RE: Prvošolčki 2013 (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


petea -> RE: Prvošolčki 2013 (19.1.2016 14:27:06)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Naši bodo začeli s penkakom pisati, pišejo že spise, poštevanko se tudi že učijo........

Rekli so, da je 3. razred velik preskok, meni pa se sploh ne zdi tako.......in zelo fajn mi je, da ni več opisnih ocen, to mi je od vsega najlepše[sm=smiley1.gif]......

Kako se pa vam oz. vašim otrokom zdi 3. razred....?


S penkalom so pisali že v 2. razredu, ocene tudi niso nek baubau - meni se pač ta sistem, kjer ima večina razreda oceno 5, ne zdi ravno kredibilen, zahtevnost tudi ni ravno večja. Tudi učiteljica je še vedno ista.

Kar se je povečalo, se je število delovnih zvezkov.

Vsem, staršema in sinu, se zdi veliko bolje številčno ocenjevanje.

Pri nas bo verjetno bolj realni pokazatelj sprememb prehod v 4. razred.




liliana -> RE: Prvošolčki 2013 (19.1.2016 18:22:31)

Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec......sem slišala, da so ene mamice že pobudo dajale za izredni sestanek, zaradi slabih ocen in strogosti.......jaz pa pravim, da imamo srečo, da so otroci narajmali na normalno učiteljico, ki daje tudi slabe ocene, ki zna povzdigniti glas (beri se zadere[sm=smiley36.gif]), ki daje kazenske naloge, če nagajajo, če ne izpolnijo svojih domačih obveznosti.....







ronja -> RE: Prvošolčki 2013 (20.1.2016 13:12:49)

Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec...

Enako pri nas. Meni je pri R. učiteljici všeč, da ima zelo izdelan način ocenjevanja - otrok (in starš) točno vesta, kaj koliko šteje - tako se mi zdi, da se lažje naučijo in bolj imajo občutek, da je ocena v njihovih rokah. In upošteva veliko reči, kar se mi tudi zdi prav. Na roditeljskem sestanku nas je prosila, da naj pomagamo otrokom se učit, ker se še ne znajo, je pa snov zahtevna in da je učiteljem najtežje dat slabo oceno, otroku jo pa dobit, zato naj jim prihranimo muke, enim in drugim:). Zaenkrat gre in se nobena ne pritožuje - ne pupa, ne učiteljica, ne jaz:).
Pa res ma fajn ideje za zaposlit (recimo, da berejo knjigo medtem ko ona pregleduje domače naloge).




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (20.1.2016 21:26:55)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

meni se pač ta sistem, kjer ima večina razreda oceno 5, ne zdi ravno kredibilen, zahtevnost tudi ni ravno večja.



zadnji test is SLJ... 2 x 5, največ trojk, 1 x 1




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (20.1.2016 21:28:17)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec......sem slišala, da so ene mamice že pobudo dajale za izredni sestanek, zaradi slabih ocen in strogosti......



to se tudi pri nas dogaja. Ne v našem razredu




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (20.1.2016 21:31:27)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec......


tudi mene je presenetlo, ampak po par pogovorih z starši starejših otrok, se vidla, da takšna šola pač je. Se že navajam. Pri bejbi nasl. leto ne bo več šokov




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (20.1.2016 21:58:02)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

z starši


S starši ....SSSSSSSSSS [sm=smiley36.gif]




ronja -> RE: Prvošolčki 2013 (21.1.2016 14:35:44)

Lulu, pa kako naj te ma dete petice, če ga mati takole serje?[sm=jezicek.gif]
Just kidding;).




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (21.1.2016 14:37:15)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lulu, pa kako naj te ma dete petice, če ga mati takole serje?[sm=jezicek.gif]
Just kidding;).


ganau! [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Prvošolčki 2013 (22.1.2016 22:01:40)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lulu, pa kako naj te ma dete petice, če ga mati takole serje?[sm=jezicek.gif]
Just kidding;).


Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega.......[sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 10:21:07)

Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega...
[sm=jezicek.gif] Dobra:D.
PS: A res še niso? Sem mislila, da so že. Kdaj pa potem te reči jemljejo?




liliana -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 13:00:50)

Ne vem.....9 let hodijo v osnovno šolo.....enkrat že v tem času.....

Verjetno sproti osvajajo snov in potem enkrat ocenjujejo to in drugič nekaj drugega....vsega ne morejo naenkrat ocenjevati.....

P.s. Večina otrok je v tretjem razredu začela komaj tekoče brati in pisati,....niso vsi vunderkindi, da bi znali recimo v tretjem razredu posebnosti tretje ženske sklanjatve.....




