RE: Aprilčki 2018 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (30.8.2017 19:10:05)

No jaz sem imela včeraj 1.pregled in je bilo videt vse ok. Sem se kar raznežila :) sem pa imela cuker 5.1 in grem jutri še enkrat dat kri.

Lp D




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (31.8.2017 15:39:53)

Super, da je vse ok! Jaz tudi že komaj čakam torek......sem pa zdaj dober teden na dopustu in bom malega uvajala v vrtec.....Ma saj dnevi kar hitro grejo, tik tak in bomo vse dale čez tele prve preglede....

lp M.




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (31.8.2017 21:41:01)

Pozdravljene!
Tudi jaz bom zaenkrat še anonimna S. (vidim da ta črka še ni zasedena)[sm=smiley36.gif]
Sem v 7. tednu. UZ sem imela v ponedeljek, ker sem zaradi narave službe morala na bolniško. Detece je bilo tam in utripek tudi. Juhuhu!
Za sabo imam že en SS v 9. tednu in se zdaj nasploh ne upam preveč veselit. Sicer pa imam doma že dva velika fanta (10 in 8 let), ki si nadvse želita mlajšega bratca oz. sestrico. Tudi jaz sem nenormalno utrujena, lačna (pa ne morem pojest kaj dosti) in totalno brez energije. Saj bo minilo, ne? [sm=smiley36.gif]
Nam vsem tukaj želim lepo nosečnost!




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (1.9.2017 19:33:55)

Nekaj nas je pa že :). Jaz sem se pofočkala že na prejšnji strani, pregled pa imam čez 12 dni, takrat bom noseča 8 tednov in pol -da bo le vse ok. Vsem vam želim bp nosečnost :)!
Lp, F.




Clarita -> RE: Aprilčki 2018 (4.9.2017 11:37:14)

Živjo!

Evo, še jaz sem vam pridružujem :)
Imava eno krasno hčerko (aprilka 2014), letos aprila pa sem imela žal en SS v 8 tednu nosečnosti..... Ampak, greva optimistično naprej in upava na vse najboljše! Optimizem velja, kajne? :)

Skratka, nosečnost je zaenkrat enaka kot prva-na srečo ni slabosti, a imam zopet povečane prsi in občutek napihnjenosti...prvi pregled pa imava 27.9....do takrat bom po9skušala biti čim bolj mirna, vseeno se ne upam preveč veseliti in tudi povedala tokrat ne bova že zdaj. Počakala bova do prvega pregleda in verjetno še za Nifty test (na amniocentezo ne želim več iti).
je pa problem to vse skrivati, sploh zato, ker sva z možem bolj 'žurerske' variante in v družbi rada tudi spijeva pivo, dva ali tri...zdaj pa nič... Zaenkrat kupujeva brezalkoholno pivo (kadar sva povabljena na zabave (roj.nevi,, rojstav ptrok,..ni da ni, ki pa jim očitno tudi ni konca in kraja!) in mi ga skrivaj natoči mož, ko gre sam po pivo...
Skratka, upam, da nama uspe to skriti do konca in da bodo potem vsi res zelo lepo presenečeni!

Se tipkamo....do takrat pa Lp!

p.s.: aja, moj PDP pa je 30.4.2018




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (4.9.2017 15:03:24)

Živjo vsem skupaj!

Še ena nova nosečka tukaj! Bom tudi jaz ostala anonimna še za kakšen teden, dva ... prvi pregled imam šele 20.9., ko bom že v 10 tednu. Malo mi je nenavadno, ker sem pri prvih dveh nosečnostih imela pregled v 7. in 8. tednu, zdaj pa me je sestra na podlagi prejšnjih dveh nosečnosti, ki sta bili tako b.p. avtomatsko določila za tako pozen pregled. Tako sem neučakana [sm=smiley1.gif] !
Nosečnost ni ravno 100% načrtovana, ampak se je nekako zgodila na precej ugoden čas, tako da je veselje neizmerno [sm=bravo.gif].
Doma imam že dva otročka, zdrava in navihana.
Počutje je tokrat slabše, kot je bilo prvič in drugič. Jutranje slabosti, ki se pojavljajo čez cel dan ... niso sicer grozne, gre bolj za tisti občutek, ko imam kar naenkrat preveč sline v ustih. Sladko mi ne potegne ... bi pa pojedla vsak dan gajbo paradižnika in čipsa brez omejitev. Bo treba malo umirit apetit, da ne bom potem jokala na vagi [sm=smiley36.gif].
Sicer vse ok. Najbolj navdušen je mož, ker imam nove joške [sm=smiley36.gif]!
Se javim še kaj. Eno lepo nosečnost želim vsem tukaj! Bo očitno kar pester april 2018 [sm=bravo.gif]!





Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (5.9.2017 11:05:06)

Moj prvi pregled je pa žal prestavljen.....moral biti danes, pa so me včeraj klicali, da mora G. na nek pogreb in da danes ne bo šlo.....zdaj sem naročena pa v ponedeljek......tako da bo treba še malo počakat, preden poveva malima dvema (sva nekako mislila po 1.pregledu).

Sicer pa je moje počutje zadnje dni nekoliko boljše......opažam, da mi je predvsem po sladki hrani bolj slabo, zato se je izogibam.....

uživajte v teh lepih jesenskih dnevih :)

lp M.




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (5.9.2017 21:12:17)

No jaz sem imela prejšnji teden pregled v torek= bilo vse ok....v petek pa je bilo kot bi odrezal - ni bilo več slabosti, žeje, ni me tiščalo več na wc zgodaj zjutraj.....in zdaj namesto da bi se veselila, me skrbi, da je kaj narobe. Kriza! Sem pa danes 9t in 4d

Lp, d




Clarita -> RE: Aprilčki 2018 (5.9.2017 21:26:25)

Ne se sekirat-sprosti se in misli le na dovro. Znaki pridejo in gredo...uzivaj v dnevih brez slabosti!
Ce pa te res prevec skrbi, se naroci na pregled....a prevec uz tudi ni dobro za otrocka...ce pa bi bila kaksna krvavitev, potem pa le poklici ginekologinjo. Drugace pa se sprosti in imej pozitivne misli😊




twety -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 7:37:11)

Pozdravljene,

Tudi jaz sem srečka nosečka [sm=smiley1.gif] , doma ze imamo navihano 3,5 leta staro deklico. Pregled za potrditev nosecnosti sem imela, naslednji pregled v 10 tednu. Pdp 28.4.

Drugače se dobro počutim, edino napihnjena sem tako zelo, da me cel spodnji del trebuha boli..

Vsem lepo in mirno nosecnost v




Clarita -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 8:21:32)

Odlicno in cestitke!!! Dobrodosla med nami..upam, da jaz se ostanem..... ponoci sem zacela malo krvaveti in sem sedaj v cakalnici za pregled....en SS je bil letos aprila ze za mano...nimam veliko upov, da bo vseeno vse ok. Ce pa bo bom neizmerno presrecna!!!!




twety -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 8:33:12)

Clarita upam, da bo vse ok. Drzim pesti




mamicadvehfantkov -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 9:07:38)

Zdravo mamice in bodoče mamice.

Tudi midva sva nepričakovano zagledala plus, doma imava že dva fanta, stara 3 in 5 let.
Otroka bova obdržala, saj sva tako ali tako želela še enega. Mogoče sva preveč odlašala in je
nosečnosti kar prišla nenačrtovano.

Jaz imam grozne slabosti, v službi komaj zdržim, dobro da sem za računalnikom in nimam fizičnega dela, v nasprotnem primeru
bi morala na bolniško.

Imam zelo zelo napet trebuh, tako da upam, da sodelavci še ne bodo opazili mojega trebuha.
Ima katera podobne probleme? Vam kaj pomaga. To seveda še nikakor ni nosečniški trebuh samo vse me tišči in res zgleda kot bi že bil.

Prvi pregled pa imam v ponedeljek 11.9.

Iz kje ste kaj punce?




