RE: Vse o carskem rezu (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


tejči28 -> RE: Vse o carskem rezu (2.7.2010 9:23:45)

meni so prerezali presredek kar brez vprašanja in ni prijetno kasneje.So posledice fizične in psihične.Dolgo se je celilo,pa še vidi se,da je prerezano, saj se zaceli,ampak brazgotina ostane in pri sexu mi ni prijetno.Vem,da mož ve od česa je to,pa kljub temu.Upam,da mi zdaj v drugo ne bodo prerezali,če pa  že,pa uoam,da vsaj na istem mestu.




lil_ -> RE: Vse o carskem rezu (2.7.2010 15:47:38)

ok ce prerezejo brez vprasanja, ze vejo zakaj...se vedno bols da prerezejo, kokr da se samo pretrga. ok sej mogoce kompliciram...sam mi res ni jasno zakaj psihicne posledice...ok fizicno mi je jasno...vsaka stvar potrebuje svoj cas da se zaceli. ampak zakaj psihicno? namen je dober, mislm brez tega nebi blo vasih [sm=duda.gif]. moja mami je bla tut prerezana...ni nikol nc jamrala...je pac povedala da so takrat rezal vse...in to je to. najbrz je danes, glede na to da je izbira, razmislanje drugacno. kar pa se tice izgleda...ce smo primerjal CR in rezanje presredka...mislim da se ti pri CR na izgledu bolj pozna. ja pa kaj ce se pozna brazgotina...zarad tega je prislo tvoje dete na svet. sej se poznajo tut strije...ampak je treba vedt zakaj. men bo za brazgotine in strije in se marsikej cist vseeno, vazno da bo z otroci vse vredu.
ne zamert mojmu razmislanju...sam pac zaenkrat tko razmislam...je pa res da se nism sla cez to[sm=smiley1.gif]




donna22 -> RE: Vse o carskem rezu (2.7.2010 16:14:50)


IZVIRNO SPOROČILO: lil_

ok ce prerezejo brez vprasanja, ze vejo zakaj...se vedno bols da prerezejo, kokr da se samo pretrga. ok sej mogoce kompliciram...sam mi res ni jasno zakaj psihicne posledice...ok fizicno mi je jasno...vsaka stvar potrebuje svoj cas da se zaceli. ampak zakaj psihicno? namen je dober, mislm brez tega nebi blo vasih [sm=duda.gif]. moja mami je bla tut prerezana...ni nikol nc jamrala...je pac povedala da so takrat rezal vse...in to je to. najbrz je danes, glede na to da je izbira, razmislanje drugacno. kar pa se tice izgleda...ce smo primerjal CR in rezanje presredka...mislim da se ti pri CR na izgledu bolj pozna. ja pa kaj ce se pozna brazgotina...zarad tega je prislo tvoje dete na svet. sej se poznajo tut strije...ampak je treba vedt zakaj. men bo za brazgotine in strije in se marsikej cist vseeno, vazno da bo z otroci vse vredu.
ne zamert mojmu razmislanju...sam pac zaenkrat tko razmislam...je pa res da se nism sla cez to[sm=smiley1.gif]



Saj so ti napisale, nekatere ženske zaradi tega čutijo, da so bile zlorabljene, to je ja zelo občutljivo mesto! in baje se presredek, ki se (naravno) pretrga, lepše celi, kot če je prerezan ...

Pri CR se dandanes pri izgledu ne pozna kaj dosti; jaz sem danes točno 1 leto po CR (taki cajt lani sem ležala na intenzivni negi ... uf, spomini ...), pa je brazgotina skoraj nevidna, razen na delčku, ki je malo slabše zašit. Pa saj se ne gre za brazgotine ...

