|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cokoladna torta
18.9.2013 19:19:52   
malaMravljica
Dajte mi kaksno idejo. Mali bo rabil torto za v vrtec in seveda je rekel cokoladna. Druge po moje sam niti poskusil ne bi, zadnjic smo jedli tok fino in ni bila cokoladna oz nic cokaladnega gor in ni hotu. Jaz pa vedno delam sadne, te naredim res fine, moja cokoladna bo verjetn polomija.

Eno okvirno idejo imam. Biskvit navaden. Notri bi dala vlozene jagode in cokoladno kremo. To naredim tako, da stopim cokolado in jo dam za 1 dan v smetano in v hladilnik a ne?? S cim pa jo potem premazem? Tu nimam ideje. Ce bi jo s to kremo bo cudno a ne? S smetano se bojim, da stece vse dol oz ne vem, mi ni najbolj. Sam s stopljeno cokolado bo pa prenizko vseskup.

Ima kdo kaksno drugo idejo za cokoladno sadno torto. Delala bom pa verjetno delavsko dvigalo, kopaca oz v primeru skrajne srece letalo user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 19:39:08   
ronja
Lahko pa narediš črni gozdiček: temni (čokoladni - kakavov) biskvit, smetana in višnje.

Za obmazat, če želiš čokoladno kremo, pa komot v veliko smetane vmešaš malo čokolade in je rahla in dobra krema:).

PS. kako kaj mašinca, dela?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 21:13:50   
Brinčika

Kaj pa nutelina? V smetano , jaz kupim alpsko ali sparovo za stepanje- najboljše, nikoli pa ne z rastlinsko , v 1 l stepene smetane dodam 7 žlic nutele in je ravno prava, ni premočn okus in je vedno slastna. Lahko pa daš na biskvit banane in preliješ z nutelino kremo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 21:33:09   
mateyka
meni je ZAKON valery torta iz kulinarike. my god je bla dobra (tamalin roj. dan) user posted image

http://www.kulinarika.net/recepti/13743/sladice/valery-torta/

v bistvu je res enostavna - sem mislila, da se bom mal lovila, pa sploh ne. sem naredila 3 plasti namesto 5, sam je vseeno bla za dol past (naslednjič grem na 4 - počasi se daleč pride user posted image )user posted image

user posted image

(odgovor članu Brinčika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 21:45:44   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
Eno okvirno idejo imam. Biskvit navaden. Notri bi dala vlozene jagode in cokoladno kremo. To naredim tako, da stopim cokolado in jo dam za 1 dan v smetano in v hladilnik a ne?? S cim pa jo potem premazem? Tu nimam ideje. Ce bi jo s to kremo bo cudno a ne? S smetano se bojim, da stece vse dol oz ne vem, mi ni najbolj. Sam s stopljeno cokolado bo pa prenizko vseskup.


ganache krema (to je to kar opisuješ) je čist ok za premazat. glej kako je zgledala moja ganache torta:
user posted image

jaz bi notri kombinirala ganache kremo z belo čokolado in jagodami, zunaj pa temno. smetana, bela čokolada in jagode so meni user posted image
s to belo kremo sem delala tukaj (tudi jagode kot vidiš) user posted image in je prišla fanstastično skupaj z jagodami (en del jagod sem zmiksala in dala ta pire kot premaz - sej se vidi).
user posted image
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 18.9.2013 21:48:12 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 21:53:42   
patrino
Dajte mi kaksno idejo. Mali bo rabil torto za v vrtec in seveda je rekel cokoladna.

