RE: Novembrke2017 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Niki13 -> RE: Novembrke2017 (15.5.2017 20:43:32)

Ja tocno tako[sm=smiley1.gif]
Sem delala biopsijo horionskih resic, ker sem zelela rezultate cimprej in se le ta lahko opravi dosti prej kot aminocenteza..poleg vseh rednih kontrol, ki jih opravijo s to preiskavo so mi pa se preverili mutacijo katero ima moj prvi sincek. Glej pri prvem otroku nisem naredila nobene preiskave razen nuhalne, saj so izvidi bili ok in iskreno niti pomislila nisem, da bi lahko bilo karkoli narobe a se je usoda drugace izkazala...ampak tudi, ce bi sla na kakrsen koli pregled mutacije sincka ne bi nasli tako, da sem kar nekako mnenja, da se vse zgodi z razlogom in tako kot nam je usojeno. Kljub temu sem se pa v tej drugi nosecnosti odlocila za biopsijo, ampak tudi zato, ker mi je pregled pripadal ze zaradi starosti.
Bos znala povedati kaj ti bo ginekologinja povedala jutri......lep vecer




Damuš -> RE: Novembrke2017 (15.5.2017 21:09:52)

Dobrodošli Niki13 in belaroza. Sej vama gre kar dobro, čeprav pravita, da se še ne znajdeta[sm=smiley1.gif]
IZVIRNO SPOROČILO: belaroza

Mene osebno preseneča, da se iz preventivnih razlogov za aminocentezo odloča samo 1% nosečnic pa tudi Nifty test ni toliko v preventivni praksi. Cc 600e je za take preiskave vsakemu preveč, za tekmovanje katera ima lepši voziček pa ponavadni ni nobeni škoda denarja. Nuhala stvetlina je itak bol tako tako, poznam tri primere downovih otrok kljub dobrim rezultatom NS in dvojnih hormonskih testov.


Meni se amnio zdi edino smiselna v primeru, da je ženska oz. par odločen, da če bo karkoli narobe z otrokom, da zagotovo naredi splav.
Jaz se za amnio nisem odločila (mi sicer pripada brezplačno zaradi starosti), saj v nobenem primeru ne bi šla delat splava. Poleg tega mi je 1% možnosti za splav po amnio čisto preveč. Ja, sej je res ... en procent je res samo en procent. Ampak če se znajdeš na negativni strani statistike ... je pa lahko en procent vse.
In jaz (oz. midva) nisva pripravljena toliko tvegati.





Niki13 -> RE: Novembrke2017 (15.5.2017 21:56:27)

Zivijo Damus....se strinjam s teboj, da je smiselno na preglede samo vkolikor je par odlocen, da vkolikor je kaj narobe punca naredi splav....v nasprotnem primeru je res nesmiselno...meni je bilo pac na osnovi prve izkusnje skoraj samoumevno, da naredim preiskave, ceprav priznam, da nisem vedela in se sedaj nevem kaj bi naredila vkolikor bi bilo karkoli narobe....




Damuš -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 8:29:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Niki13

Zivijo Damus....se strinjam s teboj, da je smiselno na preglede samo vkolikor je par odlocen, da vkolikor je kaj narobe punca naredi splav....v nasprotnem primeru je res nesmiselno...meni je bilo pac na osnovi prve izkusnje skoraj samoumevno, da naredim preiskave, ceprav priznam, da nisem vedela in se sedaj nevem kaj bi naredila vkolikor bi bilo karkoli narobe....


Niki13 ja sej ... najbrz bi tudi jaz razmišljala drugače, če bi že imela otroka s PP. Ali pa ne. kdo bi vedel.

Punce (sploh drugo ali več rodke) ali se vam že pozna trebušček? Meni je v zadnjem tednu tako "narastel". Sploh ga ne morem več skrit (razen če navlečem nase ultra raztegnjeno in že v osnovi široko majico. Sem pa na začetku 14. tedna.