Glej, če ni druge poti, se nekatere stvari morajo naredit, sicer pa bi morali čim bolj pazit in ne po nepotrebnem rezat - pri nas imamo prerez presredka občutno previsok, kot kažejo mednarodne raziskave. Vsekakor pa bi morala ženska imeti možnost izbire, saj smo že v 21. stoletju! Nekatere pač sprejmejo vse, samo da bi čim bolj naravno rodile, druge pač nimamo te želje in to je to.




lunka1 -> RE: Vse o carskem rezu (2.7.2010 20:34:22)

IZVIRNO SPOROČILO: lil_

ok ce prerezejo brez vprasanja, ze vejo zakaj...se vedno bols da prerezejo, kokr da se samo pretrga. ok sej mogoce kompliciram...sam mi res ni jasno zakaj psihicne posledice...ok fizicno mi je jasno...vsaka stvar potrebuje svoj cas da se zaceli. ampak zakaj psihicno? namen je dober, mislm brez tega nebi blo vasih [sm=duda.gif] . moja mami je bla tut prerezana...ni nikol nc jamrala...je pac povedala da so takrat rezal vse...in to je to. najbrz je danes, glede na to da je izbira, razmislanje drugacno. kar pa se tice izgleda...ce smo primerjal CR in rezanje presredka...mislim da se ti pri CR na izgledu bolj pozna. ja pa kaj ce se pozna brazgotina...zarad tega je prislo tvoje dete na svet. sej se poznajo tut strije...ampak je treba vedt zakaj. men bo za brazgotine in strije in se marsikej cist vseeno, vazno da bo z otroci vse vredu.
ne zamert mojmu razmislanju...sam pac zaenkrat tko razmislam...je pa res da se nism sla cez to[sm=smiley1.gif]

Mogoče že res, ampak kot je napisala predhodnica, je manj občutljivo mesto. Ma, kaj pa vem, jaz sem vesela, da imam prerezan trebuh in ne tam spodaj. Trebuh pa imam tudi čisto spodaj prerezan, tako da tudi če dam kakšne mini bikinke gor, se rana ne vidi. Zakaj psihično? Hmm, če dobro premislim, se mi zdi to vdor v intimo na nek način, posilstvo, oskrunitev ženskega telesa... Delikatna tema, no. Trebuh le ni tako intimna stvar kot so spolni organi. Ne vem no... Karkoli bom rekla, se bom (mogoče) zlagala... Že res, da je vse z namenom, da potem končno dobiš v roke svojega otročka, ampak vseeno je treba razmušljat malo zraven, če se le da. Meni je na porodni mizi prekipelo in sem zatulila, naj mi ne reže presredka, ampak me pelje direktno na carskega.

In včasih je bilo prereza presredka manj, če bereš recimo Gaskinovo. Prerez presredka je večinoma opravljen zaradi odločitev babic, ki raje vzamejo škarjice in prerežejo, kot da bi sedele ob porodnici in ji masirale in raztegovale presredek - kar bi sam porod tudi podaljšalo. Zanimiva knjiga, priporočam branje. Naslova se trenutno ne spomnim, vem samo da je avtorica Ina Gaskin.

Se pa spomnim tudi moje cimre v porodnišnici, ona je imela prerezan presredek. In včasih je bolj jamrala kot jaz in tudi težje vstajala. Ma, ljudje smo si različni, kaj pa vem... Jaz sem se celo nosečnost bala, da bi mi prerezali presredek, zato sem masirala z oljem od welede zadnja dva meseca.

Sem se pa zdajle spomnila še moje kolegice, ki je prvega otroka rodila vaginalno in se pri tem tako raztrgala oz. je bila tako prerezana (se ne spomnim, kaj točno je bilo), da drugega ni smela več roditi drugače kot s CR. So ji prvič nekaj zašuštrali in je prišlo tako daleč... Groza res, danes režejo kar po tekočem traku...

*

Se strinjam s tem, da bi morale imeti porodnice svobodo izbire.