Paštetka -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 13:59:06)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega...
[sm=jezicek.gif] Dobra:D.
PS: A res še niso? Sem mislila, da so že. Kdaj pa potem te reči jemljejo?


Ravnokar gledam popravljen spis. S-je in z-je v tretjem razredu. [sm=smiley1.gif]




ronja -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 14:06:22)

niso vsi vunderkindi, da bi znali recimo v tretjem razredu posebnosti tretje ženske sklanjatve...
[sm=jezicek.gif] Ma, pa saj slovnico v bistvu znamo že od govorjenja. Saj že mali otroci uporabljajo sklone in spole, kasneje se samo naučijo to napisat, še kasneje pa še poimenovat. Za kako besedo se pa še mi sprašujemo. Sem bila prepričana, da so to že jemali, ker sem ravno včeraj gledala R. dn in je napisala "h komur" ali nekaj takega, skratka, je prav dala h namesto k komu. Sem jo pohvalila, pa ji ni bilo jasno, zakaj. Sem sklepala, da so to že jemali in ji je zato jasno, kaj mora bit. Verjetno je spet na različnih šolah različno.

PS: Pri nas je učiteljica prosila, če pogledamo nalogo in da naj popravijo že doma napake, ki jih najdemo. Kako postopate pri napakah, ki jih še niso jemali. Recimo če otrok ne naredi vejice v vrinjenem stavku, ki ga še lep čas ne bojo jemali. Sama ji napišem vejico, ni ji pa treba zato prepisovat (sicer morajo prepisat stavek, kjer je napaka). Ali pa pri dobesednem navedku, tega tudi še niso jemali. Ne moreš ravno narobe pustit, da se narobe nauči, hkrati pa se tega še ne učijo...




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 14:34:45)

mali mi pravi zdaj, da so se to že v drugem učili




liliana -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 17:12:56)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega...
[sm=jezicek.gif] Dobra:D.
PS: A res še niso? Sem mislila, da so že. Kdaj pa potem te reči jemljejo?


Ravnokar gledam popravljen spis. S-je in z-je v tretjem razredu. [sm=smiley1.gif]


Normalno....učiteljica mora vse popraviti.....saj pri matematiki v odgovorih tudi popravlja.......




liliana -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 17:13:33)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

mali mi pravi zdaj, da so se to že v drugem učili


Torej on obvlada....in nima težav kot mati......[sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 17:31:43)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, pa saj slovnico v bistvu znamo že od govorjenja. Saj že mali otroci uporabljajo sklone in spole, kasneje se samo naučijo to napisat, še kasneje pa še poimenovat. Za kako besedo se pa še mi sprašujemo. Sem bila prepričana, da so to že jemali, ker sem ravno včeraj gledala R. dn in je napisala "h komur" ali nekaj takega, skratka, je prav dala h namesto k komu. Sem jo pohvalila, pa ji ni bilo jasno, zakaj. Sem sklepala, da so to že jemali in ji je zato jasno, kaj mora bit. Verjetno je spet na različnih šolah različno.



Glej, saj možno, da so že jemali (z vsem vseeno nisem na tekočem v podrobnosti[sm=smiley1.gif]).....lahko že v drugem, pa bodo še enkrat v tretjem in potem v četrtem in bodo potem tudi to ocenjevali......pač tako utrjujejo.....

Moj prvi post o teh predlogih je bil hudomušno zapisan......[sm=jezicek.gif]

Se strinjam, da vse uporabljamo že od rojstva, vendar vseeno najdemo precej ljudi starih 20, 30 in več let, ki ne znajo pravilno pisat oz. ne znajo spraviti pravilno treh stavkov......

PS: Pri nas je učiteljica prosila, če pogledamo nalogo in da naj popravijo že doma napake, ki jih najdemo. Kako postopate pri napakah, ki jih še niso jemali. Recimo če otrok ne naredi vejice v vrinjenem stavku, ki ga še lep čas ne bojo jemali. Sama ji napišem vejico, ni ji pa treba zato prepisovat (sicer morajo prepisat stavek, kjer je napaka). Ali pa pri dobesednem navedku, tega tudi še niso jemali. Ne moreš ravno narobe pustit, da se narobe nauči, hkrati pa se tega še ne učijo...


