RE: SEPTEMBER 2022 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Mat3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.2.2022 12:18:33)


Pac ne tk fejst, podobno njim , sibkejse.. pa mogoc se mi zjle v 11/12 tednu dva dni pojavlo... Ne vem... Mogoc sirjenje maternice mal... Al pa k sm bla na daljsem sprehodu... Kaj mislite?
IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3

Jaz jemljem od novalac folno, pa obcasno magnezij od krke... Se mi zdi da se boljs pocutim, pa manj krčev.


Krče imaš kot menstrualne?






sončektvoj -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.2.2022 13:13:31)


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3


Pac ne tk fejst, podobno njim , sibkejse.. pa mogoc se mi zjle v 11/12 tednu dva dni pojavlo... Ne vem... Mogoc sirjenje maternice mal... Al pa k sm bla na daljsem sprehodu... Kaj mislite?
IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3

Jaz jemljem od novalac folno, pa obcasno magnezij od krke... Se mi zdi da se boljs pocutim, pa manj krčev.


Krče imaš kot menstrualne?





Da kr malo vskočim v temo [sm=smiley36.gif] Sem točno 1 mesec pred tabo. In ja, tam do pred ene par tednov sem tudi jaz mela krče. V 8-9 tednu par dni tak močne da sem mogla vzet 2 lekadola. Kasneje pa redkejše ampak še vedno. Niso bili čisto šibki, so bili včasih tudi močni. Meni je ginekologinja rekla že vnaprej, da krči in raztezanje bo in da naj kar pijem magnezij. Pomaga da res veliko piješ in da je prebava urejena. Drugače pa sem brala tudi Pušenjaka da krči sami po sebi niso nevarni. Maternica raste [sm=duda.gif]. Sedaj me bolj zbada, tudi v lady parts, včasih kot na mi nekdo na silo dela vaginalni UZ [sm=jezicek.gif]. Ja pa počivat in še enkrat počivat. Jaz sem opazila da so bili ponavadi po naporih bolj močni.




Mat3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.2.2022 13:20:32)



IZVIRNO SPOROČILO: sončektvoj


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3


Pac ne tk fejst, podobno njim , sibkejse.. pa mogoc se mi zjle v 11/12 tednu dva dni pojavlo... Ne vem... Mogoc sirjenje maternice mal... Al pa k sm bla na daljsem sprehodu... Kaj mislite?
IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3

Jaz jemljem od novalac folno, pa obcasno magnezij od krke... Se mi zdi da se boljs pocutim, pa manj krčev.


Krče imaš kot menstrualne?





Da kr malo vskočim v temo [sm=smiley36.gif] Sem točno 1 mesec pred tabo. In ja, tam do pred ene par tednov sem tudi jaz mela krče. V 8-9 tednu par dni tak močne da sem mogla vzet 2 lekadola. Kasneje pa redkejše ampak še vedno. Niso bili čisto šibki, so bili včasih tudi močni. Meni je ginekologinja rekla že vnaprej, da krči in raztezanje bo in da naj kar pijem magnezij. Pomaga da res veliko piješ in da je prebava urejena. Drugače pa sem brala tudi Pušenjaka da krči sami po sebi niso nevarni. Maternica raste [sm=duda.gif]. Sedaj me bolj zbada, tudi v lady parts, včasih kot na mi nekdo na silo dela vaginalni UZ [sm=jezicek.gif]. Ja pa počivat in še enkrat počivat. Jaz sem opazila da so bili ponavadi po naporih bolj močni.





Ja zjle sem imela tri dni mal bolj dinamicne in bi pripisovala temu... Mislim, da ce bi slucajno na kak splav nakazovalo bi bila kaksna krvavitev. Ceprav me vcasih se vedno kr mal panika🤦




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.2.2022 14:37:21)



IZVIRNO SPOROČILO: Ele3

Res je katastrofa ko prideš v laboratorij, gužva nonstop..😕 včeraj sem imela prvič diabetologa...si že merim sladkor in je zaenkrat ok😊 ali kaj veste kako je s tem PCT pogojem za nosečnice? Dva dni nazaj mi je poteklo 270 dni, 3 se ne bom cepila..pravijo da nosečnice ne rabijo PCT-ja, samo do zdaj sem ga morala še vsakič pokazati..kako je pri vas?



Jaz pri ginekologinji moram pokazat, v laboratoriju te tudi ne spustijo naprej brez. V samoplačniškem baje ne zahtevajo, bom videla drugi teden. Jaz imam do konca maja še status prebolevnika, potem se bom pa morala testirat, če ne ukinejo PCT. Vem pa, da v Postojni ob sprejemu na porod mamice ne testirajo več.




