo presenečen in hitro zapisal, da to pa res ne bi mogla biti rešitev.

Pa varni koridor, ki so ga že Madžari predlagali, tudi ne more biti rešitev. Kaj pa je potem rešitev v teh evropskih glavah, v nemških glavah?

Meni se pošiljanje trpečih na epska potovanja, kjer se jim pridužijo še vsi mogoči oportunisti, ki potem delajo sranje, ne zdi ravno neka briljantna in predvsem ne humana rešitev. Prihodnji teden bodo Nemci začeli vračati del te množice nazaj v izvorne države. A je bilo tega treba?




liliana -> RE: Migranti? (25.10.2015 17:59:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ja, Lili, drži, da je drugače, ko si notri, kot pa če samo opazuješ. Težko pa bi temu rekla sprenevedanje.

Poleg tega zna biti naša situacija 'malo' drugačna. Postali smo še zadnja odprta pot proti obljubljeni deželi. Ko so zapirali meje ostali, je bilo še možno najti nove poti in je bilo še možno množico, ki ti je ostala v državi, odpremiti proti cilju, počistiti in zapreti vrata.

Lahko se zgodi, da mi tega privilegija ne bomo imeli, da bomo obstali pred zaprtimi vrati, hkrati pa nam bodo še dovažali nove in nove. Monožice so že dokazale, da jim dol visi za vse in vsakogar, ker skupaj so močnejši in oni bodo prišli v obljubljeno deželo in pika.

Sploh pa, če se je ena mala Slovenija 'sprenevedala', pa se prejemniki evropskih plač sprenevedajo že dalj časa in njihova naloga je, da zadeve rešujejo, ne pa da jih prelagajo na druge. In ker ljudje postanejo najbolj dejavni, ko jim dejansko teče voda v grlo, bi bila res najbolj učinkovita dostava cca 200.000 migrantov direktno v Bruselj. Sanja svinja kukuruz. [sm=smiley13.gif]



Se strinjam, da se vsi sprenevedamo, od Slovenije do ostale Evrope.......vsi bi preusmerili val migrantov nekam drugam.....

Sprašujem pa se, kaj dela horda naših diplomatov po raznih veleposlaništvih na balkanu, da nas vsak tovornjak in vlak migrantov tako zelo preseneti.......




liliana -> RE: Migranti? (25.10.2015 18:14:33)

Pa varni koridor, ki so ga že Madžari predlagali, tudi ne more biti rešitev. Kaj pa je potem rešitev v teh evropskih glavah, v nemških glavah?

Meni se pošiljanje trpečih na epska potovanja, kjer se jim pridužijo še vsi mogoči oportunisti, ki potem delajo sranje, ne zdi ravno neka briljantna in predvsem ne humana rešitev. Prihodnji teden bodo Nemci začeli vračati del te množice nazaj v izvorne države. A je bilo tega treba?


Rešiti zadevo na Turško - Grški meji? Sprejeti te, ki so že na ostalem Balkanu.....? Zapreti Slovensko mejo, pa naj se hrvati trgajo z njimi.....? Zapreti avstrijsko mejo, pa da se mi trgamo z njimi.....? Zapreti hrvaško mejo, pa da se Srbi trgajo z njimi......? Ali pa naprtiti Turčiji in Grčiji še naprej vso begunsko-migrantsko breme.....?

Ni humane rešitve......so le rešitve "sprenevedanja".....prevaliti breme na nekoga drugega......




Vijoličarka -> RE: Migranti? (25.10.2015 19:18:42)

Ni humane rešitve......so le rešitve "sprenevedanja".....prevaliti breme na nekoga drugega......


Ne je ni, se strinjam. Je pa čisto človeško, da začneš na določeni točki braniti sebe. Sledi igra moči in mi si pač ne želimo imeti bojišča na meji. Zato razumem naše, da poskušajo prej izčrpati vse možnosti, preden postavimo barikade.

Ker Grki imajo že toliko problemov sami s sabo, da se s tem ne morejo ukvarjati: idi dalje, samo ne bodi moj problem. Srbi so veseli, ker migranti oživljajo obmejno trgovino in taxi službo: idi dalje, samo ne bodi moj problem. Hrvati, ali smo si za to tako prizadevali vstopiti v EU, vi samo tamle, po grmovju, po reki, več vas bo, prej boste izsilili, idite dalje, samo ne bodite naš problem.

Slovenci, varuhi Schengena - Avstrija bo sprejemala samo toliko in toliko na dan, čeprav tovariško sprejme tudi več, a ima za hrbtom Nemčijo, ki ne more sprejeti niti četrtino tega, kar vsak dan pade k nam... Nemčija bi bojišče na Slovenski meji, ker smo dovolj daleč, pa Avstrija bo zadovoljna in Nemčija in Avstrija sta še vedno neizmerno humani. Tudi mi imamo dovolj problemov sami s sabo.

In ob vsem tem, še vedno, bistveni svetovni problem je, da je Asad še vedno na oblasti. [sm=zmeden.gif]

In Slovenci pač nismo nehumani, smo poskušali pomagati, ampak na tej točki se moramo zaščititi.

In ja, marsikdo, ki bi lahko pomagal, razni uslužbenci, politiki, raje izkoriščajo situacijo za pridobivanje točk ali pa jim morda sploh ne pride na misel, da bi oni morali kaj storiti. In zanimivo, da smo tega že tako navajeni, da se sploh ne pomislimo, da bi morali kaj storiti. Diplomatska srenja in vsi mogoči strokovni delavci in karierni politiki.

O rezultatih tega famoznega sestanka ni še nič?




Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>