RE: SEPTEMBER 2022 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 9:50:23)



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

To pa prvič slišim, da se pri ginekologu da urin...jaz to naredim samo v laboratoriju.

Ja, jaz sem nuhalno včeraj imela.

Kar se pa pregledov tiče...jaz sem imela vedno na 1 mesec, št. UZ-jev je pa baje odvisno od ginekooga do ginekologa; ko sem enkrat vprašala ginekologinjo zakaj, je rekla da jim visi zavarovalnica za vratom, če jih preveč naredijo...tako mi je ona rekla, ne vem pa če je res....



Ja, bo že držalo to glede UZ-jev in zavarovalnice pomojem.Kar se tiče urina, ga jaz tudi vedno dam pri ginekologinji. Ne rabim nikamor drugam hodit.Nuhalno sem jaz imela v 12. tednu (22.2.) in je bilo vse krasno. Za 3D pa še nisem sigurna. Saj najbrž je res luštno videt otročka, samo kaj ko itak ne bo čisto tak, kot bo potem ko bo prišel ven 🙃Se že kaj sprašujete, kako bo izgledal dojenček? Kakšne bo imel oči, lase? Jaz komaj čakam, da ga vidim 😁 upam da bo po meni, hahaha 😅😂




lunica11 -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 10:01:22)

No moj naredi 2 uz, potrditvenega in morfologijo, pa potem v 32. tednu samo preveri, če že ima glavico spodaj..drugače samo urin in kri kontrolira pa s šiviljskim metrom meri trebuh. 🙈🤣 Na 3d nikdar nisem šla, ker itak čez par tednov dobiš 4d pa še zvočne učinke. 🙊 Že pravi čas vidiš, kakšno je dete..eden je imel lase, drugi je bil plešast, zdej 3. bo pa mogoče punčka, ali pa ne. 🤷‍♀️




sončektvoj -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 10:04:38)

Ja, to je čisto standard, tudi oni meter [sm=jezicek.gif]. Kopirano s strani bolnice PO "V Sloveniji je za zdravo nosečnico predvidenih deset rednih pregledov in dva ultrazvočna pregleda ( prvi za potrditev nosečnosti v 8. – 12. tednu in drugi za ugotavljanje normalnega razvoja in rasti ploda v 20. – 22. tednu). Skoraj polovico teh pregledov lahko samostojno opravi diplomirana babica, ostale pa izbran ginekolg. Ob vsakem pregledu se izmeri krvni tlak in telesna teža nosečnice. Sprva se nosečnico spremlja na cca 4-6 tednov, z vianje nosečnosti pa vedno pogosteje: v zadnjem tromesečju najprej na 14 dni, nato pa na vsak teden." Dejansko zavarovanje krije samo 2 UZ.




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 10:19:36)



IZVIRNO SPOROČILO: lunica11

No moj naredi 2 uz, potrditvenega in morfologijo, pa potem v 32. tednu samo preveri, če že ima glavico spodaj..drugače samo urin in kri kontrolira pa s šiviljskim metrom meri trebuh. 🙈🤣 Na 3d nikdar nisem šla, ker itak čez par tednov dobiš 4d pa še zvočne učinke. 🙊 Že pravi čas vidiš, kakšno je dete..eden je imel lase, drugi je bil plešast, zdej 3. bo pa mogoče punčka, ali pa ne. 🤷‍♀️



Hehe lunica11, si me pa fino nasmejala 😁 čista loterija potem praviš. Mogoče dobiš pa plešasto punčko 😁😅 drugače pa tako pravijo, ni važno kaj bo, sam da bo fant zdrav 😂😂😂




lunica11 -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 10:52:51)

Dejansko se je pri 2. pričakovalo, da bo punčka 🥴 ena stara mama je prav zagrizeno govorila: jaa boš imela črno punčko 🤦‍♀️ jaz pa sem ji ravno iz protesta zasikala: mislim, da bo blond fantek! točno tak se je rodil 🤣🤣 čeprav je bila kar komedija v porodni, ker nisva imela pripravljenega imena za fantka..zdaj mi je pa res čisto vseeno. 🤷‍♀️





Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 11:39:51)