Urska09 -> RE: Vse o carskem rezu (3.7.2010 15:20:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

A res Urška09? Ker meni je tudi Pušenjak delal CR z notranjimi šivi in se mi minimalno pozna. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Saj pravim: mogoče je pa EMŠO kriv [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Urska09 -> RE: Vse o carskem rezu (3.7.2010 15:32:11)


IZVIRNO SPOROČILO: lil_

mi je zov ker se bom umesala, ampak me res zanima...napisala si, da je okrevanje pri prerezanem presredki tezje kot okrevanje po CR....zakaj je prerezan presredek neki tok groznega? a niso vcasih zenske pri vsakem porodu prerezal in sploh ni blo pomembno a je potrebno al ne?

Moje kolegice, ki so imele prerezan preseredek, so vse po vrsti jamrale. Sploh tiste, ki so imele otročke v medenični, ker prerežejo kar precej. Tudi po mesec in več niso mogle sedeti.
Jaz sem v bistvu "dosegla" CR s tem, ko sem Pušenjaku rekla, da nočem biti prerezana, ker hočem še naprej uživati v seksu.[sm=smiley36.gif] In je rekel, da je to zanj povsem tehten in utemeljen razlog (strah ne, to mi je posebej poudaril). In mi naredil CR...




lil_ -> RE: Vse o carskem rezu (5.7.2010 16:51:05)

vsem hvala za odgovore...ste mi dale za mislt in bom tut se velik razmisnla[sm=smiley1.gif]

drugac pa zanimivo, da se pretrgan presredek lepse celi...tega nebi pricakovala
to se strinjam, da nebi smel po nepotrebnem rezat
jst pa si zelim, da bi rodila cim bol naravno...nevem zakaj...ampak sm mnenja, da ce jih je tok pred mano zmogl, zakaj jst nebi [sm=smiley36.gif]

iz prebranega se mi zdi, da je psihicni problem prerezanega presredka, vdor v intimo...mogoce pa zato ne vidim, poante, ker se meni ne zdi vdor v intimo...ok neznam razlozit. ampak se mi pac zdi del telesa kot kater kol drug. bom vidla kako bo dejansko pol, ce bom na tem.
hvala za nasvet, za branje, bom prebrala ob priliki.
zgodbe tvoje kolegice z raztranim presredkom sw tudi sama bojim...zaenkrat se bojim samo, tega da bi se raztrgala [sm=smiley13.gif]

zanimivo, da je uzitek v sexu zadosten razlog...no za nas ze...ampak cudno za zdravnike [sm=smiley36.gif]




ZANZIG -> RE: Vse o carskem rezu (8.7.2010 9:30:40)

POZDRAVLJENE!

KAR NEKAJ VAS JE V TEM FORUMU OMENILO, DA SI LAHKO NAČIN NASLEDNJEGA PORODA PO CARSKEM REZU IZBEREŠ. ZATO ME ZANIMA OD KOD VAM TA INFORMACIJA?
JAZ SEM PRVIČ IMELA NUJEN CR, SEDAJ MORAM ITI RODIT NARAVNO, KER MOJ GINEKOLOG NOČE SLIŠAT O TEM DA BI IMELA PONOVNO CR, KLJUB KALVARIJI KI SEM JO PREŽIVELA PRVIČ IN KLJUB TEMU, DA IMAM SPET PREDOLGO POPKOVINO IN DA SE LAHKO VSE PONOVI.

NAJ OMENIM, DA GREM RODIT V MB.

ZA VSE INFORMACIJE BOM VAM ZELO HVALEŽNA.




mate0ja -> RE: Vse o carskem rezu (8.7.2010 9:35:46)

IZVIRNO SPOROČILO: ZANZIG

POZDRAVLJENE!

