Mama, kje si? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Mama, kje si? (7.7.2010 8:34:23)

Tole je članek iz včerajšnje One, priloge Dela in Slovenskih novic:

www.delo.si/clanek/112389

Ne pričakujem, da žensko katerakoli od Vas pozna. Pravijo pa, da več glav več ve, zato se obračam na Vas za pomoč pri idejah za iskanje in pri raziskovanju znanih dejstev.
 
Kje začeti? Kako jo iskati? Preko koga ali česa?
 
Pri takšnih stvareh verjamem v čudeže in če tole uspe, bo eden večjih čudežev. Vsak namig, vsaka zamisel lahko pride prav.
 
Povem pa odkrito... potrebovale bi se tudi "insajderske" informacije s takšnih delovnih mest, ki so bila ali so še lahko kakorkoli povezana s "situacijo".
 
To, kako sva midva z Markom povezana, ni pomembno. Pomembno je samo, da se najde njegovo mamo. Četudi ni več živa, je zagotovo nekje pokopana.
 
Trenutno znana dejstva (strnjeno) so torej:
- ime ji je (bilo) Đovana (lahko tudi Jovana, Djovana, Giovana,...)
- je gluhonema, vendar pismena
- priimek Rodič je izmišljen
- zdaj je stara med 45 in 50 let
- oče otroka je (bil) pred 33-imi leti v SLO
- Đovana je bila takrat v domu Malči Beličeve v LJ
 
Moje sklepanje je, da je Đovana od nekod iz bivše YU (drugače bi jo odkrili že na meji ob vstopu v YU). Tudi razglednica, ki jo je poslala Marku, je napisana v mešanici srbo-hrvaščine in slovenščine. Ime Đovana izhaja s Hrvaške, najpogostejše je bilo v 60-ih letih (kar se ujema z njeno starostjo). Če ona ni iz YU, potem preostaneta samo še Bolgarija in Turčija. Najti bi bilo treba podatek o tem, kakšne so bile evidence rojstev takrat tam (v YU so bile). Treba je najti traso vlaka št. 410, ki je v letu 1971 vozil iz Istanbula preko YU v... ne ve se, ali Munchen ali Pariz. Kontakt s carinikom bi bil dobrodošel. Obisk CSD-ja Jesenice sledi. Družino v Negasternu smo že našli.
 
Anything, RR-ovke... vse lahko pride prav.




TomTaylor -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 9:25:15)

...sem brala včeraj v Oni




Gordana-3 -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 10:06:43)

csd mora imeti spis o posvojitvi, kjer so tudi podatki o giovanni. katerega leta bi naj bila posvojitev?




mala maja -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 10:11:00)

ja ampak če sem jaz prav razumela je on že dobil podatke iz CSD ampak se vse sledi izgubijo. Odide v tujo državo in tam nihče ne ve nič o njej[sm=smiley13.gif]




mojamura -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 10:53:42)

lahko pa, da si je đovana spremenila ime in priimek in začela novo življenje.

koristen podatek je to, da je gluhonema in tista razglednica iz ibize. mislim, da obstajajo tudi v drugih državah takšna združenja kot so v sloveniji - recimo društvo gluhih in naglušnih. morda bi se pa bilo dobro tam pozanimati. problem je edino v tem, da Marko verjetno ne ve kako izgleda njegova mama, če pa ve pa toliko boljše.




mala maja -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 11:05:22)

kaj če bi se obrnil na kakšno društvo za gluhe in gluhoneme. Mogoče celo na zavod za gluhe in naglušne. Sigurno so tudi njega obravnavali tam ker mislim da vsakega otroka gluhih staršev pregledajo.





Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 11:26:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3
csd mora imeti spis o posvojitvi, kjer so tudi podatki o giovanni. katerega leta bi naj bila posvojitev?

Spis o posvojitvi obstaja, vendar je za iskanje Markove mame popolnoma nekoristen. V spisu je samo tisto, kar Marko že ve - mamino ime (zapis "Đovana" je naveden na podlagi zvočne izgovorjave takrat cca. 6-letne deklice, ki ni o sebi vedela ničesar drugega, kot le ime), priimek je izmišljen (dodeljen s strani CSD-ja samo zato, da je lahko dobila dokumente), rojstni datum je določen na približno (glede na takratno telesno razvitost deklice), vse ostalo pa je neznano tudi CSD-ju.
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
Odide v tujo državo in tam nihče ne ve nič o njej

V bistvu se ne ve, ali je odšla iz Slovenije ali ne. Ve se samo to, da je Marku poslala razglednico z Ibize, vendar se ne ve niti datuma, kdaj je bilo poslano (na razglednici je zbledel, torej bi bilo treba najti takratno socialno delavko, ki je imela ta primer - morda bi se spomnila česa več), niti tega, ali je Ibiza postala njena nova domovina ali je bila tam slučajno ali začasno. Sodeč po imenih (ona bi bila lahko Giovanna, sinu pa je dala ime Mauro) pa je popolnoma verjetno, da je Španka ali Italijanka. Da pa na svetu obstaja oseba, o kateri NIHČE ne bi vedel ničesar... ne, tega pa ne verjamem. Še v najbolj "zabačenem selu" na robu sveta živita najmanj 2 človeka in vesta drug za drugega.
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
lahko pa, da si je đovana spremenila ime in priimek in začela novo življenje.

