RE: Novemberski malčki 2008 (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


Andromeda -> RE: Novemberski malčki 2008 (23.12.2010 12:37:08)

Hello!

Se oglašam med pavzo, ki jo imam med zavijanjem daril...sem bolj leve sorte in gre to bolj počasi pri meni [sm=smiley36.gif]

bethany - če prav razumem, delaš za Tuš, mož te je pa zaposlil in torej Tušu izstavljate račune? V glavnem, želim, da boste finančno čim prej na zeleni veji in da še kak evro zraven ostane [sm=smiley1.gif] btw - mogoče bova pa skupaj šli na porodniško [sm=smiley2.gif]

Prejle sem šla v Mullerja in v Mercator, grozna gužva, sem se šele potem spomnila, da je predzadnji dan za božične nakupe. Jaz grem jutri navsezgodaj do ribarnice, pa še po kako malenkost v trgovino, potem bom pa nekaj spekla doma. Večerjo bomo imeli nekje med 5. in 6. zvečer, potem bom še malo vinčka skuhala...Nato gremo malo k otroški polnočnici in ko pridemo domov, upam, da nas bo Božiček že obiskal...
Sicer ne maram preveč tega Božička, ko sem bila otrok, smo imeli pri nas poleg Miklavža še dedka Mraza, potem je pa kar tale coca-colin rdeči frik od Božička prišel na sceno, no, pri nas se že nekaj časa obdarimo za Božič, otrokom pa pač rečemo, da je Božiček prinesel darila...

Eh, sem zafilozofirala, grem nazaj med darilne papirje [sm=smiley36.gif]




onur -> RE: Novemberski malčki 2008 (23.12.2010 22:15:34)

Živjo. Pri nas vse po starem.
S Petjo bova nesli vzgojiteljicama vsaki ene ferero roche. Jutri imajo tudi predstavo in dedka mraza tako, da bo še zabavno. Jaz sem danes delala - izobraževanje, jutri pa sem še na dopustu. Bo treba it še kaj kupit v trgovino za večerjo. Drugač pa smo danes s Petjo pekle popoldan kekse. Vprašte, če se je lotila jest kar surovo maso. V soboto pa gremo k moji sestrici in pogostitev.

Kaj ste kupile kaj možekom za darilo?

Bethany, [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], naj vama čim prej zalavfa in sončnica24, upam, da se tudi pri vas kmalu izboljša.




_katja_ -> RE: Novemberski malčki 2008 (24.12.2010 6:28:56)

Mornin'

Samo en jutranji pozdravček [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]

Dragemu ne bom nič kupila, ker sva se zmenila, da se ne obdarujeva. Drugače se za Miklavža, ampak tudi letos smo to skenslali.

Lep praznični vikend!




sončnica24 -> RE: Novemberski malčki 2008 (24.12.2010 7:43:04)

Dobro jutro še malo v službi potem pa dobom pripravit vse za večerjo uf me še dela čaka da se ven ne vidim. Ko pride Nik iz vrtca postavima smrekico in jaslice, pripravima mizo, večerja bo verjetno okrog 6ih, moramo do 7ih počakat mojega brata ker dela, potem pa gremo gledat če je božiček kaj pustil pod smrekico.

Moj dobi denarnico, jaz pa vem da dobim bundo (jo nujno rabim[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]) pa od brata dobima oba z mojim Activity oz. to bo bolj takšna družinsko-prijateljska igra za vse[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Bethany -> RE: Novemberski malčki 2008 (24.12.2010 9:08:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


bethany - če prav razumem, delaš za Tuš, mož te je pa zaposlil in torej Tušu izstavljate račune? V glavnem, želim, da boste finančno čim prej na zeleni veji in da še kak evro zraven ostane [sm=smiley1.gif] btw - mogoče bova pa skupaj šli na porodniško [sm=smiley2.gif]



Tako je! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Na tušu mi namreč niso mogli omogočit kake zaposlitve (nekoga rabijo, zaposlujejo pa ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] - klasika današnjega časa), js pa nisem več mogla čakat, mi je zavod že za vrat dihal... Itak imama v planu v prihodnosti oba doma delati, ko bo dovolj rednega mesečnega priliva.

