kdaj pričeti s pašteto (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


angelček moj -> kdaj pričeti s pašteto (28.5.2012 12:25:08)

zanima me,kdaj ste vašim malčkom prvič ponudile pašteto in katero[sm=zmeden.gif]?

hvala za odgovore




LittleSun -> RE: kdaj pričeti s pašteto (28.5.2012 12:27:30)

Mi smo mu okoli leta in pol, 2 let. Mislim da argeta junior in kakšno tunino. 




Nina00 -> RE: kdaj pričeti s pašteto (28.5.2012 14:27:24)

Prvič sta jo jedla v vrtcu, ker doma paštet ne jemo.




Nocturama -> RE: kdaj pričeti s pašteto (28.5.2012 14:43:08)

1 leto
Argeta Junior




Hope2 -> RE: kdaj pričeti s pašteto (29.5.2012 10:50:09)

Prvič je dobil okoli 2,5 leta, pa vedno poje le kak grižljaj ali dva. Ma vsega skupaj je v 1 letu pojedel glih za en kos kruha. Ne kupujem posebej za njega, tisti grižljaj poje kar od najinega kosa kruha, torej pač pašteto, ki jo midva jeva (kekec ali argeta jetrtna)




Ajra RR -> RE: kdaj pričeti s pašteto (29.5.2012 12:34:29)

IZVIRNO SPOROČILO: angelček moj

zanima me,kdaj ste vašim malčkom prvič ponudile pašteto in katero[sm=zmeden.gif] ?

hvala za odgovore


Vprašaj za nasvet svetovalko za prehrano Mojco, ti bo napisala še kake fajn recepte za domačo pašteto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mojca-kurent_50




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.5.2012 12:49:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ronja -> RE: kdaj pričeti s pašteto (29.5.2012 13:11:56)

Ankica, se sicer strinjam s tem, da čisto nič ne zamudimo, če ne jemo paštete (tudi pri nas jo težko najdeš), vseeno pa če so otroci v vrtcu in se bojiš raznih alergij, je mogoče to pametno prej stestirat - da vsaj veš, da je bilo to od tega - da ni potem, ko pride otrok v vrtec, naenkrat kup novih hran, ki jih ni še nikoli jedel, pa ne veš, kaj je bio od česa, če se pojavi kaka alergija ali kaj takega... Sicer pa moram priznat, da se ne spomnim, da bi jima jo dala predno sta šli v vrtec, sta jo pa zdaj že jedli (verjetno kasneje, Ronja je bila tako stara že 2,5 let, ko je šla v vrtec). Pri nas je midva ne jeva skoraj nikoli, tako da je tudi malidve ne. Še kadar kakšno kupiva, se nam navadno pokvari v hladilniku:D.




nusi -> RE: kdaj pričeti s pašteto (29.5.2012 20:40:22)

pri cca 1,5 letu, kekec ali gavrilovič, ampak vedno čist tamalo, ker se drugače vedno pokvari.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.5.2012 21:01:01)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




NočnaLučka -> RE: kdaj pričeti s pašteto (31.5.2012 15:30:07)

Pašteta je res nekaj najbolj nezdravega, tako da nimam srca, da bi to dajala svojemu otroku, niti sebi.




Paštetka -> RE: kdaj pričeti s pašteto (7.6.2012 20:34:08)


IZVIRNO SPOROČILO: NočnaLučka

Pašteta je res nekaj najbolj nezdravega, tako da nimam srca, da bi to dajala svojemu otroku, niti sebi.


Se strinjam [sm=jezicek.gif]

Ko sem bila noseča sem jo oboževala. [sm=smiley36.gif]




Doll -> RE: kdaj pričeti s pašteto (7.6.2012 20:37:02)

taka gonja proti nekaterim izdelkom ,da je včasih kar groza.ostale stvari so pa ok,niso nič najbolj nezdrave[sm=zmeden.gif]




*miska.mcc* -> RE: kdaj pričeti s pašteto (7.6.2012 20:42:03)

kaj ne bo nikakrsnega krega in pametovanja okoli paštet???? [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/img]


sem bila ziher, da bo tema hit pomladi! [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/img]




josephine27 -> RE: kdaj pričeti s pašteto (7.6.2012 20:43:47)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: NočnaLučka

Pašteta je res nekaj najbolj nezdravega, tako da nimam srca, da bi to dajala svojemu otroku, niti sebi.


Se strinjam [sm=jezicek.gif]

Ko sem bila noseča sem jo oboževala. [sm=smiley36.gif]
A ni zanimivo, da nam med nosečnostjo dišijo take stvari, ki jih drugače sploh ne jemo.

Jaz osebno ne maram paštet. Se vedno spomnim na malico v osnovni šoli in mi kar obrača - dobesedno. Tako da pri meni nobeden ne je paštete. Vem pa da mu jo mož včasih da od 2 let naprej. Jesta pa Ageta Junior ( upam, da sem prav napisala).