Ja,e na sorodnica pri tretjemu tudi ni imela imena pripravljenega. Je rekla, najprej ga moram spoznat,




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 11:42:34)

...da mu je potem ime mislim da dala šele čez kakih 14dni 🙃




Mira88 -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 12:24:14)

No ja se dobr da nerabim nikamor hodit da lahko pri njej pustim urin😂😂 Kar se tice tehtanja/pritiska se mi zdi da je sestra pri mojem gin.ful povrsna mi je rekla zadnic kok mate kil priblizno (ne da bi me tehtala) sicer pritisk je zmerla ampak nevem no lahko bi se jst zredila v tem casu velik pa sploh nebi vedla glede na to da sem ze v 14/1…sm se pa dve kili odkar sm zvedla za nosecnost..Bom vidla kako bo za naprej pri pregledih..




starcy -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 12:29:17)

Pozdravljena.
Zanima me glede brezplačnega nifty testa. Sama bom v času poroda stara 35, doma imamo že 2 fantka. Tokrat mi ginekolog zaradi starosti priporoča nifty, pa čeprav bo od prejšnjega poroda minilo le 15 mesecev.Tako da se sedaj odločava o tem. Pdp imam 23.9., naslednji teden pa nuhalno.




lunica11 -> RE: SEPTEMBER 2022 (4.3.2022 13:35:07)

No saj sva ga po 5 minutah poimenovala, samo v prvi minuti po rojstvu, pa res nisem vedela, kako mu bo ime. 🙈🤣 Sva se potem kar še za 3. zmenila, tako da sedaj ne bo težav ne s punčko ne s fantom. Imava pa precej specifičen izbor imen, botaničen. 😅





spela001 -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 7:58:26)

Meni so rekli da naj bi bil brezplačni NIPT test za ženske nad 37 let. Jaz sem stara 37 let in imam jutri v porodnišnici Ljubljana brezplačen NIPT test.Je mogoče katera bila ali pa še bo na brezplačnem NIPT testu v Ljubljanski porodnišnici? Me zanima če je kaj drugače, ker je brezplačno. Drugače sem pa v 13. tednu, rok imam 8.9. in sem vesela, da sem vas odkrila. Pozdravček vsem septemberskim nosečkam 💚💚💚. 




spela001 -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 8:16:45)



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

Jaz sem maloprej prišla od ginekologinje, ker se je tisti čudni izcedek kar vlekel...nisem krvavela kot pri M, ampak ko sem šla na stranišče in sem se obrisala, videla tako sluz rjavo-temno rdeče barve. Gin. me je pregledala, ker je sumila na vnetje, pa ni nič narobe, vse ok. Potem mi je vaginalni UZ naredila in je tudi vse ok....je rekla da je edino možno da je kakšna žilica počila. Sem se pa prav ustrašila, ko sem videla na papirju sluz, še v nobeni nosečnosti nisem imela kaj takega...

V četrtek grem na nuhalno in potem v Ljubljano na Nifty test (od lani dalje je v kliničnem centru brezplačno za starejše nosečnice).


A se vam že kaj poznajo trebuščki? Meni se že kar fajn [sm=nosecka.gif][sm=smiley36.gif]



Maja2022 imaš tudi ti brezplačen nifty v Ljubljanski porodnišnici? Jaz sem naročena jutri pa me malo zanima če je postopek isti kot pri plačljivih in če so vam kaj rekli koliko časa traja da dobiš rezultate itd...? 




Rubilubi -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 8:27:01)

Spela, pozdravljena in čestitke tudi tebi 😊 
To je pa super, da so vsaj za določeno starost dali, da je nipt test brezplačen. Mogoče ga bom pri naslednjem lahko koristila (hehe, ok, moram še taprvega do rojstva spravit🤪😅)




spela001 -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 8:39:25)

Hvala za čestitke 😀. No mogoče pa res ob naslednji nosečnosti prideš na vrsto. 😁🤣




srce11 -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 11:52:03)