Porodniška: mogoče pa res... sam se bo počas treba zmigat, da kaj rata, hehe.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]

Božiček: pri nas isto... vedno je bil Dedek Mraz, meni veliko bolj priljubljen, tale Božiček je kr neki. Našim otrokom bo pa isto, kot nam D.M. Ko bojo odraščali z njim.

Darila: moj ne dobi nič, sma tak zmenjena, da si kaj kupima, ko bo lepše finančno stanje, sicer pa je prejšnji mesec on imel rd, pa je nekaj dobil, drug mesec imam js, tak da ni neke potrebe po še vmesnem obdarovanju. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




onur -> RE: Novemberski malčki 2008 (24.12.2010 10:17:15)

Živjo. No jaz sem že nazaj od frizerja.
Tamalo sem peljala v vrtec. Preden pa pridemo noter, je seveda stopila v lužo in hlače samo malo mokre. Bil je takoj rompompom, sleci, mokro, ... In ni bilo druge kot preobleč. Je zelo delikata, če se kaj pokaplja, je treba takoj preobleč.
Potlej bova šla z možekom še v trgovino. Za zvečer računam pa da bi naredili za predjed kalamare in lososa z zelenjavo na rukoli, potlej pa pečenko pa riž z zelenjavo ali pa krompir. Bomo še videli. Bomo pokombinirali s taščo.




Andromeda -> RE: Novemberski malčki 2008 (27.12.2010 17:28:53)

Dober dan!

Upam, da ste lepo preživele božične praznike! Mi smo se danes vrnili z Dolenjske, je bilo kar malce naporno vso to "prenažiranje" z dobrotami, nazdravljanje itd...Pa še Dario je bil 2 dni siten kot drekecpekec in bil zelo nagajiv, sem včeraj kar popenila in smo mislili it že domov, ker je bil res neznosen, ampak se je na srečo malce umiril.
Za božični večer smo odšli po ribji večerji na otroško polnočnico, kjer smo zdržali slabih 5 minut, saj je bil Dario preveč živahen in glasen, no, bsaj "Sveto noč" smo slišali v živo. Ko smo prišli domov, so nas pa pod jelko pričakala darila, Dario je bil zelo vesel igralnega tunela in je veselo skakal po njemu in se nama skrival, očka je dobil brivnik, mamica pa etui za mobitel. [sm=smiley1.gif]

Jutri gremo malo v Celovec pogledat, v sredo bom malo pekla za silvestrovanje, popoldne dobimo pa moževe sorodnike na obisk, v četrtek gremo popoldne pogledat sprevod dedka mraza v Kranju, v petek pa je že zadnji dan v letu, tako, da bodo tele počitnice kar hitro minile.

Sedaj grem pa še malo pospravit....Uživajte maximalno!




sončnica24 -> RE: Novemberski malčki 2008 (28.12.2010 9:04:49)

Hojla, se vidi da je teden med prazniki, ste vse več ali manj polno zasedene. Naš božiček je lepo uspel z darili je Nik več kot zadovoljen, še posebej mu je vlak všeč, tako da sma vredu darilo kupla se z njim veselo igra.

Drugače nič novega, za silvestrovo bomo zgleda kar doma, saj nekam ven mi ni za hodit pa nika tako ali tako zmanjka pred polnočjo.

Druga nič novega jaz v službi, moj v službi, nik v vrtcu, na srečo smo še zdravi in upam da tako tudi ostane.