Pri nas tega ni prosila učiteljica, samo meni je nekako logično, da če najdem napako, da jo dete popravi (tudi pri matematiki).......če ji jaz najdem napako, ne zahtevam od nje, da stavek prepiše še enkrat, tudi te zahteve od učiteljice nismo prejeli......








ronja -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 20:07:26)

Pri nas so taka učiteljičina navodila: mislim, da zato, da se naučijo pisat, da ni vse zmazano od popravljanja in da si bolj zapomnijo (to vse velja za slovenščino) in za navadne napake delamo tako, za tisto, česar se še niso učili, pa samo popravim, ji pa zato ni treba prepisovat. Pri matematiki pa tako samo zradira in napiše pravilno čez.

lili, saj sem vzela hudomušno;). Samo sem se res vprašala, a so to že jemali ali ne, ker jaz tudi ne vem, pa me je firbec matral:D.




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 20:47:02)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

mali mi pravi zdaj, da so se to že v drugem učili


Torej on obvlada....in nima težav kot mati......[sm=jezicek.gif]


s s s saj [sm=smiley36.gif]
zato sem popravla, ker mi je bilo nerodno




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (25.1.2016 20:54:13)

moj je rekel, da so jemali tako, da so povezali besede. Kaj se lepše poveže so vadli. Nisem pa res zasledila napisanih pravil. Tak, da po moje še ne bi mogli dobiti testa samo s temi nalogami.




ronja -> RE: Prvošolčki 2013 (26.1.2016 9:36:51)

Par vprašanj:
- katera tema od okolja vam je najbolj všeč? Da vam jo je bilo najbolj lušno ponovit z otrokom?
- tisti, ki imate angleščino v šoli, kako to izgleda, koliko se naučijo? Ker naši jemljejo besede, v principu povezane z učno snovjo, vendar jim nikoli ni treba govorit. Lahko se javijo in zrecitirajo tistih par besed, to je pa maksimum. Tak sistem je bil včasih, ni pa najbolj uspešen... Ker če se otroci naučijo zrecitirat letne čase, pa ne vejo, kako se reče poletje, če ne zrecitirajo vseh, namen ni ravno dosežen... Pa me zanima, a je povsod tako? Starši pri nas se namreč že ves pritožujejo, češ da so se v vrtcu veliiiko več naučili (sama sem učiteljico najprej branila, v vrtcu pri nas niso imeli ang., tako da nisem mogla primerjat, zdaj pa se strinjam z njimi, ker ipak imajo že 3 leta), učiteljica pa pravi, da se tako malih ne da kaj dosti naučit, ker niso vsi za jezike in mora gledat na vse. Vendar se težko kaj naučijo, če jim ni treba nič govorit... (pišejo tako še ne v ang, kakšno besedo kdaj). In kako se tega učenja potem lotijo starši, ki pa mogoče angleško ne znajo? Ker otroci narišejo recimo oblak, sonce, veter, itd... ali pa smajlije z različnimi izrazi in še meni je bil problem, pa znam angleško, samo pač nisem vedela, katero besedo točno učiteljica misli s tistim smajlijem... Ker prestrašeno začudenih je kar nekaj besed v angleščini...




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (26.1.2016 9:57:30)

najljubša tema? nobena [sm=smiley36.gif]
mogoče je pubecu katera tema všeč, jaz nisem začutla nekega navdušenja

pri angl. pa se učijo besede izgovarjat. Barve, živali na kmetiji, poklice, pesmice,... nekih hudih stavkov še niso jemali. Zdaj so jemali he/she. V glavnem angl. nič ne zna glede na snov, pa jo ima drugo leto. Lani testno. Mala, ki ima letos prvič obvezno v 2. razredu se mi zdi, da isto snov jemlje.




liliana -> RE: Prvošolčki 2013 (26.1.2016 11:33:56)

Ronja a se ti z otrokom učiš.....?

Meni je bila pri okolju najbolj fajn ura....[sm=smiley1.gif]

Angleščine pa naša šola nima....naša zaradi tega niti na tečaj ne hodi, ker se mi zdi to prezgodnje forsiranje 2 ur na teden bolj modna muha, ker za spoznavanje jezika ima itak tv in računalnik oz. Zloglasne igrice....




LuLu -> RE: Prvošolčki 2013 (26.1.2016 17:10:41)

imate v testih npr. SPO vedno vsa vprašanja o snovi, ki so jo jemali? Ali je zapisana v delovnem ali so si jo zapisali nekam? Ali je samo učiteljica enrkrat to rekla? Pri nas se nonstop dogaja, da so vprašanja, ki niso bila pojasnjena med poukom, ker se kao išče višji nivo znanja. Ti pa tu takoj lahko gresta 2 točki in zato imamo vedno le po 2-3 petke v razredu.
Npr. naši so imeli vprašanje kako se še drugače reče Januarju. Tega niso jemali. Pubec valda ni vedel. Doma se ne pogovarjamo o Prosincu [sm=smiley1.gif]
kako je pri vas?




Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>