Paštetka to pojasni tvoj nick.[sm=smiley36.gif]




Arwenko -> RE: kdaj pričeti s pašteto (7.6.2012 22:18:58)

mislim da jo je od ene 6 mesecev dalje jedla vsaj 1x tedensko...linčajte me zdaj [sm=smiley36.gif]




Urska09 -> RE: kdaj pričeti s pašteto (8.6.2012 20:37:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

mislim da jo je od ene 6 mesecev dalje jedla vsaj 1x tedensko...linčajte me zdaj [sm=smiley36.gif]

Zakaj bi te kdo linčal? Saj je tvoj otrok.




mateyka -> RE: kdaj pričeti s pašteto (8.6.2012 22:55:58)

naša bo čez cirka 2 meseca 5 let stara in je še povohat noče. oba nisva neka paštetojedca (jaz na pol leta kupim eno, če mi zapaše, on pa nikol) in sem se mogla prav posebej "spomnit" da ji ponudim (mislim da okol 3 leta). sam ni blo šanse niti v štartu; itak ne je salam, samo sirov in tunin mu namaz, hrenovke je pa začela jest pred nekaj meseci, tko da nismo bili zelo presenečeni. priznam pa, da je tud ne pogrešamo na jedilniku - če je ne je, ni nobene grozne luknje v prehrambeni verigi. [sm=smiley4.gif]

aja, nutele in eurokrema tud ne mara. je pa zaljubljena v mlečno čokolado. bonbonov in sladkornih sladkarij je mara; se je že nekajkrat zgodilo da je ob ponujenem bonbonu vprašala, če je čokolada in če ni bla (seveda da ne) ni hotla vzet - naj bo za druge otročke [sm=smiley36.gif] tud na rojstnodnevni zabavi v vrtcu je bila edina, ki ni jedla bonbonov; and I am not complaining about that [sm=jezicek.gif]




iza. -> RE: kdaj pričeti s pašteto (14.6.2012 11:39:28)

Jaz bom otroku namesto paštete raje ponudila kak humus, guacamole ali tunino. Se mi zdi bolj zdravo...




NočnaLučka -> RE: kdaj pričeti s pašteto (21.6.2012 13:32:08)

Mislim, da se otrok slej kot prej sreča z nezdravo hrano (vrtec, zabave, vrstniki...), tako da ne vidim potrebe, zakaj bi jih še doma hranili s svinjarijo. Vsaj tako je moje mnenje.




Ana009 -> RE: kdaj pričeti s pašteto (10.8.2012 23:13:59)

Mi jih ne hranimo s svinjarijo.. jesta pa oba z zlico doma narejeno pasteto iz mesa, jeter in zacimb.. nutele pa recimo ne bosta povohala, tam pa je tudi polno svinjarije... tako, daje relativno...
tasca je pa delala super pasteto iz vec vrst mesa, zapeceno v pecici.. mnjamiii...




Najaa -> RE: kdaj pričeti s pašteto (22.8.2012 15:19:58)

Nam pa včasih paše tudi svinjarija v obliki paštete, še posebej argetine so super. Jih pa res redko kupim, ker imata daleč najraje na svetu maslo in med. Tu pa tam naredim tunino pašteto, ta gre tudi kot za med.




taška30 -> RE: kdaj pričeti s pašteto (22.8.2012 16:30:53)


IZVIRNO SPOROČILO: Ana009

.. nutele pa recimo ne bosta povohala, tam pa je tudi polno svinjarije... tako, daje relativno...



Kaj pa je tako svinjskega v nutelli?[sm=zmeden.gif]





angelček moj -> RE: kdaj pričeti s pašteto (22.8.2012 17:57:02)

in kaj narediti,če si otrok želi jesti vse to kar ste napisala,kako je slabo in če te otrok prosi? sem prišla do spoznanja, da zakaj ji ne bi ponudila če sama želi,sej so male količine,željo pa ima izpoljeno




liliana -> RE: kdaj pričeti s pašteto (22.8.2012 21:59:43)


IZVIRNO SPOROČILO: angelček moj

in kaj narediti,če si otrok želi jesti vse to kar ste napisala,kako je slabo in če te otrok prosi? sem prišla do spoznanja, da zakaj ji ne bi ponudila če sama želi,sej so male količine,željo pa ima izpoljeno


Narediš hlev, vanj postaviš dva prasca in ju rediš......namesto cvetličnega vrta si narediš kokošnjak in imaš v njem piščance, kure, goske.....od soseda vzameš v najem njivo ali dve (prasce in perjad moraš vseeno nekako nahraniti), se podučiš o določenih kulturah, ki jih uživajo svinje in kure, seješ, žanješ, uživaš v delu v naravi.....in na humani način pobiješ prasce, kure, goske, da narediš domače njami zrezke, njami paštete....in imaš vse bio, naravno, tvoj proizvod.....ne pa svinjarije, ki se prodaja v trgovinah....

V bistvu zveni zelo preprosto, samo ne vem če se privrženke zdrave hrane in nasprotnice t.i. svinjarije (paštete) poslužujejo tega samooskrbovalnega načina.....no eno tašča oskrbuje z domačo pašteto, kje pa dobi tašča jetrca zanjo, pa ne vemo.....verjetno v kakem megamarketu, uvoz iz Italije ali Madžarske......v skrajnem primeru pa kupi pišče izpod žarnice pri domačem rejcu (dobesedna prosta reja je zgolj marketinška poteza, nema toga više, razen če ima kdo 4 kure za domačo uporabo, da mu serjejo po dvorišču.....

Tako da tiste, ki izredno zdravo živite (in boste, predvidevam, tudi zdrave umrle), nikar se ne slepite.....prav tako zauživate svinjarijo....samo v drugačni obliki kot je argetina pašteta in poljska nutela.....[sm=jezicek.gif]







Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>