Lepo se imejte pa se kaj tipkamo




nagajiva -> RE: Novemberski malčki 2008 (28.12.2010 10:53:25)

Ojla,

da se še malo oglasim še letos. Zdravje je trenutno (na srečo!) OK. Sem pa včeraj pozabla dat Lovrotu v vrtec dudo in sem jo nesla s sabo v službo. Je pridno zdržal brez nje, tud zaspal....smo doma bli brez in seveda probali še zaspat. In je uspelo! Sem fullll ponosna. Edino sred noči je imel malo krizo in se je komaj potolažil, vendar je šlo. Upam, da nam končno uspe. Potem se lotimo (intenzivno) še pleničk, pa bo pravi veliki-mali fant [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

IZVIRNO SPOROČILO: Bethany
Drugače pa je naš božiček letos čist "broke". Js sem dobesedno brez denarja, edino v skladih je še nekaj rezerve, tist je pa res za krizne čase... Pri mojmu pa sicer nekaj kaplja na račun, ampak gre vse skup za stroške. Glih za glih... Upam, da se kmalu izboljša situacija. Hecno je, da zdaj ko delam, imam manj denarja, kot prej, ko sem bila doma. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] No, pa tudi neki bajno nisem plačana. Do sedaj, od vseh mojih služb, še tistih iz študentskih časov, najmanj... Ampak, vsaj nekaj je. Pa delam, se vsaj glede tega bolje počutim.

Popolnoma enako....sedaj ko končko delam, nismo finančno nič na boljšem. Samo jaz psihično, ker mam po 2. letih končno službo. Njegova plača glih za stroške, vse ostalo pa....bo že.

Če se več letos ne beremo.....čimlepše silvestrovo vam želim. Pa seveda, da bo prihodnje leto uspešnjejše in zdravja polno....




onur -> RE: Novemberski malčki 2008 (28.12.2010 17:56:57)

Smo ok. Čebela gre še jutri v vrtec, potli pa krajše počitnice. V petek študiramo na večerjo pri mojih starših, potlej pa da bi se z možekom zapeljala do Ljubljane, čebelo bi pa nona čuvala. V soboto, pa itak imamo pri mojih kosilo. Tako, pa bodo šli prazniki mimo. Takoj po novem letu, pa vstopamo v trideseta. [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Božič: predbožično večerjo smo imeli skupaj s taščo, za božič pri moji sestri, v nedeljo pa smo šli gledat jaslice v Postojnsko jamo.




sončnica24 -> RE: Novemberski malčki 2008 (30.12.2010 10:38:22)

Lepo praznovanje novega leta vam želim in se beremo ter tipkamo leta 2011.




onur -> RE: Novemberski malčki 2008 (31.12.2010 14:49:07)

Lepo praznujte danes.




Andromeda -> RE: Novemberski malčki 2008 (1.1.2011 11:11:03)

Oooo, me je doletela čast, da objavim prvi post v letošnjem letu [sm=smiley36.gif]

V Novem letu vam želim veliko sreče, zdravja, zadovoljstva in uspehov ter prečudovitih trenutkov z vašimi družinami!


[img]http://www.shrani.si/f/3S/6M/3F79ywzp/istock000006583219xsmall.jpg[/img]




_katja_ -> RE: Novemberski malčki 2008 (2.1.2011 10:52:24)

Pozdravček!

U Andromeda...1.1.2011 ob 11.11 uri [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Hvala za lepe želje. Jaz tudi vsem želim vse dobro v letu, ki je pred nami!

Tako hiti čas zadnje dni, da ni nič kaj dosti časa za RR. Se skoz neki potepamo okoli.
V torek in četrtek sva šla z dragim na turno smuko. Enkrat so padle Mrežce nad Pokljuko, v petek pa Rodica. Res je bilo MEGA!
Včeraj smo bili v Kranjski Gori, malo je Nace smučal, malo sva midva tekla na smučkah. Drugače pa smo lepo preživeli tele praznike. Danes imamo pa malo bolj na izi, se pozna, da zadnje dni letamo okoli in se pridemo domov samo preoblečt in jest. 
Novo leto sva z dragim praznovala v miru in na izi. Je prav pasalo. Sva pa 00.10 že pobegnila spat, sva bila kar utrujena od hribov.