Pa napihnjena sem kot en balon. Pa pazim kaj jem, ampak napihne me pa vsak večer. Groza.

A boste vprašale za spol? Midva sva v prvi N rekla, da nočeva vedet, ampak se je potem moja G zagovorila. Sedaj sva si pa edina, da bova vprašala.




sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 9:45:34)

Ojla vse ta nove čist dobro vama gre ....
Jah glede vseh teh preiskav nevem .... na aamnio po vsej verjetnosti nebi šla ker je kar tvegan poseg in imam 2 znanke ki so šle ,zgodba je bila na koncu žalostna ker so splavile....
Je pa to drugo če imaš doma otroka z pp. ..

Nevem mene je tudi sedaj nagovarjal da bi se dvojni hormonski test pa sem rekla da ne grem. Nuhalna je bila drugače ok sam to gre že mal po starosti ...bol si star večje so možnosti po njihovih izračunih ...

Ja glede spola ....Pri presnji sva vprašala in prav je povedala da bo fantek...Sedaj sva pa tudi hotla vedet je pa rekla kao da je premajhno ....Tako da bo treba mal počakat ..bova pa sigurno vprašala za spol.




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 11:01:49)

Res se spremeni pogled, ko imas ze otroka s PP doma..vidim jaz kako sem razmisljala pri prvem kako pa sedaj...
Jaz grem v 15 teden in se mi trebuscek lepo vidi, ampak ga s sirokimi majicami lahko se prekrijem do popoldneva...od popoldneva naprej je pa dosti tezje, saj cez dan narasca kot kruh in je zvecer ze pravi baloncek [sm=jezicek.gif] ....mislim, da pa ni to odvisno od tega kar pojemo, ampak je pac tako...nosece smo [sm=bravo.gif]
Glede spola...v prvi nosecnosti smo vprasali in sem do 8 meseca imela puncko, od devetega meseca pa do danes imam pa fantka [sm=smiley36.gif] ...od takrat sva z mozem rekla, da vkolikor bova imela se enega otroka ne bova zelela vedeti spola..priznam pa, da ko me je klicala geneticarka za izvide (seveda ona ve 100% al je puncka ali fantek) sem bila "ljubosumna", da ona ve jaz pa ne....upam, da res zdrzim do 9 meseca brez vedeti......




sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 11:17:11)

Hehe Niki imaš čisto prav.....NOSEČKE SMO in itak proti večeru se bolj vidi malo tudi zaradi hrane. Pa jst tudi ne skrivam bušija. Ja jaz grem pa v 13 teden in ja itak malo se že pozna. Je pa Hec ko smo se s kolegico srecale ona se pripravlja na porod jaz pa na začetku pa pismo da smo bile kar nekak ista velikost Hehe.

Kok ste se pa že kaj zredila? ???Joj jst mam tak apetit pa jabolk pojem tok ko jih v celem življenju nisem




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 11:25:32)

Jaz edini "problem" ki ga imam s trebusckom je ta, da v sluzbi nisem se dala na zvon ( ve samo ena sodelavka, katera mi sedaj drzi igro, da imam virozo in me zato ni 1 teden v sluzbo ) novicke, ker sem zelela prvo imeti vse rezultate....sedaj, ko pa pridem nazaj ne morem po tedenski "virozi" skociti v zrak od veselja in vsem povedati...tako, da vsaj se kaksen teden ali 2 bom mogla skrivati trebuscek [sm=smiley13.gif] ....
Glede kg pa ne vprasaj [sm=hudicek1.gif] ...hecam se daj...jaz nekje 2.5 kg recimo....ce te potolazi jaz nisem neka ljubiteljica sladoleda sem ga pa v prvi nosecnosti in po porodu pojedla vec kot v vseh preostalih 35-ih letih[sm=smiley2.gif]




sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 11:41:50)

Aha ja to ti pa verjamem da moraš še malo potrpeti. Važno je da si vse preiskave dala čez in da je vse v najlepšem redu drugo se bo pa že samo uštimalo. ..

