RE: Montignac (Polna verzija)

Forum >> [Fit nosečnica/mamica] >> Hujšanje



Sporočilo


tanikaa -> RE: Montignac (22.9.2006 11:24:10)

Saj vem kaj je pilates[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Samo moje telo ne ve[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Bi mi katera lahko poslala tisti del, kjer so vaje gor za rit? Bom vsaj te probala delati.




dulcinea -> RE: Montignac (22.9.2006 15:30:14)

Tanikaa, žal ti ne morem poslat tega, ker je ful obsežno. A imaš EMulo? Tam si lahko najdeš. Al pa na kakem programu s torenti.

No jst sm dns jedla goveje zrezke z omakco iz bučk pa zeleno solatko z enim jajčkom.

Sam zadnč je bil tak bum z novimi članicami pa z odgovori, zdaj pa že prav čakam, da bo kera spet kaj napisala.




al1* -> RE: Montignac (22.9.2006 22:47:00)

Helo!
Tanikaa se splača vztrajat. Tudi če kdaj grešiš, ni panike - če le ni prepogosto. Jaz si vsake toliko privoščim nagradni dan in jem vse živo, pol pa spet nazaj po starem.

Jaz sem bila danes tako pridna, da sem 20 minut gonla orbitrek, šla peš v mesto (4 km) in po celem mestu seveda tudi. Pri tem je najbolj shujšala moja denarnica [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image], jaz pa sem bila, ko sem prišla domov SESTRADANA. Pojedla sem: en jogurt, eno mandarino, dva hrska, dve zeleni frutabeli.

Upam, da bom čez vikend uspela malo kolesarit ali pa vsaj odpešačit na kašen hrib.




al1* -> RE: Montignac (25.9.2006 11:07:48)

Ženske, kje ste?
Kaj ste počele čez vikend?
Kaj boste kuhale ta teden?

Jaz bom danes naredila makarone (bariline polnozrnate) z zelenjavo, za malico sem si pa spekla pito z breskvami z zelo malo fruktoze (Rainbow en kos imam tudi zate že v torbi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).




dulcinea -> RE: Montignac (25.9.2006 13:34:29)

Živjo!

Jst sm bla za vikend v LJ, kjer sma z lubijm belila garsonjero, ker dobi nove podnajemnike. In sem celo nedeljo pol pospravljala (generalno), tko da sem čist polomljena od vsega drgnenja itd.
Jedla sem pa... hm mal sm grešila no. ampak čist mal.

Dns pa, zjutraj grozdje in en košček skuhka z marmelado.

Za kosilo pa bo goveja juha brez vsega, pa mende d so neki zrezki pečeni. pa solatko.

Jst res ne vem, kje so vse Montijevke. Mal kar pogrešam vzpodbudo.

Lp, D




rainbow -> RE: Montignac (25.9.2006 14:11:50)

jaz sem tu!!!

Čez vikend je bila gužva, smo bili v LJ živalskem vrtu in se mi je ta mala prehladila, oziroma ima vročino, tako da sem na bolniški;

Al1*, hvala [sm=smiley31.gif]za košček pite, ampak ga boš morala sama pojest, poleg tega si se verjetno zdaj že dodatno razveselila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] dodatnega dela namesto mene. Ti vrnem uslugo enkrat.

Glede hujšanja, moj mož še kar pridno hujša, jaz pa bom danes grešila s fižolo in krompirjem, ker ga res že dolgo nisem jedla, pa se mi v tej kombinaciji lušta.
Čez vikend pa sva bila pridna, edino na rojstnem dnevu sva jedla torto, k ipa ni bila sladka ali kaj takega. Ampak sem ugotovila, da mi sploh ne paše več strašno sladko in iz bele moke. Tako da to so bolj izjemne situacije, ko bom to jedla.

vsem Montijevkam, ki hujšate: [sm=smiley20.gif][sm=metulj.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=rozica.gif][sm=smiley4.gif]




Rožica I -> RE: Montignac (27.9.2006 10:22:29)