Aja Jaka je dobil prvi zobek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Andromeda: kako je bilo v Celovcu? Šoping uspel? Nabavljate cunje al hrano?

Nagajiva: bravo za dudo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

onur: jah sej trideseta so najlepša, al kako ?!?! Dej no, starost pa res ni pomembna, važno je počutje in duša. Če je to mlado, potem sploh ni panike. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]
Kako je bilo na jaslicah v Postojni?
Jaz imam pa namen, da bi šli enkrat gledat ledene v Mojstrano. Samo da backa malo zrasteta, da bosta imela kaj od tega.
Kako pa kaj počutje? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

služba: oba razgovora sta bila neuspešna. Ampak sej počas pa bo kaj. Upam. Sej dejstvo je, da bi bila kar malu huda, da bi šla s 1.1. že delat. Ampak bi stisnl. No gledam naprej razpise in upam na najboljše.
Pri mojmu so zdele spet s plačami zamujal. So dobil šele par dni nazaj. Tko da bi bilo super, da jaz dobim službo. Je zoprna negotovost.

Uživejte še tale praznični dan!
Lp
K






Andromeda -> RE: Novemberski malčki 2008 (2.1.2011 16:19:34)

Hello!

Sem si utrgala malo časa, da opišem, kako smo preživeli preostanek počitnic oz. novoletnih praznikov:

Celovec
- je bil bolj izlet kot šoping, sprehodili smo se po starem delu mesta, prečekirali božično-novoletni sejem (nič posebnega, edino zase sem eno luštno kapo s cofom in bleščicami kupila), imajo pa zato super poudbo kuhanega vina, ki ga postrežejo v modrih keramičnih lončkih in še precedijo ga, pa res ima dober okus, ne kot tista žvarovna na ljubljanskih stojnicah [sm=smiley36.gif] Dario je bil ves čas zelo priden, pot do tja in potem še nazaj pa je na srečo prespal, sem se namreč malce bala, da mu bo slabo na vseh tisith ovinkih.

V sredo smo dobili na obisk babico in strice iz Ljubljane, v četrtek pa je prišel en prijatelj z družinico...

Silvestrovo
smo preživeli doma, bili smo sami, Dario je že malo po 19. uri zaspal, ker čez dan ni nič, so pa sosedje začeli okrog desetih zvečer metat petarde in ostalo pirotehnično nesnago kot zmešani, tako, da se je potem zbudil in ni hotel nazaj zaspat in je z nama pričakal polnoč. Po polnoči so pa eni sosedje prišli voščit in smo kaki 2 uri sedeli ob penini. Potem sva z možem še en film pogledala in ko sva šla spat, je bila ura že 4 [sm=smiley29.gif] Še dobro, da je tudi Dario pozno spal, tako, da smo spali do 9.30, sicer pa že cel teden spimo vsaj do pol devetih, kar je luksuz, me pa prav zanima, kako se bomo navadili nazaj na vstajanje ob 6.30 [sm=smiley36.gif]

Nič, grem nekaj sladkega naredit, pa zeleni čaj pripravit.

Lep začetek novega delovnega tedna v novem letu vam želim!




sončnica24 -> RE: Novemberski malčki 2008 (3.1.2011 8:27:08)

Dobro jutro, še voščilo za nazaj, vse lepo in dobro v letu 2011, naj se vam izpolni vse kar si želite predvsem pa obilo zdravja.

Naše silvestrovo zelo lepo Nik zdržal do 12.00 brez problema no zadnjih 20 minut je bil malce siten drugače pa brez problema, je pa bil potem ko smo se spravli v poslo prav posrečen, sedi na postli pa mu pravin Nik vleži se je treba spat on pa: ne ajat, nik nebo ajal. No pa ga je potem zmanjkalo in smo spali do pol devetih kar je tudi čudež, no včeraj je bil že ob 7ih buden danes pa že ob 6ih tako da smo že vsi nazaj na svojih pozicijah.