Oh kg.... Jst sm preveč pridna sem se zredila za dobrih 6kg in upam da bo malo obstalo. ..res mam hud apetit in nimam kaj. 2 leti nazaj sem se zredila za 20 kg pa je šlo velik dol takoj malo pa se kasneje sam se pa spomnim da nisem bila tako lačna kar naprej....Pa tudi slabosti so drugačne. Pri malemu mi je bilo 3 tedne v eno slabo in bruhanje .Zdej pa že skoz po malem in kar noče minet se danes sem malo bruhnila. ...glava me je sam ene dvakrat bolela presnji nosečnost pa se mi je mesalo od glavobolov.




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 11:51:55)

Jaja itak vazno je da je vse ok drugo bo ze ....
Jaz sem se v prvi nosecnosti zredila 13-14 kg ...imela sem cudovito nosecnost, nikoli se nisem pocutila tako dobro kot tistih 9 mesecev...se rodit nisem zelela it in sincek ni zelel ven (10 dni cez rok sem sla), ker nama je bilo tako lepo [sm=angel.gif] ...se prebava, ki naj bi bila vecni problem nosecnic je v prvi nosecnosti bila tako dobra kot nikoli prej in niti potem [sm=smiley36.gif] ...sedaj ne bom rekla, da ni lepa nosecnost, vendar sem imela kar nekajkrat glavobole, veliko utrujenost ki je trajala ena 2-3 tedne, in enako z apetitom, zaprtje vstraja v tej nosecnosti[sm=smiley13.gif] ...no sedaj mislim ali bolje upam, da je to za mano...skratka kot veckrat receno vsaka nosecnost in izkusnja je cisto razlicna med seboj...




Damuš -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 11:56:42)

Kilogrami ... pri meni so kar lepo še v minusu. Se že iz prve nosečnosti spomnim, da sem še pred pojavom slabosti shujšala za 2 kg, no kasneje mi je bilo itak en mesec tako slabo in bruhala sem, da sem preživela na prepečencu (mogoče 2 koščka na dan) in sem izgubila še 3 kg.

Sedaj me pa res preseneča, da sem shujšala, saj nisem niti enkrat bruhala, slabo mi sicer je, ampak lih zarad te slabosti skoz neki jem. Zadnje čase so to bonboni, piškoti (ful mi diši čokolada in mleko in mlečni izdelki, pa tega že na splošno ne smem). Pa sladoleda se mi nenormalno lušta.
Bomo videli kako bo šlo naprej.





Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 12:08:41)

Damus iskreno se rajsi kaksen kg zredim kot, da bi mi bilo tako hudo kot je bilo tebi v prvi nosecnosti....rajsi kak kg vec pa da se dobro pocutim....to sem tudi jaz delala tedne nazaj, ker mi je bilo kao slabo in sem se pocutila svoh in nikakva sem non stop jedla, ker sem mislila, da bo tako slabost in svohost minila pa nic od tega eheheh...sedaj se mi je pa apetit vrnil na stare tire :-)
Kako pa vam gre z zaprtjem?




sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 12:15:13)

Jaz nimam čisto nobenih problemov z prebavo ubistvu mam se boljšo kot ponavadi tako da res sem zelo srečna da vsaj s tem nimam problemov.
Ja jst nevem zakaj mi kile tok gor letijo pa res pojem veliko sadja več kot ponavadi. Zdaj imamo domače jagode jih velik pojem....nevem mogoče pa res sladkor sam si ga zdaj kar mirim in nimam nič povečano

Mah bo že ...važno da je vse ok bom še potem z tem obremenjevala




Damuš -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 13:10:11)


IZVIRNO SPOROČILO: Niki13

Damus iskreno se rajsi kaksen kg zredim kot, da bi mi bilo tako hudo kot je bilo tebi v prvi nosecnosti....rajsi kak kg vec pa da se dobro pocutim....to sem tudi jaz delala tedne nazaj, ker mi je bilo kao slabo in sem se pocutila svoh in nikakva sem non stop jedla, ker sem mislila, da bo tako slabost in svohost minila pa nic od tega eheheh...sedaj se mi je pa apetit vrnil na stare tire :-)
Kako pa vam gre z zaprtjem?


