RE: Majčice 2019 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


dorchy24 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 11:59:24)

Jaz folnih ne jem ker me zapirajo ful pa slabo mi delajo pijem samo magnesol ki pomagajo pri krcih . Prevec folne tudi ni dobro ker se kopici v telesu . Je odvisno kaj kdo ravi po krvnem izvidu se najbolj vidi kako in kaj .




Vijoli_ca -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 13:14:28)

Jaz jo jemljem, ker me G čisto vsakokrat vpraša, če jo jemljem. Plus da nekaj pretirano sveže zelenjave ne jem, vsaj ne dovolj po moje 🤫Ampak itak da vsaki nekaj drugega odgovarja, drugače ne bi bilo tak zanimivo 😉




lillchy123 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 13:39:56)

Jaz tudi jem folno in včeraj mi je G rekla, da jo moram. Že nekaj dni pa ugotavljam, da mi je po njej se bolj slabo (če je to sploh možno)




Rossie -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 13:43:43)

Jaz sem od zacetka jemala samo folno kislino. Doma imamo velik vrt, tako da imam moznost jesti veliko sveze zelenjave. Sedaj, ko je tega manj, jem tablete Novalac. Vsebujejo folno kislino, zelezo in DHA (omega 3). Kako pa ve drugače jeste? Ali se med nosečnostjo pazite kaj jeste in česa ne? Jaz sem se odrekla samo surovim izdelkom (ne vem še, kako bom prezivela Bozic - biftek obozujem) in pa kavi (pa še To se kdaj pregrešim, ker bi drugače samo spala). Sadje in zelenjavo imam rada ze od prej. Se mi pa nenormalno „lušta“ pašteta Junior.  




Vijoli_ca -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 13:44:41)

Jaz sem jo jemala tudi vsaki dan med obema noseč. pa mi ni bilo nič slabo. Zdaj pa mi je ful, sicer dvomim da od tega. Možno pa je ker so hormoni na nori zabavi 😜Za 1x se tolažim, da vsaj bruham ne in da bom že pregurala tudi te slabosti. 




Vijoli_ca -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 13:53:07)

Meni je prejšnji teden nenormalno dišal pomfri, ki ga drugače skoraj nikoli ne jem. Pa samo junck food sem spravila v sebe. Vse kaj imam rada mi ne paše, nič se mi ne lušta. Prav silim se jest, ker pač morem. Edino Coca Cola mi hodi po glavi, samo je tak ni doma in je iz principa tudi ne kupim.Kavo spijem samo še eno na dan, edino kar me skrbi je da nikakor ne uspem nehat kadit. Po ss sem padla v stres in posledično kajenje,... Zdaj sem na cca 6kom dnevno.  Pa upam da bom kmalu nehala. Mi je moj obljubil da bo tudi nehal Oz zmanjšal samo naj rečem, samo ta dan se vedno čakam... Pa jasno mi je da je to izredno slabo, pa vse kaj lahko prinese. Teh 6 bom še tudi ukinila, samo da se v red spravim. Edino kar sem čisto ukinila so sladkarije, ker mi ne pašejo. Prejšnjic sem mislila da bo mala bajedera ven padla, toliko sem jih pojedla. 




zabica3 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 13:55:13)

Jaz folne ne jem, kolikor sem brala, je potrebna, da se pravilno zapre nevralna cev, kar naj bi bilo v 4. tednu, kar je itak ze mimo, tako da ce ni potrebno, raje ne jem. Ali ima kaksna druge informacije? 




Rossie -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 14:10:50)

Vijolica, tudi jaz tezko jem ze od petka. Se tudi silim s hrano. Pred nosečnostjo sem tudi jaz kadila. Sedaj sem popolnoma nehala kadit, upam, da tudi tebi uspe! Je pa tako, da mi nenormalno dišijo cigareti. Ko ga nekdo zraven mene prizge prav uzivam, pa vem, da tudi to škoduje 🙈. Pozitivna stvar kombinacije s slabostjo pa je, da se v bistvu še nisem zredila. Mogoče za 0,5 kg (ampak za 0,5 mi je teza ze prej nihala). Je pa res, da se imam sedaj še čas ukvarjat s športom, od oktobra naprej bo časa bistveno manj. Takrat pa naj bi nosečnica tudi začela pridobivati na tezi.🤰




Rossie -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 14:42:43)

Zabica, folno kislino naj bi jedle do konca prvega trimesečja. Redko dobiš zadostno količino v telo, saj so folati občutljivi na temperaturo (med kuhanjem se uničijo). Sploh če si prej jedla kontracepcijske tablete, imaš še nizjo raven folatov... mislim, da bi bilo dobro o tem povprašati v lekarni. Tam ti bojo bolj natančno razlozili, jaz sem to nekje prebrala, drugače se ne spoznam... 😊




zabica3 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 15:09:59)