Lep prvi teden v letu vam želim pa se še kaj tipkamo.




Bethany -> RE: Novemberski malčki 2008 (3.1.2011 10:22:55)

Dober dan in srečno v novem letu, naj se vam izpolnijo največje želje! Js imam tri za letos, sem skromna, ane, hehe... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Silvestrovo je minilo, midva sma smučala do devetih in potem pri kolegih preživela noč, elina pa je bila z babico in dedijem, šla normalno spat ob osmih in tudi petarde in rakete je niso motile. Se mi pa še ne zdi dovolj stara, da bi bedela zraven nas do polnoči. Sej bi zdržala, ampak bi ji čist porušli ritem spanja, kar pa mi ni vredno... Sej bo še dovolj silvestrskih večerov doživela, katerih se bo tudi bolj zavedala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Danes vam še kavico častim, torte pa ne bom ponujala, ker ste ziher polne od vseh teh prazničnih jedi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

[img]http://www.shrani.si/f/3/A/1wzM4HWT/2/cupcoffee.jpg[/img]

Enjoy!

cau








onur -> RE: Novemberski malčki 2008 (3.1.2011 20:45:46)

Pozdravljene. Naj se vam uresniči vse, kar se uresničiti da v novem letu.

Mi pa smo vsi prespali novo leto. Smo šli do naših, kjer sem pipravila večerjo. Nato je šla Petja z nono spat, jaz pa moj sva rekla, da greva malo oddremat in pol do Ljubljane, vendar sva zaspala in tako se zbudila ob pokanju raket. Nič zato. Bilo je ok, mislim, da en tak dan kot drugi.




Andromeda -> RE: Novemberski malčki 2008 (4.1.2011 10:26:29)

Hello!
Kako smo kaj danes? Jaz opazujem delni sončni mrk - skozi posebni filter, ki se ga sicer priredi in vstavi v teleskop, ampak ker gleda naše stanovanje na vzhodno stran, sem filter pritrdila na okno [sm=smiley1.gif] Je vzunaj -12 stopinj in bi verjetno oba s teleskopom kmalu zaledenela [sm=smiley36.gif]

Sem pozabila pokomentirat:

katja
- upam, da kmalu najdeš novo službo, sicer pa uživaj na porodniški dokler se da, kdaj se ti pa izteče? Kako pa imaš oz. boš imela urejeno varstvo za Jakata?

Eno ? - kako so kaj vaši malčki trmasti? Dario če npr. se noče it preobleči, umiti, itd. se vrže na tla in močno upira, sama ga še komaj dvignem v tem položaju [sm=smiley36.gif] In zadnje čase je tako nagajiv, mu 10_x_ rečem, da ne sme tolči po laptopu, on pa kar vztraja...Če mu kaj ni prav in ga dvignem v naročje, me pa ali pocuka ali pa celo udari po obrazu oz. kamor mu roka prileti. Jaz ga odločno primem za roko in mu rečem, da se to ne počne...




Bethany -> RE: Novemberski malčki 2008 (4.1.2011 22:12:31)


IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

...
Eno ? - kako so kaj vaši malčki trmasti? Dario če npr. se noče it preobleči, umiti, itd. se vrže na tla in močno upira, sama ga še komaj dvignem v tem položaju [sm=smiley36.gif] In zadnje čase je tako nagajiv, mu 10_x_ rečem, da ne sme tolči po laptopu, on pa kar vztraja...Če mu kaj ni prav in ga dvignem v naročje, me pa ali pocuka ali pa celo udari po obrazu oz. kamor mu roka prileti. Jaz ga odločno primem za roko in mu rečem, da se to ne počne...