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.2.2022 14:39:09)



IZVIRNO SPOROČILO: Mat3


Pac ne tk fejst, podobno njim , sibkejse.. pa mogoc se mi zjle v 11/12 tednu dva dni pojavlo... Ne vem... Mogoc sirjenje maternice mal... Al pa k sm bla na daljsem sprehodu... Kaj mislite?
IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3

Jaz jemljem od novalac folno, pa obcasno magnezij od krke... Se mi zdi da se boljs pocutim, pa manj krčev.


Krče imaš kot menstrualne?






To je normalno. Jaz sem imela tam nekje do 8. tedna kar pogoste krče, brez izcedka. Zdaj pa imam samo izcedek, brez krčev. Edino v jajčnikih me vsaketoliko malo pošpika.




Mat3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.2.2022 17:13:40)



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022



IZVIRNO SPOROČILO: Mat3


Pac ne tk fejst, podobno njim , sibkejse.. pa mogoc se mi zjle v 11/12 tednu dva dni pojavlo... Ne vem... Mogoc sirjenje maternice mal... Al pa k sm bla na daljsem sprehodu... Kaj mislite?
IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3

Jaz jemljem od novalac folno, pa obcasno magnezij od krke... Se mi zdi da se boljs pocutim, pa manj krčev.


Krče imaš kot menstrualne?






To je normalno. Jaz sem imela tam nekje do 8. tedna kar pogoste krče, brez izcedka. Zdaj pa imam samo izcedek, brez krčev. Edino v jajčnikih me vsaketoliko malo pošpika.



Kaksen izcedek?




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (18.2.2022 18:38:58)


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022



IZVIRNO SPOROČILO: Mat3


Pac ne tk fejst, podobno njim , sibkejse.. pa mogoc se mi zjle v 11/12 tednu dva dni pojavlo... Ne vem... Mogoc sirjenje maternice mal... Al pa k sm bla na daljsem sprehodu... Kaj mislite?
IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3

Jaz jemljem od novalac folno, pa obcasno magnezij od krke... Se mi zdi da se boljs pocutim, pa manj krčev.


Krče imaš kot menstrualne?






To je normalno. Jaz sem imela tam nekje do 8. tedna kar pogoste krče, brez izcedka. Zdaj pa imam samo izcedek, brez krčev. Edino v jajčnikih me vsaketoliko malo pošpika.



Kaksen izcedek?


Kot beli tok; bela sluz.




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (22.2.2022 18:29:37)

Pozdravljene! 
Malo vas spremljam in z veseljem prebiram vaše prispevke na forumu in sedaj se tudi jaz pridružujem septembrčkom. Danes sem imela že pregled nuhalne svetline, zaenkrat izgleda vse ok. Čakam sedaj še izvide DHT. Predviden dan poroda naj bi bil 4.10.




Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (22.2.2022 19:30:55)

Hej punce, v petk sm dala kri za DHT in je sestra pri osebnem gin.rekla da poklicejo ce so slucajno spremenjeni podatki oz odstopanja z nuhalno, ce ne nepoklice in ne sporoci nic… 18.3 mam sele pregled ker bom takrat v 16. tednu.. zdej nevem a bi sama poklicala ker me firbec matra tut ce ni nobenih odstopanj vseeno me zanima..😏




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (23.2.2022 6:50:43)

Jaz bi poklicala in vprašala. Jaz sem šla na nuhalno in DHT samoplačniško drugam kot k svoji ginekologinji in izvide dobim po pošti. 
Sem pa opazila, da sem se v prejšnjem postu zatipkala, predviden datum poroda imam 4.9. 🙂




maca51 -> RE: SEPTEMBER 2022 (23.2.2022 7:46:07)

Punce jaz se na žalost poslavljam iz te skupine. Prejšnji teden sem bila na pregledu in ni bilo utripa, zato sem morala na čiščenje. 
Vsem želim lepo in mirno nosečnost ter zdrave sončke septembra. 




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (23.2.2022 8:13:47)


IZVIRNO SPOROČILO: maca51

Punce jaz se na žalost poslavljam iz te skupine. Prejšnji teden sem bila na pregledu in ni bilo utripa, zato sem morala na čiščenje. 
Vsem želim lepo in mirno nosečnost ter zdrave sončke septembra. 