Ena od možnosti, drži. V tem primeru bo iskanje še težje.
mislim, da obstajajo tudi v drugih državah takšna združenja kot so v sloveniji - recimo društvo gluhih in naglušnih. morda bi se pa bilo dobro tam pozanimati.

Možno. Žal ne znam ne italijansko, ne špansko. Če zna katera - bi morda pobrskala po Googlu za kakšno takšno združenje na Ibizi? Ibiza je namreč izhodišče. Poleg tega je na razglednici napisala, da je bolna. Lahko, da je bila zelo bolna in da je potem umrla. Ljudje namreč pred smrtjo razmišljajo o svoji preteklosti in možno je, da se je v takšnem primeru spomnila na svojega sina v Sloveniji. Razglednica je bila poslana na naslov rejniške družine v Negasternu, torej je tudi po večih letih vedela, kje je bil njen sin nazadnje, ko ga je videla (čeprav je bil takrat že drugje). Družina v Negasternu je razglednico poslala na CSD Jesenice, saj niso vedeli, kam je šel Marko v posvojitev. CSD Jesenice pa razglednice ni posredoval naprej, čeprav bi lahko, saj je vedel, kje je Marko.

Sklepam, da so Đovani Rodič v Sloveniji naredili dokumente. Vsaj enega. Četudi na podlagi izmišljenih in približnih podatkov. Kot mladoletnica v oskrbi CSD-ja je morala imeti zdravstveno zavarovanje. Torej morajo v arhivih ljubljanske UE obstajati kakšni papirji. Tudi na ZZZS, saj je rodila v Ljubljani. Ima kdo dostop do tega oz. ali ima Marko zakonit dostop do teh podatkov?




majch -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 11:33:27)

Je razglednica z Ibize splošna ali se da prepoznati kak kraj? Mogoče bi lahko podrobneje določili lokacijo, kje je bila kupljena.




mala maja -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 11:33:31)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Sklepam, da so Đovani Rodič v Sloveniji naredili dokumente. Vsaj enega. Četudi na podlagi izmišljenih in približnih podatkov. Kot mladoletnica v oskrbi CSD-ja je morala imeti zdravstveno zavarovanje. Torej morajo v arhivih ljubljanske UE obstajati kakšni papirji. Tudi na ZZZS, saj je rodila v Ljubljani. Ima kdo dostop do tega oz. ali ima Marko zakonit dostop do teh podatkov?


valda da ja, sej je njen sin. Kolikor sem razbrala ga je dala v posvojitev ni pa se mu odpovedala. Tako da ima pravico izvedeti o njej vse.
Dej obrni se na zavod za gluhe in naglušne v LJ pa ti bodo rade volje pomagali kako priti do tujih društev, pa tudi do naših. Sej so full prijazni[sm=bravo.gif]




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 11:37:09)

IZVIRNO SPOROČILO: majch
Je razglednica z Ibize splošna ali se da prepoznati kak kraj? Mogoče bi lahko podrobneje določili lokacijo, kje je bila kupljena.

Žal je razglednica popolnoma splošna, vendar je na njej razviden njen izdajatelj: Toni Ribas iz San Antonia.
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
valda da ja, sej je njen sin.

To nič ne pomaga, če je ona še živa in če nima njenega pooblastila. On lahko, kolikor je meni znano, zaenkrat dostopa samo do svojih podatkov.
Če je še živa, potem... potem potrebujemo samo nekoga na ZZZS, ki se s svojimi šefi in z informacijsko pooblaščenko pripravljen skregati [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 11:42:45)

Pa še en "zanimiv" podatek...
 
Sem v kontaktu s sedajšnjo direktorico doma Malči Belič in v arhivih varovancev ne najde nikogar z imenom Đovana Rodič! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley22.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:04:39)

Smo ugotovili, zakaj je ne najdejo...
 
Najdena je bila avgusta 1971, v dom Malči Beličeve pa je, pod oznako "neznana deklica" prišla šele 4. aprila 1972. Kje pa je bila do takrat?
Iz doma je bila premeščena 4. septembra 1972 v Zavod za usposabljanje slušno in govorno prizadetih.
 
No, pa "gremo" k njim po nadaljnje informacije...




mojamura -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:06:04)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pa še en "zanimiv" podatek...
 
Sem v kontaktu s sedajšnjo direktorico doma Malči Belič in v arhivih varovancev ne najde nikogar z imenom Đovana Rodič! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley22.gif[/image]



hm....kaj pa če so v članku napisali pač drugo ime? zaradi varovanja osebnih podatkov in tako dalje?




mojamura -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:07:09)

vidim, da si že dognala kako in kaj. pa poročaj kaj ti bodo tam rekli, tole postaja napeto




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:08:00)

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Pa še en "zanimiv" podatek...
 