A ti to resno? A lahko prinesete v vrtec torto, ki je doma narejena?user posted image Pri nas tega ne pustijo. Še čisto navadnih domačih cookijev se ne sme not nest, baje zaradi predpisov, ki jih določa inšpekcija. Ja,no, mogoče ne živite v Sloveniji in mogoče tudi pri nas ni povsod tako strogo. Pri nas nema trte mrte, pa dam glavo stran, da je marsikatera domača zadevščina bolj kvalitetna in dobra , kot kupljena.
Drugače pa...kaj pa če narediš uno simpel tortico brez peke z albertovimi keksi in čokladnim nadevom. Še mali ti bo lahko pomagal, pa ponavadi gre ravno otrokom posebej v slast. Vsaj našim. Tiste z biskviti ponavadi le zbrzdajo, po tej gre pa- hja dobesedno kot bi rekel keksuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 22:10:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Dajte mi kaksno idejo. Mali bo rabil torto za v vrtec in seveda je rekel cokoladna.

A ti to resno? A lahko prineset_e v vrtec torto, ki je doma narejena?user posted image Pri nas tega ne pustijo.


mala mravljica afaik ne živi v sloveniji..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 22:13:44   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni je ZAKON valery torta iz kulinarike. my god je bla dobra (tamalin roj. dan) user posted image

http://www.kulinarika.net/recepti/13743/sladice/valery-torta/

v bistvu je res enostavna - sem mislila, da se bom mal lovila, pa sploh ne. sem naredila 3 plasti namesto 5, sam je vseeno bla za dol past (naslednjič grem na 4 - počasi se daleč pride user posted image )user posted image

user posted image


Tukaj pa res lahko samo podpis. Ker je res zakon user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 22:16:24   
malaMravljica
Yes, cist resno. The best vrtec imamo. Ne smemo kreme s surovih jajc, ne surovega mesa, recimo turamisu in karpaco in to je to, no se nekaj pravil, nic strasnega. Pa enkrat na mesec je zdrav ponedeljek in vsaka mami nekaj zdravega pripravi, pa kosaro s sadjem in zelenjavo polnimo starsi, da jim vzgojiteljice narezejo ce so lacni. In se noben otrok zaradi tega ni zbolel al celo kaj vec. Pa se super vzgojiteljice imajo.

Mateyka, super torte.

Bom prestudirala in nekaj izbrala. Na banana cokolada se pa nisem spomlna. Morem pa vseeno nekaj lahkega naredit, da bodo otrocki lahko jedli. Kaksna presladka/ kaloricna verjetn ne bi bila ok.

Ronja, masinca se ne premakne s pulta, danes sem delala z 1 kg gresa rezance za juho. Je tok v prometu, da si bom se dve sobi kupila. V glavnem, smej se sedaj, sem ze izjavila, da je premala, da stekam zakaj je tista gospa, ki mi jo je prodala, profi vzela. Pa mali tako rad pomaga, danes je pod nujno hotu navijat rezance na roko in sem najprej rekla da ne, pa je bil tok uzaljen in sem rekla ma daj, saj je vseeno, ce niso tako lepi in pol so bili njegovi najlepsi, ker jih je na tisto malo rokico navijal.
Ronja, se nekaj te morem vprasat, ker ti vse sama delas. Delas kdaj tudi osnovo za temne omake, tko da kosti najprej v pecici pacas in pol z zelenjavo in vinom delas osnovo omake? Ne vem, a lahko to osnovo pol zamrznem, ker naredis precej tega naenkrat, ker ti vzame casa se in se.


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cokoladna torta
18.9.2013 22:36:33   
malaMravljica
No, ta Valery torta, je precej fortna ali niti ne?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 11:15:53   
Luni
Ali pa poskusi s Ferrero:
http://www.kulinarika.net/recepti/16159/sladice/ferrero-torta/
Naredila sem jo prvič, uspela odlično (le namočila sem biskvit malo bolj), mislim da po okusu res prekaša marsikatero čokoladno. Vsi, kateri so jo probali, so rekli, da boljše čokoladne torte še niso jedli, pa so bili kar precej zahtevni sladokusci na žurki ;)
Me pa tudi ta Valery fascinira: ob prvi priliki ;)


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 11:18:05   
mateyka
fortna=nasitna?