Žal mi je [sm=smiley19.gif] Želim ti, da bi čimprej zagledala spet plusek. Drži se [sm=pikapoka1.gif]




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (23.2.2022 8:20:13)

Pozdravljeni Rubilubi in Mira88 [sm=bravo.gif] Napišita mi vajino starost, PDP, v kateri porodnišnici nameravata roditi, koliko otrok imata in katera nosečnost je ta, da vaju dodam na seznamček [sm=smiley1.gif]

Mira88 jaz bi na tvojem mestu poklicala, če ne zdržiš [sm=smiley1.gif]

Kako ste kaj ostale? Mene že nekaj dni bolijo jajčniki kot med ovulacijo, zadnja dva dni imam pa rjav izcedek; tak svetlo, svetlo rjav med belim izcedkom...tega v nobeni nosečnosti nisem imela...bom videla kako bo danes in če se spet pojavi, bom poklicala G, da bom mirna.

Drugače pa slabosti ni več, glavobolov niti, tudi utrujenost počasi izginja...




Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (23.2.2022 9:44:25)



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

Pozdravljeni Rubilubi in Mira88 [sm=bravo.gif] Napišita mi vajino starost, PDP, v kateri porodnišnici nameravata roditi, koliko otrok imata in katera nosečnost je ta, da vaju dodam na seznamček [sm=smiley1.gif]

Mira88 jaz bi na tvojem mestu poklicala, če ne zdržiš [sm=smiley1.gif]

Kako ste kaj ostale? Mene že nekaj dni bolijo jajčniki kot med ovulacijo, zadnja dva dni imam pa rjav izcedek; tak svetlo, svetlo rjav med belim izcedkom...tega v nobeni nosečnosti nisem imela...bom videla kako bo danes in če se spet pojavi, bom poklicala G, da bom mirna.

Drugače pa slabosti ni več, glavobolov niti, tudi utrujenost počasi izginja...



Jst sm 33 je pa moj prvi otrocek, 2.9 je pdp pa v Ljubljani nameravam rodit🙈
Mah noben se ne javi, pa se sestra je grozno tecna vedno.. sm mail napisala upam da odpisejo 😏






Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (23.2.2022 9:49:28)



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

Pozdravljeni Rubilubi in Mira88 [sm=bravo.gif] Napišita mi vajino starost, PDP, v kateri porodnišnici nameravata roditi, koliko otrok imata in katera nosečnost je ta, da vaju dodam na seznamček [sm=smiley1.gif]

Mira88 jaz bi na tvojem mestu poklicala, če ne zdržiš [sm=smiley1.gif]

Kako ste kaj ostale? Mene že nekaj dni bolijo jajčniki kot med ovulacijo, zadnja dva dni imam pa rjav izcedek; tak svetlo, svetlo rjav med belim izcedkom...tega v nobeni nosečnosti nisem imela...bom videla kako bo danes in če se spet pojavi, bom poklicala G, da bom mirna.

Drugače pa slabosti ni več, glavobolov niti, tudi utrujenost počasi izginja...



Jst sm 33 je pa moj prvi otrocek, 2.9 je pdp pa v Ljubljani nameravam rodit🙈
Mah noben se ne javi, pa se sestra je grozno tecna vedno.. sm mail napisala upam da odpisejo 😏






Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (23.2.2022 18:05:51)



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

Pozdravljeni Rubilubi in Mira88 [sm=bravo.gif] Napišita mi vajino starost, PDP, v kateri porodnišnici nameravata roditi, koliko otrok imata in katera nosečnost je ta, da vaju dodam na seznamček [sm=smiley1.gif]

Mira88 jaz bi na tvojem mestu poklicala, če ne zdržiš [sm=smiley1.gif]

Kako ste kaj ostale? Mene že nekaj dni bolijo jajčniki kot med ovulacijo, zadnja dva dni imam pa rjav izcedek; tak svetlo, svetlo rjav med belim izcedkom...tega v nobeni nosečnosti nisem imela...bom videla kako bo danes in če se spet pojavi, bom poklicala G, da bom mirna.

Drugače pa slabosti ni več, glavobolov niti, tudi utrujenost počasi izginja...