KAR NEKAJ VAS JE V TEM FORUMU OMENILO, DA SI LAHKO NAČIN NASLEDNJEGA PORODA PO CARSKEM REZU IZBEREŠ. ZATO ME ZANIMA OD KOD VAM TA INFORMACIJA?
JAZ SEM PRVIČ IMELA NUJEN CR, SEDAJ MORAM ITI RODIT NARAVNO, KER MOJ GINEKOLOG NOČE SLIŠAT O TEM DA BI IMELA PONOVNO CR, KLJUB KALVARIJI KI SEM JO PREŽIVELA PRVIČ IN KLJUB TEMU, DA IMAM SPET PREDOLGO POPKOVINO IN DA SE LAHKO VSE PONOVI.

NAJ OMENIM, DA GREM RODIT V MB.

ZA VSE INFORMACIJE BOM VAM ZELO HVALEŽNA.


Poznam eno, ki je imela prvič nujen CR in je drugič sama izbrala CR in to v Mariborski porodnišnici. Ne meni se s svojim G ampak pojdi na posvet v porodnišnico.




ZANZIG -> RE: Vse o carskem rezu (8.7.2010 13:30:37)

Kaj naj kr grem v porodnišnico??? Mislim da mimo svojega G. ali z napotnico ne morem kr na posvet  (Ali pač?). Da pa bi zdaj na koncu menjala G. pa se mi ne zdi najbolj pametno.

Si imela v mislih kaj drugega?

L.P.





mate0ja -> RE: Vse o carskem rezu (8.7.2010 14:32:04)

Pokliči v poronišnico in vprašaj če ti lahko nekdo da mnenje oziroma še bolje kako prideš do drugega mnenja. To ti pripada.

Pri meni je blo takole: otrok se ni obrnil in v 35 tednu mi je G dala napotnico za obrat. Sm šla, ni uspelo, mi je Pušenjak rekel, da bi prišla na PDP not. Ne duha ne sluha o CR. Jest sm mal brala in spraševala okrog ... G. je rekla, da ona ne bo nič svetovala, naj se sama odločim v katero porodnišnico bom šla in za kakšen porod se bom odločila. Da imajo v vsaki porodnišnici svoje mnenje in drugačen pristop. Dala mi je tisto klasično napotnico, ki jo dobiš za porod (mislim, da na njej piše za nadaljno obravnavo). S tisto sem šla na pregled in se pogovorila s porodničarjem. Skupaj sva se odločila za CR in ni zahteval nobene napotnice niti nobene privolitve G.





ZANZIG -> RE: Vse o carskem rezu (9.7.2010 7:45:39)

Hvala za informacije!!




pikizenc -> RE: Vse o carskem rezu (9.7.2010 9:22:51)

Sem prebrala že prejšnje poste in sem zasledila, da so nekaterim napovedali CR tudi zaradi velikosti? Je to dejansko res? Recimo, da zna bit problem, če si pod 160 cm???




donna22 -> RE: Vse o carskem rezu (9.7.2010 9:40:56)


IZVIRNO SPOROČILO: pikizenc

Sem prebrala že prejšnje poste in sem zasledila, da so nekaterim napovedali CR tudi zaradi velikosti? Je to dejansko res? Recimo, da zna bit problem, če si pod 160 cm???



Kolikor vem, je pomembna velikost [sm=duda.gif] in ne mamice[sm=smiley1.gif] Razen mogoče v ekstremnih primerih[sm=zmeden.gif]




ellie -> RE: Vse o carskem rezu (10.7.2010 17:31:31)

Jap, meni je bilo rečeno, da se najprej preveri velikost otročka in potem tudi bodoče mamice. Manjše ženske in bolj drobne bi naj težje rodile. Ne me vprašat, zakaj...ker ne vem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ampak pomembna je tud velikost otroka.