Pozdravljene Montinjačke! Se strinjam, da bi se lahko malo bolj spodbujale (na čelu z menoj!), ampak včasih imam takšno gnečo, da samo preletim napisano in ne utegnem še kaj sama dodati!
Evo, sedaj sem si vzela čas posebej za RR (15 min), potem pilates (20 min), potem pa preljube dolžnosti in obveznosti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]!
Mogoče bi lahko (kot na drugih temah na hujšanju) napisale svoj sedanji in svoj željeni ITM, potem bi se pa tedensko (ali pogosteje) to beležilo. No, mogoče bi se takrat in zato bolj redno oglašale in s tem bile vzpodbuda tudi za druge!? Ker jaz, namreč, včasih padem v "totaln razvrat" [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] in potem rabim kakšno duhovito [sm=smiley17.gif] in vzpodbudno [sm=smiley20.gif] besedo!

No, začnem, če se bo kateri ljubilo priključit, pa toliko bolje!
Sedanji ITM= 26,2
Željeni  ITM= 22,5




al1* -> RE: Montignac (27.9.2006 10:29:25)

Moj začetni BMI - 24.6
Sedaj vzdržujem BMI nekje med 20,6 in 21,0.

Mene pa malo baše moj letošnji urnik, ko moram 2x tednsko jesti kosilo ob dvanajstih, domov pridem okoli sedmih. Vmes pojem kakšno malico, domov pa pridem sestradana in se moram prav kontrolirat, da ne pojem glih vsega, kar najdem.




Rožica I -> RE: Montignac (27.9.2006 10:51:21)

Bravo AL1 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]! In v kolikem času ti je to uspelo? Tudi pri meni gre za nekih 10 kg viiiška, in ko berem tvoje recepte v kombinaciji z ITM-jem, res dobim voljo [sm=smiley20.gif]!!! Thanks¨!




rainbow -> RE: Montignac (27.9.2006 13:23:25)

ojla!!

Končno se nekdo javi, bravo Al1* in Rožica1 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

še moji ITM-i, ki so trije

začetno stanje konec julija: 26,2 [sm=grrr.gif]
sedanje stanje, po skoraj dveh mesecih 1.stopnje (ki pa je zadnji teden prešla že v drugo): 24,2 [sm=smiley14.gif]
idealno stanje bi bilo 22,8 [sm=9nebesa.gif], vendar sem najprej mislila nadaljevat spomladi, ampak zdaj razmišljam, da bi kakšni dve kili vseeno še dala dol, da mi bo potem zimska garderoba izpred 4-ih let komot prav[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image];

javite se kaj, pa če katera kaj fajnega kuha, naj pove[sm=rozica.gif]




Dadi -> RE: Montignac (27.9.2006 17:22:22)

En lep pozdrav Montinjačke....komaj kaj časa še imam da uspem priletet na forum...čeprav je trenutno moja kilaža taka kot sem jo nazadnje imela ko sem opustila montinjaka....seveda kile niso šle gor...stojijo pa. Tako da upam da mi bo uspelo naslednji teden začet znova....Pa da bi zgubila vsaj še 5 kg....tako da juhuhu jovo na novo...je pa res da so me prvi tedni v službi čist izčrpali in sem pol še zaradi tega shujšala...no zdej sem že nazaj dobila kilco, ki je izplahnela. Se pravi nasl. teden začnem :)




dulcinea -> RE: Montignac (27.9.2006 18:27:49)

No k smo glih pr ITM.

Jst sm marca začela z ITM = 27,4. Do julija sem dala na ITM = 24,5, nato pa sem nazaj skvačkala na ITM = 26 in tam tenutno tudi stoji. Rekla pa sem si, da dam na ITM = 22. To pomeni, da moram dat dol še kar nekaj kilogramčkov (približno 10kg). Trenutno kile kar stojijo, saj se držim diete samo delno. Bo treba še enkrat prebrat knjigo, pa še ve me mort mal v rit brcnt, da bom resno začela razmišljat. Ker tko ne gre več naprej.




