RE: Marčevke 2017 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Sofie -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 13:15:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Luminnel

Ufff jaz pa ravno za punčko nimam nobene ideje... :) Za fanta že vem kaj bi.. najbolj mi je všeč Lovro, Izak (pa je žal sosedu tako ime), Oskar...


Jaz želim ime, ki ga bodo lepo izgovorili tudi tujci. Midva namreč veliko potujeva in bomo s tem tudi nadaljevali. Pa ne želim v imenu črke r[sm=smiley36.gif]




mimi_ka -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 15:28:42)

sofie tudi jaz sem danes začela 6. teden. Glede štetja je tako, da se vedno šteje od prvega dne zadnje M ne glede na dan ovulacije. Če se potem na UZ pokaže, da je otrok manjši za te tedne, ti G spremeni pdp.
No jaz sem danes končno dobila datum za prvi pregled. Imam 2.8. kot sem že sama predvidevala, da bo, ker moj G naroča v 9-10. tednu. Drugače počutje zaenkrat ok, nobenih slabosti, teh nisem imela že v prvi nosečnosti in upam, da ostane tako tudi sedaj. Me pa zelo bolijo prsi in trebuh imam ful napet, prav trd in zelooo napihnjen. Se bojim, da prav dolgo ne bom mogla skrivati, čelrav razen domačim, ne misliva nobenemu govoriti pred nuhalno.
Trenutno smo na morju za par dni, ker sem dobila nepričakovano fraj v službi, pa smo izkoristili, saj bom potem celo poletje delala in ne bo več nič dopusta.




Sofie -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 15:55:50)


Aha. Moja zadnja M je 27.5. Torej sem zdej noseča 5 tednov in 4 dni? Ampak glede na to, da vem da je bila O malo kasneje sem pa ubistvu šele 5 tednov?

Mal sem zmedena [sm=zmeden.gif]




mimi_ka -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 16:03:46)

Sofie, to res ni toliko važno. G ti bo najprej izračunal pdp glede na prvi dan zadnje M, nato pa običajno po nuhalni ta datum prestavijo glede na ocenjeno gestacijsko starost ploda. Sploh se ne sekiraj sedaj glede tega, to je naloga G, ti sedaj uživaj v N [sm=smiley1.gif] kdaj pa imaš prvi pregled?




Sofie -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 16:58:03)


IZVIRNO SPOROČILO: mimi_ka

Sofie, to res ni toliko važno. G ti bo najprej izračunal pdp glede na prvi dan zadnje M, nato pa običajno po nuhalni ta datum prestavijo glede na ocenjeno gestacijsko starost ploda. Sploh se ne sekiraj sedaj glede tega, to je naloga G, ti sedaj uživaj v N [sm=smiley1.gif] kdaj pa imaš prvi pregled?


Ne vem, ker je moj G še na dopustu. Se bom samoplačniško naročila. Samo pomoje nima smisla hitet...srček se itak vidi šele v 7. tednu.




mimi_ka -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 17:36:03)

Ja saj jaz imam tudi šele 2.8. pregled, ker pri mojem G ne naročajo prej. Po moje nima smisla hiteti preveč s pregledom, ker kot sama praviš, si potem lahko še bolj zmedena in v strahu. Čeprav dobro vem kako je, sploh ko si prvič noseč..jaz sem imela v prvi N pregled pri 7t3d in se je lepo videl plodek in srček, nisem pa takrat dobila še materinske. To mi je dal šele na drugem pregledu čez štiri tedne.




Sofie -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 18:21:33)


IZVIRNO SPOROČILO: mimi_ka

Ja saj jaz imam tudi šele 2.8. pregled, ker pri mojem G ne naročajo prej. Po moje nima smisla hiteti preveč s pregledom, ker kot sama praviš, si potem lahko še bolj zmedena in v strahu. Čeprav dobro vem kako je, sploh ko si prvič noseč..jaz sem imela v prvi N pregled pri 7t3d in se je lepo videl plodek in srček, nisem pa takrat dobila še materinske. To mi je dal šele na drugem pregledu čez štiri tedne.