Vsaka ma drugacne info joj 😔 bom najbrz pocakala do pregleda pa bom videla, kaj bo ginekologinja rekla. Hvala ☺️




dorchy24 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 15:32:52)

Pac folna kislina in vitamini so res dobri za razvoj otroka ampak je vse lepo in prau dokler je vse ok z mamico in otrokom. Js npr ne jemljem ker sem sama sumila na antifosfolipidni sindrom in se pac globje ce se gre pri tem se folna nabira v telesu in lahko ubije otrocka v takih kolicinah zato pac nisem jemala ta cas v prejsnjih splavih sem vedno jemala in ni blo nikoli koristi v prvi nosecnosti mi ke blo grozno slabo po elevitu in tifolu tako da sem nehala v drugi sem probala neke od novalaca enako in potem sem obupala nad vsemi pravzaprav sem rekla ce se bo otrocek dobil kar je v meni in to je to ampak tako gledam po vseh svojih tezavah . 




mrs. darcy -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 15:54:22)

Jaz jem samo folno kislino in to od Jamieson, v katerih ni ničesar razen folne kisline. Ta mi zelo odgovarja. Tudi v prvi nosečnosti sem jemala te. 




Anonimen -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 16:33:11)

Ne jem folne. V bistvu nobenih dodatkov nisem jemala in jih ne jemljem. Mogoce bi bilo dobro, ce bi jih, vendar sem zelo nevestna pri necem kar moram redno jemati. Ponavadi pozabim. V prbi nosecnosti sem si nabavila vse mogoce dodatke, na koncu sem vse pometala v kos.




Anonimen -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 16:38:36)


IZVIRNO SPOROČILO: dorchy24

Pac folna kislina in vitamini so res dobri za razvoj otroka ampak je vse lepo in prau dokler je vse ok z mamico in otrokom. Js npr ne jemljem ker sem sama sumila na antifosfolipidni sindrom in se pac globje ce se gre pri tem se folna nabira v telesu in lahko ubije otrocka v takih kolicinah zato pac nisem jemala ta cas v prejsnjih splavih sem vedno jemala in ni blo nikoli koristi v prvi nosecnosti mi ke blo grozno slabo po elevitu in tifolu tako da sem nehala v drugi sem probala neke od novalaca enako in potem sem obupala nad vsemi pravzaprav sem rekla ce se bo otrocek dobil kar je v meni in to je to ampak tako gledam po vseh svojih tezavah . 


naceloma ginekologi zelo priporocajo jemanje vsaj folne kisline ze pred zanositvijo - med nacrtovanjem nosecnosti ter redno uporabo cez celo nosecnost in tudi med dojenjem. Folna kislina ali vitamin b9 pomagata pri nastajanju novih celic v telesu in pozitivno vplivajo na razvoj mozganov, hrbtenjace in zivcevja. pa se na cel kup drugih organov. Pri posameznicah pa res lahko vplivajo na apetit, bruhanje, povzrocijo zgago idr. Ma kateri preparat pa nima stranskih ucinkov?




Anonimen -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 16:42:57)


IZVIRNO SPOROČILO: zabica3

Jaz folne ne jem, kolikor sem brala, je potrebna, da se pravilno zapre nevralna cev, kar naj bi bilo v 4. tednu, kar je itak ze mimo, tako da ce ni potrebno, raje ne jem. Ali ima kaksna druge informacije? 

naceloma ginekologi zelo priporocajo jemanje vsaj folne kisline ze pred zanositvijo - med nacrtovanjem nosecnosti ter redno uporabo cez celo nosecnost in tudi med dojenjem. Folna kislina ali vitamin b9 pomagata pri nastajanju novih celic v telesu in pozitivno vplivajo na razvoj mozganov, hrbtenjace in zivcevja. pa se na cel kup drugih organov. Pri posameznicah pa res lahko vplivajo na apetit, bruhanje, povzrocijo zgago idr. Ma kateri preparat pa nima stranskih ucinkov?


naceloma ginekologi zelo priporocajo jemanje vsaj folne kisline ze pred zanositvijo - med nacrtovanjem nosecnosti ter redno uporabo cez celo nosecnost in tudi med dojenjem. Folna kislina ali vitamin b9 pomagata pri nastajanju novih celic v telesu in pozitivno vplivajo na razvoj mozganov, hrbtenjace in zivcevja. pa se na cel kup drugih organov. Pri posameznicah pa res lahko vplivajo na apetit, bruhanje, povzrocijo zgago idr. Ma kateri preparat pa nima stranskih ucinkov?




dorchy24 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 16:51:32)

Jaz menim da kolko je dober je tudi slab za jemanje. Jaz edino stvar ki jemljem je magnesol cisti magnezij ker sem mela vedno tezave z krci ce ne nebi niti to jemala. Je pa res da vsaka.mamica ve kaj je za svojega otroka dobro in slabo  in bo vsaka kakor bo nardila , bo prav.