Rožica I -> RE: Montignac (28.9.2006 10:34:08)

Meni se zdi tale Pilates res zakon! Rezultati so hitro vidni ob redni vadbi, poleg tega pa sem dosti bolj gibčna, kot sem si sploh predstavljala, da sem lahko. Je pa res, da ko malo zanemarim vadbo, prileze moj trebušček spet na plan [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]!
Tako da, po mojih izkušnjah, ob Montiju, obvezno pilatesiranje!!!

No, pa še eno aktualno vprašanje- kako pa je z GI kostanja? Kakšen dopusten recept? Meni se namreč trga od pečenih...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

ITM= 25,8 [sm=smiley21.gif]
ITM= 22,6 [sm=smiley20.gif]




rainbow -> RE: Montignac (28.9.2006 14:49:34)

Ojla!

Rožica, kostanj ima indeks 65 in je na Montignacovi strani napisan rdeče, to pomeni kar visokega[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].

Jaz tudi kar nekaj grešim[sm=smiley29.gif], se bom jutri vagala, upam, da ni šlo kaj gor, ker to bi bila res groza[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], da po takem trudu zdaj nazaj padem v svet sladkarij (predvsem to). saj ne bom, obljubim[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

danes pa delam za kosilo polnozrnate testenine s paradižnikovo omako, ampak ker bosta moji gospodični jedli z nama, sem noter dala malo lahke šunke, toliko za okus. Mož pa bo itak navdušen.

meni se že zdi, da vedno isto kuham, imate kake ideje še??????

vas še čekiram, lep sončen pozdrav iz MB (čeprav moramo bit noter, je starejša[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]bubana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image])




jupiter -> RE: Montignac (29.9.2006 14:18:05)

Dulči, stara sablja, jest se spet vračam na forum..... Ma že od morja naprej sem čist sestradana, tko da jem kot pujsek, ampak pazm, da je polnozrnato ( no več ali manj), in od takrat stojim na isti teži.
Pa bi rada vsaj še 10 dol spravla, zato pa, lepo vas prosim za eno BRCO V RIT! (beri vzpodbudo)

Sem pa zgruntala in naredila sadno torto iz polnozrnate moke in s fruktozo - prou dobra je pa skor čist ista k navadna! Škoda, k nisem dala še mal čokolade (70%)gor. Če bo katera praznovala, da veste, da se ne rabte čist odpovedat torti.

ITM- 27,2[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




dulcinea -> RE: Montignac (29.9.2006 14:51:20)

O jupiter... Kdaj prideš k meni?

Ti, daj tist recept za tvojo tortico napiši no, da bomo še druge sprobale...

Evo, jst te bracm v rit, če obljubiš, da me boš nazaj.

Jst se morm začet organizirat pri hrani. Včasih se zgodi, da pozabim zvečer dat kruh s skrinje pa pol zjutraj ne morem nič jest. Pol pa sam sadje pojem pa za malco tud... No in pol sem za kosilo sestradana pa pojem tistega kar si pripravim, preveč. In se zgodi, da imam kar pol kile manj, ko pridem s službe (od zjutraj) in po kosilu kar kilo več. Pa včasih se tko nažrem, da pol komaj diham. pa mi je prec žal. Tko da zdaj se kontroliram, da pojem toliko, da grem od mize še lačna. Ker to pa že ni več zdravo.

No dns še morm južnat. Ne vem kaj bo, ker grem k tašči. Upam, da še ve, da se prehranjujem po Montiju, ker NE je pa težko rečt k se je glih trudila zame.

LP, D




dulcinea -> RE: Montignac (1.10.2006 10:38:47)

V glavnem, jst sm včeraj spet grešila. Že pri kosilu sem malo riža z mesom in melancanami, zvečer pa smo bli na enem rojstnem dnevu in sem seveda torto pa dvoje pecivo sva z dragim probala. Da ne rečem, da sem probala 3 vrste vinčka pa dva sladka soka. No če pa vode niso imeli [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

JOJ,Dulči, nehaj s takimi pregrehami.