Uff...jaz sem tud srečna, da imam spodaj vse tako kot pač je blo pred nosečnostjo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] očitno tud jaz gledam to rezanje presredka in vse to kot nek vdor v intimo. Pri meni je to v bistvu največji razlog odločitve za CR. In pri meni je blo enako...tista punca, s katero sva bli skupaj v sobi, je res imela zaradi težkega poroda ful probleme pri vstajanju, sedenju, tuširanju...da ne govorim, kako je psihično bila na tleh. Jaz pa polna energije[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Nina 30 -> RE: Vse o carskem rezu (12.7.2010 22:05:12)

ZANZIG naj ti povem,da je meni čist isto rekla moja ginekologija-mariborska porodnišnica in sem bila zelo razočarana!moj prvi porod je res bil hud in je bil končan s cr,zato sem tud v drugo tako želela in sem sedaj zelo razočarana glede tega ,je pa res da pač mb porodnišnica še zdaj zelo forsira naravni porod in vse probajo po naravni poti kar se mi ne zdi prav,sem pa slišala kar od nekaj znank ki so imele 2 cr da na ptuju ti ga brez problemov naredijo(če si prvič mela cr)da so zelo poslušni glede tega,tak da se pojdi tja pozanimat vsaj jaz se bom,če boš pa kaj zvedla pa mi javi,sicer še je do mojega poroda dolgo,ampak me je že zdaj strah!lp




petea -> RE: Vse o carskem rezu (13.7.2010 0:14:01)

O presredku - pri prvem porodu nisem dovolila, da ga prerežejo - še imam sedaj nočne more, ko se spomnim na tiste škarje, ki jih je babica držala v rokah; je pa babica videla, da mislim resno in je raje poklicala zdravnico in ji povedala, da ne želim rezanja. Potem je zdravnica lepo varovala presredek in ni bilo nobenih raztrganin. Se je izkazalo, da res ni bilo nobenih razlogov za rezanje presredka, je bilo samo malo neizkušenosti babice.

Sem šla rodit drugič, so vprašali, kako je bilo prvič; sem opisala, pa so rekle, če so se potrudile prvič, se bomo pa še me pri drugem. In so se. Enaka zgodba pri tretjem porodu.

Nekje sem prebrala primerjavo presredka z blagom - blaga načeloma tudi ne moreš zlahka raztrgati, ko pa samo malo zarežeš vanj, ga zlahka trgaš do konca. Podobno je s presredkom.

Rezanje presredka brez razlage in dovoljenja porodnice pa je hud poseg v intimo in zame nepredstavljivo početje.


O CR - odvisno je, zakaj ga delajo, ali zaradi težav mame ali otroka. Nikakor ni pravilo, da če prvič rodiš s CR, da moraš vedno roditi tako.

Vsaka nosečnica lahko gre na posvet v izbrano porodnišnico, tudi brez napotnice. Verjetno ji bodo povsod z veseljem odgovorili na njena vprašanja in pomirili njene strahove. Če pa ji porodnišnica ne odgovarja, pa se lahko v miru in pravočasno obrne na drugo. Med rojevanjem je to malo težja naloga. 

MB porodnišnica res slovi po tem, da če se le da, skušajo speljati porod vaginalno. Vem za nekaj primerov, ko bi po mojem mnenju morali dosti prej ukrepati in ko bi morali ukrepati bolje.




petea -> RE: Vse o carskem rezu (13.7.2010 0:19:56)

Ker me je bilo ful strah prvega poroda, sem prebrala knjigi, ki sta me veliko naučili in razjasnili stvari, da sem vedela, da moram vztrajati pri svojih zahtevah in ne smem osebju dovoliti, da delajo vse tako, kot si oni zamislijo brez dogovora z mano.

Knjgi sta:
- Zalka Drglin: Rojstna hiša (o porodnih praksah v Sloveniji in po svetu skozi čas),
- Ina May Gaskin: Modrost rojevanja (ameriška babica skozi primere opisuje, kako poteka porod in kako se da težave reševati manj nasilno)




ZANZIG -> RE: Vse o carskem rezu (13.7.2010 7:53:20)

Pozdrav!

Tudi jaz sem slišala da na Ptuju v drugo naredijo CR, če si ga imela prvič. Je pa res da nisem slišala veliko pohval za Ptujsko porodnišnico vsaj kar se strokovnosti tiče in v primeru, da pride do komplikacij  te zapeljejo v MB. Zato grem raje kar sama v MB porodnišnico in se pustim presenetiti.