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 9:19:47)

Clarita, držim pesti, da bo vse ok! In dobrodošle vse nove :)

mamicadvehfantkov, smo pa skoraj na istem.....moja dva fanta sta stara pa 5 in 2 :) in tudi moj 1.pregled bo 11.9. :)

lp M.




Clarita -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 10:05:36)

Zivjo.
Evo pregled za mano, a ne izgleda najbolje...gastacijska vrecka je, a zgleda prazna...G ne upa prevec in jaz tudi ne, zato mi je dala napotnico za ciscenje, ce bi prislo do vecjih krvavitev...
Zdaj samo upam, da gre doma lepo normalno skoz, ker na ciscenje pa nocem iti ponovno...
Ampak punce, to se je zgodilo MENI, ne se ustrasit, da bi se lahko tudi vam...zame skoraj ni presenecenje, saj sem stara ze 41 let.. Imava vsaj enega soncka doma!!😊
Ja...zdaj cakam, da gre to lepo skozi, ce pa se umiri in se krvavitev preneha, imam pa drug teden ponovni pregled...ampak za to je moznost le nekaj pricentov.....raje ne racunam nanje...
Lepo bodite in SRECNO!!! Uzivajte v nosecnosti in imejte zdrave otroke😁




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 10:17:04)

držim pesti, da morda mala pikica vseeno preseneti! Sicer pa potem pogumno naprej.....ja, res je fino, če ni treba na čiščenje......jaz sem imela 2x ss, enkrat v 5. in 1x v 6.tednu, obakrat se je samo sčistilo......in po teh dveh SS nama je uspelo in sta sledili 2 super nosečnosti, z zdravima fantičkoma.....upam, da bo tudi pri vama tako kljub letom....pa naj vama bo tisti sonček, ki ga že imata doma, v tolažbo.....

lp M.




Clarita -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 10:19:25)

Hvala za vzpodbudne besede :)




madejka -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 15:39:51)

Pozdravljene,
anonimna S. tukaj. Že vedo vso okoli mene, ker sem na strogem mirovanju, tako da se ne skrivam več.... bo kar bo. Imela sem že dva UZja, enega za potrditev nosečnosti, ker sem vzgojiteljica v jaslih in so me dali na bolniško. Drugega zaradi krvavitve, ki pa hvala Bogu zaenkrat še ni nič pomenila. Moram pa strogo mirovat. Pa sladkor imam povišan, tako da grem jutri na ponovn odvzem krvi.

Joj Clarita, me je kar stisnilo ob tvojem postu. [sm=smiley19.gif] Držim pesti, da se ti vse na dobro obrne! Tudi sama imam SS za sabo in nobeni ne privoščim te izkušnje več. Čuvaj se!

Mamicadvehfantkov [sm=bravo.gif] lepo razliko boš imela. Takšno bi imeli tudi mi, če nam eden ne bi pobegnil. Zdaj bo pa skoraj še en edinček, ker sta fanta že tako velika. [sm=smiley36.gif]
Ja, mene tudi ful napenja, kak dan bolj, drugič manj. Sem ugotovila, da je boljše, če po malem jem čez dan, pa nič stvari, ki napenjajo. In Donat sem si nabavila. Pa se mi je kar umirilo.

Anonimna D. mene je tudi zdaj počasi nehalo na wc tiščat. Prej sem hodila na 15 min, podnevi in ponoči, zdaj se umirja. Pa pri nobeni nosečnosti nisem toliko hodila na wc. [sm=smiley36.gif]




Clarita -> RE: Aprilčki 2018 (6.9.2017 15:58:05)

Res....hvala vsem za podporo-ni lahko, a jemljem, da je bolje tako, kot da bi bil otrok pizedet...naravna slekcija, tako to jemljem.
Ni lustno, a je kar je....sva se z mozem pogovarjala....ce bo kmalu se kaj 'dalo' ok, sicer pa....imava eno fejst punco-res enkratno, da se vsi sprasujejo, ce je otrok lahko tako zelo super (ocitno je super za 2!)😂.
..tko da....ce bo kaj se zajokalo na ta svet SUPER, sicer smo mi3 najboljsa family😉😎😂😁
Udri brigu na veselje, kajne?😐🤗