TRMA... čist normalno za to starost.

Pripenjam eno lahko branje, ki je mene mal potolažilo nad Elininimi izpadi, pa kako odreagirati: http://www.suite101.com/content/surviving-the-terrible-twos-a3949 in http://www.suite101.com/content/coping-with-terrible-twos-a272342 (sta podobna članka)






Andromeda -> RE: Novemberski malčki 2008 (4.1.2011 22:55:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Bethany


IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

...
Eno ? - kako so kaj vaši malčki trmasti? Dario če npr. se noče it preobleči, umiti, itd. se vrže na tla in močno upira, sama ga še komaj dvignem v tem položaju [sm=smiley36.gif] In zadnje čase je tako nagajiv, mu 10_x_ rečem, da ne sme tolči po laptopu, on pa kar vztraja...Če mu kaj ni prav in ga dvignem v naročje, me pa ali pocuka ali pa celo udari po obrazu oz. kamor mu roka prileti. Jaz ga odločno primem za roko in mu rečem, da se to ne počne...


TRMA... čist normalno za to starost.

Pripenjam eno lahko branje, ki je mene mal potolažilo nad Elininimi izpadi, pa kako odreagirati: http://www.suite101.com/content/surviving-the-terrible-twos-a3949 in http://www.suite101.com/content/coping-with-terrible-twos-a272342 (sta podobna članka)






Hehe, vem, da je čisto normalno za to starost in predvidevam, da najhuje šele prihaja kar se trme tiče. Hvala za linka, sem na hitro preletela, ker za pozornješe branje sem preveč [sm=zaspan.gif] in možgančke že tako preveč utrujam s 500 stranmi debelo bukvo iz ruske avantgarde [sm=jezicek.gif]




onur -> RE: Novemberski malčki 2008 (5.1.2011 7:31:43)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Živjo še malo od mene. Danes veselo praznovanje, vstopam v trideseta. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Trma: da ne govorim, kot jo popade. Zdaj ponavadi, če ji kaj ne paše se začne kregat, pa govorti bana, bana, poko loko (to je pobrala od nas), ... Pa tudi na tla se zna vrečt. Jaz jo primem in ji povem svoje ali pa jo naženem v sobo in že teče, ker ve da ni prav storila in hiti govorit sem nehala, sem nehala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Včeraj smo bili na telovadbi za čebelo. Je bilo ok. Zvečer sem šla spat s Petjo in oblečena zaspala. No potlej je možek prestavil Petjo v posteljico, jaz pa smuk v pižamo. Razmišljam, da bi jo navajala samo spat, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Možek mi je kupil slastno torto. Komaj čakam danes na en kos.




Bethany -> RE: Novemberski malčki 2008 (5.1.2011 8:49:48)

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Bethany


IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

...
Eno ? - kako so kaj vaši malčki trmasti? Dario če npr. se noče it preobleči, umiti, itd. se vrže na tla in močno upira, sama ga še komaj dvignem v tem položaju In zadnje čase je tako nagajiv, mu 10_x_ rečem, da ne sme tolči po laptopu, on pa kar vztraja...Če mu kaj ni prav in ga dvignem v naročje, me pa ali pocuka ali pa celo udari po obrazu oz. kamor mu roka prileti. Jaz ga odločno primem za roko in mu rečem, da se to ne počne...


TRMA... čist normalno za to starost.