Jaz sem bila v porodnišnici Lj na brezplačnem NIPT Harmony testu. Najprej imaš ultrazvok pri ginekologu, torej kar v porodnišnici, potem pa greš h genetičarki, kjer se pogovorita o družinskem drevesu, boleznih....Nato te napotijo na odvzem krvi. Meni so rezultate sporočili po telefonu v 6 dneh, nato pa sem dobila še pisno po pošti. Menim, da se ne razlikuje od plačljivega, res pa je, da v porodnišnici v Lj delajo samo osnovni NIPT test.




spela001 -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 16:30:02)

Ooo hvala za pojasnilo. Za spol so te vprašali če želiš vedeti? 




srce11 -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 18:43:52)

Ja, že genetičarka te vpraša, če želiš, da ti pogledajo tudi spol in moraš na obrazcu, kjer podpišeš, to tudi označit. Ko so mi po telefonu javili rezultate, pa so me še enkrat vprašali, če želim izvedeti spol po telefonu ali želim počakati, da dobim izvide po pošti. Ker nisem mogla čakati, sem želela, da mi povejo takoj :)
Naj pa povem, da če se odločiš za NIPT test na napotnico, ne moreš imeti na napotnico tudi amniocenteze, razen v primeru, da so rezultati NIPT slabi.




spela001 -> RE: SEPTEMBER 2022 (6.3.2022 22:16:06)

Ooo super. Ker sem že mislila da ti sploh ne gledajo spola pri tej zastonj verziji za nas "v letih". Tudi mene precej firbec matra glede spola 🙈🥰. No bom jutri videla kako bo potekalo. Hvala za info 😀




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (7.3.2022 11:25:10)

spela001 dobrodošla med nami in iskrene čestitke [sm=bravo.gif] Ko utegneš, napiši še tvoje podatke da te dam na seznamček [sm=smiley1.gif]

Jaz še nisem bila v Ljubljani na odvzemu krvi za nifty; danes se bom naročila.

Za spol bom vprašala; imava tri fantke, moj si zeloooo želi punčko, meni je pa res vseeno; samo da bo zdrava mala kepica [sm=smiley36.gif]

Danes sem šla do H&M-a po modrčke, ker tistih navadnih več ne morem nosit [sm=smiley36.gif] Neke velike izbire ni, sem za prvo silo nekaj dobila. Za naprej bom kar po spletu naročila.

A že kaj čutite v trebuščku? Jaz začutim predvsem zjutraj kot nekakšen mehurček da bi se kotalil notri [sm=smiley36.gif]




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (7.3.2022 11:25:51)


IZVIRNO SPOROČILO: spela001

Ooo super. Ker sem že mislila da ti sploh ne gledajo spola pri tej zastonj verziji za nas "v letih". Tudi mene precej firbec matra glede spola 🙈🥰. No bom jutri videla kako bo potekalo. Hvala za info 😀


Dobro opravi in sporoči kako je šlo [sm=smiley1.gif]




spela001 -> RE: SEPTEMBER 2022 (7.3.2022 12:13:36)

Evo jaz sem s porodnišnice. Vse je bilo ok, osebje zelo prijazno. Obkrožila sem, da hočem vedeti spol 🎉🎉🤣. Izvidi naj bi bili v roku 7 do 10 dni.Pa še moji podatki za seznam: 37 letPorodnišnica LjubljanaRok imam 8.9.
A še kaj rabiš? 😁




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (7.3.2022 19:36:45)


IZVIRNO SPOROČILO: spela001

Evo jaz sem s porodnišnice. Vse je bilo ok, osebje zelo prijazno. Obkrožila sem, da hočem vedeti spol 🎉🎉🤣. Izvidi naj bi bili v roku 7 do 10 dni.Pa še moji podatki za seznam: 37 letPorodnišnica LjubljanaRok imam 8.9.
A še kaj rabiš? 😁



O, super [sm=smiley1.gif] Ja, še katera nosečnost je in koliko otrok imaš [sm=smiley1.gif]

Jaz sem danes klicala v Ljubljano za NIPT test in so bili tako prijazni...me je pa naročila že za jutri ob desetih, me je prav presenetilo da sem prišla tako hitro na vrsto.




spela001 -> RE: SEPTEMBER 2022 (8.3.2022 8:05:53)



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: spela001

Evo jaz sem s porodnišnice. Vse je bilo ok, osebje zelo prijazno. Obkrožila sem, da hočem vedeti spol 🎉🎉🤣. Izvidi naj bi bili v roku 7 do 10 dni.Pa še moji podatki za seznam: 37 letPorodnišnica LjubljanaRok imam 8.9.
A še kaj rabiš? 😁



O, super [sm=smiley1.gif] Ja, še katera nosečnost je in koliko otrok imaš [sm=smiley1.gif]

Jaz sem danes klicala v Ljubljano za NIPT test in so bili tako prijazni...me je pa naročila že za jutri ob deset_ih, me je prav presenetilo da sem prišla tako hitro na vrsto.