Priznam, strah me zelo.....zato bom šla na posvet - po drugo mnenje, da vidim kako in kaj!

Hvala za info!
L.P.






Nina 30 -> RE: Vse o carskem rezu (13.7.2010 9:58:05)

če boš zvedla kaj pa mi javi,vso srečo!




sami0804 -> RE: Vse o carskem rezu (18.7.2010 17:29:30)

IZVIRNO SPOROČILO: ZANZIG

POZDRAVLJENE!

KAR NEKAJ VAS JE V TEM FORUMU OMENILO, DA SI LAHKO NAČIN NASLEDNJEGA PORODA PO CARSKEM REZU IZBEREŠ. ZATO ME ZANIMA OD KOD VAM TA INFORMACIJA?
JAZ SEM PRVIČ IMELA NUJEN CR, SEDAJ MORAM ITI RODIT NARAVNO, KER MOJ GINEKOLOG NOČE SLIŠAT O TEM DA BI IMELA PONOVNO CR, KLJUB KALVARIJI KI SEM JO PREŽIVELA PRVIČ IN KLJUB TEMU, DA IMAM SPET PREDOLGO POPKOVINO IN DA SE LAHKO VSE PONOVI.

NAJ OMENIM, DA GREM RODIT V MB.

ZA VSE INFORMACIJE BOM VAM ZELO HVALEŽNA.

Moje mnenje je,da je predvsem od ginekologa odvisno vse skupaj.
Sama sem imela prvič CR zaradi predležeče posteljice in ko sem zanosila drugič in prišla na pregled svoji ginekologinji sem ugotovila,da vidi potek nosečnosti tako,da se zakjuči s CR.Ko sem jo vprašala o vaginalnem porodu,je bila zelo presenečena,sem dobila občutek,da je to bolj izjema kot pravilo.Zaradi raznih komplikacij sem imela na koncu spet CR,rodila v LJ,ampak ker so me že kar nekaj časa pripravljali na CR,sem bila na koncu prav panična,ko so se dve uri odločali med umetnimi popadki ter CR (rodila sem v 36.tednu).
Tako,da moja izkušnja je,da vaginalni porod bolj forsirajo v LJ.





lunka1 -> RE: Vse o carskem rezu (20.7.2010 17:10:27)

Mah pomojem povsod bolj forsirajo vaginalni porod, to pa zato, da imajo ginekologi / porodničarji čim manj opravka s samim porodom... Itak vse naredijo babce.. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Kaj naredit, da dosežemo CR tudi v drugo? Iti do psihologa in pojamrat, da imaš travme? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Mene je najbolj strah tega, da (ko bom ponovno noseča in šla rodit), da bi mi rezali presredek, pa bi imela šivan trebuh in še spodaj... A je to zadovoljiv razlog?? Verjetno ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Vse o carskem rezu (28.7.2010 16:47:04)

Pozdravljene!

Ali pozna katera postopek priprave na naročen CR v Brežiški porodnišnici?




Urska09 -> RE: Vse o carskem rezu (5.8.2010 22:41:44)


IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Mah pomojem povsod bolj forsirajo vaginalni porod, to pa zato, da imajo ginekologi / porodničarji čim manj opravka s samim porodom... Itak vse naredijo babce.. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Ni čisto tako. CR je v bistvu abdominalna operacija in s tem tvegana enako kot vsaka druga operacija. Zato se je porodničarji izogibajo. Pa najbrž stroški posega tudi niso zanemarljiv faktor...




marelicaa -> RE: Vse o carskem rezu (27.11.2010 16:38:24)

Se strinjam z Ursko09.
Carski rez je operacija in lahko pride tudi do hudih in neljubih zapletov. Okrevanje po CR je tudi daljše kot po vaginalnem porodu.




Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>