Pripenjam eno lahko branje, ki je mene mal potolažilo nad Elininimi izpadi, pa kako odreagirati: http://www.suite101.com/content/surviving-the-terrible-twos-a3949 in http://www.suite101.com/content/coping-with-terrible-twos-a272342 (sta podobna članka)






Hehe, vem, da je čisto normalno za to starost in predvidevam, da najhuje šele prihaja kar se trme tiče. Hvala za linka, sem na hitro preletela, ker za pozornješe branje sem preveč in možgančke že tako preveč utrujam s 500 stranmi debelo bukvo iz ruske avantgarde


aaah, saj vem, da veš Je pa fino tudi vedet (kar jaz recimo nisem, dokler nisem prebrala kaj na to temo), zakaj sploh nastopi to obdobje, ki traja nekje do tretjega leta, in pa seveda, kako najbolj pametno odreagirat in to prenašat. To je pa fino razloženo v teh člankih, pa tudi v vsaki novodobni knjigi o vzgoji... Sej, ko pride do takega izbruha, je zelo težko ohranit mirne živce, posebno, če je za tabo težak in stresn dan, pa še vedno so čustva vpletena, ampak z malo truda kar gre. pa tudi partnerjeva podpora je zelo pomembna, ane.

Zelo fina knjiga o vzgoji otrok je tud Znanost o vzgoji, ko pa to prebereš, ti je pa jasno, zakaj so otroci takšni kot so. Pa še en ameriški pedagog, se zdele ne spomnim imena, je pa napisal knjigo The happiest baby on the block in The happiest toddler on the block (poguglajte malo ), je tak fajn rekel, ko je opisal otroke (do petega leta) kot pračloveke s povsem naravnimi in primitivnimi nagoni, vloga staršev pa je, da otroke socializiramo. In res, če mal pogledaš obnašanje naših malčkov, je res tako, kot da bi gledal kakega jamskega človeka, sam da so bolj šikani pa bolj jih razumemo, hehehe...

Skratka, tole obdobje, ki pride, bo zelo pestro in preizkuševalno in samo od nas je odvisno, kakšen bo otrok, ko odraste... A ni to kar malo zastrašujoče??? Da je vse odvisno od nas? Uf...

mah... sem zafilozofirala, hehe. Se vidi, da rabim mal poživitve med delom, ki je včasih že zelo monotono.




Andromeda -> RE: Novemberski malčki 2008 (5.1.2011 13:12:26)

IZVIRNO SPOROČILO: Bethany


Skratka, tole obdobje, ki pride, bo zelo pestro in preizkuševalno in samo od nas je odvisno, kakšen bo otrok, ko odraste... A ni to kar malo zastrašujoče??? Da je vse odvisno od nas? Uf...





Ja, to, da je samo od nas odvisno, kakšen bo otrok, ko odraste, je res zastrašujoče. Samo, če malo razmislim, pa nobena mama najbrž ni vzgajala svojega otroka v serijskega morilca, tako, da so tu lahko tudi drugi dejavniki. Jaz imam doma knjigo Mala knjiga za velike starše in je tudi fajn, imam še priročnik od Mirriam Stoppard Zdravstveni vodnik za vso družino, kjer je lepo opisan razvoj otroka po obdobjih, kako ga spodbujati, kakšne igre se lahko igramo in kako mu "pomagamo" odrasti.
Sicer pa že nekaj časa iščem knjigo Mali vragci, je baje tud fajn, samo v kranjski knjižnici je non-stop izposojena, tako, dajo bom probala kupit. jo morda pozna katera, je ok?




Bethany -> RE: Novemberski malčki 2008 (5.1.2011 14:53:42)

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Ja, to, da je samo od nas odvisno, kakšen bo otrok, ko odraste, je res zastrašujoče. Samo, če malo razmislim, pa nobena mama najbrž ni vzgajala svojega otroka v serijskega morilca, tako, da so tu lahko tudi drugi dejavniki. ...


... vsaj ne namerno, hehe... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
No pa ne mislim take skrajnosti, bolj v tem smislu, da bi bil dovolj samozavestn in pogumen, da bi vedel, kaj želi in da bi znal to doseči, pa seveda uvideven do drugih ljudi... Sicer pa, vgledi vlečejo, ane? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ok.. pa kje ste ostale čveke, samo midve debatirama tako težko temo, hahaha!  




Stran: <<   < Prejšnja stran  106 107 [108] 109 110   Naslednja stran >   >>