Moja četrta nosečnost (pri 18ih sem imela en splav). Imam pa že dva otročička, ki nista ravno več majhna. 14 in 12 let. 😀Uuu hitro si prišla na vrsto. No včeraj ni bilo tam nobene gužve. Sm pa slišala toliko tistih čisto svežih jokov novorojenčkov 😍. Sem že skoraj pozabila kakšni so. 




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (8.3.2022 17:00:02)

Šš123 [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif] PDP 19.9.2022, PORODNIŠNICA PTUJ

Bibs123 [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif][sm=duda.gif] 32 l, PDP 22.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA/TRBOVLJE

Srečnadoneba90 [sm=nosecka.gif] [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif] [sm=duda.gif]PDP 20.9.2022

Ele3 [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif] 28 l, PDP 25.9.2022, PORODNIŠNICA TRBOVLJE

maca51 PORODNIŠNICA ŠEMPETER/POSTOJNA

Mat3 [sm=nosecka.gif] 28 l, PDP 6.9.2022, PORODNIŠNICA CELJE

Nina05 [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=duda.gif] 37 l, PDP 5.9.2022

vesna91 [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif] 31l, PDP 27.8/3.9.2022 PORODNIŠNICA LJUBLJANA9*-

Maja2022 [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif] 39 l, PDP 10.9.2022 PORODNIŠNICA POSTOJNA

Rubilubi [sm=nosecka.gif] 33 l, PDP 4.9.2022, PORODNIŠNICA NOVO MESTO

Mira88 [sm=nosecka.gif] 33 l, PDP 2.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA

lunica11 [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif] 30 l, PDP 4.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA

spela001 [sm=nosecka.gif] [sm=nosecka.gif] [sm=nosecka.gif] [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif] [sm=duda.gif] 37l, PDP 4.9.2022 PDP 8.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA




Maja2022 -> RE: SEPTEMBER 2022 (8.3.2022 17:04:26)


IZVIRNO SPOROČILO: spela001



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: spela001

Evo jaz sem s porodnišnice. Vse je bilo ok, osebje zelo prijazno. Obkrožila sem, da hočem vedeti spol 🎉🎉🤣. Izvidi naj bi bili v roku 7 do 10 dni.Pa še moji podatki za seznam: 37 letPorodnišnica LjubljanaRok imam 8.9.
A še kaj rabiš? 😁



O, super [sm=smiley1.gif] Ja, še katera nosečnost je in koliko otrok imaš [sm=smiley1.gif]

Jaz sem danes klicala v Ljubljano za NIPT test in so bili tako prijazni...me je pa naročila že za jutri ob deset_ih, me je prav presenetilo da sem prišla tako hitro na vrsto.




Moja četrta nosečnost (pri 18ih sem imela en splav). Imam pa že dva otročička, ki nista ravno več majhna. 14 in 12 let. 😀Uuu hitro si prišla na vrsto. No včeraj ni bilo tam nobene gužve. Sm pa slišala toliko tistih čisto svežih jokov novorojenčkov 😍. Sem že skoraj pozabila kakšni so. 


Sem te dodala na seznamček [sm=smiley1.gif]

Ja, sem tudi jaz bila presenečena kako hitro sem dobila termin. Sem se pa izgubila v porodnišnici [sm=jezicek.gif] To je taaako veliko.....jaz sem navajena na Postojno; tu je pa res veliko. Sem pa čakala eno uro, tako da sem bila na vrsti šele ob 11ih. Nise pa slišala nobenih dojenčkov [sm=smiley1.gif]

srce11 tebi so ultrazvok naredili? Meni ga niso; samo pogovor in odvzem krvi.




Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>