Sem v kontaktu s sedajšnjo direktorico doma Malči Belič in v arhivih varovancev ne najde nikogar z imenom Đovana Rodič! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley22.gif[/image]

hm....kaj pa če so v članku napisali pač drugo ime? zaradi varovanja osebnih podatkov in tako dalje?

Niso. Kajti v takšnem primeru je ne bi nikoli našli.
 
Jaz upam, da bo članek prebral Markov oče, če je še živ. Vsak moški se zagotovo spomni, da je seksal s 14-letno gluhonemo deklico... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mojamura -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:09:11)

in še nekaj ona je potemtake zdaj stara 47 let, če je rodila pri 15-ih?

torej je letnica njenega rojstva 1963




mojamura -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:10:17)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Pa še en "zanimiv" podatek...
 
Sem v kontaktu s sedajšnjo direktorico doma Malči Belič in v arhivih varovancev ne najde nikogar z imenom Đovana Rodič! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley22.gif[/image]

hm....kaj pa če so v članku napisali pač drugo ime? zaradi varovanja osebnih podatkov in tako dalje?

Niso. Kajti v takšnem primeru je ne bi nikoli našli.
 
Jaz upam, da bo članek prebral Markov oče, če je še živ. Vsak moški se zagotovo spomni, da je seksal s 14-letno gluhonemo deklico... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


seved se spomni, vendar nikoli ne bo priznal, da je Markotov oče, saj bi v tem primeru pomenilo, da je pedofil




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:14:56)

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
in še nekaj ona je potemtake zdaj stara 47 let, če je rodila pri 15-ih?

torej je letnica njenega rojstva 1963

Starost je bila takrat, avgusta 1971, ko so jo našli na vlaku, določena samo na približno, na podlagi njene telesne in umske razvitosti. Ona sama svojih rojstnih podatkov ali česarkoli, razen imena, ni vedela. Pa še to, če gluhonema deklica izgovori ime "Đovana", je vprašanje, kakšna izpeljanka je to - Jovana, Djovana, Giovanna, whatever.
seved se spomni, vendar nikoli ne bo priznal, da je Markotov oče, saj bi v tem primeru pomenilo, da je pedofil

V upanju, da bi šele po prebranem članku izvedel, da je že 32 let oče in v upanju, da bi ga zapekla vest... you never know.




marta82 -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:26:05)

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Pa še en "zanimiv" podatek...
 
Sem v kontaktu s sedajšnjo direktorico doma Malči Belič in v arhivih varovancev ne najde nikogar z imenom Đovana Rodič! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley22.gif[/image]

hm....kaj pa če so v članku napisali pač drugo ime? zaradi varovanja osebnih podatkov in tako dalje?

Niso. Kajti v takšnem primeru je ne bi nikoli našli.
 
Jaz upam, da bo članek prebral Markov oče, če je še živ. Vsak moški se zagotovo spomni, da je seksal s 14-letno gluhonemo deklico... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


seved se spomni, vendar nikoli ne bo priznal, da je Markotov oče, saj bi v tem primeru pomenilo, da je pedofil


Razen, če je bil tudi on star 14 let (ali kakšno leto več).




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:31:23)

Z Markom bova govorila še danes, da mu predam najdeno, drugače pa...
 
...od 4.9.1972 dalje je bila v Zavodu. Marko je rojen 13. februarja 1978 v Ljubljani. Jaz tega RES ne znam izračunati... kdaj je torej zanosila, če sklepamo, da je rodila na PDP?
 
U, točno, e-mail porodnišnici... podatek o rojstvu mora biti tam.




sazi -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:38:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

 Marko je rojen 13. februarja 1978 v Ljubljani. Jaz tega RES ne znam izračunati... kdaj je torej zanosila, če sklepamo, da je rodila na PDP?
 

Zanosila je cca 25.5.1977




zvesta -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:43:03)

poslal email




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 12:43:11)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Marko je rojen 13. februarja 1978 v Ljubljani. Jaz tega RES ne znam izračunati... kdaj je torej zanosila, če sklepamo, da je rodila na PDP?

Zanosila je cca 25.5.1977

Hvala. Torej je treba najprej ugotoviti, kje je bila ona v tistem času... in potem ugotoviti, kdo vse je bil še takrat tam. To je izhodišče, da se najde tudi Markovega očeta.




Kerensa* -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 13:01:52)

Pravkar sem govorila z Markom. Javila se mu je neka gospa, ki pravi, da se je v mladosti družila z Đovano in ta gospa pravi, da Đovana sploh ni bila gluhonema! Menda je bilo takratnim "strokovnjakom" to najlažje reči in jo vtakniti v dom. Očitno je bila samo tujka, ki ni znala slovensko.




mojamura -> RE: Mama, kje si? (7.7.2010 13:04:59)

o moj bog....pa kakšni svet je to? zaradi tega ker je bila tujka so jo vtaknili v dom[sm=zmeden.gif]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>