Anonimen -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 17:13:36)

Se opravicujem za prejsnji post ker imam nekaj tezav z "odgovori","citiraj'' ... Vse sam "izbrisi" ali "popravi" ne najdem nikjer.Sicer pa kot pravi dorcy, vsaka pozna svoje telo najbolje in ve kaj ji odgovarja in kaj ne.




Anonimen -> Majčice 2019 (18.9.2018 18:20:15)

Pozdravljene mamice v pricakovanju majcic in majckovSama sem 25.8. zagledala plusek. Sem bila pa od SO prepricana da nekaj bo. Pregled imam sele 10.10, saj moja gin. sele takrat vzame na prvi pregled. Tako da me kar cudi da imate nekatere ze tako hitro pregled. Razen seveda tiste, ki imajo kaksne zdr. razloge, da morajo ze prej spremljati.PDP naj bi imela 3.5., tak mi je aplikacija izracunala, bomo videli kak bo na pregledu.Komaj cakam da bo prvo tromesečje mimo. Ze 3 tedne se z izjemo kaksnega dneva pocutim kot po mocno prekrokani noci. Pa lacna sem skoz, sam kaj ko mi skoraj nic ne pase. Tak da upam da bo to potem mimo, pa seveda tudi da poveva domacim




zabica3 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 18:40:00)

Ojla! Nisi edina s poznim pregledom, tudi jaz ga imam šele 4.10, pa sem se narocila 31.8. Upam, da te slabosti hitro minejo ☺️




dorchy24 -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 20:08:28)

Vedno dlje dajejo prvi pregled. Sama ce nebi bla rizik nebi se vedno mela pregleda. Glavno da je ok da.ni kakih resnih tezav.




Anonimen -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 21:02:54)

Pozdravljena anonimna 2 in dobrodosla med nami.
Moja ginekologinja obicajno tudi ne naroci pred 10tednom ker do tedaj ne more se nic videti in pogledati. Izjeme so seveda kaki izcedki,krvavitve, bolecine itd.
Sama sem tudi pristas cim poznejsega obiska ginekologa. Narocila se bom sele za november. Vem da dlje ne bom zdrzala. V prvi nosecnosti sem bila narocena prvic v 11 em tednu, drugic pa v 10em. Nazadnje sem sla pa v 6.tednu zaradi krvavitve in sla brez zdravil in brez zarodka nazaj domov po skoraj pol dneva prezivetega v porodnisnici na preizkavah.




Sunnie -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 21:17:25)

Pozdravljene srečke nosečke 😊 vidim da ste že zelooo pridne v čvekanje 😁 sem rabila kar nekaj časa da sem vse prebrala 😊 Upam da se bodo vse nosečnosti srečno končale 🐞🐞🐞🤞🤞🤞 in da pridemo vse srečno do konca. To je moja druga nosečnost, doma že imamo 13 mesečnega navihanca, sedaj pa smo po 4 mesecih načrtovanja po naravni poti spet zagledali plus 😊Stara sem 26 let. Glede folne kisline, sama je ne jemljem, saj sem jo v prvi nosečnosti ves čas pozabljala. Sicer pa o njeni precenjenosti dobro obrazloži Pušenjak 👌seveda pa vsaka ve zase kar ji ustreza 😊Glede slabosti po folni, vem da so punce priporočale tifol, da jim po njej ni bilo slabo. Glede raznih dodatkov pa naj vas samo opozorim da v Slo dodatkov ne preverjajo, in na deklaraciji lahko piše karkoli. Veselo in srečno nosečnost vsem skupaj 💗💗💗💗





Sunnie -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 21:19:02)

Po mojem izračunu naj bi bil pdp 16.5. Na pregled se še nisem naročila, saj moja ginekologinja naroča šele okoli 9-10 teden




Rossie -> RE: Majčice 2019 (18.9.2018 22:29:51)

Sunnie, ko si napisala, da so punce priporočale Tifol, saj jim po tem ni bilo slabo, se mi je posvetilo. Prej sem tudi jaz jemala Tifol in sem se pocutila odlicno, od petka dalje jem Novalac. Kot sem ze omenila, od petka komaj kaj spravim vase. Od jutri naprej bom ponovno poskusila s Tifolom in vam sporočila, kako se bo obneslo😊 vse nove članice pa prisrčno dobrodošle!




lillchy123 -> RE: Majčice 2019 (19.9.2018 9:14:21)

Rossie, no javi. Me prav zanima. 




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>