Jaz sem imela lani SS, zato si tudi želim pregled malo prej.




talisman13 -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 21:04:34)

Sofie jst sem pred 1. otrokam imela ss in me je potem ko sem bila spet noseča naročil že v 6 tednu, ker nismo vedeli zakaj je do ss prišlo in je pogledal tudi če je mv zaprt, tako da mogoče te na podlagi tega da si imela ss kaj prej naroči, če tvoj g. ne dela mora biti nekdo dežuren namesto njega in se naroči k njemu




Sofie -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 21:14:01)


IZVIRNO SPOROČILO: talisman13

Sofie jst sem pred 1. otrokam imela ss in me je potem ko sem bila spet noseča naročil že v 6 tednu, ker nismo vedeli zakaj je do ss prišlo in je pogledal tudi če je mv zaprt, tako da mogoče te na podlagi tega da si imela ss kaj prej naroči, če tvoj g. ne dela mora biti nekdo dežuren namesto njega in se naroči k njemu


Trenutno nadomeščajo samo nujne primere. To pa ni nujni primer. Sej bom jutri poklicala v Pušenjakovo ambulanto in se pri njih naročila. Sej je čisto poceni...35€.




mava1975 -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 21:56:26)

Pušenjak je na dopustu do 17.7. Ostali v Dravljah pa delajo.




Sofie -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 22:06:54)


IZVIRNO SPOROČILO: mava1975

Pušenjak je na dopustu do 17.7. Ostali v Dravljah pa delajo.


Ja sem vidla. Sej za prvi pregled mi je vseeno kdo ga opravi[sm=smiley1.gif]




mimi_ka -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 22:07:17)


IZVIRNO SPOROČILO: Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: mimi_ka

Ja saj jaz imam tudi šele 2.8. pregled, ker pri mojem G ne naročajo prej. Po moje nima smisla hiteti preveč s pregledom, ker kot sama praviš, si potem lahko še bolj zmedena in v strahu. Čeprav dobro vem kako je, sploh ko si prvič noseč..jaz sem imela v prvi N pregled pri 7t3d in se je lepo videl plodek in srček, nisem pa takrat dobila še materinske. To mi je dal šele na drugem pregledu čez štiri tedne.


Jaz sem imela lani SS, zato si tudi želim pregled malo prej.

Sofie tudi jaz sem imela ss marca v 6. tednu. In zelo razumem tvoj strah, verjemi. Ampak žal je tako, da tako zgodnjega splava ne more preprečiti nihče..do tega pride, ker je v razvoju ploda nekaj narobe. Včasih tudi že slišiš srček in potem kar naenkrat preneha biti..to se dogaja žal..grozen šok, odgovora pa žal ne pozna nihče. Meni je G na pregledu po ss pojasnil, da ti posebna obravnava pripada šele po 3. splavu, če fizično pri tebi ji nič narobe (pregrada, kratek mv..) prej pa to smatrajo za nek normalen naravni proces. Jaz močno močno stiskam pesti, da se bo tokrat za vse dobro izteklo in da bomo marca stiskale svoje štručke v naročju [sm=smiley1.gif]




Sofie -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 22:08:45)


Koliko kaj te, ki ste prvič noseče oz. niste še bile okušene s toksoplazmozo pazite na hrano? Jaz sem namreč na morju 2x jedla solato v restavraciji[sm=zmeden.gif] Res ne vem kaj mi je bilo. Čisto sem pozabila, da je bolje da solate ne jem.

Upam, da bo vse ok.




mimi_ka -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 22:27:31)

Sofie mi smo pravkar na morju in tudi jaz sem jedla solato zunaj. Mislim da ni nobenega straha. Bolj je problem domača solata z vrta, če ni dobro oprana, ker se kakšne muce rade sprehajajo tam [sm=smiley36.gif] no da te potolažim, mi imamo doma mačka in nisem še prebolela toksoplazmoze. Tako da to ni tako pogosta bolezen očitno. Jaz se bolj kot solate in zelenjave pazim surovega mesa in salam, pa surovih jajc, drugo pa jem čisto vse kot sem tudi v prvi N in je bilo vse ok.




Luminnel -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 22:31:26)

Ali se boste čisto odpovedale solati? Midva sicer nimava mačkov, vendar je precej sosedovih, ki mi kravžljajo živce. Ali je ok, če samo dovolj dobro sperem solato in zelenjavo?




mimi_ka -> RE: Marčevke 2017 (4.7.2016 22:54:00)


IZVIRNO SPOROČILO: Luminnel

Ali se boste čisto odpovedale solati? Midva sicer nimava mačkov, vendar je precej sosedovih, ki mi kravžljajo živce. Ali je ok, če samo dovolj dobro sperem solato in zelenjavo?