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (7.9.2017 21:16:22)

Oh Clarita, res škoda.
Čeprav vam znaki minejo čez noč pa ni nujno da bo konec vsega. Meni so vmes že dvakrat zagodli s tem da so kar izginili.. Zadnjič se je to zgodilo štiri dni pred prvim pregledom. Tri noči nisem spala zaradi tega, tudi na pregledu sem bila skušena in pripravljena na najslabše. Ampak sem doživela čisto presenečenje, imam zdravo nosečnost, vse je v najlepšem redu! Sedaj so me tudi prsi spet začele malo bolet, zgleda da je bil le kratek premor da vmes malo zadiham [sm=smiley36.gif] Sem pa pri koncu devetega tedna (8 +6)




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (7.9.2017 23:25:21)

Mene je malo moja G pomirila..sicer sem pa v zadnjih dneh dvakrat bruhala. Zgleda je tudi psiha. Nuhalno imam pa 25.9. v Dravljah.
Držim pesti za vse nas, da bo vse ok. 😚

Lp D




Vrtnicaa -> RE: Aprilčki 2018 (8.9.2017 14:10:42)

Pozdravljene vse! [sm=smiley1.gif]

No, pa se pridružim še jaz. Berem že od samega začetka, pa kar nisem zbrala poguma, da se oglasim. Strah je tudi naredil svoje.
S partnerjem sva se približno tri leta matrala in pričakovala plusek, lani je končno ratalo, pa sem imela v 8.tednu SS.
Za mano je tudi en neuspešen IVF postopek. No, tokrat je pa ratalo po naravni poti brez kakršne koli pomoči. Imam namreč PCOs.

Za mano je že nekaj pregledov, zaenkrat kaže vse super. Imam sicer malo krčev, špikanje čutim in grooznoo sem zaprta. Tako da me posledično boli cel spodnji del trebuha. Slabosti je tudi nekaj bilo oz. so še, a ne pretirano.

Kako pa ste ve punce? Kako se počutite?

Nuhalno imam 25.9., isto kot Anonimna D. Komaj čakam! [sm=smiley36.gif]

Lp, Vrtnicaa




Anonimen -> RE: Aprilčki 2018 (8.9.2017 22:41:23)

O vrtnica čestitke! Kje pa imaš nuhalno? Jaz sem bila prejšnji teden ok, zdaj zadnje tri dni pa me daje slabost zvečer. Drugače sem pa iz Kranja.

Lp D




Kiki*** -> RE: Aprilčki 2018 (8.9.2017 22:47:39)

Pozdravljene,

pridružuje se vam še ena nosečka. Kolegica mi je priporočala ta forum, saj je to moja prva nosečnost in je fajn, da prebereš kakšen nasvet, izkušnje še drugih nosečnic. Pregled bi morala imeti 22. avgusta, vendar sem šla en dan prej saj sem opazla svetlo rjavi izcedek (valda se ustrašiš), ampak je ginekologinja rekla, da so to hormoni, ki delajo na polno in se vse skupaj še nastavlja na svoje mesto. Sem pa ze lahko videla pikico, ki me je čisto razveselila. [sm=smiley1.gif] UZ je pokazal, da naj bi bila v 6 tednu in nekaj dni, tako, da imam ubistvu prvi pregled naslednji teden, kjer se bo lahko bolj videl srček. Predvideni datum za zdaj je 14.april [sm=smiley1.gif].

Lepo nosečnost vsem nosečkam! :)




Nathalie1 -> RE: Aprilčki 2018 (8.9.2017 23:52:13)

Hejlaaa puncee[sm=bravo.gif]
Sem nova na forumu in prvic nosecka v 8. tednu.. zaenkrat vse kaze odlicno, kmalu imam pregled pri g. Me pa zanima ker veliko pisete o SS, kaksne znake ste imele? .. zelo me je strah ker se vcasih pojavi rjavi izcedek, obiskala sem tudi g., ki pa pravi da ni nic videti in da je za enkrat vse okej. Hvala za odgovor in lep veceeer 😍




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>