ja, kar je user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 13:46:48   
malaMravljica
Uff meni, ki sem zaradi prevec cokolade bila ze 2 x sprejeta v bolnico mi dajate take recepte. Vse se bere fino. Ja, fortna je nasitna ja. To Valery bom naredila sedaj v soboto za obiske, pol bom videla kok je fajn za otroke in se bom odlocila, idej sem dobila zadosti. Ker so otrocki od 3 do 5 let morem pazit, da ne bo prevec mocna.
So pa sedaj praznovali ze ene 4 ali 5 rojstnih dnevov, prvi in drugi dan vrtca in seveda vedno torta, ni cudno da je moj mali cist navdusen nad vrtcem.

Mateyka, tam gor na slikci tvoje torte, kjer si naredila tisto cokoladno ograjico okol, predvidevam, da si sama delala tudi tisto in me zanima si sam cokolado stopila ali si se kaj dala zraven.

Kaj pa ta Rafelo, je tudi precej mocna za otroke a ne? Grem recept sedaj gledat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 13:48:22   
malaMravljica
O se nekaj, s cim bi pa pasalo grozdje, ce bi dala v torto?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 14:04:13   
mateyka
jaz sem dodala še nekaj žlic maskarponeja v un beli ganache, da je bolj rahla krema..

tukile vidim, da je grozdna torta najboljša v simpl obliki (smetana in bel biskvit):
user posted image

tle razmišljam da bi bila zvita in uporabila recept od valery torte za testo - s tem da zamenjaš temno čokolado z belo (in manj sladkorja)?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 14:26:15   
ronja
V glavnem, smej se sedaj, sem ze izjavila, da je premala, da stekam zakaj je tista gospa, ki mi jo je prodala, profi vzela.

Jaz sem smrtno resnauser posted image . Ne, res, te čisto razumem. če se boš kdaj odločila nadgradit, pa jaz tvojo kupim, hehe, takrat bojo pri nas spet debele krave, a ne?;)
S tamalim probaj delat torteline, veš, kaj uživajo! pa uni mali prstki so d best za naredit un zavihek:) No, saj moji prsti niso dost večji:D. Ampak resno znajo ful lepo naredit! SMo delale metuljčke, sta punci naredili krasne! Precej lepš ko lubi, ko je probaluser posted image .

Delas kdaj tudi osnovo za temne omake, tko da kosti najprej v pecici pacas in pol z zelenjavo in vinom delas osnovo omake? Ne vem, a lahko to osnovo pol zamrznem, ker naredis precej tega naenkrat, ker ti vzame casa se in se.
Sem naredila ene 2x, se mi zdi. pa parkrat ribjo - packarija, da je jojuser posted image . Ja, seveda lahko zamrzneš, ne moreš tega vsak teden delat, nouser posted image .

PS. fauš, da lahko prineseš kar češ v vrtec (ok, ne stvari, ki jih mali ne smejo, to je itak logiš).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 17:47:02   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni je ZAKON valery torta iz kulinarike. my god je bla dobra (tamalin roj. dan) user posted image

http://www.kulinarika.net/recepti/13743/sladice/valery-torta/

v bistvu je res enostavna - sem mislila, da se bom mal lovila, pa sploh ne. sem naredila 3 plasti namesto 5, sam je vseeno bla za dol past (naslednjič grem na 4 - počasi se daleč pride user posted image )user posted image

user posted image


mateyka, si to torto delala ti? In zakaj je mal svetlejsa kot na kulinariki, si mogoce dala notri kar mlecno cokolado in je to razlog? in ja, sem pomotoma kupila celo zalogo mlecne cokolade, lahko zamnejam lali bi bilo presladko potem?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 17:52:18   
malaMravljica
hvala Ronja, se bom enkrat ob priliki spravila naredit tisto omkco. Danes sem si pri mesarju ze ogledovala kosti user posted image user posted image

Moja masina ne bo sla v prodajo, to je res nekaj takega, kar ne smes dat iz rok. Jp, ko delas je 1 kg kar malo, sam ce delas samo za druzino pol je zadosti velika. In ej, ves kolk je bila draga, no way.