Jaz jo jem in jo bom jedla še naprej normalno, le zelo dobro jo prej operem. Tudi pri nas je veliko muc okrog in če je bilo prvič vse ok, mislim da tudi tokrat ne bi smelo biti drugače [sm=smiley1.gif]




talisman13 -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 2:18:29)

Mi imamo tudi doma macka in medna ce je macek samo notri ni problem problem so macki ki so vzunaj ker lovijo misi in nasploh jejo vso svinarijo, glede hrane pa tako jst se bom odpovedala surovemu mesu in skoljkam, drugu pa bom normalno jedla. Pravijo cimanj komplicirat.
Me pa kar malo skrbi ce je vse ok ker prakticno nimam nobenih znakov[sm=nosecka.gif]




Vanja R. -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 8:41:51)

Pozdravljene
Tudi jaz sem danes zjutraj zagledala [sm=rozacrtici.gif]. To je moja druga nosečnost. Prva se je na žalost končala v 27. tednu in z angelčkom na nebu [sm=smiley13.gif]. Upam, da bo najin angelček pazil na pikico. Glede znakov pa čutim utrujenost (vsak dan moram čez dan kako urco prespat), občasno slabost in včasih boleče prsa. Po mojih izračunih bi naj bil datum poroda okoli 9. marca




chilika -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 9:16:41)

Hej punce, tudi jaz sem danes zagledala [sm=rozacrtici.gif]. Doma imamo že 2,5 let staro punčko in se z možem zelo veseliva drugega otroka. Stara sem 30+. Znakov nosečnosti nimam nobenih pretiranih še. Se vam pridružim še na FB :)




chilika -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 12:24:40)

Jaz sem v prvi nosečnosti samo zelo dobro oprala solato. Sem jo pa tudi kdaj jedla v restavraciji.




epica -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 12:25:54)

Zdravo,

Še ena nova članica. Plus zagledala v četrtek, po mojih izračunih je PDP 6. marec. Prvi pregled pa imam na žalost šele 10. avgusta [sm=smiley13.gif]
Pa dobro, se bomo pa malo načakali :) Doma imamo 4 leta starega falota, tako da jaz MOČNO MOČNO MOČNO držim pesti, da bo zdaj nastala ena lepa mala punčka :D




diamantina -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 12:45:57)

FB - sem takoj za! Samo povejte, ko boste imele sestavljeno.

Počutje - spala bi, samo to :) Drugače pa kar ok, malo se mi sicer tudi vrti in napihnjena sem sto na uro, pa včasih me malo zaslabi, ampak ni sile in upam, da tako ostane.

Imena - nimava še nobenih idej. Imava pa že dva fantka, tako da bo za fanta malo težje izbirati, kot za pupo. [sm=smiley36.gif] Sva pa za slovenska imena.

Toksa - jaz z mačkami, suhimi salamami in nasploh domačimi izdelki (solato ipd.) živim že vse življenje in tokse še nisem imelam do sedaj in upam, da je tudi sedaj ne dobim. Čeprav me je zadnjič (preden sem vedela za N), ena mala mačka kar fajn opraskala pa še ugriznila. [sm=zmeden.gif]

Se bojite kaj komarjev? Mene je v tem mesecu že vse sorte napikalo ... nekaj prav zoprnega, ker mi kar ne zgine, pa kar fajn me skrbi, kot nek obad al kaj ... pa par komarjev že tudi. [sm=zmeden.gif]




talisman13 -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 13:38:20)

Na fb-ju se vam tudi jaz pridruži ampak šele po NS [sm=smiley36.gif]

A bo katera kaj seznamček naredila[sm=smiley1.gif], a ste že ušle na fb?




Sofie -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 13:58:13)


Jaz pa ne bom na FB, tako da ne zdej vse tja pobegnit[sm=smiley1.gif]




chilika -> RE: Marčevke 2017 (5.7.2016 15:25:45)

Lahko bi naredile seznam čisto na prvi strani, kjer je bila odprta tema - potem bi morala samo morskazvezdica spreminjati seznam in nas dodajati - mogoče vsaka napiše, kdaj ima PDP, katera nosečnost je in koliko otrok ima? :)


IZVIRNO SPOROČILO: morskazvezdica

Pozdravljene punce! [sm=nosecka.gif]

Odpiram novo temo Marčevk 2017[sm=bravo.gif] jupi!!!![sm=bravo.gif]

Sama se včeraj naredila test in je pozitiven! [sm=duda.gif] Rok poroda imam 1.3.2017 [sm=smiley1.gif]

Doma pa imam ze 2,5 let staro puncko [sm=smiley1.gif]

No čakam da se mi čimprej še kakšna pridruži, do takrat pa lep pozdrav! [sm=smiley1.gif]

P.S. Če boste zainterisirane naredim še skupino na fb. [sm=smiley1.gif]





Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>