Jah ... tudi jaz nisem bila navdušena nad slabostjo. Sej tudi zdaj nisem, pa je bistveno bistveno boljše kot v prvi N. V prvi N sem se en večer zjokala, ker res nisem mogla več. je bil mož čist šokiran, ko sem rekla, da sem si premislila[sm=jezicek.gif] (je mislil, da bom šla kr na splav, ubožček).
Tud v tej nosečnosti ne pokam od navdušenja in energije. čeprav .... je čist skregano z logiko, saj bi morala biti po dveh SS fuuuuuuuuul navdušena, ampak mene tolk izčrpava ta slabost, pa tud na splošno sem ful utrujena.

Se tolažim, da sem že v drugem trimestru, ko počasi postane fajn, pa trebušček raste, pa brcike bodo počasi. Res počaaaaasi[sm=smiley36.gif]

Moja prebava je pa grozna. Moram ful pazit kaj pojem, če ne me v sekundi napihne. Zaprta sicer nisem, a sem redkeje na wc kot pa je bilo to prej v moji navadi. Se moram na trenutke prav prisilit, da grem na veliko potrebo, ker mojemu črevesju se kar ne da dat kaj od sebe[sm=jezicek.gif]




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 13:31:35)

Lepo vama...jaz pa v prvi N super nikoli boljse, sedaj pa nikoli slabse [sm=smiley19.gif]
Sladkorcica sadje vsebuje ful sladkorja pa mogoce to vpliva na polet tvojih kg...kot vsaka stvar je tudi sadje za eno plat super dobro in pozitivno, za ta drugo pa malo manj...
Damus veliko je taksnih kot ti, ki bi naj v luft skakale od veselja a je pol vsakdanjik drugacen in nam le to ne omogoca...v prvi N sem imela vso energijo in vse kar spada zraven, da sem lahko skakala v tej pa je tega dosti manj....pac tako je....je pa res, da bi se morale zadeve sedaj v drugem trimesecju izboljsati...ja jaz komaj cakam na brce, saj sedaj ko ne cutim se nic ne vem nikoli kako je moj otrocicek...imam pa se iz prve nosecnosti angel sound, vendar ga se ne zelim uporabiti (saj se bojim, da je se prezgodaj) glede na to, da niti na UZ nisem se slisala bitje srcka...je pa super zadeva [sm=smiley1.gif]...




sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 14:21:00)

Ja verjetno imaš prav glede sadja sam problem je ker mi tako noro paše. No saj zdaj recimo je obstalo in upam da se bo umirilo kajti nočem bit že zdaj kot sloncica Neli Hehe. ...

Bote vozičke nove kupovale al bote od tastarejsih ponucale?




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 16:09:01)

Ce ti pase seveda jej kolikor ti pase....ne sekiraj se za kg ma uzivaj v teh mesecih...bomo imele se casa potem se obremenjevati s kg [sm=smiley1.gif]
Glede vozicka sem pri prvem imela vse izposojeno in sem si rekla, da bom pri drugem kupila zihr nov trio, ki bo max komot, ampak tudi tokrat ne bo slo ehehe...kako mi gre fajn [sm=smiley36.gif] ....nimam pojma kako skombinirati, saj moj prvi se vedno ne hodi ima pa ze 18 kg, ko vozicki niso vec homologirani itd itd...za kasneje ok lahko vzamem kaksnega za dvojcke tiste easy, za zacetek pa res nimam pojma...sem gledala enega, ki je za dvojcke lahko pa ga uporabljas tudi samo za enega, ampak je taksna cena, da mislim, da se mi res ne splaca [sm=smiley19.gif] ...al bom sla pohajat, ko bo kdo z mano, da lahko poriva en vozicek jaz pa drugega, ce ne nimam pojma .........
Kaj pa imas ti v planu?




sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 16:20:11)

Mah midva sva kupila predlanskim nov voziček modularni od peg perego gt3. Bil je precej drag in najbrž ne bomo novega ker je ta še ubistvu skoraj nov zdaj že od jeseni stoji ko je mali shodil . Je pa drugače voziček oreng in ni da ni ma pa eno slabo lastnost ker se slabo skupaj zloži in ves prtljažnik zavzame. Drugi pa nimam pritožb že ko sem prvič videla ta voziček sem se zaljubila v njega ker ima vse kar jaz rabim.

Ja pri tebi bo pa res težka. ...kKaj pa če bi kaj na bolhi pogledala rabljeno?eni prodajajo skoraj novo za pol ceneje. ...probati ni greh




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 16:37:29)

Ja drzi, saj sem tudi na bolhi ze gledala, ampak trio za dvojcke ne bi jemala, ker bo ta vecji itak v vrtcu cez dan, ko bom jaz na porodniski in kako bi izgledalo, da se vozim cele dneve okoli z vozickom za dvojcke a samo eno dete notri [sm=smiley36.gif] poleg tega pa na "normalnih" vozickih za dvojcke ne mores kombinirat recimo lupinice za novorojencka in vozicka za ta velikega...




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 16:38:29)

Ce si pa predlani vzela nov vozicek in si z njim zadovoljna pol pa res ne vidim smisla, da bi sla kupovat novega....




sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (16.5.2017 17:06:31)

Ja saj vem kakor se obrneš ni prav. ...saj maš se neki časa za razmislek kako rešit ta problem....

Ja saj ne bova novega mislim da bi v temo brcnila ...bi pa takoj če bi bila možnost kupila recaro baby zen če poznaš. ...se pa na tako malo zloži da ne verjameš dokler ne vidiš. ...sam kaj ko je čez 1000e in je res to drag šport. ..No saj tud peg perego ni bil dosti manj. Saj če bi takrat vedela za recaro bi ziher kupila tega.
Hec je ko je moj pozimi tečnaril da bi voziček prodali pa ko bi spet bla noseča bi pa novega. ..Pa sm rekla da ne da se mal počakamo. .No Evo jst sm pa nepričakovano zanosila. .Tako da ga ne bomo prodali




Damuš -> RE: Novembrke2017 (17.5.2017 8:59:19)

Niki, kaj pa tisti priključki za vozičke, ko lahko starejši stoji gor -http://www.mali-vragci.si/priklopnik-lascal-buggyboard-maxi-black-label? Najbrž če še ne hodi, to še ne pride v upoštev?
Men je to taka fajn pogruntavščina, ko je starejši še tolk mali, da še ne prehodi nekih hudih razdalj, pol pa gre vsake tolko na tole rolko, pa se malo pelje.

Midva sva vse dobila - na srečo, ker jaz res ne maram nakupovanja (ja sej vem, čudna sem). In tudi sedaj nimava namena kupovati karkoli novega. Sem pa že nasplošno človek ko ne komplicira neki v tri krasne in priznam da ne razumem te norije z vozički in ne vem kako opremo.

No, edin kar me je mal jezilo je bilo to, da je voziček zasedel cel prtljažnik, pa še kolesa sva morala dol pobrati, da je sploh šel v prtljažnik. No, je pa res da imava majhen avto.
Ampak ta problem bo rešen, ker bova kupila nov avto[sm=jezicek.gif] (tolk o tem, da ne komplicirava). V resnici pa - bi tak al tak vzela nov (večji) avto, pa četudi ne bi bila noseča.