Jaz jih imam 33, pdp 4.9.2022, rodila bom v Novem mestu. Nimam še otrok, to je moja prva nosečnost.
Maca51 tudi meni je žal, da se je tako odvilo😥
Sama s kakimi izcedki in bolečinami nimam težav. Me pa še mučijo malo slabosti, predvsem ko pojem, se mi hrana začne dvigovati, brez da bi bruhala. Smrdi mi pa večina stvari 🙃




Nina05 -> RE: SEPTEMBER 2022 (25.2.2022 15:20:45)

Zdravo punce, Po parih tednih se spet javljam, veselo ugotavljam, da nas je malenkost vec. Vmes sem dobila rezultate nifty in bila na nuhalni, zaenkrat zgleda vse ok, pricakujemo pa fantka :) Kar se splosnega pocutja tice, je se vedno vsak dan borba, slabosti od jutra do jutra, od tod tudi nespecnost, bruhanje tudi se vztraja, skupaj z njim vneto grlo, zadnje dni se izredna splosna utrujenost in glavobol. Ni da ni, res komaj cakam, da mine.Sva pa doma povedala novico par dni nazaj in sem posledicno izjemno vesela obcasne pomoci bliznjih, beri, skuhano kosilo in kaksno urico varstva za hcerko. Pravo olajsanje.Aha, za seznamcek: roditi nameravam na Ptuju.
Lp, Nina




Mat3 -> RE: SEPTEMBER 2022 (27.2.2022 6:13:13)

Je imela katera med nosečnostjo antibiotik?Mene je poleg korone doletelo se vnetje srednjega ušesa, ki je bilo že tako bogo, da sem morala dobiti antibiotiki Ospamox...




Anonimen -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.2.2022 14:48:30)

Se je lateri mogoče zgodilo, da je na dan pojedla dve kapsuli Novalac folne kisline?
Nism prepričana kako sm dns nrdila🙈




Anonimen -> RE: SEPTEMBER 2022 (28.2.2022 15:16:05)

Ni nobene panike brez skrbi ;) mene pa zanima glede bolniske .... V casu korone je bilo rečeno da  "Bolniški stalež pripada vsem nosečnicam, ki imajo kakršne koli zdravstvene težave, ter nosečnicam, ki jim delodajalec ne more zagotoviti varnosti pred okužbo na delovnem mestu." Ali to sevedno velja? 




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (1.3.2022 9:08:53)


IZVIRNO SPOROČILO: Mat3

Je imela katera med nosečnostjo antibiotik?Mene je poleg korone doletelo se vnetje srednjega ušesa, ki je bilo že tako bogo, da sem morala dobiti antibiotiki Ospamox...


Ja, jaz sem imela; gnojno angino. Ni šlo drugače kot da sem ga jemala, ker sem imela zelo visoko vročino in neznosne bolečine v grlu. Mi je takrat ginekolog rekel, da je dosti bolj "varno" da jemljem antibiotik kot da ga ne in da se zakomplicira z angino. Je bilo vse ok.




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (1.3.2022 9:10:11)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ni nobene panike brez skrbi ;) mene pa zanima glede bolniske .... V casu korone je bilo rečeno da  "<span style="color: rgb(35, 31, 32); font-family: "Open Sans", sans-serif; font-size: 14.7px;">Bolniški stalež pripada vsem nosečnicam, ki imajo kakršne koli zdravstvene težave, ter nosečnicam, ki jim delodajalec ne more zagotoviti varnosti pred okužbo na delovnem mestu." Ali to sevedno velja? </span>


Glede kakšne okužbe?




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (1.3.2022 10:39:57)

Najbrž je mislila, da bi dobila covid 🤷🏼‍♀️




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (1.3.2022 12:50:09)

Jaz sem maloprej prišla od ginekologinje, ker se je tisti čudni izcedek kar vlekel...nisem krvavela kot pri M, ampak ko sem šla na stranišče in sem se obrisala, videla tako sluz rjavo-temno rdeče barve. Gin. me je pregledala, ker je sumila na vnetje, pa ni nič narobe, vse ok. Potem mi je vaginalni UZ naredila in je tudi vse ok....je rekla da je edino možno da je kakšna žilica počila. Sem se pa prav ustrašila, ko sem videla na papirju sluz, še v nobeni nosečnosti nisem imela kaj takega...

V četrtek grem na nuhalno in potem v Ljubljano na Nifty test (od lani dalje je v kliničnem centru brezplačno za starejše nosečnice).


A se vam že kaj poznajo trebuščki? Meni se že kar fajn [sm=nosecka.gif][sm=smiley36.gif]




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (1.3.2022 13:22:29)

No super, samo da je vse ok. Jaz sem pa danes dobila se izvid dvojnega hormonskega testa in mi je nuhalno precej izboljšal iz 1:1800 na 1:7500. Tako, da sem tudi pomirjena, čeprav do konca najbrž ne bom, ker vseen lahko zadaneš loterijo 🙃 men se trebuh v 13. tednu še skoraj nič ne pozna, zvečer sem edino vsa napihnjena, pa potem zgleda, kot da sem že v 25. tednu 😁




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>