Ja, da sam dajas zadevice v vrtec je res mega.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 18:00:20   
ronja
če se boš kdaj odločila nadgradit, pa jaz tvojo kupim, hehe,

mala mravljica, si spregledala - kupim tvojo, če/ko boš ti kupla profiuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 18:41:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni je ZAKON valery torta iz kulinarike. my god je bla dobra (tamalin roj. dan) user posted image

http://www.kulinarika.net/recepti/13743/sladice/valery-torta/

v bistvu je res enostavna - sem mislila, da se bom mal lovila, pa sploh ne. sem naredila 3 plasti namesto 5, sam je vseeno bla za dol past (naslednjič grem na 4 - počasi se daleč pride user posted image )user posted image

user posted image


mateyka, si to torto delala ti? In zakaj je mal svetlejsa kot na kulinariki, si mogoce dala notri kar mlecno cokolado in je to razlog? in ja, sem pomotoma kupila celo zalogo mlecne cokolade, lahko zamnejam lali bi bilo presladko potem?


ja, jaz sem delala za slavljenko in dala kremo, ki je tamali najljubša. (to je pa navadna kakavova smetana - vtepeš nequick kakav v stepeno smetano, čez sem pa posula 99% čisti kakav).

načeloma pa lahko razmerje smetana-čokolada za ganache prirejaš in ga uporabljaš v različne namene (poglej ta link, imo ti zna prav prit za kake čokoladne ideje):
http://dobrahrana.jutarnji.hr/cokoladni-ganache-as-iz-rukava/

je pa tko, da zna bit sama mlečna čokolada res presladka (meni je). mogoče če bi probala dat pol-pol in brez sladkorja? je za probat..

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 19:01:41   
elia
Za čokoladno kremo ti je za otroke najboljša ta varjanta:

Sladko smetano za stepanje (0.75 l) in 300 g jedilne čokolade skupaj skuhaš, da se čokoladi stopi. Daš v hladilnik do jutra. Zjutraj stepeš kremo in obložiš torto.

Je ful dobra krema, ni preveč sladka in potem se ful lepo strdi v torti. Komot kombiniraš s kakim sadjem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 19:14:06   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: elia

Za čokoladno kremo ti je za otroke najboljša ta varjanta:

Sladko smetano za stepanje (0.75 l) in 300 g jedilne čokolade skupaj skuhaš, da se čokoladi stopi. Daš v hladilnik do jutra. Zjutraj stepeš kremo in obložiš torto.

Je ful dobra krema, ni preveč sladka in potem se ful lepo strdi v torti. Komot kombiniraš s kakim sadjem.


pa sej o tem ves čas že govorimo, a nisi brala? to je ganache krema..

(odgovor članu elia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 19:50:14   
elia
ne, nisem brala vseh odg.. Če ste celo študijo naredile iz čokoladne torte user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 20:45:32   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Ali pa poskusi s Ferrero:
http://www.kulinarika.net/recepti/16159/sladice/ferrero-torta/
Naredila sem jo prvič, uspela odlično (le namočila sem biskvit malo bolj), mislim da po okusu res prekaša marsikatero čokoladno. Vsi, kateri so jo probali, so rekli, da boljše čokoladne torte še niso jedli, pa so bili kar precej zahtevni sladokusci na žurki ;)
Me pa tudi ta Valery fascinira: ob prvi priliki ;)




No tale fererro je pa tud top med tortami. Edina torta, ki jo moj otrok je :).

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Cokoladna torta
19.9.2013 21:00:48   
mateyka
ferero bo tud enkrat na vrsto prišla..
a je to božična torta?

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zdrava orehova potica, ki ne potrebuje vzh...
Bližajo se velikonočni prazniki, ko poleg jajc, šunke, velikonočnega kruha in hrena, med dobrotami ne sme manjkati niti ...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?