Sladkorčica - glede hrane - tudi meni fuuul pašejo jabolka. Sicer jih nimam neki posebej rada, ampak v tej nosečnosti jih jem pa na tone. Men se prav smešn zdi, ko kdo omeni, da ko si noseč ti pa pašejo kisle kumarice. jaz sem jih vedno imela rada, a ne v prvi N in ne sedaj jih niti videt ne morem. Pa da o ingverju sploh ne govorimo (kao pomaga proti slabosti, men je bilo po njem še bolj slabo).





sladkorčica -> RE: Novembrke2017 (17.5.2017 10:10:51)

Ojla...

Ja glede vozička priznam naju je popadla norija in sva šla večkrat na ogledovanje in ta ko sva ga tudi kupila mi je bil noro všeč ...No na koncu se je izkazalo da ko je sestavljen vzame veliko prostora kljub velikemu avtu....No in ga bomo imeli tudi zdaj ker je to drago . Pa kupila sva novo previjalno mizo ker je praktična z 4 predali in bo še dolgo v uporabi. Oblekice pa igrače sva pa ogromno dobila. Mam eno sobo sam s to kramo in je čist zabasana Hehe.

Ja men jabolka tudi noro pasejo pa tudi nisem neka ljubiteljica jabolk. To z ingverjem pa nisem niti probala ker slabost mora minet sama od sebe pa konec. No saj bo ....z vsakim novim tednom se tud to zmanjšuje.




Niki13 -> RE: Novembrke2017 (17.5.2017 11:01:10)

Damus ja vsi tej prikljucki so super, ce otrok ze sam hodi in ta dodatek potrebuje obcasno...moj mali hodi mogoce 5 minut pa se to samo za rokico (sam se ne gre) vse ostalo je pa se vedno vozicek...super je, ko je razlika manjsa in ko dejansko ta vecji ze hodi in le to potrebuje samo obcasno...enako kot ti smo tudi mi vse dobili in imam toliko krame, da se ven ne vidim...sicer vse za fantka, tako, da ce bo puncka bom pa res morala kaj kupiti...sicer pa ne kompliciram stvari od fantka bodo ok tudi za puncko,ce bo puncka...glede vozickov tudi nisem komplicirala, 2 sem dobila, 2 sem kupila ( morala menjat, ker je prerastel in so mu nogice ze dol visele )...midva sva nov avto kupila ze pri prvemu, ker sva imela dva res majhna avta, sedaj pa bova videla sproti kako bo, ampak mislim, da bova prisiljena ponovno vzet vecjega, ker ce ne nama ne bosta 2 vozicka in vsa oprema stala v temu...
Previjalno mizo smo tudi mi vzeli in jo se vedno uporabljam in enako bo se naprej, ko jo bosta 2 uporabljala [sm=smiley1.gif] zihr pa ne bo stalo notri vse od obeh ehehe in to bo potem spet za resevat [sm=smiley36.gif].....




Damuš -> RE: Novembrke2017 (17.5.2017 11:17:14)

Hahaha ... mi mampo pa puncko in so seveda vse cunje roza (smo večino dobili, kar sem sama kupila, NI roza), tako da če bo fantek, ne bo lih uporabno. Ima pa naša punca tudi kake stvari od bratrančkov in prijateljčkov ko so rjave, modre. je lažje fantovske stvari dat na punčke, kot pa obratno.

Itak se pa mamice punč jezimo da je v trgovinah vse roza, mame fantkov pa da ni mogoče dobit skoraj nič drugega kot modro in sivo. Jaz sem ful imela idejo o kakšni oranžni, zeleni, rdeči itd barvi ... Ampak je to tako težko dobit, da sem že obupala.

Sicer pa zdej ko že zna sama povedat, je itak roza zakon[sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>