Kje pa ste ve? Noben ni čez vikend? Verjetno sta z vašimi dragimi... No grem kar naprej pospravljat. Čaw




al1* -> RE: Montignac (1.10.2006 18:05:15)

Jaz sem pa danes jedla kostanje. Njami! Sami smo jih nabrali na izletu dopoldan in spekli kar v pečici. Pa deci vinčka sem zraven! Jutri pa bom spet pridna. Upam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].




Rožica I -> RE: Montignac (1.10.2006 20:08:57)

Tudi jaz, AL1, samo brez vinčka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]! Kadar nas mati narava tako radodarno obdarjuje s svojimi sadeži, pa res ne bomo pazili na GI, ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]! Imaš kakšen recept v rokavu glede kostanja, "ti- velika kuharica Montinjačk"?
No, jaz bom tudi jutri med pridnimi! Pilates, dobro jutro, zajtrk...




al1* -> RE: Montignac (1.10.2006 20:16:27)

Jaz tudi mislim, da ne more biti slab, če je iz narave [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Moja sestra iz kostanjevega pireja naredi slastne rezine. Po mojem niti niso tako zelo škodljive, ker so brez moke, namesto sladkorja pa daš malček fruktoze. Če te zanima, jo jutri vprašam in napišem recept.

Sicer pa nisem glih neka ekstra kuharica, ampak rada kuham in pečem in malo eksperimentiram.




Rožica I -> RE: Montignac (1.10.2006 20:29:51)

Daj se pozanimat pri sestri, AL1, prosim, moj sinek je čist na kostanje! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Jaz pa ga bom raje samo gledala, ko se bo mastil, ker se tudi ob gledanju name lepijo kilogramčki [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]! Hvala, čao




rainbow -> RE: Montignac (2.10.2006 9:09:04)

haaalooooo, tu seeeemmmmm[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

včeraj sem bila nekam nejevoljna, utrujena, pa nisem raje nič napisala, danes pa je lep, sončen dan[sm=sloncek.gif][sm=smiley4.gif][sm=bravo.gif], in moji punci brez nekih čudnih vročin in v vrtcu[sm=smiley20.gif]

kako se kaj držite naše preljube metode?????? vas moram kaj skregat??[sm=smiley2.gif]

jaz se še kar trudim, celo včeraj, ko smo bili na kosilu, sem si naročila orado z zelenjavo, medtem ko si je moj [sm=love.gif] privoščil pohan zrezek s pomfrijem [sm=smiley11.gif][sm=grrr.gif][sm=hudicek1.gif]. Njega pa res hitro zanese.

oglasite se kaj[sm=rozica.gif]




al1* -> RE: Montignac (2.10.2006 9:18:58)

Odgovor samo za Rožico I - ostale raje ne berite!

Kostanjeva torta:

Penasto zmešaj:
4 rumenjake
1 jajce
120 g sladkorja
1 vanili
Dodaj še:
40g staljene jedilne čokolde, počasi mešaš in dodaš še
sneg 4 beljakov in
140g kostanjevega pireja.
Pekač posuješ z drobtinami in pečeš pri 200 stopinjah 15 minut.

Za kremo zmešaj:
130g masla
140g sladkorja v prahu
malo ruma
360g kostanjevega pireja.

Ohlajeno pecivo prelij s čokoladno glazuro.

Imam že polna usta sline, ampak danes se ne bom pregrešila. Za zajtrk sem jedla ovsene kosmiče z mlekom in malinami, za kosilo bodo testenine z zelenjavo in velika skleda solate z mocarelo za večerjo.






Rožica I -> RE: Montignac (2.10.2006 19:36:13)

Najlepša hvala, AL1!!! Te povabim na kakšno rezino, ko bom spacala skupaj [sm=smiley2.gif] !!!
Bravo, RAINBOW, za voljo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]!!!




tanikaa -> RE: Montignac (3.10.2006 12:11:00)

Jaz sem pa danes dobila WP ha, ha. Bom probala malo vadit, pa bom vidla če se bo moja ritka iz viseče gmote spremenila v seksi hlebčka.

Kake so kaj vaše izkušnje?




Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>