muffini s peno (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


mini86 -> muffini s peno (5.11.2013 10:59:10)

1-kakšno peno delate da jo date pol na mafine..
2-a se ta pena strdi al bi de rečmo če daš mafine v posodico vse razmazalo
3-a to peno date samo po vrhu al tud malo izdobete
4-a je možno tud na mini mafine dat to peno
5-recept za čokoladno peno bi prosila
6-mam 2 pekaža da mini mafine-teflonastega in silikonskega-a je tega treba tudi namazat z oljem, a se da vroče vem ali morš počakat da se pohladijo
7-a če nimam pekača za velike mafine-sem ga stran vrgla ker je zarjavel, a lahko dam na raven protvan samo papirčke pa notr do polovice maso in bo ok ratal




pomlad08 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:15:33)

Živjo!

A s to "peno" misliš kremo? Da bi delala neke sorte "cupcakes"?

[image]http://www.oassf.com/en/media/images/cupcakes-roses.jpg[/image]




pomlad08 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:18:45)

Krema je lahko katerakoli. Kot bi delala kremo za torto. Lahko je čokoladna krema iz masla+stopljene čokolade, lahko je smetana+mascarpone, lahko je smetana+čokolada ... Karkoli se spomniš.

Jaz testa v tem primeru nič ne izdolbem, ampak pazim pri nalaganju (torej pred peko), da ne dam preveč mase v modelček - približno vem, koliko dati, da nastane "raven" muffin brez hribčka. Potem pa gor kremo in to je to.




mini86 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:20:55)

ja u bistvu neki tazga:)
aha se pravi samo smetana pa čokolada..a pol to ni strjeno al kako..kako pa pol to shraniš za kasneje?
a daš rečmo pol pol od pol mase notr




pomlad08 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:20:58)

Aha, pa še ostala vprašanja:

silikonskega pekača jaz NE namažem z maščobo. Vedno lepo padejo ven. Ja, verjetno malo počakam, če smo zelo neučakani, pa tud ne :)

Glede peke v papirčkih - še nikoli nisem probala, sem pa večkrat kje prebrala, da lahko spečeš tudi brez modelčkov, ampak daj v tem primeru 2 papirnata modelčka skupaj, da bosta zdržala težo testa.




mateyka -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:22:48)

ja, naredi gostejši ganache, pa ti bo lepo stalo in ne bo se razlezlo.





pomlad08 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:25:19)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja u bistvu neki tazga:)
aha se pravi samo smetana pa čokolada..a pol to ni strjeno al kako..kako pa pol to shraniš za kasneje?
a daš rečmo pol pol od pol mase notr


Ne, te kreme niso strjene, se pravi teh kolačkev ne moreš nabasat v plastično posodo in jih nekam nest (a sem prav razumela tvoje vprašanje?)[sm=smiley1.gif] So kar zakomplicirani za prevažat, ja, sploh če jih imaš veliko.

Kot čokoladni kremi sta pri nas najbolj popularni:

-maslena krema (zmiksaš 150gr masla, 70gr sladkorja v prahu, 1 rumenjak, 4 rebra stopljene, ampak ohlajene grenke čokolade)
-sladka smetana, ki jo zavreš in notri stopiš čokolado, potem pa ohlajeno zmes zmiksaš kot bi sicer zmiksal smetano

Ja, Mateyka je profi, njo sprašuj :)




mini86 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:26:50)

-sladka smetana, ki jo zavreš in notri stopiš čokolado, potem pa ohlajeno zmes zmiksaš kot bi sicer zmiksal smetano


mislm da bo tale na spisku danes




Izabelina -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:34:42)


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Živjo!

A s to "peno" misliš kremo? Da bi delala neke sorte "cupcakes"?

[image]http://www.oassf.com/en/media/images/cupcakes-roses.jpg[/image]



kok pa nardiš, da je ta "pena" take oblike? to morš met prou un nastavek za torte okraševat al je kšna domača fora tut, ne vem kao polivinil vrečka pa v kotu z luknjico? a to deluje (sm nekje na hitr prebrala, sam se nism poglabljala takrat v to)...




pomlad08 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:37:49)

Ej, ne vem, teh nisem jaz naredila, sem pobrala prvo fotko z googla [sm=smiley36.gif]

Ampak, ja, jaz imam eno tisto kupljeno vrečko z različnimi nastavki in se da kar zelo lepo narest (stane par EUR, pa jo imaš za 100 let, pomoje se splača [sm=smiley1.gif])




pomlad08 -> RE: muffini s peno (5.11.2013 11:39:42)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

-sladka smetana, ki jo zavreš in notri stopiš čokolado, potem pa ohlajeno zmes zmiksaš kot bi sicer zmiksal smetano


mislm da bo tale na spisku danes



Kul, na tejle temi http://www.ringaraja.net/forum/Cokoladna_torta/m_6085575/tm.htm je več o tej kremi ...




Aurorica -> RE: muffini s peno (2.12.2013 20:21:52)

Mislim, da boš kar nekaj odgovorov lahko nasla tukaj. Recept je odličen, preliv božanski http://www.kulinarika.net/recepti/18985/sladice/bucni-mufini-s-kremastim-nadevom-video-priprave/




Stran: [1]